אירוע חמור שקרה אמש בצומת כפר ברוך

שלום לכולם,
להלן תאור הארוע החמור שהתרחש אתמול 17,9,18 בסביבות השעה 18:00 בצומת כפר ברוך מגדל העמק ליד קיבוץ שריד.

 

בשעה 1730 הגיע רכב קבלן ממזאריב זרזיר לתיקון ליקויי בטיחות בבאר ההיסטורית של  מייסדי קיבוץ שריד מדרום לצומת כפר ברוך מגדל העמק, לבקשת גדעון ברטל חבר קיבוץ שריד ויוזם פרוייקט שיקום הבאר.

בנסיעה מכיוון חיפה לעפולה, הרכב פנה ימינה בצומת , לכיוון הבאר.

התברר שחסר לקבלן כלי עבודה חיוני ועל כן בשעה 1745 הקבלן יצא בנסיעה ברכבו מהבאר אל הצומת כדי לפנות שמאלה לכיוון חיפה ולקחת מזרזיר כלי עבודה מתאים.

בהגיעו לרמזור צומת כפר ברוך מגדל העמק, כשבכוונתו לפנות שם שמאלה, נעצר על ידי מפגינים שנשאו שלטים – "מוות לערבים" ו"מוות לרוצחי יהודים". המפגינים טלטלו את רכבו וחבטו בו. רכב משטרה שנכח במקום לא עשה מאומה.

לבסוף הקבלן הצליח להמלט מהצומת , ופנה שמאלה לכיוון זרזיר.  נסע עד לזרזיר, לקח את כלי העבודה המבוקש , וחזר לבאר שריד שמדרום לצומת כפר ברוך כדי להשלים את העבודה.  הפעם הגיע לצומת , ופנה ימינה , ללא צורך לעצור ברמזור , והגיע לבאר על מנת להשלים את עבודתו.

לאחר השלמת העבודה, אמר הקבלן לגדעון ברטל , שהוא מפחד לחזור חזרה דרך הצומת עם המפגינים שבידיהם שלטים של "מוות לערבים" אותם מפגינים שהתנפלו עליו קודם לכן.

גם גדעון שלחם בכמה ממלחמות ישראל, החל ממבצע סיני, פחד לחזור דרך הצומת , ולכן הבריח את הקבלן בדרך צדדית דרך פרדס שריד , ומשם דרך הקיבוץ , חזרה לכביש המוביל לזרזיר.

בשעה 1945 גדעון פנה אלי כמי שפעיל בעניין המאבק לקיום משותף יהודי ערבי בארץ ועדכן אותי בארוע.  הצעתי לו לפנות למשטרה ולהגיש תלונה , ואכן עוד באותו ערב גדעון הגיש תלונה במשטרה על הארוע.

בשעה 2000 שוחחתי עם האזרח מזרזיר, תושב זרזיר ששת בצה"ל,  , שבניו היו מעורבים בארוע, וביקשתי לחזק אוו ולאמץ את רוחו ורוח משפחתו. הקבלן היה המום ופגוע , כמו גם מפוחד מהארוע,

הבוקר הבטחתי לאב המשפחה שנבוא לבקר אותו  בביתו במזאריב בשעה 1400 , משלחת מקיבוץ שריד,  והוא עדכן אותי שאתמול בערב הבן שלו אושפז בבית החולים בעקבות ההתנפלות עליו בצומת כפר ברוך מגדל העמק, ונזק שנגרם לו בגלל הטראומה שעבר.

אני קורא לכל המכותבים כאן לעשות מעשה, לגנות בכל אמצעי התקשורת את הארוע, וכתגובה, לדאוג שבכל ישוב באזור עמק יזרעאל , משפחות וישובים, כמו גם שכונות וערים, יזמינו שכנים ערבים לסוכתם בחג הסוכות.

כמו כן קורא לפניה למשטרה למנוע הפגנות אלימות כנ"ל ולחקור בצורה נמרצת את מה שארע אתמול.
אין מועד מתאים לעשות סדר בהתנהגות הגזענית והמפחידה הזו כמו ערב יום כיפור.

תודה מראש ושתכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה
דוד דרורי

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן