מכתב לקהילה חנוכה 2021

קהילה יקרה,

עכשיו שעברו קולות הצהלה והחגיגות הגיע הזמן לבדק בית חשוב.

ברצוני לשתף אתכם בתחושותיי ורגשותיי לאחר אירוע  חנוכה.

ניסינו לציין את החג באירוע מסורתי, תרבותי, רב דורי, לאחר זמן רב שלא התכנסנו.

ההלם והאכזבה שחשתי (ולא רק אני) מההתנהגות הלא תרבותית והלא מכבדת של חלק מהקהל שנכח באולם, העציב והשאיר טעם רע, אצלי ואצל כל אלו  שהשקיעו ונתנו מזמנם, כשרונם ומרצם להצלחתו של הערב. אירוע כמו שהיה הוא לאחר שאנשים רבים התנדבו ונתנו מזמנם, יצאו מהבית ותרמו מכשרונם תוך רצון להעניק לקהילה שלנו זמן איכותי של כייף ושמחה. הושקעו באירוע מחשבה, עבודה, ומשאבים רבים. כולל תקציב וכספים.

מרבית ההורים שלחו את הילדים לשבת לבד מקדימה, לשכב על המחצלות או לטפס על הסולמות באולם. בלי ההשגחה של ההורים הילדים השתוללו, הרעישו, צחקו על המשתתפים על הבמה – בקול רם, צעקו להם דברים מעליבים ואפילו צילמו אותם והעלו פוסטים פוגעניים לרשתות החברתיות, והכל תוך כדי המופע.

הרעש וההפרעות נשמעו חזק בכל האולם, כולם שמעו את ההפרעות, אבל למרות זאת חלק גדול מההורים בכלל לא טרח לגשת לילדיו, להשקיט אותם ולדאוג שיפסיקו להפריע.

אבל חמור יותר מזה – ההורים עצמם ,שאמורים לחנך וללמד התנהגות מתורבתת  נשארו בחלק האחורי של האולם והחליטו שזה זמנם לחברותא. הגדילו כמה אמהות צעירות לעשות בכך שנעמדו בתוך האולם במרכז מאחורה ודברו בקולי קולות. זה לא מכבד ולא ראוי!

 חייבת להודות שזה לא לגמרי חדש עבורי, אני כבר תקופה לא קצרה מדליקה נורות אדומות היכן שרק ניתן, שההתנהגות של חלק מהקהל באירועי תרבות בשריד פשוט מזלזלת ומביישת (לצערי זה מסתנן להרבה שטחים נוספים ולא רק בתרבות) אך הפעם זה עבר כל גבול ולא ניתן להתעלם מכך.

חשוב לי לציין שגם כשאני מביאה מופעים ומפעילים מבחוץ, רובם יוצאים המומים מהמפגש בשריד ומציינים בפניי שלא נתקלו בקהל כל-כך לא ממושמע ומזלזל. גם הם חשים באותו חוסר כבוד והתנהגות לא נאותה בלשון המעטה. חבל לי שהשם של הקהילה שלנו הוא כזה בעיני אומנים חיצוניים שמגיעים לשמח אותנו ואת ילדנו.

משהו רע קורא לנו שצריך לעצור…ועם יד על הלב האם ככה אנו רוצים להיות ולהראות?

ופניה אחרונה להורים – אירוע תרבות אינו חובה, מי שזה לא מעניין אותו ואת ילדיו לא חייב להגיע. מי שאינו יכול לשבת 45 דקות בשקט לא חייב להגיע. ואם אתם מגיעים האחריות שהילד שלכם לא יפריע היא עליכם! שבו עם ילדכם ותדאגו שלא יפריע.

באירועים האחרונים אני והאחראים על האירוע נהפכנו כאחראים על סדר ומשמעת ואין ביכולתנו גם לשמור על ילדכם, וגם לתפעל את האירוע.

לכן לסיום אני מבקשת ממכם שתקדישו כמה דקות לפני האירוע הבא,  דברו עם ילדכם על כללי התנהגות ואנא שמשו להם דוגמא. הם יראו אתכם יושבים  איתם בשקט וקשובים למופע בלי הסחות דעת, ותראו שהם ינהגו כמוכם.

הורים יקרים תנו לילדכם דוגמא אישית וכך כולנו נהנה ונרוויח.

בדבר פרטים נוספים, הבהרות והערות אשמח שתפנו אליי.

בברכה,

רותי בק

העתק:

דורון זבולון

ניר רושקין

שמרית.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן