"משהו כאן לא בסדר" מאת: יוסי נץ

מאמר יוסי נץ

מדי חודש אני בודק את דף התקציב של נעמי ושלי ומדי חודש אני מסרב להאמין : בניכויים: 200ש"ח כפול 2 אגרת קהילה וכן, מתיישבי שריד 195ש"ח כפול2. לא נראה לכם בלתי סביר? טוב, קהילה שמבקשת שיהיו לה שירותים טובים נאלצת לגבות מאנשי הקהילה סכומים נכבדים למדי. דא עקא שאין זה הגיוני שהאגש"ח משלם פעם אחת את מסי הקהילה ואז, הוקמה על גב האגש"ח גיבנת שנקראת "אגודת המתיישבים" ויוצא שבשל תוספת של 25% של ההרחבה מסי הקהילה ממש מוכפלים. נראה לכם הגיוני?

בידינו לשלוט על אורחות חיינו. איננו חייבים להיות עבדים לביורוקרטיה המונחתת עלינו. הגיעה העת שנקים גוף שליטה רזה ושרירי שייתן מענה לצרכי הקהילה בצורה ידידותית, חסכונית ויעילה. האגש"ח מסוגל להקים יחידת שליטה שכזו. די לסרבול. די לבזבוז.

יוסי נץ

3 תגובות

 1. רביב לויטה הגב

  יוסי.
  למרות שבתלושי תקציב שלכם זה יכול לבלבל ולהראות כהוצאה כפולה, בפועל זה הוצאות שונות לחלוטין.
  מסי קהילה זה לשירותים קהילה נוספים שחברי קיבוץ החליטו עליהן, ולא ניתן לתושבים שהם לא חברי קיבוץ. לעומת מיסים לשרותים מוניציפליים, שהם לכל תושבי היישוב.
  ולמרות התשובה שלי תמיד ההנהלות מחפשות דרכים להתייעל.
  רביב

 2. יוסי נץ הגב

  רביב, ידידי הצעיר. זה נכון אבל, עם הסתייגות. מסי קהילה הנם נגזרת של הוצ'הקהילה. ברור שגיבנת אגודת המתיישבים מאמירה את ההוצ' במידה רבה מאוד. מעבר לכך זה יוצר כפילויות של בירוקרטיה ובלבול וסמטוחה.

 3. יוסי נץ הגב

  רביב, מלבד זאת שכחתי לציין שאני חולק על דעתך שהנהלות מחפשות להתייעל תדיר; דעתי היא שמנגנונים משקיעים אנרגיה ומשאבים לשמר את עצמם ובד"כ גם לעבות ולהגדיל את עצמם.

השארת תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 19/3/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן