החודש שחלף // מהדורת אפריל 2021

מגרש כדורעף חופים בשריש

אפריל – שם החודש הרביעי בלוח הכללי, מקביל ברובו לחודש ניסן העברי.
חלפו עברו להם ימי חופשת הפסח והם היו כל כך טובים, מריחים, נקיים ובמיוחד טעימים, כמצוות חג הפסח ועונת האביב, ביחוד לאחר השנה שבה בשל אירועי הקורונה לא זכינו לחוות את האירועים במלואם ולהנות מהם.

ולפני 10 שנים…?

• כקוריוז נזכיר שב-1.02.11 החליף נחום אברמוביץ את גדעון ברטל באחריות על תחנת הדלק, אחריות שכללה הזמנת דלקים, תקינות המשאבות והתחנה ורישום נתוני צריכת הדלק.
היו זמנים… התחנה הפכה בינתיים למוצג מוזיאוני שכמעט שלא משמש איש, אך האם אמנם זה היה חייב לקרות…?

• ב-4.04 אמיר רמון הבלתי נלאה הגיע למקום השלישי בהקפת התבור ה-59 וכראשון מבין הרצים הישראלים כשגמא 11 ק"מ בתוצאה המכובדת של 39 דקות. שאפו גם אחרי 10 שנים!

• תמנע לבנה סיכמה את טיול הותיקים לרמת יששכר בהדרכתו של דני נימרי: "פתחנו בנסיעה דרך רמת יששכר ופארק הצבאים בדרך יפיפיה ולאורכה פינות מטופחות, מעשה ידיהם של חקלאי האזור שהשקיעו ידע ומאמץ רבים בתכנון החקלאות. בהמשך גשר הישנה, שיחזור מרהיב של מפעל רוטנברג וסיור על גדות הירדן. ולקינוח – ביקור במחצבות השיש הישנות של חפציבה ותצפית מרהיבה על עמק חרוד". בהחלט נעים להזכר!

• כמה משונה ורחוק, כנראה… –  ב-18.04 הסבו 260 חברים, ילדים ואורחים לליל הסדר המסורתי הקיבוצי בחדר האוכל, עם תקווה לשוב ולחגוג אותו כעבור שנה לפי מיטב המסורת שלנו. גם כיום אנו מצטרפים לאותה תקווה… מי יתן!

• ולסיום הנוסטלגיה חמשיר לפסח: 

                                                "מי שבילתה עם החותנת את ליל הסדר  מילאה חובה!

                                                 מי שהתארחה אצל החותנת למחרת הסדר עשתה מצווה!

                                                 ומי שנשארה עד החג השני מוכנה להקרבה!

                                                 ומה עם מי שהזמינה את החותנת אליה לסדר?

                                                 נשמה טובה!".

ואם נשוב לימינו אנו,

» 1.04.21 – "יום ספרי הילדים הבינלאומי" 
לציון המועד ניזכר עם חוה מיטלמן בגעגוע באבא/סבא דן אמיתי ז"ל בהקשר זה: "אספר לכם על הספר "חלומה של תמה" שאותו כתב אבא בעקבות חלום מצחיק של נכדתו, תמה. כשהיתה בגן תכלת חלמה תמה שמלאכים לוקחים אותה בחללית לפגוש את אלוהים, ובדרך מגישים לה מאכלים נפלאים של גן עדן, כמו "סמיסל וכתיתים" (שניצל ופתיתים), מרק עם קניידלך ובורקס. כמובן שהחלום הפך לחלק מסיפורי המשפחה ואבא (סבא דן) כתב על פיו סיפור בחרוזים מאוייר, ספר שכנראה נמצא כיום אצל אחד הילדים. בנוסף אבא אייר מחדש את הספר "ברמלי" אותו הוצאנו לאור בהוצאה משפחתית. כמו כן, אייר מספר ספרים בחרוזים לילדים שכתב אהרוני בנו לנכדיו. כל חייו המקצועיים של אבא היו מוקדשים לטיפוח הילד כאדם יוצר, בין אם בהוראת אמנות ובין אם בהוראת החינוך לאמנות של מורים במכללות. בנוסף עסק בתיאטרון בובות לילדים בשריד ובקיבוצים נוספים". 

יהיו זכרו  וזכר פעלו ברוכים!

» 2.04 – מזל טוב לשחר ודניאל לוינס, לסבתות אורה ונירה ולכל משפחת בר להולדת הבן/הנכד דור. רוב אושר ונחת לכולכם!

תמונה של שחר בר ודניאל לוינס

»  2.04 – "תקופת דגירה" – צילם וערך גל נימרי. 
בתחילת חודש אפריל הוקרן בערוץ יס-דוקו סרט תיעודי קצר שצילם וערך כאמור, בן הקיבוץ גל נימרי. בסרט היפיפה מתוארים חייה של משפחה בעת סגר הקורונה, כאשר בגינתה ממשיכות הציפורים את מחזור חייהן, שיש בו שמחה רבה וגם עצב. הצילומים נהדרים, העריכה קצבית והמוזיקה נהדרת! כל הכבוד לגל!

» 4.04 – מזל טוב למעיין ואלון, לסבים תרזה ורפי ולכל משפחת פרסאי להולדת נילי, אחות לעופרי. רוב אושר ונחת לכולכם!

» 7.04 – טקס הקראת שמות הנספים  בשואה  נערך במדשאה של פארק חוה שליד ארכיון הקיבוץ, שגם הפיק את האירוע. מכובד ומאד מרגש!

» 7.04 – יום השואה והגבורה  –  הטקס שודר גם הפעם לחדרי החברים והיה בהחלט מרגש ונוגע ללב, למרות שלא יכולנו לחוות את האירוע ולהתרגש כמדי שנה באולם הספורט. השנה מלאו 80 שנה לתחילת ההשמדה באתר באבי יאר שליד קייב. מצמרר לחשוב שכעבור 80 שנה, ממש בימים אלה, התקיימה בקייב תהלוכה רבת משתתפים של ניאו-נאצים שהתגאו במעשי קודמיהם הנאלחים מבלי שנשמעה תגובת גינוי נאותה, אלא רק בקול ענות חלשה! בושה!

» 7.04 – טיול ותיקים בהפקתם המסורתית של חווי וגדעון, וכך מסכמת את הטיול חווי בומס: " לאחר דחיות רבות עקב הקורונה, מגבלות מזג האויר ועוד יצאנו סוף סוף לסיור בגן הבוטני באורנים ולשיחזור תחנת רכבת העמק המיתולוגית באלרועי. בארנים זכינו לסיור מודרך מלמד ומרתק מפי מוקי, מנהלת הגן, אשר עושה את עבודתה ואת הדרכתה באהבה ובאמונה מהלב. למדנו שיש לנו אוצר בטבע, קרוב לבית, שבטוח שרוב המבקרים בו לא יודעים קודם לכן מה באמת יש בו…, ביחוד אם ניזכר בעובדה שחברנו היקר אליהו אלמן ז"ל היה זה שהקים את הגן הבוטני המופלא הזה.  משם המשכנו לביקור בשיחזור תחנת הרכבת באלרועי, שכלל גם ביקור במוזיאון קטן שהוקם במקום…בתוך קרון רכבת מאותה תקופה.
החברים התלהבו מצופר הרכבת הידני שעדיין פועל ומדברים שונים נוספים המוצגים שם בלוויית סרט ממחיש, מוצגים שאולי קרובים יותר ל"בני גילנו"… מקווה שמי שהיה בטיול נהנה ממנו".

תמונה מטיול וותיקים לאורנים

» 9.04 – משתתפים באבלם ובצערם של אורנה פקר ובני משפחתה במות עליה אמה קלייר קורנר ז"ל בקיבוץ יזרעאל.  מי יתן שלא תדעו עוד צער!

» ובמעבר חד – מזל טוב לדניאלה ואליעזר ולכל משפחת דרבקין לרגל נישואי הבן לירן עם בחירת לבו עמית. רוב אושר ונחת לכולכם!

» בשעה טובה ומוצלחת נפתחה חנות יד שנייה בכיתת השווייצרים ומחסן התחפושות לשעבר, באחריותן ובניהולן של בטי ויינברג ואוה חיאל ועליה נכתב כך: " במסגרת מרכז התנדבות בוגרי שריד נפתח בימים אלה פרוייקט חדש  –  חנות יד שנייה במחירים סמליים ביותר, שיהיו בה בגדים, כלים, תכשיטים ועוד, כולם פריטים שנאספו ועוד נאסוף בתוך הקהילה, נמיין, נתקן ונמכור בחנות החדשה. מטרת החנות היא שילוב של צרכים ותעסוקה לותיקים מצד אחד ומאידך יצירת מקום שכבר כמה שנים מעוניינים לקדם למען הקהילה. לזה מצטרף ערך שלישי חשוב מאין כמוהו –  איכות הסביבה.  המקום עבר שיפוץ ונהפך לנעים, נגיש ומזמין והוא כולל גם חנייה סמוכה לכלי רכב. ממתינים לעוד ועוד מתנדבים שיהיו חלק מהיוזמה המבורכת. נשמח כמובן אם החברים יביאו אלינו כל דבר וחפץ שאינם נחוצים או זקוקים לו, בכדי שאחרים יהנו ממנו וישמחו בו". יוזמה יפה, חשובה וברוכה, כסיפתח לעוד רבות שבדרך!

» אנו מאחלים מכאן החלמה מהירה ובריאות שלמה לחברים שעברו לאחרונה אישפוזים או טיפולים רפואיים למיניהם ומקווים שלא יזדקקו לדברים דומים בעתיד. אם כן שלוחים איחולי בריאות שלמה והתאוששות מהירה לזיוה חן, ראובן וולפר, עדי רוזן, טל עופר, אלכס בר אילן, נטלי ביסקר ומרים גלר ולכל מי שהברכה והאיחולים מגיעה לו/לה ושמם לא הגיע אלינו. והעיקר – תהיו בריאים!

» 12.04 – קבוצת חברים מזדמנת יצאה לטיול נהדר בחיפוש אחר אדמוניות ביער שליד בית ז'אן וכתוספת קיבלה גם הסבר מעניין על העיירה ועל קהילת הדרוזים האיכותית המתגוררת בה. טיול מהנה וקריר בחיק הטבע וגם הנאה ממספר לא גדול של אדמוניות יפיפיות. מומלץ!

» 13.04 – המטיילים על גבי מפות ניווט מיסודו של עוזי שווייצר שוב יצאו לדרך והגיעו, בין היתר, למסלול סובב אלון הגליל ולאחרונה גם למסלול אתגרי ביער של הר חורשן שבסמוך לבת שלמה.  כרגיל – מהנה ומסייע במילוי מצברים. ואם במטיילים ידובר, אז גם אלה המשלימים קטע אחר קטע לאורך חופי הים התיכון השלימו לאחרונה עוד קטע לא קצר ולא כל כך קל – מסידני עלי שליד הרצליה לרידינג ונמל תל אביב. כל הכבוד!

 

* 13.04 – טקס פתיחת יום הזיכרון ליד האנדרטה שלנו ולאחריו פתיחת פינת הזכרון לחללינו במועדון לחבר. כיד המסורת הטובה גם מפגש מרגש תחת הכותרת "שרים לזכרם". למחרת עלייה לבית העלמין להתייחד ביחד עם המשפחות עם זכרם של חללינו במערכות ישראל ואירועי פיגועי טרור. יהא זכרם ברוך!

תמונה מערב שרים לזכרם בשריד

» 13.04 – נשלח מכאן ברכות ואיחולי ימי צום קלים לידידנו הערבים עם פתיחת חודש הרמאדן.

» לחברנו גלעד בירן – ברכות חמות ואיחולי הצלחה מקרב לב עם קבלת דרגת תת-אלוף וכניסה לתפקיד החדש כמפקד מערך ההגנה האוירית בצהל. שאפו ובהצלחה!

גלעד בירן צילום דובר צהל
צילום: דובר צהל

» 14.04 – אירועי יום העצמאות בארץ ובביתנו הקיבוצי שריד, הפעם במתכונת שונה במקצת, כנראה כהשלכה ממגבלות הקורונה, אך לא נעדרו מהאירועים הפעלת בריכת השחייה המסורתית, בית קפה ממעשה ידינו במועדון לחבר, מתנפחים למיניהם לשמחתם וצהלתם של ילדינו ועוד. נקווה כהרגלנו, שבעוד שנה נזכה לחזור ולציין את החג כפי שהורגלנו מימים ימימה.
וכעת… ממתינים לפתיחת עונת הרחצה בבריכה, במיוחד לנוכח הימים החמים במיוחד שעוברים עלינו לאחרונה… אבל מה הקשר?

פלג רוזן מוסיף ומדווח: "ביום העצמאות חודש טורניר הכדורעף חופים המסורתי, בהשתתפות 6 קבוצות. הרכב הקבוצות היה מגוון וכלל שתי קבוצות נוער,שתי קבוצות משפחתיות (משפחות ניר וקליין) ושתי קבוצות של חבר'ה בגילאי 20-30. בסופו של דבר, לאחר שהפגינו דומיננטיות לכל אורך הטורניר, ניצחו במשחק הגמר ברק אסרף והאחים אטיאס את אורי פרסאי, דולב בן יוסף ופלג רוזן. נתראה שוב בשנה הבאב. אינשאללה!"

הקהל צופה בטורניר הכדור עף המגרש חופים

» 16.04 – בתאריך זה לפני 20 שנה נורתה הרקטה הראשונה מעזה לעבר יישובי עוטף עזה והסביבה היותר רחוקה. גם אם אנו יחסית רחוקים משם חלה עלינו מחוייבות לגלות סולידריות עם תושבי האזור שסובלים מהמצב הזה שנכפה עליהם במשך שני עשורים שלמים. ולכאורה, כדי להמחיש לכולנו את משמעות התאריך, התחדש לאחרונה הירי למשך כמה ימים, אך נקווה שההפסקה בכל זאת תימשך.

» "פינת חמד בשריד" ולצידה גם פירגון גדול! גן אליעזר, שהוקם ביוזתמו הברוכה ובמאמציו של חברנו היקר אליעזר אורן ז"ל זוכה מזה 10 שנים תמימות לטיפולו של חברנו דני נימרי, בשקדנות, במסירות ובנאמנות רבה, וכך הוא הופך אותו לפינת חמד של ממש, שכל המגיע אליו מתמלא התפעלות מיופיו ומההנאה שבו. ולראייה – קבוצת רוכבי אופניים מתמרת שהזדמנה למקום במקרה, שמחה לבקר במקום, לשבת בו למנוחה קלה על כוס קפה לפני שהמשיכו בדרכם, אך מצאו לנכון להעביר אלינו את התרשמותם הרבה. שאפו לדני ולכל מי שמסייע לו מדי פעם!

תמונה של דני נימרי

» מטעם הגד"ש נודע לנו לאחרונה שמטע האבוקדו העתיק הסמוך למגרש כדורעף חופים עתיד להיעקר והדבר אמנם קרה והתבצע ממש מהיום למחר. אנו משערים (לא בוודאות!) שהדבר קשור, בין היתר, להכנת השטח לתיכנון התשתיות של אתר הבנייה (מתחם הפרדס) העתיד לקום במקום. נשמח כמובן לקבל עדכון משלים מפי שי חמדי או מגורמי ההנהלה.

» "מרוץ שליחים מהר לעמק" – לאחר הפסקה של שנתיים בשל אילוצי מזג האויר והקורונה התחדש המיזם היפה הזה בהפקתו של צוות מתנדבים מתמרת ונספחים נוספים. המסלול עבר אזורים שונים במקטעים רבים של כ-13 ק"מ בממוצע כל אחד, החל ממכללת תל- חי וכלה בתל שימרון שליד תמרת.  בדיעבד הסתבר לנו שגם הפעם היתה לשריד נציגות מאד מכובדת ועל כך מדווח לנו בקצרה איתי מור, שמלבדו השתתפו במרוץ גם יודי קציר, רוני הדס, אדר דותן, שרון צ'חנובסקי, עידו בר אילן, אדם ילין (ילינסקי), צפריר פיקס, נועה אסטרייכר, סיוון יתום, אלמוג דנציג והדר ועדי ניר כבני זוג. שאפו וכל הכבוד! ומוסיף על כך איתי: "עבורי זו היתה הפעם הראשונה בה השתתפתי במירוץ, וזאת אכן היתה חווייה מאתגרת, מהנה וחברתית כמו שסיפרו לי שנים. אשמח לחזור ולהשתתף שוב בשנים הבאות". אכן אתגר וחווייה!

תמונה ממרוץ הר ועמק

»  רותי בק-שמש (המכונה בחיבה "תרבותי") מסכמת בקצרה את אירועי חודש אפריל: " זאת היתה התחלה של חזרה לשיגרה,  של חזרה למפגשים ואירועים פרונטאליים, ולא רק בשידור…  עדיין עם הזהירות הנדרשת והדאגה לבריאות הקהילה, אך בהחלט הצלחנו לזכור, לכבד יחדיו וגם לשמוח במשותף. זה הזמן לומר שוב תודה לכל המתנדבים המסורים בקהילה שכל שנה ושנה לוקחים על עצמם את האחריות לביצוע האירועים החשובים הללו. זה בהחלט לא מובן מאליו כלל וכלל. עצמאות הוא החג שנתן את אות הפתיחה עם ערב שמח, בריכה, קרוסלה, מתנפחים, בית קפה וכל הדברים לחיכינו להם, הכל במסגרת המגבלות שהוטלו עלינו והחלטנו עליהן. נקווה להמשיך ולחזור לאירועים, לחגים ולמסורות שאנו מתגעגעים אליהם, עם חשיבה מחדש שהקורונה בין היתר הכתיבה לנו. שרק נמשיך כך עוד ועוד…".

» ומדיווח לדיווח כוחנו עולה!  איילת קרוא, מנהלת הארכיון שלנו, מדווחת : " מתקדם תהליך השבת אוסף העתיקות של שריד וסביבתה לשריד. התהליך נעשה בפיקוח מקצועי של אנשי רשות העתיקות. "פרוייקט התחדשות יער מסריק" וחידוש קשרי הידידות עם אנשים וגופים בצ'כיה, שהתחיל בארכיון ב-2014 והמשיך, צמח ועלה מתוך שורשי העבר, נמסר ביולי 2020 לטיפולו של צוות חדש שימשיך לטפחו.   בשעה טובה יצא לדרך "בשיריך שריד" – פרוייקט חינוכי בשותפות עם "ניגונים", שמטרתו ללמד ולשמר שירים שנוצרו כאן לאורך השנים ובאמצעותם לספר את סיפור המקום ואנשיו. התגבשה כבר קבוצה בת שבע בנות מקסימות מכיתות ב' עד ז' והשאיפה היא להמשיך לגדול. המפגשים מתקיימים ב"בית אמנון". ב- 7 לאפריל 2021, ערב יום השואה והגבורה, קיימנו ב"פארק חוה" את טקס קריאת שמות הנספים בשואה בפי בני משפחותיהם של תושבי שריד.   כחלק משיגרת העבודה אנו ממשיכים להעלות באתר שריד דפי זיכרון בפרוייקט " עלים לזכרם" ומבקשים מחברים שהדפים של בני משפחתם עדיין לא נמצאים באתר לשתף איתנו פעולה ולפנות אלינו".  תודה רבה לאיילת על הדיווח החשוב הזה!

תמונה של פארק חוה ליד הארכיון בשריד

» 23.04 – נסגר מעגל! ענף הנוי התחדש בקלאב קאר חדש במקום זה שנגנב ממנו לפני כמה חודשים ונמצא שרוף לא רחוק מכאן. תתחדשו!

» 23.04 – שובן של קבלות השבת: לאחר הפסקה של שנה שלמה בשל הקורונה זכינו להנות משובו של המוסד החשוב הזה בחיינו. המתכונת של המפגש הראשון היתה שונה במקצת וחגיגית במיוחד. קדמה לה ארוחה מיוחדת על בסיס אסדו באחריות ענף המזון שלנו ולאחריה התקיים המפגש המסורתי שלנו, שהפעם הוקדש לחברי ביברכה ולקשר של הקיבוץ עם צ'כיה.
בערב עצמו נכחו כ-80 חברים, אורחים ונציגים בכירים של שגרירות צ'כיה בישראל, ובראשם המזכירה הראשונה של השגרירות. לאחר הדלקת הנרות המסורתית, קריאת הברכה הקבועה ושמיעת פרשת השבוע המעניינת מפי יורם שטיינברג, רואיין/הירצה בפנינו גיורא רוזן, בן אחיו של חברינו שלמה רוזן ז"ל, שהרחיב את הדיבור על שלבי הווצרות הקשר של ישראל עם צ'כיה ועם קיבוץ שריד בכלל זה, קשר שבמידה רבה נוצר וטופח על ידי אביו המנוח חנן ז"ל. בהמשך מתוכנן להמשיך בסדרת מפגשים במתכונת פחות או יותר דומה שבמהלכה יועלו היבטים שונים של הקשר, במיוחד אלה הקשורים לקבוצת ביברכה, מראשוני הקיבוץ.   במפגש נוסף במתכונת הרגילה של קבלות השבת התארח חברנו חגי ספר שבחר להשיב על שאלתו – "האם בר כוכבא ביקר בתל שדוד ?" כמובן שהוא, כהרגלו, ניסה לתת לזה תשובה כמיטב יכולתו וכישרונו ומסתבר שהנושא בהחלט מעניין, מה עוד שהאירועים היו ממש קרוב לבית….

» "משחק כסאות" בבית המשרדים!  כל מי שהזדמן לבית יכול היה להבחין שחלו שינויים במקום מושבם של חלק מבעלי התפקידים המאיישים את המקום ומבלי להכנס לפרטים לא ידועים נוכל לומר שנודע לנו שהדבר נעשה, בין היתר, מטעמי התייעלות וניסיון לפנות משרדים לצורך השכרתם ללקוחות חיצוניים. נשמח, כמובן, לקבל עדכון ואולי גם פרטים יותר מדוייקים. 

» 27.04 – בנוסף למפגש החברתי הקבוע המתקיים מדי יום שני על בסיס חברותא, כיבוד מפנק ותירגול צ'יקונג, החל בשבוע שחלף מפגש נוסף לותיקים על בסיס תירגול פילאטיס לייט, המותאם לגיל וליכולות המשתתפים הותיקים. ההדים בשלב זה חיוביים ולכן נאחל למיזם החדש הצלחה רבה! 

» 29/04 – "שריד לייב" שוב חי ובועט – הפעם אירחנו את להקת "הדג נחש" בפני קהל רב ומשולהב, שהגיע והשתתף בצורה מאד פעילה במופע ססגוני, שהצליח לעניין גם חברים שלא בדיוק חשבו שזה ה"קאפ אוף תי" שלהם. חבל רק שלצד רוב הצופים, שהוציאו ממיטב כספם מכיסם הפרטי, נוכחנו בתופעה של מבקרים מתפלחים ומתגנבים (גם ילדים וגם מבוגרים), שלא טרחו (בחלקם) לעבור את בדיקת הקורונה לכאלה שעדיין לא חוסנו וגם… לא לשלם על הכרטיס… לא הגון, לא ישר ולא מכבד את מאמצי המארגנים! ואם במארגנים ידובר, הרי שלפניכם התרשמותו וסיכומו של עטר קרן מצוות המארגנים: " היתה זו הופעה מעולה!!! רוצים להודות לכם שבאתם, רוצים  להודות לכל העוזרים!  תודה תודה!  כבר חושבים על ההופעה הבאה!
מדברי המפיק של הלהקה: " היתה אחת ההופעות הכי כיפיות שאני זוכר. היה ממש כיף לעבוד איתכם וחברי הלהקה ממש נהנו. תודה רבה לך ולכל מי שהיה לו חלק בהפקה. תמסור בבקשה גם תודה ענקית לכל המשפחות שהכינו לנו אוכל. היה מעולה!". אין צורך להוסיף עוד…

» אנו שמחים מאד לברך את חברנו גולן עופר, שלאחר כמה שנות חופשה שב אלינו בשעה טובה ונכנס לביתו החדש והמבריק בשכונת המכוורת ההולכת ומתעצבת. נאחל לו קליטה מחודשת טובה, מוצלחת ומהירה. כל טוב לך ותתחדש!

» וזה כבר הפך כמעט להרגל להקדים אייטם נחמד ומעניין, גם אם הוא שייך כבר לחודש מאי: נברך במזל טוב מקרב לב את גלי ודור, את הסבים נעמי ויורם ואת כל משפחת ברקן להולדת אלי, אחות לעידן. רוב אושר, נחת ושמחה לכולכם!

וכאן אנו שוב מסיימים מהדורה נוספת של "החודש שחלף…" ומאד מקווים שתמצאו בה או בחלקים ממנה עניין רב. אנו שוב מזמינים אתכם לשלוח לנו תגובות, הערות, הערכות, ביקורות ואולי גם… דברי תמיכה ועידוד. בכל מקרה, נשוב אליכם בתום חודש מאי, ממש בימים הראשונים של חודש יוני. ובינתיים, כל טוב לכולכם ולהתראות!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 29/4/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן