עדכון סגר שני לחברים

תמונה של הנוף בקיבוץ שריד

שלום וחג שמח לכל החברים,

"אחרי החגים" כבר כאן ובכל זאת נראה שרמת התחלואה בארץ, עדיין לא הגיעה לרמות שיאפשרו את ההקלות הנדרשות. המשמעות היא שגם בשבועות הבאים, נצטרך לפעול בעצימות נמוכה ולהקשיב להנחיות המגיעות אלינו מאמצעי התקשורת.

תקופת הסגר השני מתארכת ועדיין לא רואים את סיומה. ההגבלות שהוטלו על הציבור מכבידות על כולם ומביאות לא אחת למצבים שלא היינו מורגלים אליהם. חברים רבים שנאלצים לתמרן בין מקום עבודתם לבין הטיפול בילדים, קושי בחלוקה שווה בעומס בין בני זוג,

שעות רבות בבית ללא מעש, חוסר מסגרת לילדים ולבני הנעורים, לפעמים עקב הבידוד, שמחייב מאיתנו לשהות בין ארבע קירות מבלי יכולת אפילו לצאת ולהתאוורר.

אנו עדים להתגברות המתח, איבוד סבלנות דבר שגורר לא אחת לתגובות לא שקולות ולא אחראיות. החל מצעקות, קללות ועד הרמת ידיים. לצערנו נתקלנו בכמה מקרים של התנהגות אלימה ואנו מגנים אותה מכל וכל. זו לא הדרך לפתור בעיות.

בזמן כזה, יותר מאשר בימי שגרה נבחן החוסן שלנו כקהילה והנכונות לסייע, ולהקל מצוקות שמשפחות ובודדים נקלעים אליהם.

צוות הוותיקים נותן מענה לאוכלוסיה המבוגרת, צוות "חוסן" נותן מענה למשפחות הזקוקות לסיוע בהבאת אוכל, קניות או כל בעיה אחרת. זה המון אבל יתכן וזה לא מספיק בתקופה הזו.

לפיכך, אנו רוצים להרחיב עוד על האפשרויות שעומדות היום בפני כל מי שמרגיש במצוקה, שהוא זקוק לעזרה בכל תחום שיידרש.

כבר בשבוע הבא, תיכנס לעבודה העובדת הסוציאלית החדשה שלנו, עדי סמדר כל מי שמרגיש צורך להיפגש איתה מוזמן לפנות לרום או לניר כדי לתאם פגישה.

בנוסף לכך אנו, הצוות הניהולי עומדים לרשות החברים בכל פניה ונעשה את המיטב לתת מענה מהיר ואיכותי.

למרות המגבלות ננסה למצוא דרכים יצירתיות שיאפשרו מפגשים מצומצמים של ילדים, הורים ומבוגרים שיאפשרו מעט הפגה ושחרור במהלך השבוע, לצד פעילויות של יצירה, יוגה, והרפיה.

עד סוף השבוע, רותי תפרסם מספר אירועים שמתוכננים לתקופה הקרובה, במסגרת ההגבלות הקיימות על מנת לאפשר מעט הפגה ושחרור לבני הנוער ולחברים המבוגרים יותר. אנו מקווים שמעט פעילות תרבות וספורט, הוצאת מרץ ואנרגיה תסייע לשחרר מתחים ולהחזיר את האוירה הטובה לקהילה שלנו.

נראה שצפויה לנו עוד שנה מאתגרת ובלתי צפויה. עוצמת הקהילה נבחנת בתקופות כאלה

ואין ספק שיש לנו את האנשים והכלים הנדרשים על מנת לעבור תקופה זו ואפילו להתחזק ממנה.

שיהיה לכולנו חג שמח ונחזור בעתיד לחגוג את חג הסוכות בסוכה המרכזית.

צוות הניהול

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 18/2/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן