יהודית גל אושר

גל-אושר (וילף) יהודית

בת חיה והלל

נולדה ב- 8.5.1923

בעיר סטרי בפולין

עלתה לארץ בשנת 1935

הצטרפה לקיבוץ שריד בשנת 1943

עם השלמת "גדוד השדה"

נפטרה ב- 5.9.2000

יהודית בת חיה והלל וילף נולדה ב- 8.5.1923 בעיר סטרי בפולין. אחות למשה וצילה.
אביה נפטר בילדותה.
בשנת 1935 , כשהיתה בת 12 , החליטה האם לעלות עם בנותיה לארץ ישראל, בעקבות הבן משה שכבר היה אז בארץ. כשהן ירדו מהאונייה פקידי משרד העלייה הפנו אותן לחיפה, שם גר מש ה עם אשתו גניה.
בחיפה הצטרפה יהודית לקן "השומר הצעיר" שבמהרה הפך להיות ביתה השני. במסגרת התנועה למדה להכיר את הארץ, את הווי החיים, את התרבות והשפה , ושם גם עוצבה השקפת עולמה.
בשנת 1942 , עם האיחוד של חניכי התנועה מקני חיפה, קרית מוצקין ופתח תקווה לקבוצה אחת – "גדוד השדה", יצאו יהודית וחבריה להכשרה בת שנה בקיבוץ בית אלפא, שם התנסו בחיי קיבוץ והכשירו עצמם
לעבודה בענפי המשק השונים. חלומם, כמו חלומן של קבוצות הכשרה רבות לפניהם, היה להקים קיבוץ חדש, משלהם. אך לראשי התנועה היו תוכניות אחרות עבורם והם החליטו לשולחם להשלים קיבוץ ותיק.
בנובמבר 1943 הצטרפו חברי "גדוד השדה", על פי "צו התנועה", כהשלמה לקיבוץ שריד. לא בקלות ויתרו על חלום הקיבוץ החדש. שנה שלמה גרו באוהלים בפאתי המחנה, משתלבים בהדרגה בחיי המקום שיהפוך לביתם כחברים מעורבים ומשפיעים.
בשנת 1947 התחתנה יהודית עם חיים גל-אושר, אף הוא מ"גדוד השדה", אותו הכירה עוד כנערה ב"קן חיפה". יהודית וחיים הקימו בית ונולדו להם שרה, הלל וטל.
לאורך השנים עבדה בחקלאות, במטבח, היתה אקונומית עם חנה שחם. יצאה להשתלמויות בחינוך, בתל אביב וירושלים והיתה מטפלת לגיל הנעורים. עבדה בקומונה מוסד ובמפעל "גמל". פעילה בחיי הקיבוץ ומעורבת חברתית.
יהודית נפטרה ב- 5.9.2000, בת 77 במותה.
יהי זכרה ברוך.

*********
יהודית אמא לשרה, הלל וטל וסבתא לנכדים

גלילה לראש העמוד
X
דילוג לתוכן