עדכון לחברי הקיבוץ – דצמבר 2022

שלום רב,

שנת 2022 עומדת לפני סיומה ואנו בפתחה של שנה חדשה וכמובן מאחלים שתהיה טובה לפחות כמו זו שמסתיימת ואולי אף טובה יותר.

כמה עדכונים על הנושאים שעל סדר היום:

1 – קידום הפעלת השיוך החוזי בהתאם להחלטות שקיבלנו. צוות השיוך שהוקם ילווה את ההפעלה מראשיתה ויתן מענה לנושאים שיעלו בהמשך. נודיע בצורה מסודרת מתי מתחיל ההסדר לפעול וננסה לתת מענה נקודתי לחברים שעדיין נותרו עם נושאים שאינם ברורים להם. נקיים שיחות הסבר ונזמן את כל מי שירצה הבהרות.

הנושא של העברת שטחי הנוי הפרטי לאחריות אחזקת החברים יעלה שוב לשיחה והסבר וננסה למצוא פתרון שיקדם את ההחלטות שלנו בנושא, כאשר בשלב הראשון של הפעלת השיוך, תמשיך הקהילה לממן את החזקת הדשאים גם בשטחים מעבר לגבול 5 מטר. בהמשך השנה נבצע את הפרדת השטחים הציבוריים מהשטחים השייכים לכל מגרש ומגרש.

2 – תקציב המשק והקהילה הגיע לשיחת הקיבוץ ולאחר שההנהלה תדון בהסתייגויות שעלו, הוא יגיע לקלפי במחצית חודש ינואר. בתקציב גם לקחנו בחשבון את העלייה הצפויה בפנסיה, למרות שהסכום המדויק עדיין לא ברור. בינואר נקבל את פנסיית הרשם {בהתאם לעליית השכר הממוצע במשק} ואז נדע בדיוק את גובה העלייה. הקצבנו לכך את המקורות הדרושים.

3 – מתחם חדר האוכל ובמרכזו ענף המזון עולה אצלנו בכל שנה לדיון. לפיכך המליצה ההנהלה על הקמת צוות שיבחן את הנושא על כל היבטיו וימליץ לקיבוץ על חלופות שיאפשרו שימוש מתאים במבנה {המבנה נמצא על שני מגרשים בשטח של כארבעה דונם וכולל את המטבח וחדר האוכל, המועדון והבובתיק}למשך השנים הקרובות. בראש הצוות עומד רועי ברקן שמשלים בימים אלו את הקמת הצוות. הצוות יבחן את ההיבטים החברתיים, הכלכליים, המנהליים וכל מה שקשור בשימוש במבנה כה משמעותי בחיי הקיבוץ. ההמלצות יגיעו לדיון בהנהלה ובשיחת הקיבוץ בחודשים הקרובים ונקווה שתתקבל החלטה שתאפשר לנו מבנה הולם, נעים וביתי המתאים לזמנים אלו.

חברים שעסקו בנושא ויש להם עניין או רעיונות מוזמנים לפנות לרועי ולהיפגש איתו. אנו רוצים שהדיונים יכללו את מירב החברים ויביאו את כל מגוון הדעות לידי ביטוי.

4 – התקיימה פגישה עם צוות ממשרד תכנון { TSK הנדסה אזרחית}שקיבל הנחיה מנת"י לתכנן את רימזור הכניסה לשריד. הם מקדמים תכנון ואישורים מהגורמים הקשורים להסדרה זו ומקווים שעד הקיץ יחלו בהסדרת הכניסה. יהיה זה פתרון הכרחי שיאפשר לחברים לעבור בבטחה את הכביש ולמכוניות לצאת משריד גם לכיוון מזרח וגם למערב.

5 – פרויקט הקמת מערכות פוטוולטאיות על גגות מבני משק ואולם הספורט אושר בתחילת דצמבר באסיפת החברים ואנו מתחילים לעבוד. בשלב ראשון הקמנו חדר חשמל חדש בין הרפת למרכז המזון.

בחודשים ינואר ופברואר נחל בהתקנת המערכות על גגות הרפת, גמל ואולם הספורט. כאשר יתאפשר נקים מערכות נוספות על גבי גגות הלולים. כל זאת בהתאם להשקעה שאושרה.

6 – שכונת כדורעף חופים: בימים אלו אנו נמצאים במהלך של קבלת היתר לפיתוח התשתיות. לאחר קבלת ההיתר נוכל להתחיל במהלך של בחירת הקבלן המבצע. עלויות הפיתוח של המגרשים בשכונה זו גבוהות באופן משמעותי מעלויות פיתוח של מגרשים במתחמים קודמים. חלק מההפרש נובע מעליות מחירים וחלק מהטופוגרפיה הבעייתית של אזור הפיתוח. אנחנו בוחנים כיצד והאם ניתן להקטין את עלויות הפיתוח. מנהלת הבניה נפגשת ומלווה את הפרוייקט מראשיתו.  

בברכת שנה טובה ל – 2023

צוות הניהול

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן