החודש שחלף // מהדורת אפריל 2019

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

ושוב אנו עמכם בסיכום חודש אפריל 2019:
אפריל, החודש הרביעי לפי לוח השנה הכללי, בן 30 יום, המקביל בערך לחודש ניסן העברי.
האם זכור לכם עדיין שדיווחנו בסיכום החודש הקודם על אירוע  ממרץ 2009 על יציאת נבחרת הניווט של נערי "עמקים-תבור" לאליפות העולם לבתי ספר שנערכה בספרד?
על כך מוסיף טל עופר ומדווח, שלמרות מזג האוויר הקשה, הקור והגשמים סיים עדן פקר
את התחרות בהישג מעולה במקום ה-20 מתוך 90 מתחרים.
בניקוד הקבוצתי זכתה הנבחרת במקום ה-14 המכובד ואילו טל עצמו במקום השני מבין המאמנים. נעים להיזכר…!

וכעת לאירועי החודש שחלף:

• החודש נפתח ב-1.4 בקונצרט מוסרט/מושמע נוסף מעשה ידיו של אורי רמון השקדן והמתמיד והפעם מיצירותיו של שוסטקוביץ.
  גם הפעם ההדים חיוביים ונרגשים ממתינים לחזרתם מחו"ל לקראת הקונצרט הבא.

• ב-2.4 שיחת קיבוץ שעל סדר יומה עדכון תקנון הפנסיה, דיווחים על תכניות משק וקהילה והודעת העזיבה של משפחת בן יעקב.

• ב-3.4 טיול סובב שמשית של קבוצת מטיילי עוזי שווייצר, שכרגיל נהנו מחברותא, נוף מהמם ומזג אוויר יפה. תמיד משאיר טעם של עוד…

• עירית דווחה לנו בהתלהבות ששני אורן ובנה רשף ספר העלו לאחרונה בתאטרון הספרייה בבית צבי שברמת גן באולם אהוד מנור את ההצגה "אחד פלוס אחת", שנתקבלה בהתלהבות ובביקורות חיוביות מאד. צפוי שבקרוב ההצגה תעלה שוב ועל כך תבוא הודעה מתאימה. שווה לראות ולהנות!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• ב-5.4 קבלת שבת במסגרת  יום המעשים הטובים, כאלה שנעשים לאורך כל השנה, והפעם עם אבי ויינברג ממזרע,
שמפעיל פינת חי באמצעות בעלי צרכים מיוחדים. מאתגר וראוי לציון מיוחד!

• באותו ערב בשעה יותר מאוחרת התקיים בגיציה הערב המוסיקלי המסורתי לזכרו של רון אייזנר ז"ל, שכרגיל זימן רבים המוקירים את זכרו בהתרגשות ובגעגוע. ג'ון אייזנר מוסיף על כך: רון שלנו אמר בשעתו – "בסופו של דבר כולנו לבד בעולם ואין שום דבר שיגשר על הפער בינינו. אמנות זה (רק) הכי קרוב שהגענו" , לכן ברוח הדברים האלה אנו נרגשים ומלאי תודה על כך שחברים של רון מרימים כל שנה את האירוע לזכרו, משקיעים זמן ומאמץ, מקיימים חזרות וכך מעלים את זכרו כל פעם מחדש, ועל כך אנו אסירי תודה! יהי זכרו ברוך!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• נאחל מכאן החלמה שלמה ומהירה לחברותנו נילי שיין,נעמי נץ, רעיה נימרי, דייאן פקר וחגית ברקן. תהיינה בריאות!

• מן הראוי לברך את ענת ברקן ואת יורם חמדי לרגל הצטרפותם לצוות הנהלת החשבונות של שריד. 
עלו והצליחו! הצלחתכם – הצלחתנו!
בהזדמנות זו נודה לישראל ארדי עם סיום עבודתו רבת השנים כחשב השכר בהנהלת חשבונות. תודה על העבודה המסורה  ואיחולי בריאות והצלחה בהמשך.

• ב-9.4  – בחירות בישראל…ובשריד: כחול לבן 267, מרצ 112, העבודה 105, ליכוד 22, גשר 9, כחלון 8, זהות 6 והימין החדש 5.
  איך הזמנים והתוצאות משתנים! נקווה לטוב!

• ב-10.4 טיול נוסף של קבוצת מטיילי עוזי שווייצר והפעם לאזור הר דבורה. כרגיל טיול מהמם, באווירה טובה, פריחה יפיפיה ונוף שובה לב!

• ב-12.4 קבלת שבת שציינה מלאות 20 שנה לפטירתו של חברנו רפי רוזן ז"ל. רשמים מופלאים ונרגשים, זכרונות מתוקים ומרגשים וערב ערוך בטוב טעם תחת שרביטה הרגיש והמיומן של הבת איילת קרוא-רוזן. כן ירבו!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019


• ב-13.4 "גלגלים של תקווה". ג'ון אייזנר  מדווח מהשטח: "השתתפו במרוץ 4 חברי שריד: אריאל מור, ג'ון, עוזי שווייצר ואמרי גיל שרכבו ברחבי העמק במסלול של 54 ק"מ דרך מזרע, עפולה, מגידו, יקנעם, אלונים, רמת ישי, גבת, שריד כדי להגיע שוב לקו הגמר במזרע, כל זאת לאחר רכיבה קשה ומאומצת במיוחד בעליות הקשות מכפר יהושע לשדה יעקב, לרמת ישי, לגבת ולשריד, אך בסופו של דבר המשימה הוכתרה בהצלחה בקו הגמר. מן הראוי לציין שאמרי רכב את המסלול פעמיים כ-120 ק"מ! 
והגיע לקו הגמר לפנינו " שאפו לכולכם!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• ב-15.4 צוות בית המשרדים יצא לטיול גיבוש כמדי שנה ואורנה עצמוני מדווחת: " יצאנו לטיול השנתי שלנו והתחלנו בנהריה במפעל לרקמה ולתפירה של פרוכות ופרטי יודאיקה של עדינה גת, שמוציאה מתחת ידה עבודות מרשימות לשיווק לאנשים פרטיים ולבתי כנסת בארה"ב.
משם לבית המצוייר  של עפיה זכריה בדירת עמידר בשלומי, שהתחילה לצייר בגיל 90
עד יום מותה. כל הבית, כולל התקרה, מצוייר בצבעים עזים ומרשימים. באילון התארחנו אצל אודי, בנו של מאיר דוידזון, שליווה, הסביר וגם התלוצץ  בגן דוידזון, אודות הוריו, ילדותו בצל ראשי המדינה, פעילותו של אביו, שלבי הקמת הגן, ההתמודדות עם הקיבוץ ועם השלכות…השיוך. בהמשך תצפית והסברים בפארק גורן ולסיום ארוחת צהריים אצל שולה משתולה על טהרת המטבח הכורדי. שמענו ממנה את סיפור חייה הלא יאומן – לידה בכורדיסטן, ההצטרפות עם אמה לבית הרב כאשתו השנייה, הולדת ילדיה/אחיה הרבים (7 מהאישה הראשונה ו-7 נוספים מאמה – האישה השנייה!). לסיכום – חזרנו מלאי חוויות מעוד טיול עםעדי זרחי המדריכה, שתמיד מצליחה לעניין ולהלהיב עם הסבריה".

• ב-16.4 מלאו לעדה רמון הצעירה הנצחית 80 אביבים (לא להאמין!) מרגשים, מופלאים ומלאי פעילות ומעש תרבותי ומוסיקלי. ברכות מקרב לב ואיחולי אושר והצלחה בהמשך! 

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• בין ה-15.4 -8.4 בוצעה החלפת קו מים ראשי בשכונה הדרומית בין הבתים של מש' תלמי למשפ' כנען. ההחלפה בוצעה בעקבות נזילות רבות והיא   היתה כרוכה בעבודה מסובכת ומורכבת, בין היתר בשל העדר מיפוי ותיעוד מתאים, עד שנמצאה לבסוף מפת תשתיות "עתיקה" מ-1998 שאותרה בארכיון שבמרכז התחזוקה. תודה על הביצוע!

• ב-19.4 סדר פסח בחדר האוכל בשריד בהשתתפות כ-220 מסובים. רעיה זקס מדווחת: "שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא!  בחדר אוכל כמעט מלא ובהנאה מלאה, חגגנו את ליל הסדר כהלכתו. האוכל היה טעים, מעל ומעבר, ובכמויות שהספיקו גם ליומיים שלאחריו, וכאן התודה הראשונה ליסמין סרטני ולצוות המטבח של שריד. מאחר ולא נמצא מרכז לחג, לקחה על עצמה אחראית התרבות שלנו להוציא לפועל את האירוע ולכן נודה לרותי שמש-בק על המאמצים הכבירים לחיבור בין כל המרכיבים של הערב למען הצלחת החגיגה. את הצד האמנותי הרכבנו על פי ובהתאם למשתתפים שנרשמו לחג: 5 משפחות שהופיעו על הבמה, אילן שליווה אותן, ויעל לב האחת והמיוחדת שריכזה את ההופעות של הילדים. הגדילו לעשות שיר ומאור פרסאי-ברניב ב"אחד מי יודע" או שיר הדגלים, כפי שאנו מכנים זאת, בהשתתפות  הקהל הנלהב לסיום ליל הסדר. תודה גם לאילון שהינחה וניהל את הערב ברצינות ובחשיבות הראוייה ולכל מי שעזר בקישוט, במצגת, בהכנת התכניה, בהקראות, בתורנויות ובכל מה שהיה צריך.
מוזמנים לשנה הבאה!"

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• מי זוכר את מתבן הכותנה המיתולוגי, שבו ילדינו/נכדינו קפצו, קיפצו והתגלגלו על גבי ערימות הכותנה? ובכן, לאורך השנים החליף צורה, שינה ייעוד ושינה גם בעלים-שוכרים: לאחר שננעל שימש כמחסן מזדמן לצורך איחסון חפצים של חברים ושל הקהילה, בהמשך הושכר לגמל שהשתמש בו לצורך איחסון ציוד של המפעל. בימים אלה ממש מפנים אנשי גמל את המתבן ומפסיקים את השימוש בו וזאת גם ההזדמנות להיזכר בו בראשית דרכו בין היתר בעזרת התמונה המצ"ב.  מי יכול לזהות את הקופץ? 
יש להניח שענף ההשכרות ימצא למקום ייעוד ושימוש…

תמונה החודש שחלף אפריל 2019
צילום: אלכס בר-אילן

• יוזמה מבורכת!: החיילים שלנו והוריהם, ביוזמת ועדת בנים, לקחו על עצמם מבצע ניקיון לכבוד פסח והשתלטו תוך נקיון יסודי על אזור המגורים בבתי הקומותיים. כל הכבוד ליוזמה ולטיב הביצוע!

• ב-26.4 המופע של ערן צור בהפקה עצמית נוספת של Sarid Live. מדיווחים ורשמים נודע לנו שעוד אירוע תרבותי מהנה עבר בהצלחה מרשימה לשביעות רצונו המלאה והנרגשת של קהל נלהב!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• במהלך החודש גשמים התחדשו לפרקים וכך הגענו לסיכום שנתי (אולי כבר סופי…?) של 715 מ"מ של גשם. מכובד, מועיל ומרענן!

• מסתבר שההתנדבות והרצון לתרום לא פסו עדיין ממקומותנו – נברך אם כן את סיגל אטיאס שהצטרפה לאחרונה לצוות המטפל בנושאים הקשורים לבעלי צרכים מיוחדים, וגם את דגנית כפרי שהצטרפה בימים אלה ממש לצוות מעברים, שאמור לפעול ולדאוג למעברים שייאפשרו את ביצוע השיוך. דם חדש ומרץ מחודש. ברכות ואיחולי הצלחה!

• ב-29.4 טיול סובב גבעת המורה של מטיילי עוזי. כ-10 ק"מ של חברותא, נוף, פריחה ומצב רוח מרומם!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• לכל משפחת בר המאושרת – הורים, אח, סבתא אורה,דודות ודוד –  שפע ברכות מזל טוב והרבה נחת ואושר עם הולדתו של אדם, בנם של דונה ואסי!

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• ב-30.4 שיחת קיבוץ שעל סדר יומה דיווחים מפי מאור וגליה על משק וקהילה. בהמשך עם הצטרפות חברים מההרחבה התקיים הסבר ודיון בהצעה לארח בביתנו מכינה קדם צבאית לבנות של הסוכנות היהודית ("רועות למרחק"). לאחר ההסבר והפירסום המתאים הנושא מגיע בימים אלה ממש להצבעה והכרעה בקלפי ואנו נמתין בדריכות לתוצאות.

• והנה עוד המלצה: בהמשך להמלצה שפרסמנו להקפיד על נעילת דלתות והתקנת סורגים למניעת גנבות, חוזרת אלינו עירית ספר ומציעה לרכוש ינשופים להגנה על הגינות והמרפסות מפני מכת היונים ולשלשת היונים המטרידה (ממוצרי "הדחליל המבהיל" מקיבוץ גבת). שווה התעניינות.
בשבילינו מסתובבים זרים שלאחרונה גנבו ציוד גינון יקר ערך כמו למשל חרמש חשמלי מגינתה של תמנע וציוד גינון ממרפסת משפחת דרורי. אל תשאירו ציוד חפשי ללא השגחה והגנה.

• לאחר כארבעים שנה זכה סוף סוף צוות הנוי בטרקטור חדש(!!!), נוצץ ואדום! זה מגיע להם בזכות ואנו בטוחים שזה גם יועיל לכולנו בתוספת יופי וצמחייה. ברכות לאמרי ולצוות המסור! תתחדשו!

 

תמונה החודש שחלף אפריל 2019

• ולקראת סגירת הגיליון אנו מספרים לכם שבימים אלה ממש עברו טלי אדרת, אלון והבנות לביתם/משכנם החדש בשכונת הבנים. בשעה טובה! תתחדשו ותהנו!

וכאן נסיים את הדיווח החדשי.  נשוב ונבקש מכם להעביר אלינו מידע  על דברים מעניינים, מעשים ואישים הראויים לציון, בעיות ותקלות שיש לטפל בהן וכל דבר שתחשבו שעשוי לעניין אותנו ואת הציבור הרחב בקהילת שריד. 
לכתובתם של עירית ספר, חי שפיר ונח שגיא.

להתראות בדיווח הבא עלינו לטובה בעוד כחודש ימים!

• והנה עוד המלצה: בהמשך להמלצה שפרסמנו להקפיד על נעילת דלתות והתקנת סורגים למניעת גנבות, חוזרת אלינו עירית ספר ומציעה לרכוש ינשופים להגנה על הגינות והמרפסות מפני מכת היונים ולשלשת היונים המטרידה (ממוצרי "הדחליל המבהיל" מקיבוץ גבת). שווה התעניינות.
בשבילינו מסתובבים זרים שלאחרונה גנבו ציוד גינון יקר ערך כמו למשל חרמש חשמלי מגינתה של תמנע וציוד גינון ממרפסת משפחת דרורי. אל תשאירו ציוד חפשי ללא השגחה והגנה.

• לאחר כארבעים שנה זכה סוף סוף צוות הנוי בטרקטור חדש(!!!), נוצץ ואדום! זה מגיע להם בזכות ואנו בטוחים שזה גם יועיל לכולנו בתוספת יופי וצמחייה. ברכות לאמרי ולצוות המסור! תתחדשו!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן