הכן כלבך לקיץ

תמונה של מרפאה-וטרינרית

עונת הקיץ בפתח ואיתה מגיע החום הכבד.
בעלי החיים אשר בעונת הקיץ נמצאים זמן רב מחוץ לכותלי הבית חשופים לנזקי הקיץ במידה רבה. החום הכבד גורם לרצפה להיות חמה מאד, וכפות הרגליים החשופות של בעלי החיים שאינם נועלים נעליים חשופות לכוויות אשר גורמות נזק רב.
לכן עלינו לדאוג שבעלי החיים יהיו בסביבה מוצלת ברוב שעות היום.

מכות חום – כלבים לא מזיעים ולכן קשה להם להיפטר מעודפי החום. כלב שיושאר באוטו אפילו עם חלונות פתוחים ואפילו לזמן קצר עלול לקבל מכת חום אשר גורמת לסיכון מידי לחייו של בעל החיים. כמו כן מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשעות היום החמות.

מאד חשוב לדאוג שלכלב יהיו מים טריים וקרירים כל הזמן

נחשים – עם הגעת עונת הקיץ מגיעים גם הנחשים. כלבים וחתולים הם בעלי חיים מאד סקרניים וכאשר הם שומעים רחש מבין השיחים הם ישר דוחפים את פניהם או רגליהם אל תוך השיח ואז הנחש מכיש אותם. לכן צריך למנוע מבעל החיים להגיע לאזורים סבוכים.

פרעושים וקרציות – טפילי עור מאד נפוצים שקיימים בכל עונות השנה, אך בעיקר בעונת הקיץ.

פרעושים מוצצים דם, וכאשר נבלעים על ידי בעל החיים הם מעבירים לו תולעי מעיים. בנוסף הם גורמים לתגובה אלרגית שגורמת לבעל החיים לגרד את גופו, לפעמים עד יצירת דלקת עור, דבר המצריך טיפול אנטיביוטי.

לכן צריך לתת לבעל החיים טיפול מונע נגד פרעושים באופן קבוע על בסיס חודשי. הטיפול ניתן באמפולות לפי משקל הכלב על עורו של בעל החיים אחת לחודש. חשוב לציין שבנוסף לטיפול על הכלב מומלץ לבצע הדברה סביבתית ע"י מדביר מוסמך ואז כמובן להיזהר מהרעלות.

קרציות מוצצות דם ויכולות לגרום לאנמיה אצל בעל החיים. בנוסף הקרציות מעבירות טפיל דם מסוג ריקציה אשר גורם למחלת קדחת הקרציות, מחלה המהווה סיכון ממשי לבעלי החיים(ראה מאמר).

כדי למנוע מקרציות להידבק על גופו של בעל החיים ישנם קולרים אשר ניתן לשים על גוף הכלב והחתול. קולרים אלו יפחיתו בצורה מאד משמעותית את הסיכוי של בעל החיים להידבק בקדחת הקרציות. כמו כן מומלץ לרסס את השטח ע"י מדביר מוסמך ושוב להיזהר מהרעלות.

תמונה של אייל-סורס
ד״ר אייל סורס וטרינר. צילום: פייסבוק.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן