תומר מרינובסקי אלוף ישראל בהרמת משקולות

תמונה של תומר מרינובסקי
תומר מרינובסקי. מתאמן כל יום (צילום: קוסטה מרינובסקי)

הקיבוצניק הצעיר אלוף ישראל בהרמת משקולות בפעם השנייה מניף ודוחק לאליפות: תומר מרינובסקי משריד הוא רק בן 13, וכבר אלוף ישראל בפעם השנייה בהרמת משקולות עד גיל 15.

תומר מרינובסקי (13) מקיבוץ שריד הוכתר אלוף הארץ בהרמת משקולות עד גיל 15 זו השנה השנייה ברציפות. בתחרות הרשמית הניף תומר 45 קילוגרם ודחק 60 קילוגרם. באימונים הוא הגיע לשיא אישי של 50 קילוגרם בהנפה ו-65 קילוגרם בדחיקה, הרבה מעבר למשקלו האישי, העומד על 48 קילוגרם.

עוד ספורט קיבוצי:
שלומי חיימי מעין השופט: הנציג הקיבוצי שלנו באולימפיאדה
הקפטן לשעבר ממעגן מיכאל: "ההומופוביה מושרשת בספורט"
נשות רמת הכובש: כובשות את הטריאתלון

האלוף החדש, מעידים הוריו, הוא ביישן וצנוע ולכן מספר עליו לעיתון אביו, קוסטה (40) שאף הוא עוסק בהרמת משקולות. "מאז שתומר נולד הוא ראה אותי מתאמן בספורט", מתאר קוסטה, "וכבר מגיל צעיר הוא הצטרף אליי לריצות. כשהגיע לגיל 11 ראיתי שיש לו פוטנציאל להיות ספורטאי מצטיין, והענף הראשון שהוא ניסה היה חוג טניס.

"הבעיה היתה שהחוג היה חובבני, וחיפשנו ענף שבו יוכל להתמקצע. הגענו לכמה תחרויות לנוער בהרמת משקולות, וראינו שהוא יכול להיות טוב בזה".

ההורים חיפשו מאמן וקיבלו המלצה על יורי דוידוב מראשון לציון. תומר הגיע אליו, ודוידוב החל לטפח את הילד. "תומר מתאמן כל יום עם משקולות בבית", מציין קוסטה, "ופעם בשבוע אני לוקח יום חופשה מהעבודה ונוסע אתו למאמן בראשון לציון. הוא עוסק בספורט הזה בסך הכול שנה וחצי, וכבר זכה פעמיים להיות אלוף הארץ".

זה לא ענף פופולרי כל כך. איך מתייחסים אליו החברים שלו?
קוסטה מרינובסקי: "הוא ילד צנוע מאוד, ולא משתחצן בפני החברים על ההישגים שלו.

אני מאמין שהם מעריכים אותו מאוד".

האלוף הצעיר עולה לכיתה ז' בבית הספר העמק המערבי ביפעת, וכבר עובד עם תזונאי צמוד במטרה לעלות במשקל נקי ולא בשומן. כמובן שיש כבר אבני דרך עד להשגת המטרה של כל ספורטאי: האולימפיאדה. "בעוד שנה אנחנו רוצים לצאת לאליפות אירופה עד גיל 15", מכריז קוסטה, "וגם למחנות אימונים ברוסיה. אם הוא יצליח נצא בהמשך הדרך לאליפות העולם עד גיל 17, ואחר כך נשאף להגיע לאולימפיאדה".

תגובה אחת

 1. שלי כהן-לב (18/07/2016) הגב

  מלאת הערכה לילד שהוא: מוכשר, חדור מוטיבציה, משמעת עצמית, שאפתנות וצניעות. כך מגיעים לתוצאות!!
  כמובן, שמאחוריו עומדים הורים מחזקים.
  בהצלחה !!!

השארת תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 14/1/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן