החודש שחלף // מהדורת אוגוסט 2019

ושוב אנו עמכם עם "החודש שחלף..." -אוגוסט 2019

אוגוסט – החודש השמיני בשנה לפי הלוח הכללי, בן 31 יום, מקביל בערך לחודשים אב-אלול.
לפי המסורת היהודית מראשית אלול ועד
ערב יום כיפור מצווים בני ישראל באמירת סליחות.
חודש אוגוסט הינו החודש הכי חם בשנה ומסתבר שגם הכי בזבזני בשנה, בשל ההוצאות הגדולות בתחומי המזון, המים, החשמל, הבילויים, הנכדים…, הרכב, הטלפון וההוצאות לקראת החזרה ללימודים.
ולפני עשר שנים באוגוסט 2009, 
⋅ פסי הילדסהיים ז"ל הלכה לעולמה ב-20.09.2009. יהי זכרה ברוך!
⋅ "גן אילן" ומכון הקוסמטיקה של עדה פומרנץ ז"ל חזרו למשכנם הקבוע אחרי שיפוצים נרחבים שכמותם לא נעשו עשרות שנים.
⋅ במבצע איכפתניקי יוצא דופן ניקו ניר רזניק, קורן ספר ושי חמדי את הסובה בכניסה לקיבוץ לקראת בואם של האוטובוסים הצהובים בפתיחת שנת הלימודים החדשה.
וכעת בחזרה לימינו אנו כמידי חודש:

» 2.8 – קבלת שבת והפעם עם חברנו רוני הדס תחת הכותרת "עובר בלי אמא" – מתאי גזע לעובר מלאכותי. מרתק! גם הנושא  וגם העובדה שחבר שלנו מעורב במחקר החשוב הזה!

» 2-3.8 – טורניר כדורעף חופים במגרש שלנו: מפי נצר נודע לנו שהיו כרגיל מאבקים מעניינים, מתח ושמירה על מסורת הטורניר כמדי שנה.

תמונה של טורניר כדורעף חופים

» אנו משתתפים באבלה של ויקי ישראל וכל משפחתה על פטירתו של אחיה שמעון רודבסקי ז"ל בדרום אפריקה.
שלא תדעו עוד צער!

» 4.8 – משתתפים באבלה של חברתנו מרים גלר ובני משפחתה עם פטירתה של בתה בטי ז"ל – אמו של עומר תל אור וסבתא לעוז,   יבדלו לחיים ארוכים!

ובמעבר חד נברך את ירדן ברק עם שחרורה מצהל. מאחלים לך התאקלמות קלה ומהירה, עניין רב בחייך בכלל ובשריד בפרט!  בהצלחה!

» 5.8 – מצטערים לדווח על תאונת דרכים שבה היה מעורב על לא עוול בכפו חברנו אברהמלה פלגי. על נזקי הרכוש אפשר יהיה להתגבר ומאחלים לו התגברות מהירה על נזקי הגוף, החלמה מהירה, טובה ולא כואבת!

» ברוכים הבאים/השבים למיכל (כפרי) ודביר חן ובני המשפחה עם שובם הביתה לאחר שנת השתלמות פוריה בארה"ב.

» נברך את גיל רמון עם שובו הביתה לשריד, ברוך הבא והקלטות קלה!

ביקורי מולדת

» נברך את אלדר בן יוסף ובת זוגו עם הגיעם לשריד לביקור מולדת.

וכהרגלנו נעבור ל פינת הפירגון

» נפרגן ל-"מגיע לאם" שבהובלת נועה אשכול ונועה אסטרייכר על פעולה התנדבותית חמה בגיוס מתנדבות לטובת סיוע
והקלה לאמהות ומשפחותיהן לאחר לידה. שאפו!

» נפרגן ונודה לעידית הילדסהיים הבלתי נלאית על פעלה המסור, המתמיד, ארוך השנים בקבלה, טיפול וטיפוח החיילים הבודדים.
אין כמוך!

תמונה של אסתי שנפלד

» נפרגן לאסתי שנפלד, המתעדת בהתנדבות קורות חיים וסיפורי חיים של ותיקי הקיבוץ, למען הזיכרון הקולקטיבי ולמען ;הדורות הבאים. כל הכבוד!

» 9.8 – אירוע הפתעה המוני המלווה בצילום מנציח, גם לנו וגם לטלביזיה,  לרגל סיום תפקידה המבורך של רחלה בן יוסף במשך     קרוב ל-40 שנה בגן "אילן". רבים וטובים, בגילאים שונים ומגוונים, ממחזורים ותיקים ומימינו אנו, הגיעו לאירוע לברך ולהודות לה. בהחלט מרגש ומהנה!

תמונה מאירוע הפרידה מרוחל'ה הגננת

» 9.8 – קבלת שבת במלאת 50 שנה למלחמת ההתשה הנוראית, עם יאיר דורי, יוסי שיין ודוד דרורי, שסיפרו מאירועי התקופה והזכרונות הרבים. מועדון מפוצץ, עניין רב וזכרונות לא תמיד נעימים… כמו כן שמענו את יפתח ניר, שסיפר על בננו אהוד אברמוביץ ז"ל – מרתק ומעציב.

» 10.8 – בשבת התקיים המשחק הקובע בכדורגל לעלייה לרבע הגמר בטורניר. יש נצחונות…ויש גם הפסדים… אבל לא נורא!  נהנינו מהביצועים! בהצלחה במשחקים הבאים!

» 12.8 – משהו פיקנטי, קבוצת חברים בהנהגתו של ירון אסטרייכר (שרון אסטרייכר, זיו ארדי, טל סוננברג, ויסלחו לנו אלה ששמם לא הוזכר כי לא הגיע לידיעתנו) ירדה לערבה על מנת לסייע במבצע לכידה ושינוע של כ-14 תנינים שעשו דרכם
לגן החיות בטורקיה. המבצע הסתיים בהצלחה וללא תקלות וכוחותנו שבו הביתה בשלום. כל הכבוד ליוזמה ולאומץ!

ירון אוסטרייכר והתנין

» 12.8 – תוקן המחסום המזרחי ושמרית מוסרת לנו שבשעה טובה הפרוייקט ("נשק וסע") יחל בפעולתו ב_1.9.19 . בהצלחה!
⋅ ואם שמרית הוזכרה, מן הראוי שנתקן דיווח מוטעה שלנו מהחודש הקודם בעניין סככת האבלים שבכניסה לבית העלמין:  "בחודשים האחרונים הקים הועד המקומי סככת אבלים בבית העלמין בשריד. המבנה הינו סככת התכנסות והספדים לפני הקבורה. המבנה הוקם לנוחיות משפחת הנפטר וציבור האבלים, תוך מתן כבוד אחרון לנפטר. לאחר פנייה של  הועד המקומי למועצה הדתית שבמועצה האזורית הושג מימון מלא לבניית הסככה". שלא נצטרך…! תודה ליוזמה!

» 15.8 – מפגש מוסיקלי מהנה ומעשיר נוסף עם אורי רמון שלנו והפעם תחת הכותרת "מוטיב הפרידה במוסיקה".
כרגיל מעניין,  מהנה ומעשיר. תודה לאורי! זה לא מובן מאליו!

» 15.8 – במתחם שבין הנגריה ו"הנישה" נפתח חגיגית מכון הכושר שהוקם במקום. דוד דרורי מדווח לנו ש"במחצית האחרונה של אוגוסט החל לפעול  הסטודיו לאימוני כושר של גיא בן חיים. הכניסה אליו מכיוון מגרש "נשק וסע" וכוונתו העיקרית הינה אימונים לקבוצות של 4-6-8 משתתפות/ים. הסטודיו שופץ ונראה נפלא". …ואתם המתאמנים – היכונו

תמונה של גיא בן חיים בחדר כושר בשריד

» כפי שכבר מסרנו בדיווח הקודם, ג'ון אייזנר קיבל מילגת לימודים בת חודש ימים ממשרד החינוך של הרפובליקה הצ'כית באמצעות שגרירותה שבתל אביב. הקורס התקיים באוניברסיטת ברנו שבצ'כיה וכלל לימודי שפה, תרבות ושפע פעילויות  (מופעים, טיולים ועוד). ג'ון מבקש להדגיש שהיו גם שיעורי בית והוא הקפיד למלא בקפדנות אחר דרישות הקורס. השתתפו  לצדו ולצד עוד נציג מישראל כ-140 סטודנטים מכל העולם בכיתות קטנות של כ-15 סטודנטים כל אחת. לדעתו הקורס מתאים מאד לסטודנטים צעירים, מאורגן היטב, עם איכסון נאה, ארוחות כלולות ואפילו כרטיס נסיעה חפשי בתחבורה הציבורית לכל החודש. מי מבין צעירי שריד שמגלה עניין בפרוייקט המוצע מוזמן לפנות לג'ון, לקבל ממנו מידע מפורט ואם ירצה יוכל להתחיל בסידורי הרשמה. בהצלחה!

תמונה של ג'ון אייזנר

» 16.08 – מסיבת ט"ו באב בבריכה כמיטב המסורת של חג האהבה "והחטיפה בכרמים…" מימים ימימה. אוירה טובה ונינוחה, השתתפות רבה ופעילה, ריקודי שנות ה-60-80, כיבוד נאה, שתייה כדת וכדין, מוסיקה ושעשועונים בהנחייתם הנעימה והמיומנת של  נועה ופלג רוזן ו…המון התגייסות של צוות נלהב וצעיר שלא עושה חשבון של שעות ומאמץ. בקיצור – הנאה רבה לכל מי שהשתתף,
עם דגש מיוחד על מגוון הגילאים. תודה רבה מקרב לב!

תמונה מט"ו באב בשריד

» 18.8 – ותיקי שריד ובוגרי הסנדוויץ אירחו במועדון לחבר את דן טל ממזרע (כיום תושב שמשית), שסיפר לנו על עלילות התקשורת    בישראל. בנוסף לכל מה שאנו רואים ושומעים קיבלנו נקודת מבט מעניינת מזוית אחרת. תודה!

» 18.8 – משתתפים באבלם של מיטל וכל משפחת ילינסקי במות האבא -הסבא פיליפ פישל ז"ל בקריית חיים. שלא תדעו עוד צער!

» נברך מכאן את דריה ברנע, בתם של ליאת ועומר, על השתתפותה כשחקנית מן המניין בהצגה "קופסא שחורה" על פי ספרו של עמוס עוז בביצוע תיאטרון בית ליסין. דריה התקבלה כשחקנית לאחר שעברה אודישונים בחיפוש שחקנים  להצגה, לאחר שבעבר היא השתתפה במספר קורסים למשחק ודרמה בביה"ס "עמקים תבור" ובתל אביב. גאים בך ומאחלים  לך המשך הצלחה מקרב לב!

תחזוקה ותשתיות בשריד

מהנעשה בענף התחזוקה – תשתיות: 
* הוחלף מד המים לשכונת ההרחבה.
* בוצע פרוייקט החלפת צנרת המים בשכונה הדרומית, שכלל הוצאת הצינורות שמתחת הבתים, איתור ומניעת נזילות, נגישות למדי המים והקטנת הפחת היקר בתצרוכת המים.

» רותי בק-שמש מוסרת לנו שלקראת סוף הקיץ אירחנו בשריד את קייטנת "כיף לי בעמק" של המועצה האזורית לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים. הילדים התפנקו בארוחת בוקר, הצגה ובילוי בבריכה עם מתנפחים. היה יום מעשיר וחשוב עבורם ועבורנו…        ופתח לשנים הבאות! שאפו ליוזמה ולביצוע!

» 19.8 – צביעה מחדש וציור על קירות מקלט ספינת השלום לשעבר. יוזמה ברוכה של ילדי שנת הבר מצווה.

» 20.8 – מזל טוב לרונה (רננה) ודרק, לשרית ואוריאל ולכל משפחת שץ להולדת הבן/הנכד אליליזה.

♥ נברך את דניאל וליאור, את הסבים לורי ושמעון ואת כל משפחת ספיר להולדת הבת/הנכדה (הראשונה!) נעמי-ג'יין בארה"ב.

♥ לקראת סגירת הגיליון נודע לנו ואנו שמחים לברך את ליאת וניצן, את סבתא תמנע ואת כל משפחת לבנה להולדת הבת/הנכדה.      הרבה מזל טוב ורוב אושר!

♥  נברך את אורן אבנרי שמתחילה מכינה במדרשה למנהיגות ישראלית משותפת. הרבה הצלחה ועניין מבית שריד!

♥ נברך את נבו כפרי ליציאתו לשנת שירות בפנימייה בפרדס חנה. ברכת הדרך ואיחולי הצלחה מקרב לב!

» העמק הגיע גם לתל אביב! ברכות חמות, איחולי הצלחה והמשך יצירה פוריה לחברתנו נילי רמות שהציגה במשך חודש ימים ממיטב יצירותיה וציוריה בתערוכת אמנים בקניון רמת אביב בתל אביב. ההדים חיוביים ביותר והגאווה רבה!
נשמח כמובן לראות את היצירות במקלט הגלריה שלנו או בכל מקום ראוי אחר בקיבוץ!

תמונה של נילי רמות מתוך התערוכה בתל אביב

» קבלת שבת עם אינה קוריצקי, בוגרת בית ראשון במולדת בעין דור וכיום מנהלת הקונסרבטוריון למוסיקה בקריות.
ערב שירה מרגש ומהנה לאוזניהם ולעיניהם של כל באי המועדון הרבים שהתכנסו ובאו למופע "פניני מוסיקה נפלאים". תודה!

» 30.8 – לסיום אירועי הפרידה והתודה לגננת שלנו רחלה בן יוסף התקיימה מסיבה רבת משתתפים ברחבה שלפני המועדון לחבר. באירוע צויינו המעברים של ילדינו מהמסגרות החינוכיות הנוכחיות לאלה שבאות אחריהן. טוב ונעים לראותם גדלים, צומחים ומתקדמים מפעוטון לגן, מגן לגן, מגן ליסודי, מהיסודי לתיכון וכך הלאה והלאה עלו והצליחו יקרים! 
בהמשך נפרדנו בשירה, הקראה, משחק, הומור טוב, התרגשות ולא מעט נוסטלגיה מרחלה המסיימת פרק חיים של כמעט 40 שנות עבודה חינוכית מבורכת כגננת המובילה של גן "אילן", שלא במעט בזכותה הפך למושג ולשם דבר.
שאי ברכת הצלחה רבה בדרכך העתידית וכל טוב לך!

תמונה של בית קפה תרבות שריד

וכאן מגיע לסיומו הדיווח החדשי העשיר והמגוון של אוגוסט. נחזור אליכם לאחר ראש השנה עם הדיווח שהולך ומתהווה של חודש ספטמבר, כל טוב לכולכם ולהשתמע!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן