החודש שחלף // מהדורת יולי 2021

יולי – החודש השביעי בלוח השנה האזרחי, בן 31 יום, מקביל לחודשים העבריים תמוז-אב. חם ומהביל, חום חודש יולי הורגש היטב, אחרי חודש יוני המתון יחסית.

אז מה קרה אצלנו לפני כעשר שנים (יולי 2011)?

» ב-3.07 – הוקרן בבית המוסיקה סרטה של תמר לביא-שפירא – "אמנון אחי הגדול". אמנון לביא נהרג לפני 55 שנה (כיום כבר לפני 65 שנה) כשעלה על מוקש בפעולת התגמול בחאן יונס.  הסרט החייה מחדש את דמות בן הקיבוץ דרך זכרונותיהם של חבריו ובאמצעות מכתביו. היה מרגש ביותר ובהחלט ראוי לצפייה.

» ב-7.07 – קיימו עובדות הגיל הרך אחר צהריים של כיף. התענגו בספא שבקיסריה ונהנו ממטעמי הבית של חגית ברקן, ולמחרת – יום שבתון. הגיע להן מאד!

» בחודשים האחרונים התקבצה בשריד קבוצה גדולה של צעירים עד גיל 30, שהתעורר אצלם הרצון להיפגש ולבלות יחד. ביוזמת ירין רושקין, אדם ילינסקי וחגית ברקן, ובעזרתו הגדולה של נח – מנהל הקהילה – התקיימו כבר שני מפגשים מוצלחים שבהחלט השאירו טעם של עוד…

» נעים להיזכר – "אנחנו והמחאה החברתית": המאהל הסמלי שהוקם בפתחו של בית המשרדים שלנו אמור היה להזכיר לנו שהמדינה כמרקחה! מערכת החינוך הולכת ומתייקרת, מחירי התחבורה הציבורית, התחבורה הפרטית והדלק, מחירי מוצרי המזון ובראשם החלב ומוצריו אף הם מרקיעים שחקים. מעניין לציין במרחק של זמן, שכעבור 10 שנים כאילו לא היתה מחאה, 
כי הנושאים, הקשיים והבעיות עודם קיימים ואולי אף ביתר שאת…

וכעת נחזור לימינו אנו ביולי 2021:

» 1.07 – פתיחת "חמישי לח" הידוע והחביב שלנו במסגרת עונת הבריכה בשריד, שהשנה במיוחד כל כך נחוץ עקב רמות החום החריגות שאנו חווים בקיץ הזה. נקווה שמועדי הפעלת הבריכה וסגירת העונה יותאמו גם לרמות החום ולא רק לשיקולי התקציב,
המאוד חשובים ומכובדים כשלעצמם.

תמונה של בריכת השחייה בשריד

» 2.07 – משתתפים בצערה של שרית שץ ושל המשפחה במות עליה אמה היקרה אסתר אופרייטר ז"ל, שסיפור חייה מעורר השראה וכבוד רב. יהי זכרה ברוך!

» 2.07 – קבלת שבת שבה ארחנו את קצין משטרת מגדל העמק המתגורר בגניגר – סלבה בונצ'וק – שסיפר בהרחבה על "מאבק המשטרה עם אמל"ח (אמצעי לחימה) לא חוקי". מעניין, מחדש ואף מותיר הרבה נקודות למחשבות עגומות לנוכח המצב של המדינה בהקשר זה.

» 3.07 – אחות חדשה הגיעה למרפאה שלנו והצטרפה אל שרי ועפאף המסורות שלנו. היא עונה לשם טטיאנה וממונה, בין היתר, על טיפת חלב. ברוכה הבאה ובהצלחה לה ו…לנו!

»  3.07 – חודשה בשעה טובה הקרנת סרטים בבית המוסיקה והסרט הראשון שהוקרן היה סרט לילדים ולמשפחה – "מעל ומעבר לירח". נקווה להמשך טוב.

» 4.07 – החלו תרגילי ההתעמלות במים למעוניינים בהדרכתה המיומנת של חברתנו תמר חמדי. ההדים שמגיעים אלינו מצד המשתתפים חיוביים ביותר.

תמונה של התעמלות בבריכה בשריד קיץ 2020

» 5.07 – זכינו בשעה טובה לביקור מולדת קצרצר של חברתנו יונת מור-לוי. ברוכה הבאה, אך יש גם לזה טעם של עוד… לא נשכח אורחות נוספות מאד רצויות בחצרנו הקיבוצית – ניצן מצקביץ, אלה (ברק) קאופמן ומשפחתה וגם יעל לב הנחמדה, שהגיעו אף הן לביקור מולדת.

» 9.07 – קבלת שבת עם אב"ס מגניגר בנושא המרתק "אתרים וסיפורים מיוחדים מעמק יזרעאל". חברים ישבו והקשיבו ממש מרותקים ורבים מהם אף גילו לא מעט דברים מפתיעים שממש לא היו ידועים להם קודם לכן. תודה!

» 9.07 – משתתפים באבלן ובצערן של חברותנו מרב רסקי (פלגי) ותרצה פלגי במות עליהן האם/הדודה סעדה רסקי ז"ל בראש פינה. יהי זכרה ברוך!

» 10.07 – לעדנה גליל, להורים נטע ואורי ולכל משפחת גליל-חזן, שפע איחולי מזל טוב לרגל נישואי הנכדה/הבת אביב עם בחיר ליבה דורון.

» 11.07 – למורן רזניק ברכות חמות מקרב לב לשחרורך מצה"ל ואיחולי הצלחה רבה בדרכך הבאה באזרחות.

תמונה שלמורן רזניק

» 11.07 – הגיציה, בשיתוף פעולה עם ועדת ספורט, קיימו הקרנה חגיגית עליזה על מסך גדול בבריכה של משחק גמר היורו בכדורגל בין אנגליה לאיטליה. חווייה ספורטיבית, קולינרית וחברתית נאה.

» 12.07 –  מלאו 15 שנה למלחמת לבנון השנייה הכל כך בעייתית ובעיני רבים גם מאד שנוייה במחלוקת. טוב שהצלחנו לצאת מהבוץ הזה למרות הכל. שלא נדע עוד "חוויות" כאלה…

» 13.07 – במסגרת פיתוח וטיפוח הקשרים בינינו לבין צ'כיה, ובמיוחד עם ק.ק.ל. צ'כיה, התקיימה פגישה מעניינת בשגרירות צ'כיה בתל אביב בהשתתפות חברינו אמנון דנציג וג'ון אייזנר. בהקשר זה מדווח לנו ג'ון על נסיעה שלו ושל אמנון לסיור עבודה ופגישות בצ'כיה, שבמהלכן נפגשו בין היתר עם הרקטור של אוניברסיטת מנדל בברנו, שהוא גם ראש הפקולטה ליערנות וטכנולוגיית העץ. בהמשך נערך גם סיור בקהילה הנוצרית בעיירה ברקלב, כמו גם פגישות עם מנהל המוזיאון היהודי בפראג, עם המנהיג המוביל של העמותה הצ'כית של ידידי ישראל, עם נציגי ק.ק.ל. צ'כיה, עם השגריר שלנו בפראג, עם מנהל ספריית ואצלב האוול, עם מנהל הפדרציה של הקהילות היהודיות ברפובליקה הצ'כית, עם נציגי משרד החוץ, עם נציגים של לשכת המסחר צ'כיה-ישראל ועם ראש עיריית קרטיני, שאיתו אולי יכרת הסכם ערים תאומות. את היום האחרון של הביקור הקדישו חברינו לפתיחת תערוכת "תומס מסריק והקשר לישראל", בהשתתפות נציגים בכירים וחשובים של הגורמים והאירגונים שאיתם נוצר קשר. לדעתו של ג'ון כל הפגישות היו מוצלחות, יותר ממה שהיה צפוי, והן שיקפו נאמנה את האהדה ואת הרצון להתקדם הלאה בקידום פרוייקטים ושיתופי פעולה שאנו מגלים בהם עניין רב. נפרגן לאמנון וג'ון ונקווה להמשך טוב ומוצלח!

» 14.07 – ביוזמתם הברוכה של חוה וגדעון ברטל יצאה סוף סוף לדרך התכנית הותיקה של ביקור חברינו הותיקים בתערוכת יצירות ון גוך בחולון. ידענו מה רצינו לראות, אך מה גדולה היתה הפתעתנו אל מול המיוחד והקסום בתערוכה מיוחדת זו, שהצליחה לקרב את רובנו למיוחד שביצירתו של ון גוך, הודות דרך ההצגה האור קולית המיוחדת, שהיתה ממש חידוש בעינינו. יתכן מאד שרוב המוזיאונים הידועים והמפורסמים בעולם יכולים ללמוד כיצד להציג יצירות אמנות ולהתאים עצמם לעת החדשה. תודה רבה למארגנים!

» 16.07 – משתתפים באבלה ובצערה של חברתנו סילבינה ברק במות עליה אביה יוסף רויסמן ז"ל. שלא תדעי עוד צער!

» הושלמה בשעה טובה סלילת הכביש העוקף את השכונה הצפונית שלנו ממערב. על כך מדווחת לנו שימרית, מנהלת הועד המקומי והאגודה: "כביש 19, או בשמו רחוב חצב, הינו כביש הקפי,  המערבי של השכונה הצפונית, שמלאו לו 30 שנה והיה במצב רעוע, מתפורר, ללא תשתיות תאורה וגם נוצרו בו בורות אשר סיכנו את דיירי הרחוב. בנוסף לכך לא היו בו חניות לאורכו והדיירים נאלצו להחנות בחורף את רכבם בבוץ. הועד המקומי החליט לקדם את השיפוץ בשיתוף מימון של הקיבוץ. השיפוץ כלל הנחת תשתיות תאורה למען איכות החיים, חידוש הכביש והרחבתו, ביצוע חניות על מצעים מהודקים לצדיו. בהובלתה של מנהלת הועד המקומי יצא השיפוץ לדרך ואף הושלם בהצלחה. מתוכנן שבשנה הבאה תוצג בקשה לאישור תקציבי להוספת תאורת רחוב. מן הראוי לציין עוד, שעל פי החלטת ועדת התיכנון של היישוב נחסמה הירידה הלא חוקית מימין לשער הכניסה לכיוון השכונה הצפונית, החלטה שנשענה על התנאי שהוצג לביצוע הפרוייקט." תודה רבה לשמרית על הדיווח העדכני!

 • ניתן להוסיף, שחדי העין יכלו להבחין שבנוסף לשיפוץ הכביש החלה גם עבודת ציפוי אספלט על הדרך העוקפת את שכונת ההרחבה ממערב לה. שאפו על שני הפרוייקטים החשובים!

» איחולי החלמה וחזרה לפעילות נמרצת לאברמלה פלגי בשובו מטיפול בבית החולים ולשחף מניטין ששבר את רגלו במשחק כדורגל. העיקר הבריאות!

» 16.07 – בשעה טובה ומוצלחת זכינו למופע נוסף מפרי האירגון של צוות "שריד לייב" והפעם אירחנו את להקת "לולה מארש" שהנעימה לנו בנגינתה ובשיריה וגם הצליחה להקפיץ ולהרקיד רבים מבין אלה שבאו להשתתף בחווייה המוסיקלית הזאת. תודה רבה לצוות המסור ששוב גרם לנו להנאה מרובה. הפעם זכינו לתוספת מעניינת ומהנה, כשרבים מקרב קהל הצופים עברו  לבלות במסיבת אהבה בבריכה, שכללה אוירה טובה, ריקודים ושתייה כיד המלך. מי שהגיע לשם מדווח על הנאה רבה. תודה רבה על השילוב המוצלח לצוות ולרותי "תרבותי" הבלתי נדלית.

» להקת המחול צוותא יזרעאל יכולה לרשום לזכותה נקודות זכות רבות מעבר לכל אלה שבהן זכתה עד כה בזכות פעילותה המבורכת. הפעם אנו מתעכבים בהתמדתה רבת השנים של חברתנו היקרה יעל אייזנר, שלא נותנת לגיל להשפיע עליה וממשיכה להופיע במסירות והתמדה לכל החזרות וההופעות של הלהקה ונותנת לרקדניות הצעירות ממנה בהרבה שיעור מאלף על נאמנות ואמנות יוצרת. ואמנם, הלהקה כנראה יודעת זאת היטב והכינה ליעל הפתעה גדולה כשבסיומה של אחת החזרות, ובהשתתפותו של ג'ון, ציינה בצורה מרשימה את יום הולדתה ה-80 (!) של יעל הרקדנית. שאפו ליוזמה הברוכה, איחולי מזל טוב חמים והמשך הצלחה!

תמונה של יעל אייזנר משריד

» 18.07 – אליפות ישראל לנוער בהרמת משקולות. שמחים מאד לברך מקרב לב את תומר מרינובסקי על זכייתו באליפות ישראל ועל הכרתו כספורטאי מצטיין לקראת גיוסו לצהל. שאפו וכל הכבוד!

תמונה של תומר מרינובסקי

» 19.07 – "מקוצר נשימה למרחב נשימה" – פגישה מרגשת ונוגעת ללב במועדון לחבר שלנו עם חברי עמותה מסורה המטפלת בנפגעי פוסט טראומה ובבני משפחותיהם. שמענו בעניין רב תוך הזדהות עמוקה את סיפוריהם של נפגע טראומה, של אשת נפגע טראומה ושל אמו של נפגע טראומה. דווקא כאשר הנושא עלה למודעות הציבורית לאחרונה היה חשוב לשמוע מכלי ראשון את סיפוריהם המרגשים. הנושא ממש ראוי לתשומת לב רבה, למחשבה מעמיקה ולטיפול הולם!

» נברך את משפחת הדס (נועה, רוני והילדים) ואת משפחת מאור (אופיר ויסבוך, ניר מאור וילדיהם) לרגל כניסתם לביתם החדש בשכונת המכוורת. תתחדשו ותהנו ממשכנכם החדש כל רגע!

* בהזדמנות זו נאחל למשפחת מאור קליטה מוצלחת והתאקלמות מהירה בביתם החדש-ישן בשריד. ברוכים הבאים!

» 20.07 – בטקס מרשים ומרגש שהתקיים במשטרת נהלל ההיסטורית צויין מועד מלאת 85 שנה להקמת אירגון משטרת היישובים – הנוטרות, ש-22 מחברי שריד הותיקים היו חברים בו. באותו מעמד הוכרז על הפיכת מבנה התחנה למוזיאון הנוטרים על כל הקשור בכך. בתמונה המצ"ב – הטנדר "שמנדריק", מפקד הכיתה ריקו לופי, עומדים מימין ישראל סטרולוביץ, מושקו אברמוביץ, חיים  המאירי, יושבים: דוד מרבום (מור-שריד), יצחק איזו ברנשטיין, יעקב פלור ויוסף מרגלית. זכרונות בהחלט מרגשים וחשובים.

» מזל טוב לסבים רעיה וקרלוס, להורים נאוה ורונן ולכל משפחת זקס להולדת הנכדים התאומים יונתן ואורי.
תרוו נחת ואושר לרוב!

» ברכות ואיחולי מזל טוב לעדי ואורי וילינגר ולכל המשפחה להולדת הבת יהב.

» מיעל ליעל הגיציה גדל!   תודה מקרב לב ליעל לב על תרומתה בהפעלת המועדון ואיחולי הצלחה רבה ליעל פרסאי שקיבלה על עצמה את התפקיד ונכנסת ל"נעליה הגדולות" של קודמתה!

» 21.07 – לצערנו הרב "כביש הדמים" שלידינו גבה שוב קרבן נוסף מיותר לחלוטין. אנו מצטערים מאד לבשר על התאונה הנוראית שבה ניספה חברנו היקר עמי פומרנץ ז"ל בדרכו לבית העלמין שלנו מופתעים, עצובים, כואבים ואף כועסים אנו משתתפים מקרב לב באבלה ובצערה של המשפחה על האובדן הגדול והיקר. שלא תדעו עוד צער! 

» לסתיו פרסקו ברכות חמות מקרב לב לרגל שחרורך מהשירות בצהל ומאחלים לך הצלחה רבה בדרכך באזרחות.

» ברכות חמות לחברנו מאיר בוסקילה לרגל סיום לימודיו וקבלת הסמכה כהנדסאי חשמל. כעת גם הוא מוסמך וגם אנו נהנה מהסמכתו. בהצלחה!

» התרמת דם פתאומית בשריד עקב הדלדלות מדאיגה במלאי מנות הדם במדינה. מסתבר שהתרומה משמעותית מאד, הן מבחינת החוסן הלאומי והן מבחינת החוסן המשפחתי והקהילתי. למרות ההתרעה  הקצרה יחסית בכל זאת התייצבו 32 תורמים. תודה רבה לכם, אך עדיין ממתינים לבאים אחריהם…

» 30.07 – קבלת שבת עם איתן בן אשר (בן זוגה של הילה חן) על מסעותיו לחצר האחורית של ממלכת האמירויות. האירוע במועדון התקיים בהשתתפות המשפחה ביום השנה השני לפטירתו של חברנו היקר איתן חן ז"ל. לאחר הסכם השלום עם האמירויות ולאחר גל המבקרים הישראלים ששטף את הממלכה, היתה לנו הזדמנות מצויינת לשמוע ולהתרשם מכלי ראשון מנפלאות המקום מחד ומהמסתורים הפחות נעימים ומוצלחים שמאחורי הקלעים של האושר הרב והנוצץ מאידך גיסא. בהחלט מעניין ומעורר מחשבה.

» 30.07 – המשפחה, הידידים והחברים התכנסו בבריכה לציין ולחגוג את יום הולדתו ה-90 של חברנו היקר גדי ברק. מזל טוב לך, הרבה בריאות ואריכות ימים!

» 30.07 – מזל טוב ואיחולים חמים לחברתנו היקרה נורית מילוא, שממש באותו יום מלאו לה 80 שנה (!). ממש לא ניכר עליה. בריאות שלמה ואריכות ימים!

תמונה של נורית מילוא

» מזל טוב לסבים אילנה ומשה, להורים חיה ושחל עבו ולכל משפחת ויסבוך לנישואי הנכדה/הבת שירה עם בחיר ליבה נדב מנוחין.
 רוב אושר ונחת לכולכם!

אמנם הגענו לסיום הדיווח החודשי הנוכחי, אך לא נוכל לסיים מבלי להתייחס למציאות שאנו חווים בימים אלה עם התפרצות גל הקורונה החדש בארץ ובביתנו הקיבוצי. לצד כל המאמצים שנעשים בנסיון לצמצם ולהקטין את התופעה והשלכותיה, מן הראוי לפרגן ולציין לטובה את התפקיד המסור והענייני של ועדת הבריאות עם רום הרוש בראשה ושל גורמי צח"י המעורים בנושא, אך מצד שני לא נוכל שלא להעביר אליכם קריאה להתנהגות אחראית ונכונה של כל אחד ואחת מאיתנו בכל הקשור לשמירת מרחק, עטיית מסכות במרחבים הסגורים ובהתכנסויות במרחבים הפתוחים, כמו גם אחריות בהקפדה על בידוד על פי ההנחיות בכל אחד מהמקרים שבהם התגלה חולה מאומת. אחריות של כל אחד מאיתנו ופעולה מתואמת יסייעו לקטיעת שרשרת ההדבקות ושיפור המצב בשריד.

» ממש לפני סגירת הגליון הגיעה אלינו עוד בשורה מרה – משתתפים באבלה ובכאבה העמוק של חברתנו היקרה מיכל וכל משפחת חומסקי במות עליה בנה היקר אלעד ממחלה קשה בטרם עת. נעמוד מאחוריך באבלך ומאחלים לך שלא תדעי עוד צער!"

וכעת באמת נסיים ונאחל לכולנו המשך פעילות מוצלחת ובריאות שלמה. להתראות בדיווח הבא בראשית חודש ספטמבר.
כל טוב!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן