החודש שחלף // מהדורת אוגוסט 2020

תמונה של איל אטיאס והנעורים

אוגוסט – החודש השמיני בשנה, בן 31 יום, מקביל בערך לחודש אב העברי. "סוף הוא תמיד התחלה של משהו חדש…" החופש הגדול נגמר ושנת הלימודים החדשה (בקורונה) בפתח. לכל התלמידים, ההורים ועובדי החינוך הרבים, שתהיה תשפ"א שנה פוריה ומעניינת. כשהתיק על הגב והמתח כה רב מתחילים ילדי גן "אילן" את חוק לימודיהם בכיתה א': אורי פיקס, יעל הרוש, כרמי וגבע המאירי, עומר ברק, אלה וולף, איילה ספר, אביב קדם, ארז חמדי, בארי רייכל, רני מור, רני קציר,מאיה לופי, ליאור קציר,שני אשכול,נטע ארבל ודני הדס.

ובאותו ההקשר נברך גם את ילדי כיתה ו' שעולים לכיתה ז' בבית הספר האזורי "העמק המערבי" ביפעת: שקד רפאלי, לירי קורן, ליה מרינובסקי, יובל לב, זיו אבנרי, גאיה שווייצר, אופיר שחם, ליהי פומרנץ, שירה ברטל, נדב להב, יהלי חרמוני, איל לויטה, אלמוג יעקב, עידו ליאור,עידו יוגב,רועי סיון,ענבר אלמוג וליאה וארי המאירי.

לכולכם בהצלחה! עם הרבה חוויות, פעילויות ושמחות!

תמונה מטקס מעברים 2020

ובחזרה לאירועי שריד מלפני 10 שנים:

• נעים להיזכר בכך שמקהלת מגידו בניצוחה של פנינה ענבר, בה שרים אסתי שטיינברג, ליטל בר אילן ונצר מילוא, זכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית שנערכה בסוף יולי בבייג'ין בירת סין. שאפו!

• עונת הקיץ מתאפיינת במעברי דירות כדי להספיק ולהתארגן לקראת פתיחת שנת הלימודים, אלינו עברו: עופר, יהלי וענת חרמוני, שירי, אלון ועופרה ברעם, גל, בר, לירון (פרסאי) ואורי ארנון. היו ברוכים  על החלטתכם לשוב ולהתגורר בשריד (וכבר חלפו להן 10 שנים…).

• לפני עשר שנים קיבל שרון אסטרייכר תעודת מנהל מוסך מורשה. אז ברכנו וכיום אנו נהנים בגדול!

• ב-11.08.10 נפטר חברנו היקר עמינדב חרמוני ז"ל,בכור בני קיבוץ שריד בגיל 85. יהי זכרו ברוך!

• כמה ירחים יש בשמים? האסטרונומים המקומיים דיווחו שבליל ה-27.08 התקרב כוכב מאדים למרחק של 34.65 מיליון ק"מ מכדור הארץ (!), עד שנראה כמו ירח נוסף.  מי שהחמיץ, לא נורא! התופעה תחזור על עצמה בשנת 2,287 (ממש עוד מעט…).

ובחזרה לימינו אנו, לימי אוגוסט 2020:

»  חגי פקר, איש התקשורת שלנו, מדווח לנו, שלאחר שנה מתחילת פרוייקט שידרוג האינטרנט לסיבים אופטיים בשריד הגענו לשלבים האחרונים של ההתקנות והמערכת עובדת ברוב הקיבוץ.   אם עדיין יש למישהו בעייה כלשהי מוזמן לפנות אליו ולקבל פתרון.
איחולי גלישה מוצלחת ושנה טובה!

» 1.08 – יום האלו-ורה הבינלאומי – השימושים החשובים הרבים הפכו את הצמח הזה ומוצריו למאד זמינים וטובים לרבים מבינינו ולכן ננצל את ההזדמנות ונודה לחי שפיר על תרומתו הייחודית בנדון במקומותנו.

אלוורה חי שפיר

» נקבל בברכה את פניה של תמר מול, אמו של מילוא, בבואה לחיות בקרבנו. ברוכה הבאה ואיחולי השתלבות טובה!

» 2.08 – התקיימה פגישה מעניינת עם מורן מוטט על מתבגרים במרחב הכפרי ותפקידי ההורים והקהילה בהקשר זה, כל זאת לקראת פתיחת פעילות "הורים ערים בשריד". תודה על המפגש ותודה על היוזמה החשובה!

» 4.08 – אמנם לא תושב שריד, אך שיריו, ביצועיו, הופעותיו ודמותו של גידי גוב חיים בקרבנו זה שנים ארוכות, לכן לא מיותר לברכו לרגל יום הולדתו ה-70. מזל טוב והמשך יצירה פוריה!

» 4.08 – נתקבלו תוצאות ההצבעה בקלפי: – אושרה הארכת החופשה לסיון דרורי -קליל לשנתיים נוספות לצורך השלמת לימודיה בקנדה.  – לא אושרה קדנציה נוספת של מאור פרסאי לתפקיד מנהל עסקי/גזבר.

» אנו שמחים עם חזרתו של אמציה כפרי מאישפוז וטיפול בבית חולים ומאחלים לו בריאות טובה והחלמה מהירה!

» יריב כפרי ז"ל, בן 55, בנו של דוד כפרי, הלך לעולמו בארה"ב לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. משתתפים בצערו ובאבלו של דוד ושל כל משפחת כפרי. שלא תדעו עוד צער!

» רוזי לבנה החלה לעבוד עם קשישים בביתם בשריד. ההדים מדהימים, אנו מברכים אותה על היוזמה. כל הכבוד לה!

» 5.08 – ערב ט"ו באב בשריד במתכונת קפסולות ברחבה שלפני המועדון לחבר. ערב מאד נעים, מאפשר קשרים חברתיים בהתאמה להנחיות הקורונה, שירות מלצריות למופת. שאפו  לרותי בק-שמש, ליסמין שווייצר ולכל הצוות הנחמד!

» 9.08 – ברכות חמות ליתיר ברק לרגל גיוסו לחטיבת הנחל.
צא בשלום וחזור אלינו בריא ושלם! בהצלחה!

» 6.08 –  ברכות ואיחולי הצלחה באזרחות ליהלי בר-אילן לרגל שחרורה מהשרות הצבאי. בהצלחה בהמשך!

» 9.08 – לאחר ובעיצומה של פעילות תרבותית פוריה ומאומצת יצא צוות התרבות ליום כיף ועל כך מספרת לנו רותי בק: "לפני חודש, ולאחר 3 שנים של עשיית תרבות קהילתית, יצאנו לערב גיבוש של ועדת תרבות. כיוון שלתאילנד לא ניתן לנסוע… הלכנו על החווייה הקרובה ביותר למקור… בליווי השף אלון חבל משמשית העברנו ערב של סדנא מעשית בה כולם שותפים להכנת מנות תאילנדיות טעימות ואותנטיות, כאשר כל פעם מישהי/ו אחר/ת היה השף המקפיץ וכל השאר מתיישבים, טועמים ונהנים ממעשה ידיו… בנוסף גם הוענקה מתנה מפנקת לכל אחת ואחד מחברי הצוות. היה זה ערב מגבש, מהנה, אשר נתן עוד כוח להמשיך קדימה לקראת שנה לא פשוטה ומאתגרת בתרבות". שמחים שנהניתם. זה מגיע לכם!

» 11.08 – התרמת דם בשריד, הפעם עם התראה מספקת עם לא מעט פירסום ושיווק, אך למרות הכל רק 29 מנות דם? תודה רבה לתורמים, אך מה עם היתר?

» 11.08 – מזל טוב לרב סבים עדה ויאיר חרמוני, לסבים שרה ויואב ולכל המשפחה להולדת הנינה השנייה והנכדה ששמה בישראל הוא אביב. שפע ברכות ואיחולים לכולכם!

» 12.08 – משתתפים באבלו ובצערו של שי מוזר, בן זוגה של חברתנו שלומית בירק,  במות עליו אחיו מנחם ז"ל. שלא תדעו עוד צער!

» 13.08 – ה"גיציה" ממשיכה במאמציה לחדש את פעילותה מדי כל יום חמישי, גם בימי קורונה, ומציעה ערב שירה ומוסיקה טובה עם כוס שתייה טובה ביד.אמנם הניסיון עדיין בחיתוליו, אך נאחל לו ולמארגניו המשך מוצלח!

תמונה של הגיציה בשריד

»  מי שחולף באזור יכול להבחין בסימנים של בנייה והתקדמות במתחם המכוורת ועל כך מספר לנו מאור פרסאי: " פרוייקט "בנה ביתך" בשכונת המכוורת מתקדם ואנו בעיצומו של שלב בניית הבתים. עד כה התחילו לבנות 10 משפחות ו-7 משפחות נוספות קיבלו כבר היתר בנייה או קרובות מאד לכך. הדיירים הראשונים עתידים להכנס לבית בתחילת החורף ואנו נערכים לתקופה של עבודה ומגורים באתר במקביל. יש בכך אתגר אירגוני ובטיחותי, אך עם מחשבה ורצון טוב הדבר אפשרי. לאחר השלמת החלק הארי של עבודות השלד בבתים נוכל להתחיל בשלב ב' של העבודות הציבוריות – סלילת כבישים, ריצוף מדרכות ופיתוח נוי". בהצלחה!

צילום: ענת חרמוני

» בהמשך באותו הקשר – אנו יכולים לדווח שבית 75 היפה הולך ומתאכלס. על פי מראה עיניים נראה שכבר אוכלסו 4 מתוך 5 הדירות, אך בהחלט נשמח לקבל דיווח יותר מעודכן בנדון.

תמונה של בית-75-המשופץ

» 14.08 ו-23.08 – שני אירועי "דרייב אין" במגרש החנייה שמעל המוסך – בראשון הפחות המוני הביסה קבוצת באיירן מינכן את ברצלונה בתוצאה המאד לא שיגרתית של 8-2(!!!). איזה באסה! באירוע השני, היותר מוצלח מבחינת הקהל שהגיע, הצליחה באיירן מינכן לזכות בגביע אירופה לאלופות בגברה בגמר על פאריס סן ג'רמן בתוצאה 1-0. הניסיון ממש מעניין ובהחלט כדאי לנסות להמשיך בו.

» גיורא רמות מספר לנו: "התחלנו להפגין על גשר מנשייה ב-4.07 והיינו אז 10 מפגינים בסך הכל, מתוכם 3 משריד. הבננו שהבעייה היתה שתושבי האזור לא ידעו שההפגנה מתקיימת ולכן באותו שבוע פירסמנו בכל האמצעים האפשריים וכתוצאה מכך עלינו בהמשך לכמה עשרות עד שהתייצבנו על כ-200 מפגינים מדי כל מוצ"ש. אני מעריך שמשריד מגיעים כ-30-40 איש, אך  היד עוד נטוייה…! בשבועות האחרונים אנו מנסים להמציא את עצמנו כל שבוע מחדש – הבאנו מוסיקה, הפקנו חולצות "עוף גוזל" (עם צרה מתחת ל-ז'), כיוזמה של אמנון שחם, חילקנו ארטיקים, ניפחנו בלונים והשבוע בכוונתנו לכתוב/לייצר במקום במשותף שלט גדול לאורך כל הגשר". ואנו מוסיפים, שכל מי שהנושא יקר ללבו ועדיין יושב בבית מוזמן להצטרף!

מפגינים מפגינים-בגשר-מנשייה

» לקראת חידוש שנת הלימודים והפעילות הושלמה ופורסמה רשימת החוגים הפעילים המוצעים בשריד: התעמלות עם הילה פרסקו, צ'יקונג עם עופר דה קוסטה, פילאטיס עם אודליה, כדורגל עם אולג, יוגה עם יפעת עופר, מבוכים ודרקונים עם יותם, דרמה עם איזי, ג'ודו עם אריה, איגרוף עם אולג, פלדנקרייז עם זיו, יוגה עם לינדה, יוגה עם גלעד מי עולם, חיטוב ועיצוב הגוף עם לירון הדר, אופניים עם אדווה, כדורעף עם עמיקם, חוגי נגינה במגוון כלים בתאום עם אסתי שטיינברג והדסה פרסאי וחוגי ריקוד עם אבירן. יתכן שיש עוד חוגים, אך כבר עתה ההיצע והמבחר מרשים ככל שמדובר ביישוב אחד. כעת הגיע תורכם להרשם ולהנות!

» בתגובה לפרסום אודות ההליכה לאורך חופי המזרח התיכון, מבקש אריאל מור לדייק ולהדגיש שהוא זה "הממציא" והמארגן של הגיחות לקטעים השונים. כל הכבוד!

» 17.08 – ברכות ואיחולי הצלחה לנחל בריינין לרגל גיוסו לצהל לחיל התותחנים. צא לשלום וחזור אלינו בריא ושלם! בהזדמנות זו מן הראוי להודות לו מקרב לב על התרומה הייחודית שלו בהפעלת  ההגברה בקבלות השבת. הרבה תודות!

תמונה של נחל ברינין

20.08 – מזל טוב לסבתא אלישבע, לרעיה וקרלוס זקס ולכל המשפחה לרגל נישואיו של הבן רונן עם בחירת לבבו נאוה. הרבה אושר ונחת בחייכם!    

תמונה של רונן זקס בחתונה

» 20.08 – בוודאי קראתם את המסר שהעבירה לחברי שריד מנהלת האגודה שמרית אודות מבצע המיזמים של בנות ובני הנוער בשריד בימי הקורונה. לא נלאה אתכם בפירוט נוסף של היוזמות שיצאו לפועל, אך לא נוכל שלא לברך על היוזמה הנאה ולהודות מקרב לב לבני הנוער ולמדריכים שתרמו בכך לשיפור וייפוי המקום. כל הכבוד!

תעסוקת נוער עם איל אטיאס

» 24.08 – "יום שני של גימלאים" מארח הפעם כהרגלו את עופר עם תירגול הצ'יקונג ואת חוה בומס ברטל שדיברה איתנו על נפילות של מבוגרים בגיל השלישי והדרכים להימנע מהן. בנוסף אומרת לנו חוה, שהיה שיתוף פעולה מצויין מצד הקהל, שהראה התעניינות ומעורבות פעילה. היא מסכמת וממליצה להשיג חוברת בטיחות בגיל השלישי הניתנת להשגה בכל מרפאה של הכללית וגם אצלה אישית. מומלץ לעיין בה ולעקוב אחר הכתוב. זה עוזר!

» 24.08 – נשים, גברים, בני נוער וילדים התייצבו ברחבה שליד המועדון לחבר לצורך צילום הזדהות עם קרבן/קרבנות האונס הרבות מדי שאנו עדים להן/ם לצערנו לאחרונה. הצילום בוצע בדרכה האמונה והאמנותית של ענת חרמוני ופורסם ברשתות החברתיות. יוזמה ברוכה!

מונה מתוך מפגן בתמיכה בנערה מאילת

» מאור פרסאי חוזר אלינו עם דיווח נוסף ומספר לנו, שלאחר כחצי שנה של קורונה המשכנו להתנהל בשגרה שהגדרנו – היישוב אמנם מתנהל באמצעות המערכות המוניציפליות שלו בתחומים השונים, אך במקביל צח"י מנטר את השינויים בהנחיות ומסייע בהתאמת הנוהלים. על פי מתכונת הרמזור שריד מוגדר כיישוב ירוק ואנו מקווים שישאר כך גם הלאה, אך לשם כך חוזרים ומזכירים לכולכם ששמירה על ההנחיות היא ביטוי לערבות ההדדית שבינינו ולחוסן הקהילתי. מאחלים בריאות טובה לכולכם!

» ומה בבית הבריאות? בתי האבות והבתים הסיעודיים נמצאים כידוע בחזית המאבק, ובית הבריאות שלנו בכלל זה. הצוות עושה מאמצים כבירים לשמור על מתח עבודה חיובי ועל בריאות המטופלים.
מבוצעות בדיקות קורונה מדי שבוע לכל המושפזים ולצוות.  במהלך חודש אוגוסט אותרו 3 אנשי צוות ומטופל אחד כחיוביים לנגיף. אנשי הצוות נשלחו לבידוד לבתיהם והמטופל הועבר למחלקה ייעודית לקורונה. מאז אותו אירוע בוצעו כבר שני סבבי דגמים ובהם יצאו כולם שליליים… והעיקר הבריאות!

תמונה של אמבולנס ליד בית הבריאות בשריד

» 25.08 – מזל טוב לחברתנו היקרה אסתי שטיינברג ליום הולדתה ה-75!  ממש ילדה! אושר, הצלחה, בריאות ואריכות ימים!

» 26.08 – במסגרת ערבי התרבות בקפסולות זכינו להנות מערב נאה ומרגש תחת הכותרת " שפות רבות לאהבה" בביצועם הנאה והמקצועי של יוליה וירון ביכובסקי. ממתינים לעוד ערבים מהסוג הזה!

» 27.08 – שיחת קיבוץ בזום כיאה לעידן הקורונה. על סדר יומה המצגת ותקנון השיוך החוזי הזמני שעל הפרק. בנוסף להסברים וההבהרות של מאור נטל חלק בשיחה מיודעינו העו"ד רותם לכטנשטיין, שהבהיר נקודות לא מובנות וענה לשאלות, הערות והסתייגויות החברים. בקיצור! עוד רבה המלאכה שלפנינו…!

» 30.08 – חדר האוכל נפתח מחדש במתכונת ההגבלות שמוטלות עלינו ע"י משרד הבריאות בעידן הקורונה. בינתיים זה נראה טוב ונקווה שזה יימשך כך גם הלאה. בתיאבון!

שנה הלכה, שנה באה…
בימים אלה נפתחה שנת הלימודים במערכת הגיל הרך.
בחופשת הקיץ הצוות עמל רבות בניקיון, סידור עיצוב הגנים והחצרות. הגנים נצבעו מחדש ואף הותקנה תקרה אקוסטית בגנון תות ותכלת. פתחנו את השנה ברוגע ושלווה, הילדים נקלטו במהרה, הסתגלו לגן ולצוות החדש, עם קצת בכי והרבה חיבוקים. 

אני רוצה להודות לכל השותפים שלי למלאכה:
לצוות היקר והמסור שמשקיע מכל הלב ומתמיד, יחד אנו פותחות עוד שנה.
לשמרית טרגן – היבל, מנהלת אגודת מתישביי שריד, שותפה לדרך ולעשייה.
וכמובן להורי המערכת על האמון, השותפות והשיתוף.
עברנו שנה לא פשוטה, שנה עם קורונה, שלוותה בהרבה שינויים וחוסר וודאות. הקורונה עדיין כאן, מצריך מכולנו הרבה גמישות, יצריתיות יחד עם הקפדה על החוקים, בטוחה שביחד נצלח את זה.

מאחלת לכולנו שנה של בריאות, שנה פוריה של למידה וצמיחה. מאחלת ענבל זוסמן, מנהלת הגיל הרך

» נודע לנו ממקורות מהימנים שיפעת יוגב מנהלת זו השנה השנייה את בית הספר היסודי "אבנר" שבטירת הכרמל. גם אם באיחור של שנה ולקראת שנה שנייה, לא פחות טובה, אנו שמחים יחד איתה על על המינוי ומאחלים לה כל טוב והצלחה  רבה בתפקידה!

» בהמשך לדיווחו של גיורא רמות אנו יכולים להוסיף ולספר לכם, שמדי שבוע, לרוב במוצ"ש, נמשכות הנסיעות לגשר מנשייה, לצומת נהלל, לצומת שריד וכמובן גם…לכיכר פריס שבבלפור אל מול מעון ראש הממשלה. בכל אחת מההפגנות ניכרת נציגות בהחלט מכובדת מקרב תושבי שריד, אך המאבק נמשך עד שנסיר את רוע הגזירה ואנו מזמינים/ממריצים חברים נוספים להצטרף אליו!

ההפגנות בבלפור צילום: נח שגיא

» ענבר רזניק יוצא בימים אלה ממש לשנת שליחות פעילה בתנועת השומר הצעיר ואנו נזכרים בגעגוע בסבו המנוח, חברנו היקר יוסף רזניק ז"ל, שאף הוא היה פעיל שנים רבות בפעילויות ומפעלים רבים של השוה"צ. נאחל לענבר הצלחה רבה בשליחות החשובה והרבה חוויות נעימות!

תמונה של ענבר רזניק

» מעיין ברקאי התחיל את מכינת "מנשרים קלו" – אתגר חשוב ומכובד ואנו מאחלים לו הצלחה רבה ושפע חוויות!

» אם לא ידעתם על כך אנו מתכבדים להביא לידיעתכם שבארכיון שריד נעשית עבודת קודש מאומצת וחשובה שנוטלים בה חלק מתנדבים רבים בתחומי עשייה רבים ומגוונים. על כך מספרת לנו בהרחבה איילת קרוא-רוזן, מנהלת הארכיון:

בתחילת החודש (2 באוגוסט) התקיימה ב"בית אמנון", משכן ארכיון קיבוץ שריד, פגישה רבת משתתפים. מטרתה היתה להפגיש את חברי "המועצה הציבורית לארכיון שריד", שהוקמה לאחרונה, עם העבודה הנעשית דרך קבע בארכיון. בפגישה נכחו רבים מהמתנדבים וסיפרו על עבודתם. ומכיוון שמדובר בסיכום אני מבקשת לומר להם תודה! תודה:

לדני נימרי ויעל איזנר שהם יחד איתי צוות הארכיון. עוסקים במיון חומר והנגשתו ובפרויקט "עלים לזכרם". לנילי רמות על עיצוב ה"עלים" ודיוק הניסוח, ללירון פרסאי שמעלה את ה"עלים" לאתר שריד.

לישראלה בר אילן על סידור התיקים האישיים ולשלומית בירק על ארגון המיכלים, התיקים והעיזבונות והכנתם לרישום במחשב.

לאסתי שנפלד על פרויקט "סיפור אישי" שבו היא מראיינת חברים ורושמת את סיפורם האישי שיכנס כתיעוד לארכיון. לרעיה קליין ונורית מילוא על פרויקט חדש שנקרא "נא להכיר" שמטרתו להרחיב את ההיכרות עם משפחות ובודדים שהצטרפו לשריד.

תודה ליעל כנען על הכנת פינות החגים שמקבלות את פני הבאים בכניסה לחדר האוכל, ולגדעון ברטל שמלמד את נושא "שריד" לכיתות בבית ספר "שגיא" ובכך מנגיש את חומרי הארכיון לדורות הבאים. ולהדסה פרסאי ואסתי שטיינברג מ"ניגונים" על פרויקט חדש "בשירייך שריד" שמטרתו לשמר שירים שלנו מפעם.

לגיורא רמות האחראי על תוכנת המחשב בארכיון – ארגון ורישום מסמכים שנסרקו.

לאריאל מור איש האחזקה של "בית אמנון" שתמיד מוכן להושיט יד.

ליעל איזנר תודה גם על סיורים עם קבוצות מסין – פרויקט משותף לארכיון וליסמין בחדר האוכל שכרגע מוקפא בגלל הקורונה.

לאורה בר שלקחה על עצמה לתפור מחדש את התלבושות לבובות מ"תיאטרון הבובות של דן אמיתי". ולגידי צור על העזרה בפרויקט מחשוב בית הקברות. וגם על שבמשך שנים רבות דואג ומטפח את "יער מסריק" – יער שניטע על ידי מייסדי הקיבוץ ושבמהלך השנתיים האחרונות מתרחש בו פרויקט התחדשות בזכות קשרים עם אנשים בצ'כיה, קשרים שהתחילו בארכיון.

ותודה מיוחדת לעמי פומרנץ על עזרתו בזיהוי של דמויות, זמנים ומקומות בתמונות ישנות, ועל הסיפורים ששמורים בזיכרונו כאילו הכול היה אתמול.

תודה מקרב לב לכל המתנדבים הרבים שעוסקים בעבודה חשובה זו של שימור והנצחה
במצוות זכור וכדי להזכיר לנו לא לשכוח ובאיחולים לשנה טובה ומבורכת לכל בית שריד

אילת רוזן קרוא וצוות הארכיון

תמונה של ארכיון שריד

הפעם היה זה דיווח ארוך ומגוון ואנו מקווים שתמצאו בו עניין וחידוש, כי הדבר מעיד על שפע האירועים,  הפעילויות והמעשים המתרחשים בקרבנו מדי חודש, שלא תמיד מגיעים לידיעתכם.
נסיים הפעם ונחזור ונאחל לכולכם בריאות שלמה ולכל תלמידינו שנת לימודים פוריה ומוצלחת.
להתראות בדיווח הבא בתום חודש ספטמבר ובעיצומם של חגי תשרי!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן