מכתב לחברים – יולי 2023

חמישילח חוזר וזה הסימן המובהק ביותר שהחופש התחיל. נאחל לכל הילדים, ההורים והצוותים החינוכיים שסיימו שנה עמוסה, שיהיה חופש מהנה ובטוח ותחזרו בכוחות מחודשים לשנה הבאה, שבלי שנרגיש תגיע מהר מאד.

הארועים המתרחשים במדינה לא פוסחים עלינו ואפשר לראות התגייסות מרשימה מאד של חברים וילדים הנוטלים חלק פעיל במאבק. גיורא שמוביל את ההתארגנות בשריד משקיע בכך זמן רב ואיתו שותפים חברים המבינים את הסכנה האורבת לנו עם תתקבל החקיקה המוצעת.

מעט עידכונים על הנעשה אצלנו בקהילה:

לאחר שקיבלנו החלטה על הפעלת ההשכרות של יורשים כחלק מהשיוך החוזי, קיימנו שיחה עם כל היורשים להבהרת הנושא והרחבה על הסכם ההשכרות. הסכם משולש בו הקיבוץ מלווה את הנושא ומבקר התנהלות תקינה בהתאם להסכמים. נוכל להתחיל בהשכרות ונלמד תוך כדי תנועה בכל הקשור לאיחוד דירות וצמצום מלאי הדירות הפנויות העומדות לרשות הקיבוץ.

עדיין נותרו כ – 20 יורשים שעלינו לסמן להם מגרשים בשטחים שעדיין לא תוכננו, כך שנוכל להגיע לרמ"י, כאשר לכל חבר או יורש משויך נכס. כעת עובדים על הבקשה לרמ"י, ומחכים לאישור התב"ע. כשהתב"ע תאושר נוכל לקדם את השיוך הקנייני ולהשלים את הנושא לאחר שחלפו שנים רבות מאז שהתחלנו.

חברים רבים משפצים את דירתם וזה המקום להזכיר שוב את החובה לתכנן כל שיפוץ ביחד עם דידי ואבישי כדי להימנע מטעויות או נזקים סביבתיים. יש לנו נוהל שיפוץ דירות מסודר שמחייב גם הפעלת ביטוח של הקבלן. שיפוצים החורגים מהקונטור של הבית מחייבים את אישור ועדת התכנון, ויש להגיש למשה פקר, כל בקשה לשיפוץ. נתקלנו בחברים שחרגו מהוראות הבניה המרחביות וצבעו את ביתם בצבעים שאינם מקובלים בשריד, או הניחו מחסן במקום אסור. כל חריגה מההוראות המרחביות תחייב עבודה חוזרת ואפשר להימנע מכך ע"י פניה מוקדמת ומעט יותר התחשבות בנראות של הקיבוץ.

הקמנו צוות הבוחן את ענף המזון בהיבט הרחב שלו. איזה מבנים נדרשים, את מי ישרת הענף, כיצד יפעל, בחינת היוון המגרשים ועוד. מאחר וחל שיפור גדול בביצועים של הענף, תודות להתגייסות יפה של הצוות זה הזמן לתכנן את העתיד. לשמוע את רצונות החברים ולהפוך את המקום לנעים ומזמין. נקווה להשלים את התהליך עד סוף השנה ולקראת חגיגות ה – 100 לייצר לנו אתר פעיל ואיכותי.

מבזקים:

החלו החפירות בתל שדוד. חגי ספר מתאם מול משלחות החופרים. חברים מעונינים יוכלו להצטרף לחפירות.

ביקור של משלחת צ'כית גדולה בראשות יושבת ראש הפרלמנט. חיזוק הקשרים עם הצ'כים. רואים בשריד וביער מסריק חשיבות רבה ואנו מקווים לתרגם זאת גם להשגת משאבים והמשך פיתוח הקשרים איתם.

מסתיימת סדנה אזורית בארגון מש"א שריד, של הכנת חברים ליציאה לפנסיה. המשתתפים מרוצים והצלחנו לרתום גם את גבת ויפעת שגם להם אוכלוסיה גדולה של חברים בפנסיה.

משולחן רכז המשק:

התב"ע של שריד נמצאת לקראת אישור. הדיון בהתנגדויות שהיה צריך להערך

ב-3/7 נדחה לתאריך 31/7 עקב סיבות טכניות. אנו מאמינים כי לאחר הדיון בהתנגדויות התוכנית תאושר ונוכל להתקדם בשלבים הבאים של השיוך.

השלמנו את שלב א' בהקמת מערכות פוטוולטאיות על גגות הרפת, מרכז המזון, המפעל ואולם הספורט ובזה השלמנו התקנת כ 900 ק"ו מתוך תכנית כוללת של התקנת 1.7 מגה ואט על גגות מבנים בשריד. שלב ב' שייצא לדרך בימים הקרובים כולל הקמת מערכות פוטווולטאיות  על גבי הלולים מחוות 441 ו-442. ביצוע העבודה מתעכב היות וניתן לבצעו רק כאשר הלולים ריקים. הלולים יתפנו בחודשים הקרובים כאשר הכוונה היא לסיים את התקנת המערכות  והפעלתן לא יאוחר מסוף ספטמבר 2023.

לצורך ביצוע שלב ב' הקמנו קו מתח גבוה ממרכזיה ג' אל עבר חווה 441. הקו ברובו טמון בקרקע וחלקו נמצא באוויר. המקטע שנמתח באוויר הינו זמני והוא יוטמן בקרקע עם השלמת עבודות הפיתוח של שכונת כדורעף חופים. בנוסף לכך הקמנו שנאי באזור הרפת לצורך המערכות שיוקמו בחווה 442 ובכך השלמנו עבודות תשתית חשמל נרחבות שישרתו את קבוץ שריד לעוד הרבה שנים קדימה

בשכונת כדור עף חופים אנו מתקדמים לקבלת היתר פיתוח ובמקביל נמצאים במו"מ עם קבלני תשתיות שונים. אני מאמין ומקווה שנוכל להתחיל את עבודות הפיתוח בסוף חודש אוגוסט/אמצע חודש ספטמבר.

בראש הגבעה אנו ממשיכים לחפש את הנתיב הנכון לפיתוח כאשר אנו בוחנים יחד עם האדריכל עמוס וכמן והשמאי זהר דרורי את אפשרויות הפיתוח והשימושים בקרקע. יש לנו כבר מספר תובנות וכשנשלים את התוכניות נביא אותן לדיונים בהנהלות השונות.

בברכה,

ניר ועוזי

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן