עדכון לחברים וברכה לחג – פסח תשפ"ג

לחברים שלום,

מראשיתו של שריד נחוג חג הפסח בסדר מרכזי לכל האוכלוסיה. חג מסורתי המשלב את סיפור יציאת מצרים עם סיפור תקומתו של העם. משריד יצאה ההגדה הקיבוצית { מפרי עטו של מרדכי אמיתי ז"ל} שנתנה משמעות שונה לחג והדגישה ערכים המאפיינים את חיי הישוב והתנועה. במשך השנים עבר החג לא מעט שינויים ועדיין מדי שנה, מתקהלים חברים, ילדים ואורחים, מסובים יחדיו סביב שולחן הסדר העמוס.

היום כאשר אנו נאבקים בכוחות משיחיים, פנאטים ואנטי דמוקרטיים, נראית הגדת הפסח שלנו רלוונטית מתמיד והלוואי ובכל סדר וסדר יספרו בני המשפחה על מאבקם למען חברה הוגנת, צודקת, חופשית ודמוקרטית ברוחם של נביאי ישראל.

אנו נמצאים בתוכו של מאבק גדול על דמותה של המדינה ולקראת שנתה ה – 75 נקווה שהשפיות וההגיון יגברו על ההקצנה והפילוג ונזכה לשנים של פריחה ושגשוג.

במעבר למתרחש אצלנו, נציין שבקלפי של תחילת אפריל הוחלט על הפעלת השיוך החוזי, בהקדם האפשרי ואנו פועלים להחילו בחודש יוני. מהלך זה הינו חלק ממהלך רחב של אישור התב"ע והגשת התיק הקנייני לרמ"י. מהלך שבוודאי ימשך זמן אבל לפחות לגבי סעיפי ההשכרה וההורשה אנו נותנים מענה ראשוני.

סיור קבלנים התקיים בשכונת כדורעף החופים בניהול "בית בקיבוץ" ואנו מקווים שבמהלך חודש יוני יתחיל תהליך הפיתוח של השכונה. הנקלטים חתמו על הסכמי החברות והדיור וימתינו עד לסיום עבודות הפיתוח.

עד היום הוחזרו לחברים כ – 25% מפערי הדיור שעליהם החלטנו ב – 2012. העברנו החלטה המסדירה חוב זה של הקיבוץ שאמנם נפרס על פני שנים רבות אבל לראשונה מבטא את תפיסתנו שהחוב צריך להיות מוחזר לחברים והוא נדבך נוסף בהסדרי השיוך שקבענו לעצמנו. כבר השנה נחזיר כ – 5% מהחוב המעודכן.

בתקציב מרץ יופיע החזר "מס איזון" בסכום של כ – 240 ₪ לחברים. החזר זה נובע מתקלה בחישוב מס האיזון בשנת 2022 ולפיכך זהו החזר רטרואקטיבי.

בראש הגבעה אנו בוחנים אפשרות פיתוח בהתאם לתוכנית האב אך במתכונת מצומצמת. אם וכאשר נגיע להצעה מתאימה אז נציג אותה בפני הציבור.

תב"ע שריד סיימה את שלב ההפקדה. קיבלנו 2 התנגדויות ואנו נערכים להשיב עליהן. אם הכל ימשיך כמתוכנן אז התנגדויות אלו לא צפויות לעכב את אישור התב"ע. לאחר אישור התב"ע נקדם את התיקים למנהל ונערך להשלמת השיוך הקנייני.

התחלנו בהתקנה של מערכות פוטוולטאיות על גגות של מבני משק והאולם ספורט. נשלים את ההתקנה עד סוף השנה. במקביל אנו מכינים תקנון והסכמים עבור חברים שירצו להתקין על גג ביתם מערכות פוטוולטאיות. הנושא יובא לידיעת הציבור בקרוב.

בברכת חג שמח,

עוזי וניר

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן