תעודת זהות מערכת החינוך בגיל הרך

תמונה של ילדי גן אילן

מערכת הגיל הרך :

כוללת 5 בתי ילדים, מבית תינוקות ועד הגן הבוגר (גן חובה). שעות הפעילות בבתי הילדים א – ה  מהשעה 07:00 עד 16:30 וביום שישי מ 7:30 עד 13:00. אנו עובדים גם בחגים: סוכות, חנוכה, פורים, פסח וביולי – אוגוסט, מלבד 10 ימי חופשה באוגוסט.

במערכת החינוך מתחנכים ילדי הקיבוץ ומצטרפים אליהם ילדים מהישובים השכנים. מערכת הגיל הרך פועלת על פי התכנית החינוכית של הגן הקיבוצי, ועל פי תקן של הגן הקיבוצי. התוכנית החינוכית מבוססת על תחומי ידע מהפסיכולוגיה ההתפתחותית, מהפסיכו -אקולוגיה והגישה המערכתית. התכנים והפעילויות בבתי הילדים שאובים מהעולם הרגשי והחוויתי של הילד, עונות השנה וחגים, כשהדגש הוא על למידה הקשרית וחיבור לקהילה. בהתאם לכך, סדר היום בגנים כולל טיול, פעילות בחצר גרוטאות ובמשק בית, מפגשים, התנסות בחומרים וכו' בהתאם לגיל ולשלב ההתפתחותי של הילדים. אנו מייחסים חשיבות רבה לשבת, לחגי ישראל ולעונות השנה, מייחדים להם פעילויות ייחודיות בהתאם לגיל הילדים וחוגגים את החגים בבתי הילדים ובקהילה בהתאם לאורח חיינו ולמסורת המקומית.

צוות:  
מתוך הכרה בחשיבות השנים הראשונות בחייו של הילד אנו רואים הכרח באיוש משרת ניהול המערכת באדם שרכש השכלה בתחום ניהול מערכת הגיל הרך. תפקיד המנהל הוא להדריך, לייעץ ולפקח על הצוות המקצועי במערכת. כמו כן בכל בתי הילדים עובדים צוותים מיומנים ומקצועיים כאשר כל בית מנוהל ע"י גננת או מחנכת לגיל הרך שרכשה השכלה מתאימה.

סדר יום 
לכל קבוצת גיל, סדר יום המותאם לגיל הילדים. סדר היום מובנה וקבוע, מתוך ידיעה שקביעות נותנת בטחון. סדר היום נקבע ע"י הגננת והוא הבסיס לתכנית עבודה הן לילדים והן לצוות. התכנים והפעילויות שמרכיבים את סדר היום גם הם מותאמים לצרכים ההתפתחותיים של הילדים והם מושפעים מסביבת החיים, מעונות השנה, ממבנה הגן והחצר וסביבת הקיבוץ כולה.
סדר היום כולל מגוון פעילויות אשר לתפיסתנו מקדמות את התפתחות הילד כיחיד וכחלק מקבוצה (מוזיקה, תנועה, טיול, חצר גרוטאות, התנסות בחומרים, משק בית, מפגשים ועוד). סדר היום כולל גם מנוחת צהריים שתפקידה לתת לילד מנוחה פיזית ונפשית כדי לאסוף כוחות מחודשים להמשך היום.

המערכת מספקת 3 ארוחות ביום, הילדים מקבלים אוכל מזין וטרי כל יום. הארוחה היא חלק בלתי נפרד משגרת היום יום. 

מעורבות ההורים 
אנו רואים חשיבות רבה לקשר רציף ולשיתוף פעולה מלא בין המשפחה לבין בית הילדים. כמו כן אנו מעודדים את ההורים לפנות אלינו בשעת הצורך להקשבה והתייעצות משותפת. בית הילדים הינו הרחבה לבית ההורים.בתחילת כל שנה מתקיימת אסיפת הורים להכרות עם הצוות והעברת מידע על תוכנית העבודה לשנה הקרובה, במשך השנה מתקיימות שיחות הורים אישיות.

קשר עם הקהילה 
אנו רואים חשיבות רבה בקשר של הילדים עם הקהילה בה הם מתחנכים. קשר זה נעשה באמצעות הטיולים לענפי המשק השונים, שם פוגשים הילדים אנשים בעבודתם ומתוך התנסות ממשית לומדים ומרחיבים את המושגים שיש להם על העולם. הטיולים מזמנים לילדים הכרות עם אוכלוסיה רב דורית מגוונת ובה אנשים בעלי ייחוד: בעלי מקצועות, ילדים בגילאים שונים, סבים וכו'.

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן