החודש שחלף // מהדורת יולי 2020

תמונה של קיץ בבריכה בשריד צילום שיר פרסאי ברניב
צילום: שיר פרסאי בר ניב

יולי – שם החודש השביעי בשנה, בן 31 יום. מקביל בערך לתקופת תמוז-אב.  האם נדע לאהוב? 

» לפני 10 שנים נכתב במקומותנו: לפני שנה כשלנו במשימה ולא הצלחנו לחוג את ט"ו באב – חג האהבה; השנה התגייסנו להחזיר את נס האהבה – למשפחה, לבני הזוג, לחברים וידידים ולמקום. בערב שנערך על המגרש הירוק אווררנו את שמלות הכלה שבבוידם, למדנו היטב את סודות הזוגיות ארוכת השנים ונזכרנו בשרלה המסורתי שליווה את החתונות בשריד. חיבוק אוהב לצוות התרבות ולצוות חגי הט"ו (בשבט ובאב).

» ועוד סופר לפני 10 שנים: הפריצות הראשונות להרחבה שרק נחנכה; נגנבו מחשבים ניידים, מצלמות, ארנקים וטלפונים ניידים. ממליצים להתקין סורגים בתקווה שלא יהיו פריצות נוספות.

» סנוניות ראשונות חוזרות לשריד: גליה, עדי, טוהר והלל רוזן לאחר 14 שנים, בתקווה שלא יתגעגעו לתל אביב, בית שערים ויפעת וימצאו בשריד את ביתם.
רחלי הרוש-לויטה ובני משפחתה חזרו לאחר יותר מעשר שנות נדודים היישר לביתו של אבא שלמה ובהמשך להרחבה בשריד. מאחלים קליטה מוצלחת, רק לאחר הפקדת הדרכונים הנורבגי, האמריקאי והקנדי במקום בטוח.

» ימי הקיץ הלוהטים השתלטו על סדר יומנו – מוטה המציל, מחליפו המסור של יוסי נץ, מקדים ופותח את שערי הבריכה ב-0600 לשחיינים משכימי קום. בימי חמישי בבריכה שמחה וצהלה – שוחים, משחקים ומרבים בזלילה. פירות הקיץ מתוקים והים מושך לצלול בין גליו, אך כולנו מצפים בקוצר רוח לפריחת החצב.

ובחזרה לימינו אנו, לימי יולי 2020:

» 1.07 – התחדשה התעמלות המים למתעמלים הנאמנים לתמר חמדי  – "ואתם המתעמלים היכונו…!".

תמונה של התעמלות בבריכה בשריד קיץ 2020

» 3.07 – קבלת שבת עם מוקי צור מעין גב והנושא "עליה במגפה", על אודות המגפה הספרדית בתקופת העליות, השפעתה בכלל ועלינו בשריד בפרט.קהל רב וקשוב למרצה מעניין ולנושא מרתק.

» 4.07 – ברכות לימי הולדת עגולים: נברך במזל טוב מקרב לב אוהב את מרסל כהן ואת סנדי קוטלר בני ה-70. בריאות, נחת ואריכות ימים לשניכם!

» 5.07 – שיחת קיבוץ שבה נדון מודל חלוקת כספי מכירת גמל על ההצעות השונות שהוגשו בנדון – מהצעה שלא לחלק כעת כלל ולהמתין להתפתחויות ועד להצעה המשותפת של ההנהלה וקבוצת חברים שהציעו  שיטת חלוקה מסויימת, שבסופו של דבר זכתה לאמון בקלפי. וכעת ממתינים לביצוע!

» 5.07 – מזל טוב ללוטם ועטר ולמשפחות רוזן וקרן להולדת הבן אורי, אח לנועם וגוני. שפע ברכות, איחולים, אושר ונחת!

» 6.07 – בוקר ימי שני של הגימלאים אירח הפעם את מיודענו חי שפיר שהגיע למפגש כדי להסביר/להדריך את החברים בנבכי האתר באינטרנט. חשוב ומעניין לכל הדעות. ובנוסף, כרגיל, תירגול צ'יקונג המסורתי עם עופר דה קוסטה. הגימלאים חוזרים להתנועע…!

» נבחרה ועדה חדשה לחינוך בגיל הרך, שחברים בה שרה רוזן, הדר ברק, דורית רוזנטל, איילת נדלר ונועה רוזן, שביחד עם יואל אייזנברג (הרפרנט מטעם הנהלת האגודה) וענבל, רכזת החינוך, נטלו על עצמם את המלאכה החשובה של ליווי מערכת החינוך.
תודה לחברי הועדה המסיימים ובהצלחה רבה למתחילות/ים!

» נירן, בנם של פטו וראובן רוטשטיין, עבר לאחרונה מקבוצת הכדורגל של הפועל כפר סבא לקבוצת אום אל פאחם מהמגזר הערבי, המשחקת בליגה הלאומית.נאחל לנירן הצלחה אישית ולקבוצה החדשה שלו, שאולי תצליח להעפיל לליגת העל. אינשאללה!

»  7.07 – נסגרה לצערנו הבריכה, בצו של משרד הבריאות בעקבות גל הקורונה השני. לשמחתנו ב-14.07 היא נפתחה מחדש ולמרות אי – הודאות השלטת נקווה לטוב.

» 8.07 – משתתפים באבלו ובצערו של חברנו אבי אביטל ובני משפחתו במות עליו אביו רפאל אביטבול ז"ל באילת. שלא תדעו עוד צער!

» 10.07 – "פגרה" נוספת של קבלות השבת, אף היא "באשמת" הקורונה המתעתעת. נקווה שבכל זאת יתאפשר לקיים מוסד קהילתי-קיבוצי חשוב זה. אסור לצוות להתייאש ולהרים ידיים!  הדבר חשוב מדי!

» 4,11,18,25/07 – פעילות המחאה של הדגלים השחורים על גשר מנשייה צוברת תאוצה משבוע לשבוע, במקביל למוחים בצומת נהלל, בכניסה בשריד ובמאות אתרים נוספים בארץ, שלא לשכוח את המחאות ההמוניות בבלפור, בצ'רלס קלור ומול ביתו של שר הפנים אוחנה. "את המחאה הזאת אסור להפסיק!" עד שנשתחרר מהשלטון המושחת והכושל שנפל עלינו.
מוזמנים להצטרף לעשרות חברי שריד שכבר נוטלים חלק באירועים השונים. שלא תעמדו בצד!

» 13.07 – מתגעגעים לנעמי שמר ולשיריה המופלאים במלאת 90 שנה להולדתה. ולכן מתאים להזכר בימים אלה בשיר "כל שנבקש לו יהי…". יש הרבה משאלות שהיינו רוצים שיתגשמו, בימים טרופים ומורכבים אלה…

» 14.07 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה הצעות לעדכון תקנון הקרן לעזרה הדדית  (שבינתיים כבר אושרו בקלפי) וגם דיון בערעור על החלטת ההנהלה שלא להאריך לסיון דרורי-קליל את חופשתה בשנתיים נוספות לצורך השלמת לימודיה בקנדה.  בינתיים הערעור נתקבל בקלפי והחופשה אושרה.

» כאן המקום להזכיר שחברי ועדת הקרן לעזרה הדדית הממשיכים הם: ענת ברקן, שוש צוקר, נחום אברמוביץ ואורן בר אילן, אליהם מצטרף נח שגיא, המחליף את שולי חמדי המסיימת  את תפקידה בריכוז הועדה. תודה רבה לשולי על השירות הנאמן ואיחולי הצלחה בהמשך. החברים בהחלט מוזמנים לפנות אל חברי הועדה בעת הצורך.

» 14.07 – הצוות לשיפור פני הקיבוץ, שחברים בו יעל אייזנר, דני נימרי,שלומית בירק, תרצה פלגי, אריאל מור ועירית ספר, ציין לאחרונה 10 שנות פעילות מבורכת ואנו נאחל לו מכאן המשך היכולות והרצון הטוב, כי כידוע עבודה בתחום זה לא חסרה…!
תודה רבה לכם!

» אנו מברכים מקרב לב את מאיר'קה פלגי בשובו הביתה לאחר אישפוז וטיפול ומאחלים לו  בריאות שלמה והחלמה מהירה!  

תמונה של מאיר פלגי

ובפינת הפירגון הפעם:

» שאפו גדול לאסתר שפיר, המתמידה בעבודתה המסורה והמבורכת בהתנדבות גם בנקיון ואחזקת השטח באזור משק הילדים לשעבר וגם בבית העלמין שלנו. תודה רבה לך, כי זה  בהחלט לא מובן מאליו!

» אריאל מור – שיפוצניק מתנדב בבתי ילדים, בבית הבריאות וגם בהיענות לחברים הזקוקים לכך.  אם נחוץ אפשר גם להזמין אותו כמנעולן פורץ דלתות מוסמך. יש כנראה חיים לאחר היציאה לפנסיה…

* בזכות תגובה ל-"החודש שחלף…", שהיינו שמחים לקבל רבות נוספות כמוה, נודע לנו מפי דני נימרי שקיבוץ שריד עלה לראשונה לקרקע ב-31.07.26 ולא ב-15.06.26 כפי שכתבנו בדיווח הקודם. אם עושים גם טועים מדי פעם, אך נתברך במועד החדש, שחל ממש לפני ימים ספורים. נודה כמובן לדני על העדכון והתיקון.

» 15.07- קבוצה מקרב חברי שריד הצטרפה שוב אל קבוצת מטיילים מהאזור הגומעים קטע אחר קטע לאורך חופי הים התיכון מראש הנקרה דרומה. הפעם המסלול היה מחוף דור ועד לחוף הקשתות בקיסריה לאורך כ-12 וחצי ק"מ. מרענן, מחדש כוחות וגם יפה לעין ולנפש…

צילום מטיול חופי הים התיכון

»  בין ה-16 ל-17 ליולי יצאה לפועל הנחת דשא חדש בשכונה המרכזית, ליד הבתים החדשים שנבנו במקום לאחרונה. ירוק חדש בעיניים…תהנו! 

» 18.07 – מזל טוב ושפע ברכות ליהל, תום, רותי וצביקה ולמשפחות בארי ופינקל להולדת יארה, אחות לליאם. רוב אושר ונחת!

» 19.07 – החל פרוייקט החלפת גופי התאורה החיצונית ברחבי הקיבוץ והתקנת מנורות לד חסכוניות, במגמה להקטין בצורה מאד משמעותית את עלויות החשמל ותרומה יפה לשיפור איכות חיי התושבים. כל הכבוד ליוזמה!

» לצערנו "הכלבים נובחים והשיירה עוברת…" – למרות נסיונות רבים ונמרצים לשנות את החלטת הנהלת גמל הנוכחית בדבר סגירת מחלקת ה-D.I.Y. והוצאת חברנו הותיקים/הגימלאים לחל"ת/פיטורין, לא חל שינוי בהחלטה ואנו מניחים שכתוצאה מכך נגרם למפעל "רווח אדיר" מכך שלא יצטרך להמשיך לשלם להם שכר מופלג של כ-700 ש"ח לחודש… עצוב מאד שההנהלה מתכחשת להסכמים שנחתמו שוב ושוב ובהם הבטחה מפורשת להמשיך לקיים את הפרוייקט החשוב הזה שהוקם לפני כעשרים שנה במהלך משותף של הנהלת גמל והנהלת הקיבוץ. התירוץ והעתוי עלובים ולא משכנעים וטוב תעשה הנהלת המפעל אם תשקול את החלטתה מחדש ותתקן את המעוות!

» מסתמנים סימנים להתפרצות מוקדי קורונה ביישובי העמק, גם בכאלה הסמוכים לשריד. נקווה שאנו נשכיל להמשיך לשמור על עצמנו ולהשמר מפני המחלה והשלכותיה. עד כה הצלחנו,  בין היתר בזכות התארגנות יעילה וזריזה של ההנהלה וצוות צח"י מחד ובזכות ההיענות וגילויי משמעת מצד תושבי היישוב מאידך. מי יתן שכך זה יימשך גם להבא.

» 21.07 – שיחת הסבר לחברים על השיוך החוזי הזמני המסתמן – הסברים, עדכונים והבהרות לרוב עזרו לפוגג במקצת את הערפל בנושא זה ולנו לא נותר אלא להמתין בסבלנות להתפתחויות נוספות.

» 21.07 – עוד רעיון קולינארי מעניין לימי הקורונה – ענף המזון בשריד אירח את השף עמי ברעם – "מעדנים ארוזים – ארוחה בקערה". מי שניסה וטעם נהנה מאד! כעת בהמתנה לרעיונות נוספים מסוג זה!

» 22.07 – תוצאות ההצבעה בקלפי: ב-141 קולות בעד מול 83 (שתמכו בהצעה שלא לחלק כעת) הוחלט לגשת לחלוקת כספי מכירת גמל לחברים ולשימושים נוספים. בנוסף אושרו גם השינויים המוצעים בתקנון הקרן לעזרה הדדית.

» 26.07 – מזל טוב לשני ואדם, לסבים לינדה וצבי, סוזנה ואלכס ולכל משפחת ילינסקי להולדת הבן טומי, אח לזיו. רוב אושר ונחת לכם!

» האם הבחנתם לאחרונה באייל אטיאס וקבוצת בני הנוער שלו, שמציעים את שירותיהם הטובים בגינון, שיפוץ ותחומי עשייה רבים ומגוונים נוספים? בכל מקרה אנו מניחים שתשמחו לקרוא את דיווחו של אייל בזו הלשון: " היוזמה היא שלי. עקב משבר הקורונה, שגרם לכך שלא היתה מספיק עבודה בחינוך, הייתי צריך להמציא את עצמי מחדש וגם לא לוותר על הנוער, לכן החלטתי לקחת את הנוער לעבודות שאני עושה כדי להמשיך לחנך אותם ולתת להם משמעות בעבודה קשה. אנחנו עוסקים בצביעה, בנייה, גינון, יציקות בטון, דקים, גיזום עצים, דשא רגיל או סינטטי, תיקונים ושיפוצים של כל מה שצריך, עבודות נגרות וברזל והעברות (מובינג), או כל עבודה שמישהו לא רוצה, לא יכול או לא יודע לעשות. אנו נשמח לעשות בשבילו!".  ההדים שאנו שומעים וקולטים מהפעילות של אייל וקבוצת בני הנוער שלו הם של שביעות רצון גבוהה והתפעלות רבה. שאפו וכל הכבוד לכם!

תמונה של איל אטויאס וצוות הנעורים

» "מגיע לאם" עמוסות בימים אלה עבודה רבה לנוכח הילודה המוגברת המבורכת. שאפו לנועה אסטרייכר, נועה אשכול וכל סוללת המתנדבות החרוצות העוסקות בפעילות נאה זאת, כמעין הוכחה לחוסנה של הקהילה. תודה לכן!

» וכעוד דוגמה יפה לחוסנה של הקהילה ולהתארגנות ממש מעניינת מספרת לנו אוריין צ'פלין: " בגל הראשון של הקורונה יזם ניר רושקין, מנהל הקהילה, את רעיון "הקהילה הכותבת". לשמחתנו הרבה רבים נענו לאתגר ומצד בני 10 ועד  90 זרמו אלינו סיפורים ושירים שכעת אנו עומלים על שילובם בספר מעוצב שיתן במה לכותבים שלנו. תודה לניר על הרעיון, ותודה

לצוות הקוראים והעורכים – רותי בק, רוני דה קוסטה, יריב קליין וסימי ארדי", ומוסיפה אוריין:" מי שרוצה להזדרז ולשלוח סיפור או שיר, יכול עדיין לשלוח בימים הקרובים לרותי בק ואנו נדאג לשלבם בספר". נכון שהיוזמה יפה ופוריה? תודה לכולכן/ם!

» 28.07 – שיחת קיבוץ נוספת שעל סדר יומה דו"ח ביקורת מפי עזרא מזרחי מבקר הפנים על פעילותה של ועדת התכנון. מעניין, לעתים חיובי, לעתים ביקורתי, ומסתבר שגם כאן יש מה לתקן ולשפר…! בנוסף היתה הצגת מועמדותו של מאור פרסאי לקדנציה שנייה בניהול העסקי/גזברות של הקיבוץ. הנושא הועבר להכרעה בקלפי.

» 31.07 – נקבל בברכת ברוכים הבאים לביתנו הקיבוצי את חגית (נימרי), ארנון, רונה ואור מרום המצטרפים לשריד בשעה טובה ומאחלים להם קליטה טובה ונעימה, השתלבות מהירה וחיים מאושרים ומוצלחים!

משפחת מירום חגית ארנון והילדים

וכך, בעיצומו של חום אוגוסט, בא לסיומי הדיווח החדשי של יולי. אנו מקווים שתמצאו בו עניין, תגלו בו דברים שלא ידעתם אותם, תתרשמו מהעשייה הרבה המתרחשת אצלנו גם בימי הקורונה ותגיבו ו/או תשלחו אלינו הערות, רעיונות ודיווחים מעניינים. כל טוב לכולכם ולהתראות בדיווח הבא בתום חודש אוגוסט 2020!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן