החודש שחלף // מהדורת פברואר 2021

נוף לבריכה - צילום רותם בכר
צילום: רותם בכר

שם החודש השני בלוח הכללי, מקביל בערך לחודשים שבט-אדר בלוח העברי. חודש שבו התבשמנו מריחות ומראות טבע נדירים – הרקפות והכלניות פורחות בחורשת שריד, 
הנרקיסים בנחל חצץ באזור ירוחם ושדה בוקר, אירוס הארגמן בחוף השרון/פולג, כלניות המוניות ויפיפיות במגוון צבעים במנחת מגידו ואדום-אדום בדרום! בקיצור, לפחות הטבע חוגג

ולפני עשר שנים?

• ב-3.02 בהתאם למסורת רב שנתית, התקיימה בפעם השישית מסיבת סיום עונת גד"ש העמק בנגריה, שהשתתפו בה עובדים ובני משפחותיהם, כמו גם חברי מועצת המנהלים.
סוכמה שנה מוצלחת בגידולים וברווחיות. היו זמנים…!

• בחודש ינואר 2011 ביקרו באתר האינטרנט של שריד למעלה מ-8000 גולשים! חי שפיר דיווח אז שהאתר שלנו פעל כבר שנתיים וחצי ברציפות (כלומר שכיום כבר 12.5 שנים!) והוא  נחשב על ידי אנשי מקצוע לאחד האתרים  המוצלחים והפעילים בתנועה הקיבוצית. האחריות על האתר בידי חי שפיר
ועוזר לו בהתנדבות דני נימרי. כל הכבוד ויישר כוח!

• כאז גם היום חל ומציינים את יום האהבה, המביא עמו שלל מחוות מרגשות, זרי פרחים מכבדים ומתנות רומנטיות לרוב. אין גבול לביטויי האהבה. מי יתן והם יגברו על תופעות אחרות של שנאה ואלימות שאנו עדים להן בימינו…!

ובחזרה לימי פברואר 2021 הסוערים, בתוככי הקורונה ולקראת הבחירות הרביעיות (האחרונות, לעת עתה?) הקרבות ובאות:

» 31.01 – ספיח מחודש ינואר – נברך במזל טוב!  את ענת ואמנון, עליזה ואלמוג וכל משפחת דנציג להולדת הנכד/הבן הרביעי, ישי, אח ללביא, נבו ואיילה. שתזכו לרוב נחת, אושר ושמחה בחייו ובחייכם.

» 1.02 – התרחש אירוע של דליפת חומרים מסוכנים ממכולה שהגיעה מחו"ל לגמל. למרות שעל פי הנוהל הגיעו כבאיות, אמבולנסים וניידות משטרה, הכל הסתיים בשלום ולא דווח על נפגעים או נזקים.

» כמדי יום שני בבוקר, ובכפוף לכללי הקורונה, ממשיכים להתקיים מפגשי הגימלאים במועדון לחבר או מחוצה לו, שכוללים מפגש חברתי, קפה וכיבוד מפנק ותירגול צ'יקונג בהנחייתו של עופר דה קוסטה. מה יפה המסורת המתגבשת!

» 2.02 – שיחת קיבוץ מסכמת על עתיד ענף המזון. בסיומה הועבר הנושא להכרעה בקלפי ואנו כבר יכולים לדווח למי שעוד לא יודע, של פי תוצאות ההצבעה האופציה של המשך הפעלה  עצמית של הענף זכתה לרוב מכריע של 148 קולות בעד מול 69 נגד ו-10 נמנעים. כעת נותר לגשת לתיכנון ובנייה שקולה של המיזם, כדי שלא נקלע שוב לפרשת דרכים מעין זו.

» 2.02 – טיולים על מפות ניווט של קבוצת עוזי שווייצר במהלך חודש פברואר: פתחנו במסלול שלאורך נחל בית לחם הצפוני, מכפר יהושע בואכה רמת ישי במסלול מעגלי מהמם ביופיו, במזג אויר אביבי יוצא דופן בימי החורף המשונים העוברים עלינו.  ב-9.02 "תקפנו" את אזור מדרך עוז ושיפולי הרי אפרים, בטיול על גבול האתגרי והמהנה.  ב-16.02 טיול בהחלט לא קרוב לבית, שעה שהצפנו למסלול יפיפה סביב מושב יעד שבגוש משגב. ממש אירופה! הנאה צרופה!  קינחנו את חודש פברואר בטיול ממש אתגרי במסלול שמעל מנחמיה, שלמרות המאמץ שבטיפוס החזיר אותנו הביתה שלמים ומלאי סיפוק. כבר ממתינים למסלולים הבאים.

צילום מטיולי עוזי
צילום: יוסי ריגלר

» 3.02 – התבצעה חלוקת קומפוסטרים לחברים ולתושבים כתחליף למיכלים החומים לאשפה רטובה שנלקחו מאיתנו. נקווה להמשך מוצלח!

תמונה של חלוקת כבמפוסטרים

»  6.02 – משתתפים בצערה ובאבלה של עידית הילדסהיים ובני משפחתה במות עליה אחותה עליזה ז"ל בשער העמקים. שלא תדעו עוד צער!

» אוריין צ'פלין שלנו הוציאה לאור ספרון חדש העונה לשם "שחוקים", המתאר מצבים, אירועים, תחושות ואוירה בסיפורי זוגיות שונים בגילאים המתקדמים. התיאור והכתיבה מלאי רגש, רוך וחמלה לדמויות ולמצבים. מומלץ לקרוא. שאפו לך!

» 7.02 – החלו החתימות על הסכמי השיוך החוזי הזמני שבין החברים לקיבוץ. זה הופך לצעד המעשי הראשון בדרך למימוש תכנית השיוך, כך שאם כל התנאים יתמלאו כמצופה נוכל אולי לברך על המוגמר בסוף שנה זו.

» 11.02 – נסתיים הסגר השלישי, חזרו בשעה טובה לבית הספר (למרות שזה לא כולל את כל התלמידים…) ונקווה שזאת תחילתה של החזרה לשיגרה, גם אם היא תהיה מוגבלת בכפוף לתכתיבי הקורונה ו…הפוליטיקאים!

» 12.02 – יום המשפחה בארץ ובעולם. מגפת הקורונה הוכיחה שוב את מרכזיותה של המסגרת הזאת בהבטחת ההמשכיות והבטחון שכל השייכים לה זקוקים להם!

»  12.02 – בצער רב התבשרנו על פטירתו של חברנו היקר שלמה כהן ז"ל.
משתתפים באבלם ובצערם של מרסל, מירה, ברוך, ויולה וכל בני המשפחה הגדולה ומאחלים להם שלא ידעו עוד צער.

תמונה של שלמה כהן ז"ל

» קרן אור! – בצמוד לסילו הוסדרה בצורה יפה ומסודרת פינת המיחזור והותקן בה התקן מיוחד לפסולת אלקטרונית לסוגיה. לאחר הקלדת הקוד שהוא 2038 תיפתח הדלתית !

תמונה של מרכז המחזור בשריד

» 13.02 – משתתפים באבלו ובצערו של חברנו שרון נעמני ובני משפחתו במות עליו אחותו אורלי ז"ל. שלא תדעו עוד צער!

» 13.02 – לאחר שבת אביבית במיוחד בחורשת שריד/מסריק שלנו, שרבים מבינינו זכו להנות ממנה, המחזה שהתגלה במקומות מסויימים היה מביש ומדכא – ליכלוך וזוהמה שלא טרחו לאסוף ולקחת. אמנם מטעם "קקל" נמסר שקבלן ניקיון מטעמם עתיד לנקות, אך אנו מציינים במיוחד את פעלן המבורך של ליבי ושלומית רזניק בניקוי המקום, כשמצטרפת אליהן גם יסמין שווייצר. שאפו ותודה לכן!   אולי גם נוסיף משאלה, שכל אחד מאיתנו יראה עצמו כנאמן נקיון ושמירה על הנכס הטבעי הזה, ושלא נתבייש להעיר למלכלכים למיניהם ולדרוש מהם לנקות בעוזבם.

תמונה מניקיון החורשה בשריד

» 14.02 – 125 שנה לחלומו של בנימין זאב הרצל וחזונו "הקמת מדינת היהודים", מתוך אמונה בעם היהודי ובזכותו למדינה משלו. נעשה כולנו כל מה שאפשר ונחוץ כדי להבטיח שהחזון אמנם יימשך, בהחלט בשונה מכל מה שאנו עדים לו לאחרונה…!

» 14.02 – "ולנטיינס דיי" – חג האהבה – מחמאות, ביטויי אהבה נרגשים, תשומת לב מיוחדת וכל מה שנהוג לעשות ביום הרומנטי הזה, למרות שבשל אירועי הקורונה לא מעט ממה שנהוג לעשות ולחוות לא הצליח להתממש.

» להלן תוצאות תחרות צילומי הטבע בשריד:   מקום ראשון – עידו אדמון, ענת חרמוני ויעל מירון.  מקום שני: צבר שפיר, רעייה קליין, יאיר חרמוני ואסף אשל.   מקום שלישי: קלרה מבה, שרה אשל, ירדו ברק ורועי סביון.   כל הכבוד לרוח התחרות ולתוצאות הנאות!  

הצילום הזוכה בתחרות "הטבע שלי בשריד" של עידו אדמון

» 18.02 – מלכה בכר החליקה לצערנו, נפלה ושברה את הקרסול. נאחל לה מקרב לב החלמה מהירה וחזרה לצעידה במסלולי ההליכה המוכרים שלה בשבילי וכבישי הקיבוץ היפה שלנו. בינתיים אנו שמחים לבשר שגפן קליין עברה לשלבי ההחלמה הטובים ומסתבר שיש החלמה לאחר תאונה.

» רון ברק ובתו ירדן השלימו בהצלחה את המסלול הממושך של "שביל ישראל" ולהלן סיכומו המעניין: " יצאתי עם ירדן, בתי,  ללכת על "שביל ישראל" בתחילת הסגר השני בסוכות. החודשים הארוכים בבית התחילו להעיק וחוסר היכולת לצאת לחו"ל ולטייל הפכו את "שביל ישראל" לאפשרת היחידה לטיול ארוך. בשונה מההליכה בשנת 2013 הפעם הלכנו כמו תרמילאים לאחר צבא, עם כל הציוד על הגב ושינה בשטח. אני כהרגלי לקחתי את נושא הצילום כמו שאני רגיל, עם כל הציוד הנדרש, מה שהוסיף לי כחמישה קילו על הגב.
יצאנו ממש בתחילת הסגר בסתיו וכמעט שלא היו מטיילים על השביל. אחרי כחודש הגענו לירושלים ואז חזרנו הביתה כי המתינה לי קצת עבודה. המשכנו מירושלים לערד ומשם למקטע החדש למצדה וים המלח. בימי הגשם הכבד שהיו בדצמבר הלכנו בנחל פרצים – התחיל גשם קל ואחרי כמה דקות הגיע גל ראשון של שיטפון. זו היתה חווייה מרתקת וראשונית גם בשבילי , אך מן הראוי לציין שנחל פרצים אינו קניוני, לכן היה לאן לעלות כדי לא להסתכן.  הימים הבאים היו קשים במיוחד עם יותר מעשרים קילומטר הליכה ביום
ושינה בשטח, לפעמים לבדינו בחניוני לילה במדבר. את החלק האחרון של השביל התחלנו במצפה רמון באמצע הסגר השלישי והלכנו לאילת במשך 13 ימים. בסך הכל היה מאד מיוחד ללכת אב ובתו בשביל, שכמעט כל המטיילים בו הם צעירים לאחר צבא. מצאנו שיש על מה לדבר וגם יכולנו לשתוק כשהיה צורך. התחזקה אצלי ההבנה שאני אוהב את ההתנתקות מהעולם וההתרכזות בצרכים המיידיים של אכילה ושתייה, קור וחום ועזרה למי שלצדי. תודה לירדן שהחזיקה מעמד איתי ועם התחביב המעצבן שלי לצלם ולראיין את כל מי שפגשנו בדרך".
דיווח לעניין שגם הוא וגם המבצעים ראויים לשאפו גדול!

» שמנו לב לאחרונה לעבודות מיוחדות בשטח ביה"ס שגיא ולאחר השלמת המלאכה שבוצעה מטעם המועצה האזורית אנו יכולים להנות ממתקני נופש פעיל, שולחנות וספסלים,

תמונה של שולחנות פיקניק למרגלות חדר האוכל

» קבוצת מטיילים מהאזור ובתוכה גם אריאל מור ונח שגיא, השלימה לאחרונה קטע נוסף במסלול לאורך חופי הים התיכון, שההתחלה היתה בשעתו בראש הנקרה. הפעם ההליכה היתה לאורך כ-15 ק"מ מחוף נתניה ועד לסידני עלי שבהרצליה, במסלול יפיפה ולעתים גם קשה במקצת. הפעם המיוחד שבו היה הנוכחות המופלאה של אלפי מתנדבים שלאורך המסלול עסקו בפעילות ניקוי והצלה של החוף מהאסון האקולוגי של כתם הנפט והזפת שהשתלט עליו. באמת גורם להתרגשות והוקרה.

והפעם בפינת הפירגון:

» שאפו גדול לעדי רוזן, אייל אטיאס וכל חבורות המתנדבים להקמת מיזם פינת החי שבאזור הרפת, וכאן דיווחם: "לקראת פורים הגיעו תרנגולי ההודו וישר נכנסו לתפקידם ההיסטורי  –  ההודי ענה לשואלים "מתי פורים?"  וההודית עסקה בהטלת ביצים. לקראת פסח כבר נדדו אלינו התורים מההגדה הקיבוצית ("קול התור נשמע בארצנו") ובשבוע הבא ינחתו כאן השלווים וגם הגדי מחד גדיא שיצטרף לחתול ולכלב שכבר שם, ואם אתם שואלים על השור אז כנראה שבשנה הבאה. לא מכבר התחלנו להקים בשריד את רחוב "התנשמות הטהורות" (השם באישורו של שמעון ספיר), מקום של חי, צומח ולא דומם ולא פחות מזה גם מקלט לחיות. ברוח פסח החלו  הנוער והילדים במבצע ניקיון  וסדר תוך שהם מפנים בעמל רב והתרגשות גדולה את השטח ויוצרים ערימות ענק של גרוטאות, גזם וזבל שהולכים למקומות המיועדים להם. את השטח  המנוקה ימלאו בקרוב חיות משק, חקלאות מסורתית, חקלאות אקוופונית וחקלאות הידרופונית לצד משתלה לנוי. וזוהי, זוהי רק ההתחלה ולא נוסיף כעת, רק נציע שתבואו לבקר ולקחת חלק.     
אייל אטיאס ועדי רוזן" מבצע לתפארת הראוי לכל שבח והודייה!

 26.02 – נברך בחום ומקרב לב את חברנו היקר קרלוס זקס שמציין וחוגג יום הולדת עגול  –  70 מלאו לגבר בהצלחה ובתפארת. כל טוב לך, הרבה אושר, נחת, בריאות ואריכות ימים!

תמונה של קרלוס זקס

» "פנסיונרים אופים" – ביוזמתה ובהובלתה של מרסל כהן החל מיזם  יפה ומאתגר. כל שבוע מתכנסים להם פנסיונריות ופנסיונרים ואופים להנאתם במועדון הסנדוויץ ומפליאים בתוצרים הטעימים, שאף נמכרים לכל דורש במחירים סמליים. כל הכבוד לרעיון המקורי!

» נברך שוב בשעה טובה את הגר ושלמה ברק ואת הדר ומנור ברק  ונצרף אליהם את רעות ואבנר כפרי ואת אילת נדלר ואלעד כפרי ונאחל להם להתחדש בביתם/ארמונם החדש.  תזכו להנות ממנו, להתרווח בו ו…להתאזר בסבלנות בהמתנה למתיישבים הבאים שיצטרפו ויגיעו לשכונה החדשה. כל טוב לכם!

» הנהלת הקהילה ומש"א שריד מביאים לידיעתנו שלאחר פירסום המכרז זכה בו ירון אסטרייכר ויכנס בימים אלה לתפקיד מנהל השכרות עסקים של הקיבוץ, כדי לנצל באופן מרבי את משאבי הנדל"ן העומדים לרשותנו, תוך שמירה על איכות החיים של התושבים והחברים בכל הנוגע לממשק הפיזי עם עסקים השוכרים בשטחי הקיבוץ. 
בהזדמנות זו נודה לדוד דרורי שסיים את תפקידו לאחרונה ונאחל לירון הצלחה רבה בתפקידו החדש. הצלחתך – הצלחתנו!

» רותי בק-שמש מסכמת בקצרה את אירועי התרבות של חודש פברואר ואומרת: "חודש פברואר התאפיין כפרומו של פורים. כפי שהיה נהוג  מדי שנה התקיים משלוח מנות קהילתי, אשר הפגיש משפחות בנתינה -קבלה לצד הכרות פורימית משמחת. בשבוע של פורים התקיימה פעילות הכנת מסכות במועדון לחבר, שלא לצרכי הקורונה ובהמשך גם משחק פופ-אפ, בו היו צריכים להגיע לכלבו ולחפש-לבקש (לדוגמה) -"משהו אדום, משהו צהוב ומשהו כחול" כמשימות פופ-אפ מוקפצות. הראשון שהגיע זכה, כמובן, לפרס. את אירועי החג עצמם נאלצנו לדחות בשל ההנחיות והסגר ואנו מקווים לקיימם בתחילת-אמצע מרץ, אך עך כך יסופר בהמשך…"   נקווה לשמוח ולעלוז "עד לא ידע…"

» ובהקשר זה נוסיף, שלכבוד פורים גם תחנת האוטובוס שבכביש ליד ההרחבה שינתה פניה, התקשטה והתחדשה בצביעה חדשה. נאה לעין.

»  במסגרת הפעילות לגמלאים המאורגנת על ידי רותי פינקל ורותי בק-שמש התכנסו הותיקים בחדר האוכל על כוס מרק חם וטעים ושירי נוסטלגיה מימי טרום המדינה, קום המדינה וראשיתה, לצלילי הנגינה וההנחייה המלבבת של ליאורה בלוך המוכרת לחלק מהציבור כמורה לנגינה. נזכרנו, שרנו ונהנינו מאד. 

» 28.02 – אספת מתיישבי שריד לסיכום כספי של שנת הפעילות 2020 ולהצגה ואישור תקציב ותכניות 2021. נראה טוב ונקווה לטוב.

» עד לסוף חודש פברואר זכינו למנת גשם מכובדת של כ-585 מ"מ מבורכים בהחלט. מצפים וממתינים להמשך לא פחות טוב.

אנו מסיימים בזאת את הדיווח על אירועי חודש פברואר ומאחלים לכולכם הצלחה, אושר ובריאות. כמו כן, הצבעה טובה ונכונה ב-23.03, בתקווה שרובכם ככולכם תנצלו את זכות ההצבעה כדי להשפיע על הסיכוי לחולל שינוי ולהחזיר לכולנו את המדינה הטובה ואת התקווה.  להתראות בסיכום של חודש מרץ 2021!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 27/11/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן