החודש שחלף // מהדורת יוני 2019

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

יוני – שם החודש השישי בשנה לפי הלוח הכללי, בן 30 יום, מקביל בערך לחודשים העבריים סיוון-תמוז. ב-6 ליוני 1967: נייר זהב, פס כסף, שורשים עמוקים, שערי ישועה, אורות הבימה ועוד, אלה הן חלק מתוך 22 סיסמאות הגיוס של חיילי המילואים ששודרו ביום ה' ה-5 ליוני בבוקר בטרם פרוץ מלחמת ששת הימים. האם זכור לכם שקראו למלחמה הזאת "מלחמת השלום"?
מאז – 52 שנה ואנו עדיין ממתינים לשלום…

ומה אצלנו (לפני 10 שנים)? לצוות הכלבו היצירתי נשלח ברכה חמה בתוקף היותו מחלוצי החשיבה הירוקה בשריד – כל הכבוד על חלוקת התיקים הירוקים כדי לסיים את השימוש בשקיות הניילון!

 

• 1.6 – פתיחה רשמית של עונת הרחצה בבריכה, זאת לאחר פתיחת הניסיון ביום העצמאות כיד המסורת שלנו. ובבריכה חילופי גברי: תודה רבה מקרב לב ליוסי נץ על שירותו ארוך השנים, המסור והנאמן בניהול והפעלת הבריכה ואיחולי הצלחה מירביים לגילי לנס שנכנס לנעליים הגדולות שהשאיר יוסי. כמו כן נקבל בברכה את המציל החדש בשנה זו – מתי אורן מגניגר. הצלחתך – הצלחתנו!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 2.6 – בשעה טובה ב-08:15 נחנך פרוייקט "נשק וסע" להבטחת בטחונם של ילדי בית הספר ולמען הסדרי תעבורה טובים יותר. בעתיד הקרוב מתוכנן מהלך משלים בדמות מחסומים לפרקי זמן קצרים בכביש השכונה הדרומית.

• התחדש מיזם ההתעמלות במים בהדרכתה של תמר חמדי . " למתעמלים היכון…!". בהצלחה!

• 3.6 – תומר שלנו זכה לתואר אלוף ישראל לנוער בהרמת משקולות עד גיל 20 (!) וקיבל מדליית זהב! כבוד ענק.
לא נפסיק להתגאות בך ולאחל לך עוד הצלחות רבות בהמשך!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019
תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 7.6 - הושלמה סדרת מפגשים של האקדמיה לותיקים ולבוגרי הסנדוויץ בהדרכתה של מריאלה בוכניק. אסתי שטיינברג מדווחת בשם צוות בוגרי הסנדוויץ: " כוונתנו היא לתת מענה יצירתי, לימודי וחווייתי בבית (!) לפנסיונרים של הקיבוץ בהווה ובעתיד הנראה לעין. מריאלה, עובדת סוציאלית בעלת M.A. ביישוב סיכסוכים והובלת משא ומתן, הובילה 4 מפגשים בנושא "טיפים ומודלים יצירתיים לבניית יחסים בינאישיים בקהילה" ונתנה לנו כלים להבנת מחלוקות בין אנשים ולראותן כהזדמנות להתפתחות אישית, קהילתית ואירגונית. כמו כן, הוסבר לנו שסיכסוכים נפתרים על בסיס הבנת הצרכים והאינטרסים של האחר ולא על בסיס התעקשות והתחפרות בעמדות אישיות נוקשות. למדנו גם דרכים ליצירת דיאלוג בונה ומחזק, בעיקר באמצעות השפה הגישורית המתמקדת בפן השווה שבין הצדדים שבקונפליקט/המחלוקת. למדנו להעריך את "האקלים החברתי ולהכיר בחשיבותו וביכולתו להעניק לכולנו תחושת ביטחון, ערך והשתייכות לקהילה. בעזרתו ניתן גם לקדם סובלנות, צימצום שסעים ושיפור תחושות בקרב חברי הקהילה. היתה זו חווייה ריגשית שגם תרמה להעשרת הידע שלנו, בעיקר בזכות הנחייתה הנעימה, המקצועית והמעמיקה של מריאלה. אלה שהשתתפו סיכמו את המפגשים בצורה חיובית ביותר מה עוד שבמהלכם צורפו אליהם חברי הנהלה וחברים נוספים שהתעניינו בנושא. לאחר הפסקת הקיץ בכוונתנו לשוב ולהפגש עם תכניות חדשות להעשרה". הדיווח נמסר בשם חברי הצוות: חווה בומס, רעיה ק., אילון, רותי פ., רותי בק ואסתי. בהצלחה בהמשך!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 7.6 - נערכה בשעה טובה חתונתו של טל דרבקין עם בחירת לבו נעמה בבריכה בגזית. שפע איחולי מזל טוב לזוג המאושר, להורים דניאלה ולייזר ולכל בני המשפחה!

• 7.6 – ארוחת חג השבועות החלבית הטעימה בחדר האוכל, להנאתם הקולינרית של כל הסועדים. תודה לצוות ענף המזון!

• 7.6 – קבלת שבת עם גל נדן בנושא גידול ושיווק/יצוא הגזר בישראל ובמגוון רחב של מדינות באירופה, באמריקה ובשווקים נוספים בעולם. מעניין במיוחד בשל כל הגילויים שעלו במפגש שברובם לא חשבנו עליהם בעת אכילת הגזר תודה!

• 8.6 – בשעות אחר הצהריים זרמה אוכלוסיית שריד והאורחים שלה לשדה שמדרום לשכונת ההרחבה לטקס חג השבועות המסורתי של הקיבוץ. ברכות, קטעי קריאה, מופעי ריקוד, שירה ונגינה, תהלוכת ענפי הקיבוץ והקהילה, תחרות מסורתית בין גילאים ולקינוח מופע טרקטורים מרהיב. בקיצור – מסורת יפה ומבורכת, שהשנה קיבלה תוספת מרעננת בדמות מסיבת הרחוב הססגונית שהתקיימה על כביש ההרחבה. תודות לצוות המסור ולקהל החוגגים!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 11.6 – חג קן השומר הצעיר בשריד לסיום שנת הפעילות ולתחילת מפעלי הקיץ של התנועה. הפעם נוספה גם תחרות כשרונות צעירים של "השמוץ-פקטור". רעיון מקורי!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 12.6 – נציגות מכובדת משריד ומהעמק השתתפה בהפגנה מול בית המשפט העליון בירושלים בעת הדיון בעתירה שהוגשה בכל הקשור למניעת הקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד. כל הכבוד והיקר לאורנה עצמוני, שבי הרוש, רוני דה קוסטה וראובן לב ולאלה ששמם לא הגיע אלינו בזמן. נקווה להמשך טוב ומוצלח!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 12.6 – ביקור נוסף של קבוצת סינים בשריד אותם מארחות איילת קרוא ויעל אייזנר, שאף מדווחת לנו: " במסגרת עידוד חדר האוכל בשריד התקשר עדי רוזן למשרד נסיעות והציע את שירותינו להאכלת קבוצות תיירים מסין. בינתיים כבר הגיעו ארבע קבוצות כאלה, שמגיעות לארוחת צהריים בין הביקור בגנים הבהאיים בחיפה לבין סיור בנצרת וזוכות אגב כך גם לסיור קצר והסבר על הקיבוץ מפי (עם דגש על שריד, כמובן). הם מגיעים עייפים מטיסה ארוכה והם חסרי כל ידע בסיסי על ישראל, על הקיבוץ, יהדות והתנ"ך ומקבלים ממני סיור והסבר  מקוצר, מחייכים המון, עושים איתי סלפי ויוצאים מרוצים. שוקלת הסבה מקצועית למדריכת טיולים…" יעל! כל הכבוד לרעיון וליוזמה!

• 12.6 – מזל טוב לגוון ועמרי שנפלד, לסבתא אסתי, לדודות ולדוד ולכל המשפחה להולדת הבת/הנכדה/האחיינית סול. שפע ברכות ואיחולי אושר ונחת לרוב!

• מזל טוב למיכל ויואל אייזנברג, לסבים הלן ומשה ולכל המשפחה המורחבת להולדת הבת יובל, אחות ליהונתן. שמחים בשמחתכם!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019
תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• מזל טוב ליפעת ודורון בלאיס, לסבים אורה ואלדד ולכל המשפחה להולדת הנכד ענבר. כל טוב ושמחה רבה!

• 12-13.6 – בלילה פיצוץ עז בארון החשמל של שכונת הבנים כתוצאה מחבלה מצד חולדה סוררת, שאף גרמה כתוצאה מכך לחבלה בידו של איאד החשמלאי המסור שלנו. הסיפור חזר על עצמו כעבור מספר ימים, הפעם באשמת עכבר, אך אל דאגה – הנושא טופל
 ותוקן במהירות וביעילות ע"י איאד וחגי. תודה לכם!

• ובשעה טובה גמר שיפוץ בית 21, שבמסגרתו צורפו ואוחדו ארבע הדירות לכדי שתי דירות יותר נאות ומרווחות.
הנהנים מהשיפוץ  רון פקר וליאת לצד אוריין ביסקר ושחר שמש.. הוגבהו הכניסות, הוחלף גג הרעפים הישן ונוצרו תנאי מגורים נאותים לדיירים! הנאה מהבית המחודש וקליטה מוצלחת!

וכהרגלנו נעבור ל פינת הפירגון

הפעם נפרגן ונברך את מיכל (יחיאלי) חומסקי על הובלת פרוייקט הפסיפס המשפחתי בקיבוץ העוגן ועל ההזמנות הנוספות שזכתה להן על פי הדגם הראשוני של שריד. כל הכבוד! בהצלחה!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 13.6 – מזל טוב לשירן וכרמל דנציג, לסבים ענת ואמנון ולדודים השמחים להולדת הבת/הנכדה/האחיינית ירדן שנולדה בשעה טובה
ומתגוררת עם הוריה בקיבוץ ארז שעל גבול רצועת עזה. אושר ונחת לרוב!

• 14.6 – קבלת שבת עם מסיימי י"ב שלנו ובני המשפחה. נברך מקרב לב את אלון לויטה, אורן אבנרי, אבישג בן ישי, נבו כפרי, ג'יי לבנה, רון קריספין, לירי בן יעקב, בר סקובורניק וטירן אשר ונאחל להם המשך מוצלח בכל אשר תלכו.
צאו לשלום וחזרו אלינו בריאים ושלמים!

• בהזדמנות זו נברך גם את מסיימי כיתה ו' שלנו לרגל סיום בית הספר היסודי והמעבר לחטיבת הביניים: גל ארנון, מורן ריכטר, כרמל סלצקי, עומר ונגר, קאיה ארדי, טוהר רוזן, אביגיל יתום, גיא קציר, עמרי כפרי, אורן נגן, עומרי שדה, עופרי סורס, שירה קורן, גוני אגם, יפתח מויאל, עומר פלג, תום קליין, פלג ניר, יעלה יוגב ,יוהלי הראל,אמה רם ועלמה קריספין. בהצלחה רבה בהמשך וחופש נעים!

• 19.6 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה דיון על חלופות השיוך העומדות בפנינו, בהשתתפות עו"ד רותם ליכטנשטיין. לאחר דיון נוקב וענייני הנושא סוכם והועבר להכרעה בקלפי. בינתיים כבר נתקבלו תוצאות ההצבעה בקלפי ומהן מתברר שהחלופה הקניינית זכתה לרוב של 214 קולות, לעומת 16 קולות בלבד להן זכתה חלופת האגודה (2 נמנעים). כולנו נקווה להמשך טוב ומוצלח!

• 20.6 – מבצע מבורך לצביעת סימוני כבישים, חניות, מגרשי חנייה ומעברי חצייה ברחבי היישוב. טוב לעין ולבטיחות! עושים סדר בחצרו של קיבוץ!

• 20.6 – דווח לנו מפי טל סוננברג על מכת פריצות בשכונת הבנים והפעם נפלו קרבן הבתים של טלי אדרת, נועה ועודד דרורי והבית של סיוון דרורי (כולם במהלך אותו לילה).. מן הראוי לעדכן ולהוסיף שיש חוליה שפורצת בכל רחבי העמק והצפון ולכן יש להקפיד על סגירת חלונות, תריסים ונעילת דלתות כשיוצאים מהבית ובלילה. כמו כן מבקשים לדווח למשטרה ולרב"ש בזמן אמת על כל דבר חשוד.

• 20.6 – נאחל מכאן החלמה מהירה ושלמה לחברנו מאיר פלגי עם שובו הביתה מאישפוז וטיפול רפואי.

• 21.6 – היום הארוך ביותר בשנה – יום נקודת ההיפוך:  היממה בעלת שעות האור הרבות ביותר והלילה הקצר ביותר בשנה. זהו גם התאריך הרשמי  לתחילת עונת הקיץ.

• 21.6 – קבלת שבת עם רון (מרכוס) גובוז'נסקי על בנייה ירוקה שהוא מתמחה בה. בנוסף נחשפנו לגילויים מרשימים ומדאיגים על התחממות כדור הארץ וההשפעות המורכבות של התופעה בארץ ובעולם. בהחלט מעורר דאגה!

• 21.6 – נברך מקרב לב את חברתנו רינה כהנא לרגל יום הולדתה ה-77. מזל טוב מקרב לב, שפע ברכות ואיחולי אושר, בריאות ואריכות ימים!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• 23-28.6 - נציגות "אמיצה" משריד (עירית וחגי ספר, דני נימרי,אריאל מור ונח שגיא) יצאה למסע טרק בהרי דרום בולגריה, במסגרת עמותה המאורגנת על ידי המועצה האזורית. נוף מדהים, ירק עד ופריחה לרוב, מסלולים יפיפיים, שפע מים ומפלים, מדרגות אין ספור, גשרים, עליות תלולות וממושכות, ירידות תלולות ומורכבות ועוד. בקיצור! חווייה מהממת, הנאה צרופה ו... קושי לא קטן! בשנה הבאה בסלובקיה!


• 25.6 - בצער רב ליווינו למנוחת עולמים את חברנו היקר איתן חן ז"ל! עצובים ועגומים משתתפים בצער של זיוה, הבנות וכל המשפחה המתאבלת. שלא תדעו עוד צער!

• 25.6 – במסגרת התרמת הדם היישובית התייצבו במרפאה ותרמו דם 38 חברים. נודה מקרב לב לאלה שהתייצבו ובאו ונקווה שבשנה הבאה (או בתרומה הבאה) נזכה להשתתפות ערה ורבה יותר, כפי שמצופה מיישוב בן כ-1000 תושבים.

• 28.6 – קבלת שבת עם חיים מדניק, תקליטן של מוסיקה קלסית שהתמקד אצלנו במוסיקה קלסית עם נושאים יהודיים, שחוברה על ידי מלחינים… נוצריים. מפתיע ומעניין!

• 30.6 – "ושבו בנים לגבולם…" – נברך את לרה, קורן, איילה ואלונה ספר עם חזרתם לשריד. ברוכים הבאים! נאחל לכם קליטה מהירה ומוצלחת!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• להדסה פרסאי ואסתי שטיינברג לכבוד סיום השנה הראשונה של יוזמתכן הברוכה והחשובה להרמת פרוייקט "ניגונים". כל הכבוד ותודה רבה מכל קהילת שריד. (פרטים מפורטים על הפרוייקט יימסרו בדיווח הבא).ברכות על המוגמר עד כה ואיחולי המשך מוצלח!

תמונה מתוך סיכום חודש יוני 2019

• עם סגירת הגיליון אנו שמחים לברך את שני ורועי, את הסבים זמירה ואילון ואת כל המשפחה להולדת הבת/הנכדה/האחיינית והאחות ליובל ומעיין. מזל טוב ומיטב הברכות לכל המשפחה המאושרת!

וכאן נסיים את הדיווח של חודש יוני, עם טעם של עוד..!
לכל תלמידנו ומורינו חופש נעים, להתראות בדווח הבא!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 8/12/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן