מכתב עדכון מנהלי קהילה ועסקים

תמונה של קומביין קוצר בשדות שריד

לחברים שלום רב,

המבצע בעזה לקראת סיום ולאחר שבועיים קשים אין מנצחים ואין שמחה. ליבנו עם התושבים שעברו סבל ארוך ועדיין לא יודעים מתי יוכלו חייהם לחזור לשגרה והאם המציאות באמת תשתנה. גם האירועים באזור שלנו עם התושבים הערביים הסתיימו מבלי שנשגה באשליות שקמנו לבוקר חדש. נצטרך כולנו לגלות אורך רוח, סבלנות וסובלנות על מנת לשזור מחדש את החוטים שנפרמו ולהסיר את הכתמים שהכתימו את יסודותיהם של חיים משותפים באזור.

שריד לא נפגעה באופן ישיר מלהט הקרב והמהומות ולפיכך אולי יהיה לנו קל יותר להיפתח לתושבי האזור, יהודים וערבים ולהשתלב בשיח מרפא ועשייה משותפת שתפרוץ דרך לחיים בצוותא. בכלכלה, בעסקים ובפנאי ננסה להכיר האחד את השני, להפחית חרדות ולשתף פעולה.

מאחר ואצלנו נמשכת תנופת ההתחדשות שאליה שותפים חלקים לא קטנים מהאוכלוסייה, רצינו ליישר קו ולעדכן לגבי התהליכים המרכזיים המלווים אותנו ויעסיקו אותנו בחודשים הבאים:

1 – שכונת המכוורת מתאכלסת וחלק מהדיירים כבר גרים במקום. אנו בפתחו של ביצוע שלב ב' (סלילת כבישים, פיתוח שצ"פ וצמחיה) ומקווים להתחילו ולסיימו עוד לפני סוף שנת 2021

2 –במקביל אנו מתקדמים בפיתוח שכונת כדורעף החופים וקליטת המשפחות לאכלוס השכונה. נקלוט 28 משפחות, כאשר תהליך פיתוח השכונה יימשך לאורך כל שנת 2022, כך שראשית הבניה שם תתאפשר במהלך המחצית השנייה של 2023.

3 – אנו ממשיכים בהחתמת החברים על הסכם השיוך הפנימי ואנו לקראת החתמת חברים ויורשים. במקביל אנו מקיימים עוד פגישות להסבר על הפעלת השיוך, ופועלים להשלמת התב"ע על מנת שנגיע מוכנים להפעלה בתחילת 2022. נדע האם נוכל להפעיל את השיוך רק בעוד מספר חודשים. בינתיים כל המערכת נדרכת לקראת הפעלה ועושה סימולציות של תרחישים שונים.

4 – עדכון תקנונים והתאמתם למציאות המשתנה. התקנונים מאפשרים התנהלות בטוחה ומסודרת בכל מערכות החיים. השינויים באורחות החיים מחייבים התאמה שוטפת שלהם למציאות ולצרכים המשתנים. לאחר התקנונים שעודכנו בשנה שחלפה, מגיע תור תקנון הסיעוד, תקנון הקיבוץ, תקנון בניה פרטית ועוד. כולם יגיעו לאישור האסיפה בחודשים הקרובים.

5 – ממשיכים במעבר חברים לדירות המשויכות. מאמץ גדול של ניוד כשברקע מחסור בדירות בגודל המתאים למשפחה. דירות המעבר הן בד"כ בגודל של 55 מ"ר. בנים שבונים ושוכרים דירה וכן כאלו שאינם בונים ומתגוררים בדירה המיועדת לשיוך, יצטרכו להתמודד מול מציאות מורכבת ולא ניתן להבטיח שיהיה פתרון שמתאים לכולם. יש לגלות סבלנות ולהבין שהקיבוץ יכול לתת רק את מה שיש לו ועליו לגלות התחשבות בצרכים של כולם.

6 – בתחום התשתיות שת"פ עם אגודת המתיישבים מביא לשיפוצו של כביש 19 בצפון הקיבוץ ובהמשך יתבצעו עוד פרויקטים שעליהם הוחלט בתכנית השקעות של האגודה. נעשים מאמצים לתחזק ולפתח את התשתיות בכל הישוב ואין ספק שמדובר בהשקעות גדולות שמחייבות תכנית מקיפה שניתן לבצעה מדי שנה בנתחים מוגבלים.

7 – יש לנו הזדמנות נדירה להיות שותפים לעיצוב פני הקיבוץ לשנים הבאות בפרויקט "ראש הגבעה". אנו מזמינים את כל התושבים להיות שותפים לתהליך שיתוף ציבור שמטרתו לקבל החלטות  כיצד יראה אזור "ראש הגבעה" שהוא אזור מרכזי בשריד שהפך במרוצת השנים לשטח שהתנועה בו גדולה ומסוכנת, מבנים ישנים ולא מתוחזקים ומחסור בחניה לכלי רכב. הפגישה תתקיים ב – 30 למאי. מידע על השטח וייעודו ישלח בימים הקרובים.

8 – בימים אלו אנו מקימים את קרן המילואים שתפקידה לשמור ולוודא שכספים שהקצבנו למטרות ייעודיות (סיעוד, צרכים מיוחדים, עזרה הדדית ופנסיה) יישמרו בנפרד. תפקיד הקרן יהיה לאשר ולאפשר שימוש נאות בכספים וגם להגן עליהם אם חס וחלילה הקבוץ יקלע לקשיים.

הקרן מוקמת בהתאם להחלטות הקבוץ בנושא.

9 – בימים הקרובים נקלוט תוכנה חדשה לסידור הרכב ונוציא עדכון לחברים לגבי אופן ההפעלה ודרכי הזמנת הרכב.

מאחלים לכולם סוף שבוע רגוע ושקט

עוזי וניר

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן