דיווח וברכה לחברים לראש השנה תשפ"ג

החצבים ליד ביתו של נחום הקדימו השנה. בד"כ מתריעים שהסתו מגיע בעוד שבועיים אולם השנה הקדימו לפרוח. אולי זה החום הגדול שמלווה אותנו ואולי המשבר הפוליטי והחברתי מנסה לאותת לנו שהימים אינם כתמול שלשום. מה שברור שבכל מקום מורגשת מתיחות וציפיה דרוכה שמכל הכאוס והאלימות אולי יצמח משהו מעט שפוי ורגוע יותר.

בימים האחרונים התבשרנו על תחילת העבודות לרימזור הכניסה לשריד. לאחר שנים של מאבקים ואסונות שקרו עקב הגידול העצום בתנועה הביאו את נת"י לאשר את תקציב הרמזור, כ – 6 מיליון ₪ וכבר בימים הקרובים יתחילו בעבודות. מתוכנן גם נתיב עליה לבית העלמין. אנו עדיין מנסים למצוא את התקציבים שיאפשרו את הנסיעה לבית העלמין דרך מפעל פלעד עד לבית העלמין ושם להסדיר ולהרחיב את מקומות החניה.

במחצית חודש יולי הפעלנו את השיוך החוזי עליו החלטנו באפריל. המשמעות העיקרית היא מתן אפשרות ליורשים להשכיר את הנכס שירשו, בהסכם משולש שבו שותף גם הקיבוץ. אפשר לראות ברחבי הקיבוץ עבודות לשיפוץ הדירות. נקווה שלאחר השלמת התהליך הבתים וסביבתם החיצונית יראו טוב יותר ויחזירו לישוב מראה מטופח ללא אזורי הזנחה ועזובה שלא מוסיפים לכבודו של הישוב. מספר הדירות הריקות מצטמצם ובהחלט יתכן מצב בהמשך שחברים שירצו לשפץ את ביתם לא ימצאו דירה ריקה בקיבוץ, אליה יוכלו לעבור בתקופת השיפוץ.

הדיון על אישור התב"ע מתנהל בקצב הבירוקרטיה הישראלית ואנו מאד מקווים שתאושר עד סוף השנה.

הכנת התיקים למנהל מתעכבת עד שתאושר התב"ע.

משולחן המנהל העסקי:

1) מערכות פוטוולטאיות:

בימים אלו אנו מסיימים התקנה של מערכות סולאריות בהיקף של 1.8 מגה המצטרפות למערכות הקיימות בגודל של כ 1 מגה. מדובר על השקעה של

כ 8.5 מיליון ₪ שכללה גם הקמת 3 מרכזיות חשמל, שאחת מהן תהווה גם בסיס לתשתית החשמל של שכונת כדורעף חופים. ההכנסה הצפויה מתוספת המערכות היא מעל 1 מיליון ₪ בשנה. זהו אחד מהמקורות לגידול ההכנסה של שריד ולאחר השלמת הפרויקט יהיו מרבית מבני העסקים מכוסים בפאנלים. נבדקים גגות נוספים וכמו כן פרוייקטים של אגירת חשמל, עמדות טעינה וגגות פרטיים.

2) תב"ע: התב"ע של שריד הופקדה ואף הייתה בדיון לשמיעת התנגדויות. לאחר הדיון החליטה הועדה שישנו צורך שהתוכנית תועבר לאישור המועצה הארצית לאישור הקלות שביקשנו לגבי קו כביש (המרחק המותר לבנייה מהכביש) ואישור מתחם התיירות. בחנו אפשרות להכניס שינויים בתוכנית כך שלא יהיה צורך בדיון במועצה הארצית אך לא הצלחנו להמנע מכך. אנו מקווים שהדיון יתקיים בעוד

 2-4 חודשים ואנו מאמינים שאחריו תאושר התוכנית.  

3)  שכונת כדורעף חופים: אנו מתקרבים לקבלת היתר לפיתוח התשתיות. לצערי נכנסנו לחודש החגים שמעכב אותנו אך עדיין אנו מקווים להשלים את קבלת ההיתר לפני סוף חודש ספטמבר. בשעה טובה סיימנו את הליך ההתמחרות וחתמנו עם הקבלן המבצע שמוכן להתחיל בעבודתו מיד לאחר קבלת ההיתר. עדיין נשאר לנו להשלים את רשימת המשתכנים בשכונה כך שלכל מגרש יהיה משתכן.

4)  ראש הגבעה: לאחר מחשבה החלטנו לשנות את הפרוגרמה של ראש הגבעה וכמו כן לנסות לפתח את המתחם בשלבים. בהתאם לכך עמוס וכמן האדריכל קיבל הנחיה לגבש תוכנית חדשה שתוצג לציבור במסגרת שיתוף ציבור. אנו מאד מקווים שבשנת 2024 נוכל להתחיל ולפתח את המתחם.

5)  השכרות עסקיות: אנו מסיימים בימים אלו מו"מ עם שוכר למכבסה הישנה. במסגרת ההסכם אנו נשפץ את המכבסה על חשבוננו ונתאים אותה לשוכר והוא מצדו יתחייב להשכרת המקום ל 10 שנים. כמו כן אנו במו"מ לגבי השכרת מחסן הביצים על בסיס אותו רעיון עסקי שלפיו אנו משפצים וגובים דמי שכירות ראויים שנותנים תשואה 8-10% על ההשקעה.

על נושאי החקלאות נרחיב בדיווח הבא.

אנו רוצים לאחל לכל חברי ותושבי שריד ומשפחותיהם שנה טובה ומאושרת, ברכה שפע והצלחה בכל. וברכה מיוחדת לאחדות בעם ישראל.

בברכת שנה טובה,

עוזי פלגי – מנהל עיסקי

ניר רושקין – מנהל קהילה

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן