מכתב לתושבים בעניין שירותי הביטחון

תמונה של שקיעה-בשכונה-הקהילתית

לחברי ותושבי שריד שלום,
כידוע לכולנו, בשריד קיים מערך של שירותי שמירה וביטחון שניתנים לכל החברים, התושבים והעסקים בשטחי הקיבוץ ונמצאים באחריות הועד המקומי. המערך כולל שמירה בכל שעות הלילה המתוגברת בחגים ומועדים וכן את המערך הבטחון לשעת חירום (צח"י) הכולל בין היתר- צוות כיבוי, רפואה וכוננות הנדרשים ע"פ הנחיות המשרד לביטחון פנים ומשרד הביטחון. המקור לתשלום עבור שירותים אלה מגיע מהחזרים שהוועד המקומי מקבל מהמועצה ומתשלומים שמשלמים העסקים בתחום הקיבוץ לאגש"ח והאגש"ח מעביר אותם בתורו לועד המקומי.
 
מתחילת 2017 קטנו הסכומים שהאגש"ח מעביר לועד המקומי בגין שירותי הביטחון. להבנתנו, הקיטון בתשלומים נובע מקשיים שיש להנהלת האגש"ח בגביית הכסף מהעסקים. לאותם עסקים יש הסכמים עם האגש"ח ולוועד המקומי אין שום יכולת, משפטית או אחרת, לתבוע את הסכומים ישירות מהעסקים אלא רק מהאגש"ח.
 
מנהל הוועד המקומי פנה אל הנהלת האגש"ח, כמה פעמים, על מנת שהסכומים שהאגש"ח אמור להעביר לוועד המקומי יועברו במלואם, אולם הפניות נענו בחלקן בלבד והסכומים שהועברו על ידי האגש"ח בגין שירותי הביטחון, מאז תחילת 2017 ועד סוף יוני 2018, קטנים ב-69,000 ₪ מאלה שהאגש"ח היה אמור להעביר לוועד המקומי באותה תקופה (במקום 99,000 ₪, האגש"ח העביר 30,000 ₪).
 
כדי להבין את העובדות- תקציב הביטחון של שריד עומד על מעט פחות מ-200 אש"ח כאשר חלוקת המשאבים מתחלקת כמעט שווה בשווה בין העסקים לתושבים.
מדובר בסכום גדול מאוד שכאמור, לוועד המקומי אין שום יכולת לגבות אותו. כפי שציינתי הפניות להנהלת האגש"ח על מנת שתעמוד בסיכומים עם הוועד המקומי נענו בחלקן בלבד.
במצב הנוכחי לא נותרה בפנינו ברירה אלא לצמצם את ההוצאה בתקציב הביטחון שאושרה כחלק מתקציב הוועד המקומי בשנת 2018.
 
הצמצום יבוא לידי ביטוי רק בסעיפי ההשקעות וההשתלמויות בתחום המוכנות של צוות החירום הישובי (צח"י) ומשמעותו שציוד והשתלמויות שהיו אמורים להיות מבוצעים בשנת 2018 יידחו לשנים מאוחרות יותר או לא יבוצעו כלל.
לא תהיה פגיעה בשירותי הביטחון השוטפים הניתנים בשריד (וכאן גם המקום להודות לכל אלה שעוסקים בתחום).
אנו מצטערים כי זה המצב אבל לאחר דיונים וניסיונות שלנו לתקן את המצב נראה כי  לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים שימנעו גירעון בתקציב הוועד המקומי.
 
בברכה
עומר ברנע,
יו" הוועד המקומי בשריד

תגובה אחת

 1. ניר ה' (16/08/2018) הגב

  וועד מקומי. אילו היית עושה את מה שהיית צריך לעשות ומגיש את התפטרותך מייד לאחר בחירת הנהלת האגודה החדשה (שי ס') הדברים היו מסתדרים. כך היה בזמנך וכך צריך להיות גם היום.

  בברכה, ניר ה'.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן