החודש שחלף // מהדורת פברואר 2019

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

ושוב אנו עמכם עם "החודש שחלף…"   והפעם –
פברואר 2019 – שם החודש השני בשנה לפי הלוח הכללי, בן 28 יום, מקביל לתקופת שבט-אדר.
בפברואר 2009, בעקבות מצב המים הקשה, נתבקשנו לעצור את מבצע הנטיעות בט"ו בשבט – חג האילנות – על מנת שלא "לבזבז" מים בהשקייה… בשריד ניטעו 12 עצי זית מתחת לבוסתן של גידי על ידי ילדי הגנים.
ואם מדברים על נושא החיסכון במים – בימים אלה נגמר מבצע החלפת מנגנון הניאגרות בדירות החברים לטובת מנגנון חסכוני.
זכרו! – שימוש מירבי בידית הקטנה מביא לחיסכון של אלפי קוב בשנה… נעים להיזכר!

​וכעת נחזור לימינו אנו:
 
• 1.02 – קבלת שבת עם יחיעם ששון – "ישראל – הפלסטינאים לאן?"  (הפרדה? שיוויון? מה עוד?)
מעניין, מחדש ומעורר למחשבה!

• 2.02 – קונצרט קאמרי באולם המוסיקה ובו מגוון רחב של הרכבים מוסיקליים בשלל יצירות נעימות לאוזן ולנפש.
תודה למרכז המוסיקה בטבעון ולחברנו רפי פרסאי, שאף הוא נטל חלק בנגינה.

• לתמר,שי חמדי ולאחים, לסבים שולי ויורם , לדודים ולכל המשפחה הרבה מזל טוב להולדת הבת דורון!

• 7.02 – קונצרט מוקרן נוסף בחדר המוסיקה בהנחייתם המקצועית הטובה של עדה ואורי רמון.
שמענו/ראינו את הקונצרט הברדנבורגי ה-5 של בך והסימפוניה הראשונה של מהלר,
להנאתו הצרופה של קהל המאזינים/צופים. הרבה תודות!

• 7.02 – פרידה מרגשת ונאה מיוסי צוקר, איש התקשורת המיתולוגי שלנו, בקרב עובדי ענף התחזוקה ובהשתתפות
עובדי ענפי השירות, חברים ונציגי הנהלת הקיבוץ. השבח לשירות נאמן לאורך כעשרים שנה! הרבה מחמאות ותודות!

• 8.02 – קבלת שבת שבמרכזה חברתנו רוחל'ה דננבאום בנושא "עפים לחלל" בעיני היוונים הקדמונים.
מסתבר שגם אנו יכולים ללמוד משהו מהם. מעניין ומחדש!

• 8.02 – משפחת רושקין לדורותיה התכנסה כדי לציין את יום הולדתה ה-80 של אמא/סבתא עופרה.
נאחל לה גם אנו אריכות ימים, בריאות והרבה מזל טוב!

• 8.02 – ובהמשך לציון ימי הולדת, אז  לתמנע לבנה מלאו 82 שנה והדבר צויין במפגש משפחתי חגיגי, שבו השתתף בין היתר גם בנה אלון שהגיע לביקור מולדת. שפע ברכות, אריכות ימים, בריאות והמשך פעילות התנדבותית מבורכת ופוריה!

• לאדווה ברטל ולעובדי הכלבו – שאפו על החידושים, על המשרד הקומפקטי החדש ובעיקר על היחס האדיב והחברי כלפי כל הלקוחות, בלי הבדל מקור, שייכות וגיל! תודה!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

וכהרגלנו נעבור ל פינת הפירגון

• נברך את רינה כהנא על התמדתה ארוכת השנים בהובלת חוג ההתעמלות לחברות המבוגרות.
• כמו כן, נברך את לינדה ילינסקי ואת גלעד מי עולם על הנחיית/הדרכת חוגי היוגה שלהם לבני כל הגילאים.
• נעלה על נס את פעלה של חוה אמיתי-מיטלמן בטיפוחו של פארק חוה, המארח באוירה נעימה, בשפע פריחות וצבעים, לאורך כל השנה ובמיוחד בארועים שכבר הפכו למסורת, כמו האפנינג של ט"ו בשבט ונוספים. כל הכבוד לך ולצוות המתנדבות שמסייע בידך!
   
(שוב אנו פונים אל קהל הקוראים ומבקשים להעביר אלינו הצעות ורעיונות לפירגון במסגרת הפינה שלנו, ובכלל – מידע והצעות לאיזכור ארועים פרטיים או ציבוריים שעברו מתחת לרדאר שלנו).

• צוות הנוי מקפיד לשמור על הבטיחות שלנו ולכן דאג להזמין קבלן שעסק בניסור ענפים גבוהים בטרם יפלו ויגרמו נזק. תודה לאמרי ולצוות שלו על היוזמה הברוכה!

• 11.02 – הרצאה בפורום הותיקים ומעוניינים במועדון לחבר מפי סער קדמון – בן מרחביה – ששירת לאורך שנים במוסדות הסודיים שלנו וסיפר לנו מה שמותר לספר על " בגידות בעולם הריגול". ממש מעניין, מסקרו ומחדש! תודה לסער ולצוות המארגן המסור!

• 12.02 – פעילות המשך ל"שעת סיפור" עם סיפוריה המעוררים נוסטלגיה של לאה גולדברג, והפעם מפיהם/ן של הדר ברק, גפן קליין ורום הרוש. נראה שהולכת ומתגבשת מסורת יפה שמן הדין לטפחה ולשמרה.

• קצת באיחור, אך נשלח מכאן ברכת החלמה ובריאות טובה לאורי ילינסקי ובתו, שאושפזו וכבר חזרו הביתה בשלום.

• לפז (וייס) ולבן זוגה יפתח, לסבתא שרה, לאחיות/דודות ולכל המשפחה שפע ברכות, הרבה מזל טוב ואיחולי כל טוב
להולדת הבת/ נכדה אלה!

• 12.02 – הלך לעולמו אביו של אורן נתיב, שהובא למנוחות בבית העלמין שלנו. תנחומים והשתתפות בצערו של אורן ושל כל 

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• 14.02 - "ברד ירד..." בקיבוץ שריד וכיסה בשכבה יפיפיה את המדרכות והדשאים בקיבוץ. כבר לא כל כך מתקנאים בספרד של פרופ' היגינס... גם אצלנו יפה, מעניין וייחודי! לא מאמינים? תווכחו בעזרת התמונה המצ"ב דרך עין מצלמתה של אילנה בלומברג. תודה!

• חילופי גברי בקרב נותני השירות בשריד – שלמה הרוש ורן ברק סיימו תפקידם כנהג המרפאה וכנציג הקיבוץ בבנקים ואת מקומם ממלא חברנו ראובן וולפר. תודה רבה לשלמה ולרן על שירותכם הנאמן וברכת הצלחה לראובן בתפקידו החדש.

• 14.02 – רותם לנס סיים קורס קציני הנחל בהצלחה מרובה! גאים בך מאד! עלה והצלח בהמשך ושמור על עצמך!
ואם נחוצה גאווה נוספת, נספר לכם שב-23.02 רותם השתתף בתחרות ארצית לניווט ספורטיבי וזכה בה במקום ראשון!
גאים בך ומעריכים מאד!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• צבר שפיר חזר בשעה טובה הביתה לשריד בחברת בת הזוג שלו מיטל, בת קיבוץ דברת, לאחר תום לימודי ארץ ישראל בהם עסק. ברוכים הבאים, הקלטות מהירה וטובה והרבה הצלחה בהמשך!

• 15.02 – ברוב עם והדר הופיעה אצלנו להקת "החצר האחורית" במסגרת מופעי "Sarid Live" . ערב מלהיב ומעורר להשתתפות פעילה גם בזמרה וגם בריקוד. שמענו ונהנינו משירים יפים וטובים לאוזן ולרוח, גם בלחנים, גם בביצוע ובחלקם הגדול גם בתכנים המשמעותיים שלהם. נהנינו מאד וכבר ממתינים ליוזמות הבאות של הצוות.

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• נכון לתום חודש פברואר נמדדו בשריד 572.9 מ"מ גשם בשנה ברוכה ורטובה, זאת לאחר עשור שחון ויבש במיוחד. חרף השיטפונות והתקלות שנגרמו אין ספק שהברכה עולה לאין ארוך על התקלות. הלוואי כך הלאה!

• נשלח מכאן איחולי החלמה מהירה ובריאות שלמה לחברנו גדעון ברטל לאחר הניתוח המורכב והמוצלח שהיה מנת חלקו.

• 19.02 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה: א)בחירת יו"ר ועדת פנסיה, ב) הצעת ההנהלה לביטול ההחלטה בדבר הצבעת אמון לבעלי תפקידים מרכזיים, ג) בחירת צוות סיעוד, ד) בחירת ועדת שיוך מורחבת לטיפול בדיון על חלופות השיוך. הנושאים הועברו להכרעה בקלפי. בינתיים נתקבלו תוצאות ההצבעה: א) שגיא צוקר נבחר ליו"ר ועדת הפנסיה, ב) הצעת ההנהלה נדחתה והנושא חוזר לפתחה, ג) צוות הסיעוד נבחר ברוב גדול, ד) גם ועדת השיוך המורחבת נבחרה ברוב גדול.

• כולנו משתתפים באבלה הכבד של חברתנו רינה כהנא ומשפחתה על פטירתו בשיבה טובה של אביה אהרון כהן. כעבור ימים ספורים נתקבלה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית בטרם עת של אחיה רפאל כהן.
מי יתן ותמצאי ניחומים לצערך ונאחל לך מקרב לב שלא תדעי עוד צער.

• ירדנה דרורי השתתפה בכנס אחיות בעקבה והיא מספרת לנו, שבסוף פברואר התקיים בעקבה כנס אחיות מישראל, הרשות הפלשטינאית וירדן, בחסות העמותה של דר' ג'יין ווטסון, אחות אשר ניהלה שנים רבות בית ספר לסיעוד בארה"ב ומייסדת המרכז
"לטיפול האנושי" בקולורדו. התיאוריה שבה היא דוגלת היא הפיכת המודל הדומיננטי ברפואה למודל של איכפתיות והעמקת היחס הטיפולי-רפואי  שבין מטפל, מטופל, משפחה,תוך העמקת האהבה והחמלה כמסד המוסרי של ערכי הבריאות.
זאת תיאוריה חוצה גבולות ולכן הכנס התקיים בעקבה כדי לאפשר השתתפותם של אחיות ומשתתפים נוספים מירדן והרשות הפלשטינאית שלא הורשו להשתתף בכנס מסוג זה בישראל.
בין המשתתפים אחיות, רופאים ואנשי אקדמיה בתחום הסיעוד והרפואה. בנוסף לנושאי הבריאות התקיימו גם דיונים כדוגמת "האם אפשר להעלות נושאים פוליטיים במסגרת העבודה?". דובר על קשיים בהעברת מטופלים במעברי הגבול שבין ישראל לרשות, על קבלת ילדים לטיפול רפואי בלוויית סביהם הקשישים והחולים, במי לטפל קודם – בילד או בסב החולה?
כמובן שגם  הנציגים מישראל העלו את תחושותיהם ולמרות שהדיונים היו טעונים, הרי בסופו של דבר נוצרו שם ידידויות שמעבר לכנס גם דוד השתתף בכנס בשל העניין שהוא מגלה בנושא הקשרים בין יהודים לערבים והצליח ליצור חיבור בין מוסדות אקדמיים מפה ומשם. יוזמה ברוכה!

• 20.02 -משתתפים באבלו ובצערו של איאד ג'ראר, איש החשמל והגז שלנו, במות עליו אמו היקרה.
תנחומים מקרב לב לו ולכל המשפחה.

• 22.02 – יום שישי – מרתון תל אביב : חברים משריד השתתפו במגוון רחב של מירוצים למרחקים שונים וביניהם – אמיר רמון סיים את ריצת המרתון השלמה במקום הראשון מבין הישראלים.
מיקה נגן, אדר דותן ותום שיפטן השתתפו אף הם במירוץ וסיימו אותו בהצלחה. יסלחו לנו חברים נוספים שאולי נטלו חלק במירוץ אך הידיעה עליהם לא הגיעה אלינו עד כה.
מן הראוי להוסיף עוד שגם עומר רמון (בנם של נאוה וגיל ונכדם של עדה ואורי) השתתף במירוץ ל-10 ק"מ וסיים אותו במקום הראשון הידד לרצים! גרמתם לנו לגאווה והתרגשות לנוכח הישגיכם המרשימים!  כה לחי!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• 22.02 – קבלת שבת עם מיכאל (קישי) קישון – יו"ר קבוצת הכדורעף מטה אשר – עכו ועם אלכס אוסיקין ראש הקבוצה לרגל זכייתם הנוספת בגביע המדינה בכדורעף. לצד העניין הרב שבהישג, בדברים שסיפרו לנו ובהערכה הרבה שיש לייחס לפעלם המרשים, מתלווה אצלנו תחושת גאווה רבה על פעלם ומעשיהם המיוחדים של חברינו ובנינו באשר הם בתחומי העשייה הרבים והמגוונים שבהם הם מעורבים. שאפו!

• כדי להוסיף על גאוות היחידה שלנו נספר לכם שחברתנו נילי רמות הוזמנה על ידי האוצרת יעל ניצן להציג מיצירותיה בתערוכה לכבוד יום האישה, המוצגת באודיטוריום חיפה. משתתפים בתערוכה אמנים מאזור חיפה בתחומי הציור, הפיסול והצילום.
המקום הומה מבקרים ומבחינתה של נילי זאת חווייה מיוחדת לחשוף ארבעה מציוריה מול קהל בלתי מוכר,פשוט למצוא
את האיזון ואת ההתרגשות שבשיתוף שמחת היצירה שלה עם אנשים שסביבה. גאים בך ומאחלים לך הצלחה רבה!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• כאן המקום לברך על החידוש הנאה שבהכנסת כיסאות פלסטיק חדשים, חזקים ויציבים למועדון לחבר, להנאתם ולבטיחותם של היושבים בהם, שכבר לא צריכים לחשוש מפני נפילה מכיסאות שנשברו.
תרומה נכבדה לקיומם התקין של אירועי תרבות וחברה במועדון שלנו.

• נמשכות במלוא עוזן העבודות על משטח הכניסה המזרחי לחדר האוכל. המחצית הראשונה בדרום כבר הושלמה וכעת עובדים על המחצית השנייה בצד הצפוני. במסגרת העבודות הוחלף בשעה טובה קו המים הראשי המזין את מתחם הבריאות, בתי הילדים, השכונה המרכזית וענף המזון. כל זאת לאחר 93 שנים בלבד. נברך על המוגמר!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019
תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• גאווה גדולה לכרמל סלוצקי, בתם של רינת ושי, לרגל זכייתה במקום הראשון הארצי בתחרות התעמלות על גלגלי ענק. ברכות מקרב לב על ההישג ואיחולי הצלחה בהמשך!

תמונה מתוך סיכום חודש פברואר 2019

• עם סגירת הגיליון, וליתר דיוק בלילה שבין ה-28.02 ל-1.03 הלכה לעולמה בשיבה טובה חברתנו הותיקה והיקרה אסתר דננבאום, זמן קצר לאחר יום הולדתה ה-94. משתתפים בצערם של בועז, אילנה, תמר וכל המשפחה ומאחלים לכם שלא תדעו עוד צער.

וכאן אנו נפרדים מכם , ממתינים לתרומתכם לדיווחים ונשוב להיפגש מעל דפי "החודש שחלף…" בראשית חודש אפריל.

תגובה אחת

 1. רעיה זקס (09/03/2019) הגב

  תודה
  ארוך, סימפטי, ממצה ומלא טעם. המשיכו כך

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן