שחר דוד

בן מרים ויעקב שוורץ

נולד ב- 9.4.1933 במצרים

הגיע לקיבוץ שריד בראשית שנות ה – 70

נפטר ב- 18.1.2011

דוד נולד במצרים בשנת 1933. בגיל צעיר, לאחר פטירת אביו, נשלח על ידי אמו לצרפת כדי לרכוש השכלה. עם הגיעו לצרפת זנח את רעיון הלימודים והשקיע זמנו בפעילות בסניף השומר הצעיר. פעילות זו הביאה אותו לעלות לארץ ישראל ולהקים את ביתו בקיבוץ חצור. משם יצא ללמוד הוראת "חינוך גופני" אולם פציעה קשה בברכו השביתה אותו לתקופה ארוכה והביאה אותו לעשות הסבה ללימודי המתמטיקה.

דוד עשה קריירה מפוארת בהוראת המתמטיקה – הכשיר עשרות מורים הזוכרים את כישוריו בתחום עד היום, ופיתח תוכניות לימוד לגילים צעירים באמצעות משחקי חשבון.

בתחילת שנות השבעים כשפגש את נעמי שיין במהלך פעילות בתנועה העתיק דוד את ביתו לקיבוץ שריד. כאן נולדו ילדיהם ליאור, נירית ושירה. בשריד המשיך לעסוק בתחום המתמטיקה ובתחביבים שונים כגון: ספורט, איסוף בולים ופוליטיקה – היה פעיל מסור במפלגת מר"צ, אבל יותר מכל אהב תקשורת ועיתונות. נהג לגזור ולשמור כתבות ותמונות שעניינו אותו, או שיש סיכוי שיעניינו גם מישהו אחר בעתיד. חיבתו לתקשורת באה לידי ביטוי גם במכשיר הטרנזיסטור שהיה צמוד אליו לכל מקום אשר הלך.
אחרי גירושיו מנעמי הכיר דוד את מרים גלר שהיתה חברתו לחיים במשך 17 שנה, עד פטירתו.

עקב מחלת הסוכרת ממנה סבל לאורך שנים נפגעו ראייתו ושמיעתו אך זה לא מנע ממנו להמשיך לעסוק בתחביביו.

… ככה נזכור אותך דוד: תמונה קבועה – יושב בכורסא שלו ורגוע, רואה טלוויזיה, שומע רדיו וכמובן גוזר עיתונים. צרכן תקשורת רב ערוצי שחי את חייו ונהנה מכל רגע. בכל אשר עשית היית מיוחד…
היה שלום.

 

*********

דוד אבא לנטע וניצן בקיבוץ חצור,

לליאור, נירית ושירה בקיבוץ שריד

וסבא לנכדים רבים

גלילה לראש העמוד
X
דילוג לתוכן