האני מאמין של שיר פרסאי ברניב

תמונה של שיר-פרסאי-ברניב

חברי ותושבי שריד,
התבקשתי לכתוב כמה מילים אודות ה"אני מאמין" שלי לקראת הבחירות למליאת המועצה.
אני מתמודדת ברשימה ששמה "שריד" והאות שלה הוא "ש" יחד עם צבי ילינסקי וטלי אדרת אשר יחליפו אותי במידה שאאלץ לפנות את מקומי כנציגת שריד במועצה.

קצת עלי:
עובדת בתחום יעוץ תקשורת ויעוץ פוליטי ועמוסה עד כלות בימים אלו בליווי בחירות במועצות ובישובים אחרים בארץ (לא בעמק יזרעאל). מכירה היטב את הזירה הפוליטית – ליוויתי פעמיים בחירות בתנועה הקיבוצית, פריימריס במפלגות, כמה סבבים מוניציפאלים וגם בחירות ארציות.
בשנת 2003, כשהתגוררתי בחיפה התמודדתי כמספר 4 ברשימה משותפת של דור שלם- מימד-ומרצ. לא נבחרתי אך כיהנתי כחברה בועדת הבריאות העירונית.
בקיבוץ, בין היתר, כיהנתי שלוש שנים בהנהלה הכללית.

על התפקיד:
מליאת המועצה היא גוף המורכב מנציגי כלל הישובים שמאשר את תקציב המועצה, מדיניות המועצה, תכניות עבודה, מינוי תפקידים סטטוטורים, ניהול מקרקעי המועצה, וחקיקת חוקי עזר. מעל כל אלו המועצה מהווה למעשה גוף ביקורת על תפקוד המועצה.
נציגי הישובים אינם מובילי מדיניות, זה תפקידו של ראש המועצה. הנציגים גם אינם המוציאים לפועל – עליהם לוודא שמה שמתבצע נעשה כמו שצריך.
על הנציגים במליאה להיות בעלי יכולת:  

1. לפעול יחד עם כל ראש מועצה שיבחר בשיתוף פעולה על מנת לקדם את ענייני המועצה והישובים.

2. לצאת נגד החלטות המועצה המוצגות במליאה כאשר הם מאמינים כי אין נכונות.

לפיכך נציג המועצה חייב להיות בלתי תלוי ולא חייב לראש מועצה זה או אחר. עליו להיות אדם שמסוגל למחשבה ביקורתית תוך בדיקת הנתונים ועם אומץ לב ציבורי להגיד את האמת כפי שהוא רואה אותה. בין אם עמדה זו פופולרית או לא.
כחברת מליאה אני מתחייבת לעקוב אחר החלטות המועצה ולא לאשר את הדברים באופן אוטומטי. אני מתחייבת לקרוא את התכנים ולשאול את השאלות החשובות על מנת שיתקבלו ההחלטות הטובות ביותר.

פעילות בוועדות:
אני מתכננת להשתלב בוועדות המועצה, בראש ובראשונה בהנהלת המועצה, שם מתקבלות ההחלטות החשובות ביותר.
אני מתכוונת לייצג את שריד  בדירקטוריון שגיא 2000, אזור התעשייה הנמצא באדמותינו והפעילות בו משפיעה ותשפיע על החיים בשריד לשנים רבות.
לגבי פעילות בוועדות נוספות, אין בכוונתי להתחייב כעת מבלי שאני יודעת את מידת המחויבות שהתפקידים דורשים. אני רוצה לסיים את הקדנציה כאשר ביצעתי את מחויבותי במלואה וכמו שצריך. הועדה השנייה בה אבחר, אם ארגיש שאני יכולה לקחתה על עצמי– היא ועדת החינוך.

קשר עם שריד:
אני מתכוונת לעדכן את תושבי שריד ולהוות סוג של גשר בין המתרחש בשריד ובין המועצה. בין הועד והאגודה ואף בין התושבים לבין גורמי המועצה. כל זאת תוך חתירה למקסימום שקיפות ונגישות של הישוב למשאבי המועצה.
כחברת מליאה, אני אדאג לכלל ישובים המועצה. אני מתחייבת לפעול באופן כזה שיבטיח שויון בין הישובים מבלי לקפח את שריד בכל התחומים.

מילה אחרונה. 
ההחלטה להתמודד התקבלה אצלי במחשבה על כביש 73. נכון יותר במחשבה על חציית כביש 73. אחד הדברים החשובים והדחופים הוא הסדרת חציית כביש בטוחה. כרגע מסוכן מידי לחצות את הכביש מה שהופך את השימוש בתחבורה ציבורית לבעייתי מאוד. כמובן שגם חצייה לטיול, או לבית הקברות פשוט מסוכנת. אני יודעת שלא אוכל לפתור זאת כחברת מליאה בודדת. אני גם יודעת שמדובר בתהליך שיקח שנים וכרוך בשיתופי פעולה עם מגוון גורמים, אך זאת המטרה שאני מסמנת לעצמי – לדחוף לקידום חצייה בטוחה של הכביש עליו אנחנו יושבים – מדובר בחיי אדם ואין חשוב מזה.
 
בסופו של דף שיצא ארוך מידי אני מבקשת, אם אתם מאמינים שאני האדם המתאים לכך, את קולכם לנציגות שריד במליאה.

תודה,
שיר פרסאי ברניב

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 18/2/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן