התשובה שהועברה למגישי הבקשה להאריך את עונת הרחצה בבריכה

שלום לכולם, להלן תשובת וועד האגודה שהועברה כבר ביום חמישי שעבר למגישי הבקשה להאריך את עונת הרחצה בבריכה למשך שבועיים נוספים (בשעות הבוקר בלבד).

תשובה זו משקפת את הדיון הטלפוני שהתקיים בוועד בעניין זה ואת ההחלטה שהתקבלה:

בחודשים דצמבר-ינואר, במסגרת דיוני התקציב, נקבע משך עונת הרחצה שתהיה בקיץ וכן נקבעות שעות פתיחת הבריכה במשך העונה. לפי זה נקבע תקציב הבריכה לאותה שנה והוא מאושר על ידי אסיפת האגודה. תקציב האגודה הוא מהודק ביותר ואין בו רזרבות כלשהן שנשמרות בצד או פנויות לשימוש. חשוב לציין כי הנתח של תקציב הבריכה מתוך כלל תקציב האגודה עומד על כ – 30%.

עונת הרחצה נפתחת בשנים האחרונות ב – 1.6 (ויום אחד לפני, בחג העצמאות) ונסגרת בסוף סוכות. בשנה הנוכחית שעות הפעילות הורחבו משמעותית מהשעות שהיו נהוגות בשנים קודמות, והשנה אף הוגדל תקציב הבריכה ב – 20,000 ש"ח כדי לאפשר זאת ללא גירעונות.

השנה, לאחר יום העצמאות התבקשנו לפתוח את הבריכה מוקדם יותר עקב מזג האוויר החם, ואכן הבריכה נפתחה מס' ימים לא מבוטל טרם ה – 1.6 (כולל בסופי שבוע ובחג השבועות). כמו כן, במהלך עונת הרחצה, בעקבות פניות חוזרות ונשנות מצד התושבים, הוגדלו והורחבו שעות הפעילות מעבר למתוכנן.

המשמעות של פעולות אלו, היא שכבר כיום קיים גירעון של כ – 15-20 אלף ש"ח בתקציב הבריכה שתוקצב לעונת 2021. במידה ונפתח את הבריכה שבועיים נוספים בחודש אוקטובר 6 שעות בשעות הבוקר כפי שמבוקש, המשמעות היא העמקת הגירעון בכ – 16,600 ש"ח נוספים. כך שסה"כ הגירעון יעמוד על יותר מ – 31,500 ₪.

חשוב להדגיש כי חריגה מהתקציב שהוקצה מראש לבריכה תבוא בוודאות על חשבון דברים אחרים ועל חשבון צרכים אחרים של הציבור שכבר תוקצבו, כגון תרבות, פעילות רווחה, חינוך וכיוב'. כמו כן, פתיחה רק בשעות בוקר כפי שהתבקש לא תאפשר לחלק ניכר מהציבור להגיע לבריכה: מי שעובד לא יוכל להגיע, וגם משפחות עם ילדים שלומדים בבית הספר או בגנים לא יוכלו להגיע. בנוסף, אם זה משנה משהו, הרוב המוחלט של הבריכות ביישובי הסביבה כבר נסגרו.

הוועד מתייחס לכל בקשה שמופנית אליו בכובד ראש וברצינות רבה (ולכן מיד עם קבלת הבקשה בוצעה בדיקה של הנתונים והתקיים דיון טלפוני דחוף, מהיום – להיום). הצרכים, הרצונות וההעדפות של הקהילה בשריד הם רבים ומגוונים. כל שכבת אוכלוסיה והצרכים והרצונות המיוחדים והחשובים לה. כל חבר וחבר – והדברים שדרושים לו. אנו כוועד האגודה עושים מאמץ לתת מענה לכלל החברים ומנסים להתחשב בכלל שכבות האוכלוסיה. תפקיד הוועד הוא לאזן ולווסת בין כלל הרצונות והצרכים השונים, ואנו מנסים לעשות זאת כמיטב יכולתנו.

על רקע האמור למעלה החליט הוועד ברוב קולות שלא ניתן להאריך את עונת הרחצה בבריכה במימון האגודה. לבקשת ציבור השחיינים, הוועד ישקול בימים הקרובים פתרונות אחרים על מנת לסייע.

דורון זבולון

יו"ר וועד אגודת מתיישבי שריד

תגובה אחת

 1. רעיה זקס הגב

  חג העצמאות היה בתאריך 15.4
  חג שבועות היה ב-20.5
  ואחרי חג שבועות הבריכה נסגרה ל10 ימים עד ל-1.6

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 6/12/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן