החודש שחלף // מהדורת מאי 2019

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

ושוב אנו עמכם ואיתנו מיטב האירועים שהתרחשו ובאו עלינו במהלך החודש.
בתגובה למעט (מדי!) התגובות שקיבלנו לאחרונה נוכל לומר, שאנו עוסקים
בהבאת מידע מהימן ומעודכן אודות מה שקורה אצלנו מבלי להתכוון לצבוע בצבעים ורודים
או קודרים, אך בהחלט מתוך כוונה לפרגן (חיזיון לא כל כך נפוץ בקרבנו…),
לגלות אמפתיה, להשתתף בצער או שמחה, ואם נחוץ ואפשר גם להאיר בעזרת זרקור על פינות ומעשים שלא תמיד זוכים להכרה ולידיעה מצד חלק לא קטן בציבור שלנו.

וכעת לחודש מאי, שהוא שם החודש החמישי בשנה במניין הלוח הכללי, בן 31 יום, מקביל בערך לחודש אייר העברי.
ואם להיזכר בנשכחות מהעבר – אחד במאי, חג העבודה, חגם הבינלאומי של הפועלים (ולאו דווקא הסובייטים או הקומוניסטים). משנות ה-90 ואילך איבד החג את מעמדו בישראל, הופסק הטקס המסורתי של הנפת הדגל האדום על בניין הועד הפועל של ההסתדרות בתל אביב, וגם אצלנו מעל האסם….
ובנוסף, בחודש מאי 2007 עבר אצלנו מהעולם עוד אחד מסימני הקיבוץ הישן – תורנות השמירה בלילה בשער וברחבי הקיבוץ,
עיסוק שעבר לידיים פרטיות.

ובמעבר ישיר לימינו אנו: לאורך כל החודש נעשתה עבודה כדי לסיים את השלב השני של חידוש תשתיות המים בשכונה הצפונית במטרה להוציא את כל קווי המים הישנים ממרתפי הבתים ובכך למנוע את הפחת הגדול שנגרם בשל מצבה הרעוע של הצנרת. לקראת שנת התקציב הבאה מתוכנן להוציא לפועל פרוייקט דומה בשכונה הדרומית.

1.5 – יום הולדתו ה- 88 של חברנו יאיר חרמוני. מזל טוב, בריאות שלמה, אריכות ימים וכל טוב לך!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

1.5 – יום הזיכרון לשואה ולגבורה – התרגשנו מאד בטקס שהפך אצלנו למסורת והקשבנו בתשומת לב מתוחה לסיפורים האישיים של משפחת ישראל, של אביו של אלון – בן זוגה של טלי אדרת – ושל משפחתו של יעקב צוק. טקס מכובד, מרגש ומרשים,
גם אם עצוב וכואב.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

3.5 – קבלת שבת עם אסתר צמרי ממרחביה, שהצליחה לקרב אותנו, ולו במקצת, לחוויות חייה כילדה בשואה, חוויות אותן היא מעבירה בעקביות ובמסירות לבני נוער בתוקף תפקידה כמלווה/עדה של משלחות במסעות לפולין. 

4.5 – בשעה לא שגרתית ולאחר הפסקה בת שנה או שנתיים חזר אלינו ההפנינג של מרוץ שריד. הצוות המארגן המסור הצליח לייצר אירוע מרשים שכלל מרוצים רבים למרחקים שונים ומגוונים, לצד פעילויות מושכות ומעניינות לגילאים השונים בשילוב עם… כיבוד טעים ומקורי שהתאים לאופי האירוע. אסור להפסיק את המסורת הטובה הזאת!
כל הכבוד למארגנים ולמשתתפים הרבים כאחד!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019
צילום: ענת חרמוני

5.5 – הוחלף בהצלחה גג האסבסט הרעוע וההרוס במבנה ענף התחזוקה. המבצע חייב היערכות מסובכת ומורכבת כדי להימנע מנזקי אסבסט אפשריים.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

7.5 – טקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה ליד האנדרטה שלנו. עצוב ומרגש כתמיד!
באותו ערב התקיים מפגש מרשים ומרגש במועדון לחבר תחת הכותרת – "שיר אחרי המלחמה". שירים נוגים בביצועים מעולים בהשתתפות פעילה של הקהל למארגנים המסורים, לזמרים הרבים ולחברים שבאו לאירוע נגרמה חווייה  יפה ומרגשת.

8.5 – עליה לבית העלמין שלנו לטקס הזיכרון המסורתי של שריד להתייחדות עם זכרם של בנינו/חברינו שנפלו במערכות ישראל. האירוע המתקיים מדי שנה מאפשר גם  מפגש בלתי אמצעי עם חברים, ידידים ובני משפחה שכבר לא חיים בשריד ותמיד נעים להיפגש אתם.

8.5 – עם צאת יום הזיכרון ופתיחת חגיגות יום העצמאות זכינו לארוחת ערב חגיגית וטעימה בחדר האוכל, מעשה ידיהם של יסמין וצוות ענף המזון. בהמשך ירדנו למגרש הרב-תכליתי לפתיחת חגיגות יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל. מי שלא ראה חגיגה כזאת, ברוב עם והדר, עם המוני משתתפים מכל הגילים, מופעי טקס, זמרה ומחול, לא ראה שמחה אמתית מימיו! ולקינוח המסורתי של הערב היינו עדים למופע זיקוקים מרשים ומהנה. תודה רבה על ההפקה המתוקתקת והמוצלחת! בהמשך הערב הגיע תורם של הצעירים יותר שהתכנסו בגיציה לחגיגת ריקודים ושמחה.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019


9.5 – הבריכה נפתחת ליום אחד כיד המסורת הטובה, הילדים והוריהם שמחים ומתרוצצים סביב המתנפחים, המתקנים השונים ודוכני הכיבוד למיניהם. המבוגרים יותר מתכנסים במועדון לחבר להנות מכוס קפה/תה ומשפע רב של עוגות טעימות מעשה ידיהן להתפאר של חברות שריד. הכל מתנהל באוירה טובה, בשמחה רבה ובהנאה מרובה.
גם כאן חשוב לציין לשבח ולהודות לצוות המארגן המסור שלא חסך מאמץ כדי להוציא מתחת ידיו אירוע מכובד ומרשים.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

• בערב יום העצמאות שבה אלינו עטר רביד משהות של שנתיים בארה"ב ונחתה ישר לעבודה בכלבו להחליף את דורין נעמני רוטשטיין, שסיימה תקופה מכובדת של 5 שנים של עבודה מסורה במקום. תודה רבה לדורין על שירותה הנאמן ואיחולי הצלחה רבים לעטר.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

• ואם במשפחת רביד מדובר, אז כאן המקום לברך במזל טוב את גאולה ויובל ואת כל המשפחה המאושרת לרגל נישואיו של
קורן עם בחירת לבו רז. ברכות מקרב לב מכל בית שריד!

• בין ה-6 ל-8 לחודש התקיימה הצבעה בקלפי לאישור הפרוייקט "הרועות למרחקים" (הכתיב נכון!) -מכינה קדם-צבאית לבנות להכנתן הראוייה לשירות משמעותי בצהל ולהשתלבות טובה ונאותה בחיים האזרחיים לאחריו. הפרוייקט מובל על ידי צוות מלווה מטעם הסוכנות היהודית . המיזם אושר ולנו לא נותר אלא לאחל לבנות, לצוות המלווה ולקיבוץ בכללותו הצלחה רבה בביצוע!

10.5 – קבלת שבת שבמרכזה מלאת 24 שנים לחזרתו בתשובה של בננו ברוך כהן . כליווי לסרט מעשה ידיו גל נימרי הנחה את  הערב, הוסיף הסברים וסיפר חוויות ממפגשיו עם ברוך לאורך התקופה הארוכה הזאת. הצטרפה אליו מרסל חברתנו, שנידבה מתחושותיה, חוויותיה וניסיונותיה בניסיון המורכב ללוות את ברוך ולאפשר המשך קשר נאות אתו ועם משפחתו העניפה. תודה לכם!

11.5 – בנות יזרעאל בכדורעף בהדרכתו המסורה של חברנו נצר מילוא זכו באליפות הליגה הארצית צפון, כשבין השחקניות שבקבוצה מככבות חברותנו לוטם (רוזן) קרן  ואורן רמות. ברכות על ההישג, איחולי הצלחה בהמשך ולהתראות בעוד שנה בליגה הבכירה!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019


11.5 – קונצרט מקהלת ליאל (גבעת אלה לשעבר), בה נוטלת חלק מזה שנים רבות חברתנו מיכל שגיא, בפני אולם גדוש עד אפס מקום בקיבוץ מזרע. במרכז הקונצרט יצירתו הידועה והמרשימה של אריאל רמירז – "מיסה קריאוליה". חווייה תרבותית מהנה שזכתה למחיאות כפיים סוערות מצד הקהל הרב באולם. כל הכבוד!

וכהרגלנו נעבור ל פינת הפירגון

•  לשבי הרוש, על ניהול מסור, ארוך שנים, תוך שהיא מנחה ומעודדת את חברות ה"בובתיק" בסבלנות, רגישות ומאור פנים. בכך היא גם ממשיכה בנאמנות את פעלה המבורך, אף הוא ארוך השנים, של אלישבע לב מראשית הקמתו של המוסד המוכר והמבורך הזה.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי

•  לאסתר שפיר, על כך שמזה שנתיים עולה בהתנדבות לבית העלמין שלנו ומסייעת בכך בטיפוחו ושימורו המכובד.

 • ולבסוף פירגון מיוחד – מפיו של מאור נודע לנו שבית הבריאות זכה לציון לשבח (בציון 97!) על ניהול ותיפקוד מעולה הראוי לציון. ברכות למילוא מול ולצוות המסור שגם בזאת רואה ברכה בעמלו!

15.5 – פתיחת סדרת מפגשים לשם מתן מידע והסברים בדבר האופציות העומדות לפנינו בכל הקשור לחלופת השיוך הרצוייה. הוצגה מצגת ממצה ונוספו לה הסברים מפורטים מפיו של עו"ד רותם ליכטנשטיין. בתכנית לקיים עוד מספר מפגשים בנדון בטרם ניגש לדיון ולהכרעה בנושא.

17.5 – מזל טוב!  
להולדת מיקה בת שלישית למיכל ורום הרוש, אחות ליעל וגילי. ברכות מקרב לב למשפחה ובמיוחד לסבים שבי ושלמה, שכבר חובקים 18 (!!!) נכדות ונכדים. כן ירבו!

• להולדת ירדן  בן שלישי למשפחת בוזגן (אליה (שץ) וליאור), אח לארבל וגולן. מזל טוב למשפחה המאושרת ובראש ובראשונה לסבים שרית ואוריאל!

17.5 – קבלת שבת והפעם עם כתב החידה של חגי ספר אודות ל"ג בעומר ומרד בר כוכבא. לאחר ניסיון ערני של הקהל לפתור את החידה הוסיף חגי הסברים מאירי עיניים ומעניינים אודות עובדות והיבטים של המרד שלא כל כך מוכרים לאיש הפשוט שניזון ממידע חלקי ולא עוסק בחקר הנושא. מעניין ומאתגר!

19.5 – אירוע לכבוד ספורטאים מצטיינים של המועצה האזורית עמק יזרעאל, שזכו להוקרה וכבוד בזכות הישגיהם, כשרונם והתמדתם. כאות הוקרה הוענקו להם מילגות להמשך קידומם. באירוע הזה זכה לכבוד המגיע לו גם בננו תומר מרינובסקי,
עליו כבר דיווחנו בהרחבה באחד הסיכומים הקודמים. כל הכבוד לך תומר!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

• נוסיף על כך ונספר בגאווה שנירן רוטשטיין, בנם של פטו וראובן,
 הוחתם לאחרונה בשעה טובה בקבוצת הכדורגל של הפועל כפר סבא
 שהעפילה לאחרונה בחזרה לליגת העל. נירן! אנו גאים בך,
 מאחלים לך השתלבות מהירה במסגרת החדשה וילוו אותך איחולי ההצלחה שלנו.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

21.5 – טיול קבוצת עוזי שווייצר להליכה על חוף הים שבין חוף דדו לכיוון עתלית. החול החם שמתחת לרגליים, המים הקרירים, הרוח המנשבת, ארוחת הבוקר המפנקת, הרחצה בים ולמהדרים… גם כוס בירה קרה מהחבית בתור קינוח  לפני שעולים לרכבת בחזרה הביתה. מי צריך יותר?

22.5 – ביה"ס שגיא קיים אירוע במלאת 30 שנה לקיומו בשריד. הושמעו ברכות רבות וחמות על המוגמר ועל ההישגים הרבים ואנו נצרף מכאן את ברכותנו בתוספת איחולי הצלחה מקרב לב לקראת העתיד. הצלחתכם – הצלחתנו!

24.5 – מנהג חדש בא למדינה/לשריד – ביוזמת יסמין וצוות ענף המזון המסור החל מיזם ארוחות הבראנצ' בחדר האוכל מידי יום שישי בין השעות 9:00-12:00. חדש,מרענן.ו…טעים להפליא! מאד מומלץ לנסות ולהתנסות!

הפעם זה היה כהקדמה למפגש השני של האקדמיה המקומית לותיקי/בוגרי הסנדוויץ בהנחייתה של מריאלה בוכניק בנושא פתרון סיכסוכים והשגת הסכמות בקהילה. מי יתן ונלמד מזה משהו לעתיד שלנו…

24.5 – באותו הערב קבלת השבת המסורתית שלנו והפעם לרגל ולכבוד מחזור שנת 2000 של בית ראשון במולדת בעמק, בהשתתפות בוגרי המחזור משריד ומיישובים אחרים בעמק. נוסטלגי, מרגש ומחמם את הלב.

25.5 – מפגש נוסטלגי של בנות ובני קבוצת "זית". המפגש התקיים בשלושה מוקדים והוא החל בפגישה במסעדה ללה שהקצתה לכבודו את חדר האירועים שלה והנעימה את זמן המפגש בכיבוד טעים ובפיצה המפורסמת שלה. משם עברו חברי הקבוצה להר הקפיצה, מקום בו תמיד תמתין לך רוח נעימה ותצפית מהממת.
נמסר במקום הסבר מעניין על העמק ועל בעיות המים המעיקות עליו. התחנה הבאה במפגש – תל שימרון: הזדמנות טובה לצלול לסיפורי העמק היפים וביניהם  סיפורה של משפחת רמון לדורותיה. לסיום האירוע ההתכנסות במועדון הסנדוויץ לברכות, הקראות וסיפורי עבר נוסטלגיים מחיי הקבוצה בשריד. בבית המוסיקה הוקרן סרט על הקבוצה שצילם לפני כחמש שנים חברנו רון ברק. כמו כן הוצגה מצגת דיגיטלית שהוכנה וחודשה על ידי אלכס בר אילן. במסגרת המפגש הועלה זכרם של 10 מבני הקבוצה שהלכו לעולמם וכבר אינם איתנו כיום. אירוע נוסטלגי ונעים שכבר ממתין למפגש הבא בשנות ה-90 של חברי הקבוצה.

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

25.5 – במקביל באותו היום יצאה נציגות מכובדת למדי משריד, גבת ורמת דוד להפגנה מרשימה נגד השחיתות השלטונית ונגד חוק החסינות, שהתקיימה ברחבת מוזיאון האמנות בתל אביב. נקווה שההשתתפות ההמונית, ההתלהבות והכיוון  שבדברי הנואמים יובילו לראשית השינוי המיוחל שרובנו מצפים לו.

27.5 – יעל אייזנר שבה אלינו ממסע מרתק ונוסטלגי של להקת הריקוד צוותא יזרעאל הותיקה והיא מספרת: "השתתפנו בפסטיבל פולקלור בינלאומי בבטומי שבגאורגיה.  הפסטיבל היה תחרותי בחלקו ובמסגרתו הלהקה שאני חברה בה זכתה בפרס "דולפין הזהב" על ביצוע יוצא מהכלל של מחול, כוראוגרפיה ומוסיקה" גם התמונות המצ"ב מעידות על גודל ההישג שלא מובן מאליו. כל הכבוד!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

29.5 – טיול גיבוש של מחלקת ה-D.I.Y. בגמל שאורגן על ידי הנהלת המפעל ומנהלת המחלקה נירה בלאיס. התחנה הראשונה היתה היקב בשדה יעקב, שקיים כבר כעשר שנים ומייצר מגוון רחב של יינות ומשקאות ממגוון רחב של כעשרה זנים שונים של ענבים. לאחר ההסבר הממצה וארוחת הבוקר המפנקת באויר הפתוח ולנוכח הנוף היפה, המשיכו המטיילים למושב אלוני אבא, שהוקם על שרידי המבנים של הטמפלרים, ששימשו בתחילה וגם כיום כמבני מגורים לחברי המושב. חנה האמנית, מראשונות המושב, סיפרה על הגילגולים השונים
 שעברו עליו ממושב שיתופי עד למצבו כיום,  בדומה לשינויים המוכרים לנו כל כך מקרוב. שבו הביתה עייפים ומרוצים.

30.5 – טיול ותיקים נוסף יצא לדרך תחת שרביטן של תמנע ורותי פינקל ובהדרכתו של עמי הבלתי נלאה. בחניתה זכו לאירוח וסיפור מפיה של בת דודתו של עמי הארכיונאית של הקיבוץ. סופר על השנים הראשונות של הקיבוץ שהוקם במסגרת קיבוצי חומה ומגדל, סופר על החברים שנפלו על הגנת הנקודה ועל הדגם של חומה ומגדל שהוקם במקום כאתר הנצחה וכמקור משיכה למבקרים.. התחנה השנייה היתה הבית המצוייר המפורסם בשלומי עליו כבר סיפרנו בהרחבה בדיווח על טיול הגיבוש של בית המשרדים,
אך לשם תזכורת נוסיף רק שהציירת החלה לצייר רק בגיל 80 והמשיכה בעבודתה בכל מקום פנוי בבית כמעט עד יום מותה
בגיל 95. התחנה האחרונה המתוקה של הטיול היתה במפעל הגלידות החדש למדי בקיבוץ סאסא העונה לשם "בוזה". המנכ"ל והיוזם שלו ביקר בגלידריות ביתיות  רבות בכפרים באיטליה והביא את הרעיון ואת המידע לסאסא. מהטעימות להן זכו המטיילים עולה שמדובר בגלידות טעימות מאד במגוון רחב של טעמים. כמו כן מסתבר גם שיש כאלה שבכל זאת יודעים לקדם פרוייקטים ולהרוויח כסף…  הותיקים חזרו הביתה מלאי רשמים.

31.5 – לאחר הכנות קדחתניות ופירסום חובק עולם יצא לפועל הטיול של הקיבוץ לסחנה ובכך חודשה עוד מסורת שהיתה קיימת אצלנו בעבר ולא יצאה לפועל בשנים האחרונות. לא נוכל לספר על המשחק המקדים לפני ההגעה לסחנה, כי לא הצלחנו לקבל דיווח על כך, אך מהרגע שהקהל הרב של כ- 300 נפשות ויותר הגיע למקום היינו עדים לתכנית ערוכה להפליא, אירוע רודף אירוע, אוהלים מוקמים לאלה שהחליטו ללון במקום,עולזים ומשתוללים באתרי הרחצה השונים, מלקקים קרטיבים ונהנים מכל רגע.
אט אט עברו המתרחצים לאולם ארוחת הערב ושם המתינה להם ארוחה מגוונת, טעימה ונדיבה בטיבה ובכמותה. התרשמנו מהאוירה הטובה, מהאירגון המופתי, מרוח ההתנדבות ששרתה על המתנדבים הרבים שלקחו על עצמם את האירגון והביצוע. לאחר הארוחה ההתכנסות לקבלת השבת ולשירה בציבור בהנחיית הגרשונים. הקולות הרמים עלו לשמים. מי שנשאר ללון נהנה מליל קיץ קסום ומארוחת בוקר משותפת למחרת. שאפו למארגנים המסורים והמדוייקים, כל הכבוד לרבים שנענו ובאו ולאוירה הטובה שכולם נהנו ממנה. גם אנחנו יכולים! להתראות בשנה הבאה! לא לפספס!

תמונה מתוך סיכום חודש מאי 2019

וכאן המקום להפרד מכם לאחר שפע של אירועים והתרחשויות במהלכו של חודש מאי 2019. מקווים שתמצאו עניין בדיווח הנוכחי ואולי גם תעבירו אלינו תגובות ו/או הערות.

להתראות בסוף חודש יוני!

תגובה אחת

 1. RAYAZ (08/06/2019) הגב

  אני רק רואה את הכותרת " החודש שחלף" ומיד מתמלאת שמחה וקוראת בשקיקה כל מילה. חשוב לנו מאד לדעת מה קורה בקבוץ, ועל כך תודה רבה לכם. חג העצמאות באמת היה נפלא

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן