סיכום חודש אוקטובר בשריד


הביאו לפרסום נח שגיא ועירית ספר |  צילום: גפן קלין

ושוב אנו עמכם ב"החודש שחלף…" חודש אוקטובר:

על דרכי העפר נראות טיפות הגשם,
בשדה החרוש להקות ציפורים נהנות משאריות הזרעים.
קולה של רכבת העמק נשמע מרחוק ומקרוב
וזה מה שקורה מדי בוקר, על פי רוב…
ואנו צופים מערבה ומקווים שבמהרה
נזכה לימים גשומים.  מי יתן!


 

• ובהקשר זה נדווח שזכינו לביקור צנוע של "היורה", הגשם הראשון, בשני טקטים:
הראשון בן 4.8 מ"מ והשני בן 7.5 מ"מ, שנמדדו כמימים ימימה במנסרה של עמינדב חרמוני ז"ל.
נקווה להמשך קרוב עשיר יותר…!

• ב-1/10 ילדה דפנה אייזנברג את אלה בשעה טובה. לה ולמשפחתה שפע ברכות, איחולי מזל טוב וכל טוב!

• ב-2/10 נישא אלון פרסאי לבחירת לבבו מעיין – שפע ברכות, איחולי אושר ומזל טוב להם, לתרזה, רפי ולכל המשפחה.

• ב-4/10 נחנך המועדון לחבר המתחדש בעיצובו המרענן. נתברך במקום הכינוס החשוב הזה ונודה לעושים במלאכה
ועל העיצוב היצירתי של סיון יתום.

• ב-5/10 חזרו אלינו בשעה טובה קבלות השבת שכל כך הורגלנו אליהם. הראשון הוקדש לכלות וחתני שנת הבר-מצווה
מקבוצת "ארז". נעים ומרענן שמסורת מתחדשת לאחר שנים. מזל טוב לכלות ,לחתנים ולבני משפחותיהם! בהצלחה!

• התחדשה מערכת החוגים היישוביית במגוון עשיר ורחב. תודות ואיחולי הצלחה לרותי בק היוזמת ולכל ציבור הלומדים!

• כמו כן, התחדשו הלימודים במכללת הותיקים במכללה האזורית עמק יזרעאל. השנה משתתפים בלימודים כ-1500(!!!)
תלמידים ותיקים. ביניהם נציגות בהחלט מכובדת משריד. מאחלים לכם עניין רב והנאה. אנא דווחו לנו על כך!

• ב-5/10 החל מיזם חדש: "ניגונים" -ילדים לומדים נגינה ושירה בשריד., כל זאת ביוזמת אסתי שטיינברג והדסה פרסאי ובתמיכת
מנהלת התרבות רותי בק ומנהלת החינוך החברתי לירון כהן. הרעיון – לאפשר לילדים לקבל את שיעורי הנגינה והשירה בשריד,
בעלות סבירה, שההורים יוכלו להרשות לעצמם לעמוד בה וגם לחסוך מעצמם את הזמנים הכרוכים בהסעות.
בתחילה לימודי גיטרה, חלילית, פסנתר ותופים, אך מתוכנן להרחיב בהמשך להרכב קולי ("מקהלה עליזה"), וגם הרכב משותף
לילדים, הורים וסבים המכוון להשתתפות באירועי  תרבות למיניהם במסגרת הקהילה. נשקלות גם קבוצות טרום נגינה לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א'-ב'.
ההרשמה פתוחה וניתן לפנן לשם כך לאסתי והדסה. ברכות על הרעיון והיוזמה המבורכים!

• ב-5/10 התקיימה פגישה נוסטלגית של בנות ובני קבוצת "אורן" במערת הפלמ"ח שבהרי אפרים במלאת להם 80 אביבים. עדה רמון מדווחת שהיתה פגישה נהדרת,
עם התייצבות מלאה של כל מי שבינינו בעת הזאת. היתה התרגשות רבה, מצב רוח מעולה, ארוחה טובה כיד הקייטרינג שהוזמן, העלאת זכרונות מימים רחוקים ועוד.
בקצרה – אירוע מדהים ומרגש ! ברכות לכם!

• במהלך החודש אירחנו את שלושת המועמדים לתפקיד ראש המועצה האזורית – לימור רגב, אייל בצר וזיו ורהפטיג (שפרש לקראת סוף המירוץ), שפרשו בפנינו
את משנתם ואת תכניותיהם. איחלנו להם הצלחה ונמתין יחד איתם לתוצאות ההצבעה.

• ב-7/10 יצא לדרך פרוייקט הכשרת החניות בחלק הצפוני של כביש 4, ליד שיכון מלט. אין ספק שהדבר היה נחוץ והכרחי מזה זמן רב ולכן נודה ונברך  את היוזמים ואת המבצעים כאחד לרווחת תושבי האזור.

• ב-9/10 התקיימה שיחת קיבוץ שבה נמסרו הדוחות הכספיים של גמל, הקהילה והעסקים.  מעניין ובהחלט מאתגר! נמתין כולנו להתפתחויות ותוצאות חיוביות בהמשך!

• בזכות החגים ומזג האויר החמים זכינו מן ההפקר לעוד שבועיים של הנאה מבריכת השחייה המקומית. בהחלט נעים ומרענן ! תודה ולהתראות בעונה הבאה.

• היינו עדים ליוזמה יפה ומועילה – ענף המזון ערך בקרבנו סקר שביעות רצון מפעילותו וממוצריו.  מהתוצאות עולה מידה לא מבוטלת של שביעות רצון, לצד נקודות שונות שמן הראוי
לתקן ולשפר.
ראו ברכה בעמלכם לטובת כולנו!

• ב-11/10 סיימה נועם רושקין קורס קצינים בהצלחה רבה! כל הכבוד לך! נקווה שעור יבואו בעקבותיך. ברכות ואיחולי הצלחה בהמשך!

ב-11/10 ליווינו את ענת הרוש לבית בן צבי למנוחתה האחרונה, שנפטרה לאחר מחלה. עצובים מאד ומשתתפים באבלם ובצערם של של רגב, הילדים, ההורים וכל בני
משפחות הרוש ובן צבי.
עצוב על חיים עשירים ומלאים שנפסקו בטרם עת!

 

 

 

ובמעבר חד – זוהר הרוש החלה לימודיה במסלול לימודים דו-שנתי (במסגרת שנות י"ג -י"ד)
בטכניון, בבית הספר להנדסאים במגמה להנדסאות מכונות, כשהכוונה היא שבתום לימודיה
תשתלב בשרות בחיל האויר. כל הכבוד ובהצלחה רבה!

• 11/10 ארעה תאונת דרכים מצערת שבה היו מעורבים ליאור ושגיא צוקר. לשמחתנו הם נחלצו ממנה בשלום עם פגיעות קלות בלבד. איחולי "ברכת הגומל" והחלמה מהירה.

• ב-19/10 התקיימה קבלת  שבת מאד מעניינת עם אריה ברוש ממושב מולדת, שכיהן בשעתו כיועץ הפוליטי של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל. לצד העניין הרב שבסיפורו יש לציין את האירוע כמתאים  ביותר במלאת 23 שנה לרצח הנתעב.

• ב-12/10 היה אירוע משמח במיוחד – נברך את רענן פינקל ובחירת לבו חנה לרגל נישואיהם. כמוכן נברך כמובן את רותי, צביקה, כרמל, יהל ומשפחותיהם לרגל האירוע המשמח.
מזל טוב ורוב נחת!

• ב-13/10 התקיימה תחרות ניווט בשריד במלאת 20 שנה לקיומו של מועדון הניווט בעמק יזרעאל. משתתפים ומתמודדים צעירים לצד ותיקים יותר התרוצצו בין התחנות שמוקמו באתרים שונים ברחבי הקיבוץ, תוך שהם גודשים את הכבישים ואת המדרכות
ברעש והמולה. ברכות למארגנים על האירוע המוצלח והמהנה.

• ב-15/10 יצא לדרך בשעה טובה פרוייקט הנחת התשתיות לשכונת המכוורת בדרך לבניית 24 יחידות דיור לבני וחברי הקיבוץ הצעירים. שוב בשעה טובה עם תקוות להמשך מהיר ומוצלח עד להשלמת המשימה החשובה.

באותה העת דווח לנו על השלמת עבודת הגינון היפה סביב בית הבריאות המתרחב והמתחדש. ברכות לאמרי וצוותו, כמו גם למילוא מול  לרגל תחילת אכלוס האגף החדש בבית הבריאות.

• במלאת 45 שנה למלחמת יום הכיפורים נעלה  לפנינו את זכר בנינו וחברינו היקרים שנפלו במלחמה הארורה הזאת, בתקווה להימנעות ממלחמות נוספות בעתיד. באותו הקשר מן הראוי להוסיף שחטיבת הצנחנים קיימה יום עיון במלאת 45 שנה למבצע "אבירי הלב" לצליחת התעלה, כאחד המבצעים המכריעים והמשפיעים על סיומה של המלחמה. גילויים מטרידים, מאלפים ומעניינים כאחד.

• מקבוצת מטיילי עוזי שווייצר נמסר שבימים אלה מתקיימות הגיחות האחרונות לעונה זו להליכה ורחצה בחוף הכרמל שבחיפה. במהרה בימינו יתחדשו בשעה טובה טיולי השטח של הקבוצה במסלולי הניווט שבסביבתנו הקרובה והרחוקה יותר. בהצלחה ובהנאה!

• ב-16/10 התקיים כמצופה המופע של אהוד בנאי בפני קהל רב ונלהב במגרש הרב תכליתי החדש שלנו. נתקבלו דיווחים רבים אודות ערב מהנה ואפילו מלהיב לשביעות רצונם המלאה של הצופים המרוצים. כל הכבוד!  כעת בהמתנה למופע הבא המתוכנן לארח אצלנו את ארכדי דוכין,
אם תהיה הרשמה מספקת שתאפשר לקיים את המופע. מוזמנים להרשם ולהנות!


ההכנות למופע של אהוד בנאי

• ב-22/10 קיים מועדון בוגרי הסנדוויץ, בשיתוף פעולה פורה עם ועדת הותיקים ועם ריכוז התרבות,  מפגש חגיגי לציון ימי ההולדת העגולים של ותיקינו הצעירים. באוירה מכובדת ועליזה ברכנו בהזדמנות זו את טובה פרי בת ה-90, את אילנה ויסבוך,עזריה עובדיה, אסתר ברעם ויגאל פלגי בני ה-80,
את ילידי המדינה בני ה-70 – אמציה כפרי, בועז דננבאום, עדה רון, יהודית שיפטן, הדסה וארנון פרסאי, שרה אשל, אורה בלאיס, פיטר נוגרדי, פולה קורכין ודיאן פקר. שאו ברכה חמה מקרב לב וכדברי הברכה של יורם שטיינברג באותו האירוע נאחל לכם "בלי נדרים, שתגיעו בטוב למאה ועשרים!".
באותו האירוע, תחת הכותרת "צעירה בת 70", נהנינו ממופע נחמד תחת הנחייתו המפולפלת של יוסי גמזו, משירתם ומנגינתם של ליאורה בלוך, סוף סלע ואהוד, שהנעימו לנו משיריו של יוסי גמזו לאורך שנים ארוכות. יוזמה מבורכת!

• במסגרת שבוע קשרי הידידות עם צ'כיה, שתחילתם בימי קבוצת המייסדים הצ'כית " ביברכה", יצא לפועל פרוייקט לשיקום ושיפור החורשה שלנו שמעבר לכביש  ("יער מסריק") וחורשת המשקפיים , כל זאת ביוזמת ק.ק.ל. צ'כיה, ק.ק.ל. ישראל וקיבוץ שריד.
הקמת פינות ישיבה, סלילת שביל לרוכבי אופניים ועוד ועוד.

ביום רביעי ה-24/10 הגיעה אלינו קבוצת מתנדבים מצ'כיה, בעלי ניסיון בעבודות ייעור, שהתארחו בבית החיילים הבודדים בשריד ועבדו בחורשות מבוקר עד ערב. איש הקשר שלהם ג'ון אייזנר בתאום עם פקח החורשות האזורי מטעם ק.ק.ל. הנחו אותם בכל הקשור למשימות הנדרשות
וסיפקו להם את הציוד הנדרש לשם כך.

ובאותו ההקשר, ביום ה' ה-25/10 הגיעו  אלינו ולחורשה נציגים בכירים של ק.ק.ל. ישראל בלוויית צוות מהטלביזיה הצ'כית, לצורך הכנת כתבה על עבודת המתנדבים. במסגרת הכתבה רואיינה תמנע ליבנה, שהוריה נמנו עם קבוצת "ביברכה", כמו גם המתנדבים ונציגי ק.ק.ל..
להשלמת האירוע זכינו לביקור סגל השגרירות הצ'כית מתל אביב, שהגיעו אלינו בשבת ה-27/10 עם משפחותיהם, עשו פיקניק בחורשה, ערכו סיור מקיף בקיבוץ וזכו גם לאירוח במועדון לחבר.
נודה לחברים הרבים שתרמו, כל אחד בדרכו, להצלחת הביקור והמבצע – ג'ון אייזנר, גליה מירום, עידית הילדסהיים, מרסל כהן וגידי צור. הדיווח נמסר לנו באדיבות צוות הארכיון, כמחווה והוקרה לקבוצת "ביברכה" וכמזכרת לחורשת האורנים הראשונה שנטעה בשריד לפני 90 שנה
(בשנת 1928), במלאת עשר שנים לרפובליקה הצ'כית.

• נשתתף באבלם וצערם של אלי פרסקו ובני המשפחה במות אמו ניקי שבהולנד.
משתתפים בצערכם ומקווים שלא תדעו עוד צער.

• ב-26/10 נשתתף באבלה של סמדר אלמן ובני משפחתה על מות אחותה הגר טל בקיבוץ מזרע. משתתפים בצערכם ומקווים שלא תדעו עוד צער.

• ב-26/10 התקיימה קבלת שבת שבה התארחה הדס מרכוס שהרצתה בעקבות הספר שיצא לאור ועוסק בהיעלמותו של ים המלח והיעלמותן של חיות הבר שבסביבותיו. מעניין, מעדכן,  מאתגר, אך בעיקר מאד מדאיג.

• לאחר הערות ופירסומים בנדון אנו שמחים לדווח שהצוות המיתולוגי שלנו לניקוי החצר, בשיתוף פעולה עם גמל, השלים את עבודת הנקיון הנחוצה והמאד דרושה בכניסה לקיבוץ ובסביבה הרחבה. בהחלט מעודד וראוי לציון מיוחד. תודה לכם!
נקווה שיהיה לזה המשך תחזוקה קבוע מצד הגורמים שאמורים לעסוק בזאת!

• ב-30/10, לאחר מערכת בחירות סוערת למדי, שלא נעדרו ממנה  גם תופעות וביטויים חריגים שלא הורגלנו להם עד כה בעמק, (ולאחר פרישתו של זיו ורהפטיג) הגענו ליום הבוחר. לאחר נעילת הקלפיות וספירת קולות החיילים התברר לנו שאייל בצר זכה לכהונה נוספת בראשות המועצה האזורית, לאחר שגבר על לימור רגב בהפרש קולות קטן למדי.
נאחל לשניהם הצלחה בהמשך לטובת המועצה בכללותה, אולי גם תוך שיתוף פעולה ביניהם…? ימים יגידו!

• ובמישור המקומי, בו זכתה שיר פרסאי ברניב ונבחרה לייצג את שריד במליאת המועצה האזורית, כשגברה בהפרש קולות ממש קטן על ניב אבנרי.
תודה לשניהם על התגייסותם לטובת הכלל ואיחולי הצלחה לשיר בתפקידה החדש!

ובזאת הגענו שוב לסוף הדיווח החודשי. נמשיך להמתין לדיווחים המעניינים שלכם, אך נבקשכם להעביר אלינו דיווחים תמציתיים ככל האפשר, כיאה וכמתאים לאופי ולסגנון הדיווח המקובל ב"החודש שחלף…".
להתראות בעוד חודש!

 

תגובה אחת

 1. רוני הגב

  תודה לעירית ונוח על כל הנ"ל.
  הזדמנות להשלמות על אירועים שקורים אצלנו. וללא מהדורת אוקטובר יתכן והיו עוברים מתחת לרדאר.
  תבורכו.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 27/11/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן