עדכון קורונה 23/3/20

תמונה של שקיעה ליד המאגר

שלום לכולם,

צח"י יחד עם צוותי ההנהלה ממשיכים להתעדכן כל העת בהנחיות של משרד הבריאות ולעבוד יחד כדי להגיע למצב שבו שריד תמשיך להיות מקום בטוח לכלל תושביו.

לפני ההנחיות חשוב לנו לומר תודה לכל מתנדבי הצח"י בכלל הצוותים על עבודתם המסורה והרצינית בתקופה לא פשוטה זו ולהזכיר כי מכיוון שנכונה לנו עוד תקופה ארוכה בשגרת החירום שנכפתה עלינו, נשמח לעוד מתנדבים בצוותים השונים גם בהמשך הדרך.

היערכות עתידית:

יחד עם צוותי ההנהלה של הקיבוץ, נערכנו מבעוד מועד לשלל תרחישים וכיום אנחנו מוכנים גם להגבלות המחמירות ביותר, אם יוחלט להחיל אותן על ישראל או על אזורנו בלבד. לעוד פרטים על אופי ההכנות שביצענו ולאפשרויות ההתנדבות השונות, ניתן לפנות לטל סוננברג בטלפון 0545422290 או בהודעה.

הנחיות ודגשים לתושבי שריד:

אנחנו עדים לעוד החמרות בהנחיות לתושבים בישראל ככל שעובר הזמן וככל שמספר הנדבקים במדינה עולה, ומרכזים אותן בפרסומים לקהילה אשר נשלחים מעת לעת. יחד עם הפרסומים נקטנו מספר צעדי מניעה כמו שינויים בחדר האוכל ובכלבו עם דגש על שעות מיוחדות לאוכלוסיות בסיכון ומשלוחים עד הבית על ידי המתנדבים שלנו. אנא מכם- השתמשו בהם.

הצוותים שלנו מבצעים הערכות מצב מקצועיות ומשנים את הפעולות שאנו נוקטים לפי הצורך כמו גם הנחיות לתושבים ולעובדים בענפים השונים לפי הצורך. אין לנו מספיק מילים כדי להסביר את חשיבותן של הנחיות אלו, אשר מצורפות לעדכון זה, ושל השמירה עליהן.

היום הסתובבו קבוצות ילדים ללא הורה מלווה בקיבוץ, וחלק מהם ניגשו לותיקים (אוכלוסיות בסיכון) וביקשו מזון.  זה מסכן את הותיקים, ומיותר לחלוטין בימים האלה.  אנחנו מבקשים מההורים להיות עם ילדיהם (בכל הגילאים) בבית, ולא לאפשר הסתובבות ללא פיקוח.  כמו כן, לנסות פחות להתפתות לשמש ולמזג האויר המתחמם – ולהישאר בבתים.  שבים ומבקשים לא להזמין אורחים וחברים לקיבוץ.

נכון להיום, אין חולה קורונה מאומת בשריד אבל לא לעולם חוסן. המשמעות של חולה בקהילה קטנה כמו שלנו יכולה להיות הרת אסון ולכן- אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה להקשיב להנחיות שמתפרסמות פה ובתקשורת מעת לעת וליישם אותן באדיקות.

אפליקציית מגן – התאמה בין חולים מאומתים למיקומכם:

עוד נמליץ להוריד את יישומון "מגן". היישומון מאפשר זיהוי של מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים שבאו עימם במגע ב- 14 הימים שקדמו לאבחון המחלה אצל החולה . הצלבה בין המסלולים שלכם למסלולים של חולי הקורונה מתבצעת על מכשירכם וככל שיש התאמה בין המסלולים תופנו לקישור למשרד הבריאות שיאפשר לכם לדעת מה הצעדים להמשך ויאפשר לכם לדווח למשרד על בידוד בית.   ניתן להוריד את "המגן" ללא תשלום גם ב  AppStore ב  –Google Play לאחר הפעלה ראשונית, ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שחפצים בכך.

טיפול רגשי – שירות מהמועצה:

שוב נציין כי המועצה מציעה לכם בתקופה זו, שירותי טיפול רגשי:

 1. קו חם 7/24 דרך מוקד המועצה- פסיכולוגים ועובדים סוציאליים נותנים מענה.
 2. שירות לכלל האוכלוסייה- ניתן לפנות סביב מצבי לחץ ודחק, לקבלת טיפול רגשי מרחוק (טלפון, סקייפ, זום). 2 פגישות ראשונות ללא עלות! המשך טיפול כרוך בתשלום מסובסד. אורך פגישה 30 דקות.
 3. שירות למשפחות עם ילדים- הפסיכולוגים של המועצה זמינים עבורכם לכל התייעצות. ניתן להתקשר 04-6520063

אנחנו מודים לכולם על שיתוף הפעולה ונקיטת האחריות

הנהלת הקיבוץ וצח"י

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן