החודש שחלף // מהדורת יוני 2020

צילום: נועה דרורי

יוני – שם החודש השישי בשנה, בן 30 יום, מקביל בערך לתקופת סיון-תמוז. פותח רשמית את עונת הקיץ ואיתה גם עונת הרחצה שבחופש הגדול.

בהזדמנות זו ברצוננו להקדים ולברך את כל התלמידים, הסטודנטים, המורים, המרצים, המטפלות וכל עובדי שדה החינוך על השנה המורכבת והמאד לא פשוטה שנאלצו להתמודד איתה ומאחלים להם חופשה מהנה, מרגיעה, עם מילוי מצברים וכוונות טובות, בקיצור – חופש נעים!

אמנם ברכו אותם בקבלת שבת מיוחדת שהוקדשה רק להם, אך לא נימנע משליחת ברכה מיוחדת לתשעת מסיימי י"ב שלנו – נחל בריינין, נועם בר אילן, יתיר ברק, מיקה אסטרייכר, אביטל בן ישי, גיא רביד, מעין ברקאי, ענבר רזניק וניתאי סקובורניק – לכל המסיימים, הפונים נערה ונער למסלולם,  נאחל שתמצאו עניין וסיפוק רב בכל המשימות שלפניכן/ם, כי אין לנו ספק שתצליחו בהן!

וכעת לפכים ממה שהתרחש אצלנו לפני כ-10 שנים:

* תם עידן הקראוונים. כזכור הוקמו ב-1991 במסגרת הקליטה של עולי חבר העמים. תוכננו להחזיק מעמד כחמש שנים ובפועל שרדו האחרונים שבהם כמעט 20 שנה!

רבותי ההיסטוריה חוזרת, שום דבר לא אבד לא נשכח: בית התינוקות הראשון שכבר זכה לשלט של המועצה לשימור אתרים והתינוקות שגדלו בו הם כבר סבים לנכדים, חוזר לתפקידו המקורי. במסגרת פינוי הבית עבר חדר עבודתה של יהודית שיפטן למרכז אביב, הבובתיק למבנה המרכולית לשעבר ובקרוב יעברו משרדי החינוך למבנה המתפרה הסלונית.

* באמצע יוני דר' סיון דרורי, הרופאה הראשונה מקרב בני שריד, קיבלה את הדיפלומה ונשבעה את שבועת הרופאים יחד כל בני המחזור בטכניון ובבי"ח רמב"ם. לסיון חזק ואמץ!

*  השבוע לפני 4 שנים נחטף גלעד שליט על ידי החמאס. מחזקים את הוריו ומשפחתו ורוצים להאמין ביחד איתם שבמהרה ובימינו הסיוט הזה יגמר וגלעד ישוב הביתה בריא ושלם!

וכעת בחזרה לימינו אנו המורכבים:

» מזל טוב לעדי שמואלי-פרסאי וללילך שחם-קציר  במלאת להן 40 שנה מי היה מאמין…! שפע ברכות ואיחולים וכל טוב לכן!

תמונת ילדות של לילך שחם ועדי פרסאי
תמונת ילדות של עדי פרסאי ולילך שחם

»  1.06 – כפי שכבר הקדמנו וסיפרנו בסיכום הקודם נפתחה עונת הרחצה בבריכת שריד, תחת מגבלות הקורונה, כמובן.
בילוי נעים וקריר!

» 1.06 – מזל טוב!  לסבא גדי, להורים יערה ושאול וכל משפחת סלוצקי להולדת ארבל, אח ליפתח!

» 2.06 – שיחת קיבוץ שבמרכזה סקר העמדות שהועבר בשריד בהשתתפות החוקר שלמה גץ מהמכון לחקר הקיבוץ שבאוניברסיטת חיפה. שמענו על  ממצאים מעניינים המלמדים הרבה על הלכי הרוח שבקרבנו, אף כי לי באופן אישי (דעתי לא מחייבת!) חלקם די מדאיגים מבחינת ההשפעה על הרקמה החברתית -קהילתית שלנו. נקווה לטוב!

 3.06 – שוב כפי שכבר הקדמנו, נפתח חדר האוכל לאוכלים, גם הוא תחת מגבלות הקורונה, תחת הפיקוח המחמיר הצודק של צוות העובדים המסור. בתיאבון ולבריאות!

»  3.06 – מזל טוב לעירית ולחגי ולכל משפחת ספר לרגל נישואיו של הבן רשי (רשף) עם בחירת לבבו נוי.
רוב אושר, נחת ושמחה!

»  5.06 – קבלת שבת עם רום הרוש, מנהל תחום הבריאות והרווחה שלנו, שסיפר לנו בהרחבה רבה על הנושא "טראומה נפשית – מניעה וטיפול". מעניין ובהחלט מחדש לגבי לא מעט מבינינו.

* ואם במשפחת הרוש ידובר ננצל את ההזדמנות ונברך מקרב לב ונאחל הצלחה רבה לרחלי לויטה-הרוש לקבלת ניהול סקטור הריפוי בעיסוק במכון להתפתחות הילד בעפולה. כל הכבוד ובהצלחה!

רחלי לויטה בעבודה

» ועדיין במשפחת הרוש – ברכות חמות לזוהר הרוש עם הגיוס לצהל לחיל האויר, זאת לאחר שסיימה בהצלחה מרובה את לימודיה בקורס להנדסאות מכונות. כל הכבוד ובהצלחה בהמשך!

» 7.06 – בהתאם לנוהל המקובל התקיימה ישיבת "מטה מול מטה" – מטה המועצה האזורית מול מטות הנהלות שריד וחברים מעוניינים. שמענו, התרשמנו, השמענו, קיבלנו ועדיין מקווים שלפחות חלק מהדברים שנאמרו והובטחו אמנם יתקיימו…

» 8.06 – משתתפים באבלם ובצערם של דודו בכר וכל המשפחה במות אחיו אמנון (רפי) ז"ל במזכרת בתיה. שלא תדעו עוד צער!

» 9.06 – חוזרים לשיגרה? המועדון לחבר נפתח למפגש שבועי קבוע של הגימלאים סביב ארוחת בוקר מפנקת, מפגש חברתי ועיסוק מזדמן בנושאים מעניינים, כל זאת במסגרת "חברותא פנסיונרית". בהצלחה!

»  9.06 – יום כיף לעובדי הכלבו, צ'ופר שבהחלט מגיע להם/ן לאחר תקופה מאתגרת שבה ניתן שירות מעולה ומסור מקרב לב, תוך הפגנת תודעת שירות מן המעלה הראשונה, בשילוב עם דאגה כנה לבריאות הלקוחות . תודה רבה לכם!  כפי שבוודאי תתרשמו מהתמונות המצ"ב זה באמת היה יום כיף!

תמונה מיום כיף של צוות הכלבו

»  11.06 – מופע מוזיקלי קסום בנגינה בקסילופון מידיה של אירינה גרייבר. כל מי שנכח והגיע למועדון מדווח על הנאה רבה, חווייה מוזיקלית והתרשמות עמוקה.

» 12.06 – לרגל יום הפלפל הבינלאומי מצאנו לנכון לפרגן ולהמליץ על טעמו הנפלא של פלפל אמג'ד בכל שבת בצהריים ליד בריכת השחייה. שווה לנסות!

תמונה של פלאפל אמג'ד

» נשלח מכאן איחולי החלמה ושיקום מלא לחברנו שי רוזן לאחר האישפוז וההתערבות הכירורגית. כבר הזדמן לנו לראותו מהלך, מתרגל וחוזר לאיתנו. רק בריאות!

» – קבלת שבת עם חברנו פרופ' רוני כוזר שפרש בפנינו בצורה מובנת לכל את נושא היוגה תחת הכותרת "בין אימון גופני לתורה רוחנית". אם עדותי נחשבת, אז מאד התרשמתי וגם השכלתי לא מעט!

» 15.06 – מזל טוב לכולנו לרגל יום הולדתו ה-94 של קיבוץ שריד, כשמן הראוי  להזכיר למי ששכח או לא ידע, שעלה לקרקע בחודש יוני 1926. נברך ונתברך במועד זה!

» 15.06 – צירוף מקרים? באותו תאריך מלאו 100 שנה להקמתו של אירגון ההגנה, שרבים מקרב ראשוני שריד היו בין מקימיו וחבריו. לא עלה בידינו להביא לפניכם את רשימת החברים שלנו שהשתייכו בגאווה לאירגון ולכן נסתפק בברכה חמה מקרב לב ונקווה להשלים את החסר במהרה.

תמה של חברי ההגנה בשריד

» 15.06 – מפגש שני של "חברותא פנסיונרית"והפעם עופר דה קוסטה מפליא אותנו בתירגול צ'יקונג וטל שחם-רוזן מציגה בפנינו את "ציורי מנדלות", כהקדמה לפתיחת חוג בנושא זה.

» תליית שלטי חוצות לפירסומת ותעמולה באחריות מי? למרות הודעות ותזכורות רבות של האגודה ושל אמרי גיל ממשיכים להופיע שלטים בכל פינה ותחת כל עץ רענן…לא לטובת הנוף והאסתטיקה. להזכירכם! תלייתם מותרת רק בגדרות שסביב מעגל/כיכר הזית שבסמוך לכניסה לקיבוץ. לטובת כולנו!

» וכהרגלנו נפנה זרקור לפינות מוזנחות נוספות במחנה שלנו שמן הראוי להקדיש להן תשומת לב וטיפול הולם: אנא, בקרו באזור שלאורך המדרכה הפנימית במוסד החינוכי לשעבר, זו המובילה מחדר האוכל של המוסד לעבר ארכיון הקיבוץ ותתרשמו בעצמכם… כמו כן, כדאי לרדת במדרכה שמובילה מחדר האוכל של המוסד לעבר מגרש הכדורגל. בשני המקומות כאחד הזנחה לא מוצדקת שדורשת טיפול.

צילום: גפן קלין

» 16.06 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה ההצעה לתיקון תקנון הפנסיה של הקיבוץ. שגיא צוקר הציג את הנושא, הסביר כראוי, ענה על שאלות והערות וגם נעזר במיומנותו וידיעותיו של אייל הראל, היועץ הפנסיוני שלנו. ההכרעה והאישור בקלפי.

» 16.06 – ברכות לטל וטל ולכל משפחת סוננברג להולדת גלי, אח לאיתי ואייל. רוב אושר ונחת והעיקר הרבה בריאות!

תמונה של משפחת סוננברג

» נפתחה תערוכתה של הדס חן בגלריה של הקיבוץ תחת השם "משחקי הסתרה", במלאת שנה לפטירת אביה, חברנו היקר איתן חן ז"ל. נאה ומעניין. בהצלחה!

» 18.06 – מזל טוב לרוני ואביב, לאחות הילי ולכל משפחת בז'רנו להולדת הבן, הרבה אושר ונחת!

» 18.06 – ניטעה שדרת עצי ברכיכיטון מעל לביתם של נחום, משפחת רושקין ומשפחת דנציג.
 שאפו על היוזמה ולביצוע של צוות הנוי שלנו.

» 19.06 – משתתפים בצערה ובאבלה של אושרה ושל כל משפחת ניר לפטירתו של האב-הסב עמוס שמואל ז"ל בנתניה. יהי זכרו ברוך!

» 19.06 – קבלת שבת והפעם עם בנותנו ובנינו מסיימי י"ב. בנוסף לכל מה שכבר נאמר בראשית הדיווח נאחל להם דרך צלחה והרבה הישגים בכל דרך ומסלול שיבחרו ללכת בהם!

» המעבר בניהול ענף התחזוקה שלנו וכניסתו של דידי נאמן לנעליים הגדולות שהותיר חגי ספר עבר כנראה בהצלחה רבה, כי עד כה לא זכינו לקבל דיווחים על המתרחש שם. ובכל זאת, נשמח לקבל מדידי קצת מידע על הנעשה, כי בשלב זה תגובתו של דידי היתה "לא קרה כלום"…

» למי שלא ידע או שמע על כך – ק.ק.ל. סללו/שיפצו את הדרך העולה ויורדת מבית העלמין שלנו לכיוון מפעלי העמק. יוזמה מבורכת שגם מקלה וגם יותר בטיחותית. כדאי בהחלט לנסותה ולהשתמש בה.

» בנימין לב מדווח לנו: "זו השנה ה-16 בה מתקיים טורניר קטרגל לזכרו של אסף פוקס ז"ל  מקיבוץ גבת וזו השנה השנייה שבה כדורגלני שריד משתתפים בן – שחף מנטין, ים פרי, לי ושון מול, אייל ודגן אטיאס, יהב רביד, יהודה מורנו, פלג רוזן ועוד שני שחקני רכש – בן דויד ודן נריה. המאמן ביניה לב. במשחק הראשון מול גבת הפסדנו 9-2 ואילו במשחק השני הפסדנו 5-1 להרדוף. המשחק הבא יהיה מול מזרע במזרע בשבת ה-11.07. נקווה להצליח יותר"

» עטר רביד מדווחת לנו "שהשבוע התקיימו הפעולות האחרונות לשנת הפעילות המקומית ב"השומר הצעיר", לאחר תקופה ללא פעילות בגין מגפת הקורונה. בחודש האחרון חזרנו במלוא הכוח על מנת לסיים את השנה בצורה הטובה ביותר. אנצל את ההזדמנות לומר תודה לכל המדריכים הצעירים משכבות י' ו-י"א שהשקיעו והדריכו בצורה מדהימה לאורך השנה. גאים בכם מאד ומקווים לחזור ולהיפגש במחנה הקיץ, אם הנחיות הקורונה ייאפשרו זאת…"

» נעים לנו לספר לכם שרותם בכר מפרסמת בימים אלה את ספרה השלישי – "וידויים", לאחר "סלון הדחויים" (סיפורים קצרים בהוצאת גוונים) וספר השירים "קופסה שקופה" (בהוצאה עצמית). טעימה מהספר:" כשהדלת נפתחת הגוף השני שלי היה תלוי ברשת של קורים לא נראים. ממתין שהעור ישיל את עצמו ויתפורר. הגוף האחר חיכה להיפך בדיוק: התגבשות השריון על הבשר… מרחוק ראיתי את ההרים. כחולים. רכים. ראיתי את רקמת עורם. ראיתי: הם תלויים על חוטי הגעגוע. בתוך הכחול הגדול הזה. הנוצות עטפו אותי ובגופי התפשטה הכמיהה" (סוף ציטוט). כל הכבוד ובהצלחה!

* ואם כבר מספרים על רותם מן הראוי לבשר לכם שצפוי פירסום של שיריה מהספר "קופסה שקופה" בכתב העת "עמדה", שהעורך הקפדן והמוערך שלו עמוס אדלהייט קרא אותם והחליט לפרסם כמה מהם בכתב העת. כל הכבוד! בהחלט לא מובן מאליו.

תמונה של רותם בכר

» 21.06 – ליקוי חמה ויום היוגה הבינלאומי באותו היום. את הליקוי רבים חיפשו ומעטים יחסית ראו, אך אל דאגה! יהיה לנו עוד אחד כזה בעוד שבע שנים… לעומת זאת, ביום היוגה הבינלאומי רבים וטובים מאד תירגלו בעצרות המוניות ברחבי העולם את התורה המדגישה את ההתעלות הרוחנית, ההשקטה והרגיעה.
ברכות למדריכי היוגה שבקרבנו – גלעד מי-עולם, יפעת עופר, לינדה ילינסקי ורוני כוזר, ואם יש מישהו/י שנשכח נשמח לשמוע עליו/ה ולהשלים במהרה.

תמונה מחוג יוגה על הדשא

» במפגשי ימי שני הנוספים לגימלאים המשיך עופר דה קוסטה להדריך בתורת הצ'יקונג ואליו הצטרפו במפגשים האחרונים ראובן לב במתן הדרכה בדבר השימוש הנכון במחשב וחברה מסחרית שבאה לספר לנו על בדיקות ראייה והתאמת משקפיים…כנראה שגם  זה שייך לעניין.

» 22.06 – מזל טוב וכל טוב לפני מור בת ה-70. לא נראית כזאת, אך בכל זאת מגיעה לה ברכה חמה ומיטב איחולינו!

» אמנם קצת באיחור בשל היעדר מידע, אך נברך את אסתי שנפלד שבחודש מרץ האחרון מלאו גם לה 70. הרבה ברכות ואיחולי כל טוב!

» 23.06 – לאחר הצגת הנושא במפגש הבוקר של הגימלאים פתחה טל שחם את חוג ציורי המנדלות לחברי היישוב המעוניינים . בהצלחה!

» 24.06 – הרצאה לקהל הגימלאים ולחברים מעוניינים בנושא "המשפט הישראלי בעבר, בהווה ולקראת העתיד" מפיה של המשפטנית דר' גילי שדר. מעניין מאד ובהחלט אקטואלי.

» 25.06 – מזל טוב מקרב לב למאיה ושרון, לסבתות אביטל ומרי ולמשפחות אדרת ואסטרייכר להולדת הבן אמיר. רוב אושר ונחת!

תמונה של אמיר התינוק של מאיה אדרת ושרון אוסטרייכר

» 26.06 – קבלת שבת עם בננו דר' נבות מילוא על מחקרו המעניין בנושא " הפיסיולוגיה של המאמץ". לצדהעניין הרב שההרצאה עוררה  בקרב המאזינים מתלווה לכך לא מעט גאווה על הישגיו של עוד אחד מבנינו. תודה רבה!

» ואם הספקתם כבר לשכוח, אז טיולי קבוצת מטיילי עוזי שווייצר נמשכים וחברי הקבוצה ממשיכים בשיטוטים בכל אתר ואתר, לצערנו בשלב זה בלעדי המייסד שלה עוזי. נקווה שישוב אלינו במהרה ועד אז ממלאים בהצלחה את מקומו דני נימרי ואריאל מור שמובילים אותנו בין היתר למקומות כדוגמת סובב כפר יהושע ורכבת העמק המיתולוגית, פארק הרכבת שלאורך קרית חרושת ואלרואי ועוד כהנה וכהנה. נמשיך כמובן לדווח ככל שיזדמן.

תמונה מטיולי עוזי

ובזאת מסתיים הדיווח הארוך והמפורט הזה. נשמח לקבל מכם אייטמים נוספים להעשרה וגיוון ככל שתמצאו זאת לנכון. כל טוב לכולכם ובריאות שלמה!  נתראה ונשתמע בדיווח הבא בתום חודש יולי 2020.

תגובה אחת

 1. דני נימרי הגב

  תיקון טעות: ראשוני שריד עלו על הגבעה ב 31.7.1926 ולא ב 15.6.1926

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 27/11/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן