בקיבוץ שריד אוהבים כלבים אבל, לא משוטטים.

צילום של כלב

הכלבים הם החברים הטובים ביותר שלנו, לא דורשים יותר מדי, הם חלק מהמשפחה, נאמנים ויקרים ללבנו. אבל….. לא כולם מרגישים כך ועלינו לחשוב על רווחת הקהילה כולה.

בתקופה האחרונה קיבלתי פניות רבות של מקרים רבים הקשורים בכלבים משוטטים בישובים, ואף מהווים איום :

בכדי – למנוע בהלה בקרב הילדים והולכי רגל תמימים.

בכדי – למנוע מטרד בחצרות הבתים, הרס גינות, ופגיעה בתושבים.

בכדי שניתן יהיה לאתר כלבים משוטטים ללא בעלים, והכי חשוב בכדי שהכלבים שלנו לא יהיו חשופים למפגש עם חיות הבר שיכולות להעביר להם ולנו את מחלת הכלבת חשוכת המרפא שנפוצה באזורנו.

אנו דורשים מכל בעלי הכלבים בקיבוץ בהתאם לחוק, להחזיק את כלביהם בתחום ביתם ולא משוחררים ברחבי היישוב. ההליכה עם הכלב בשטח הישוב תעשה עם רצועה בלבד שאורכה לא יעלה על 5 מטרים ובלבד שאורכה וטיבה יאפשר למי שמחזיק בכלב לשלוט בו בכל רגע ולמנוע מהכלב להשתחרר ממנה או לפגוע באחרים. כלב מגזע מסוכן יוחזק בידי אדם בוגר מ- 18 שנה וברצועה שאורכה עד 2 מטרים ופיו של הכלב חסום בזמם.

אנו ובעזרת המועצה ממשיכים לפעול נגד תופעת הכלבים המשוטטים, ובימים הקרובים תוגבר האכיפה, כדי להגן על בריאות ובטחון תושבי שריד.

כלבים שימצאו משוטטים ברשות הרבים בכל סוגיהם ובכל הגדלים ועל אף שהם מחוסנים ועם רישיון להחזקתם ולא כל שכן אלו שאינם – יתפסו ויילקחו להסגר. הכלב יוחזר לבעליו רק לאחר תשלום הוצאות הלכידה והשהיה בהסגר, בנוסף לדוח כספי. הסכומים יגבו מבעל הכלב גם במקרה שהכלב לא ישוחרר על ידו.

במקרים של תופעת שוטטות של כלב שחוזרת על עצמה מספר פעמים, רופא וטרינר רשותי רשאי לבטל את הרישיון להחזקת כלב, לתפסו ולהעבירו למאורות הרשות, הכלב לא יוחזר לבעליו.    

תושבי שריד היקרים,

כחובבת כלבים מושבעת ,אני מודעת לרגשותיהם של בעלי הכלבים.

באזורינו הכפרי והיפה יש כל כך הרבה מקומות שבהם ניתן לטייל עם הכלב האהוב, מחוץ למקום מגורים וקרוב לבית מבלי להפריע לאיש ולרווחת הכלב. בזה אני רואה הבדל בין ישוב כפרי לעיר וביחד עם חצר מגודרת זה נקרא "איכות חיים לכלב".

אנא שמרו על כלביכם לעצמכם וכך תמנעו מטרדים לשכנים.

שלכם,

שמרית טרגן- היבל

מנהלת אגודת מתיישבי שריד.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 9/4/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן