החודש שחלף // מהדורת מרץ 2021

תמונה של פארק חוה ליד הארכיון בשריד

שם החודש השלישי במניין הלוח הכללי, מקביל לחודשים אדר וניסן.
כשהיינו ילדים היו רק אוזני המן עם מילוי פרג, שברוב המקרים גם עזרנו להכין בסגירת העיגול והפיכתו למשולש, אך כיום קיימים בשוק מילואים שונים ומגוונים מתמר, מלית פירות יבשים ביין, תפוחים ותותים ועוד, אך בעיני רבים מבינינו הנוסטלגיה ורודה וטעימה יותר… מסכימים?

אז מה קרה אצלנו לפני 10 שנים?

• בפורים 2011 התקיים בנגריה לשעבר האירוע התרבותי הראשון במסגרת הפיכת המקום למרכז תרבותי בשריד עם חגיגת פורים המסורתית.

• מי זוכר? ב-30.03 התקיימה חלוקת ערכות המגן מטעם המועצה האזורית ופיקוד העורף, אך אלה היו מאד מבוקשות ובמהרה אזלו… חלק מהתושבים שלנו המתינו לחלוקה המשלימה ומסתבר שגם בזאת הביקוש גבר על ההיצע…

• ב-15.03 יצאו כמאה חברי שריד ועובדי גמל לשער הקיבוץ ועמדו שם 5 דקות יחד עם המוני עם ישראל, כאות הזדהות עם המאבק העיקש להחזרתו של גלעד שליט הביתה.

• בתום 58 שנות עבודה, מתוכם למעלה משלושים שנה בקואופרטיב התבור, יצא חברנו עמי פומרנץ לגימלאות עם שלל תחנות בדרכו המקצועית – מנהל מוסך התבור, יועץ   מקצועי בחברת וולבו, יועץ מקצועי וקצין בטיחות בקואופרטיב המאוחד תבור-שאן- חרוד וכמובן… מנהל מוסך שריד במשך שנים ארוכות. ליוו אותו איחולי בריאות טובה והמשך עשייה פוריה!

ואם נשוב לימינו אנו,

» זאת גם הזדמנות טובה לברך את עמי על כך שב-29.03 מלאו לו 90 (!!!). מזל טוב מקרב לב, נחת ואושר, בריאות טובה ואריכות ימים מכל חברי שריד באשר הם שם!

» פעילות הגימלאים החברתית מדי יום שני נמשכת כהרגלה והיא כוללת מפגש חברתי, ארוחת בוקר מפנקת ותירגול צ'יקונג שכבר הפך למסורת, בהדרכתו של עופר דה קוסטה.

» 2.03 – התרמת דם – הפעם התייצבו ובאו 43 תורמים, שהם עלייה  מסויימת לעומת ההתרמות הקודמות,  אך עדיין בהחלט מעטה מדי ביחס לגודל האוכלוסייה של היישוב. גם תרומת דם יישובית היא מעין ביטוי לערבות ההדדית שבינינו!

» "טיולים על גבי מפות ניווט" בהדרכתו של עוזי שווייצר נמשכים בהתמדה ובהנאה. החודש היו מסלולים רבים, מעניינים ומגוונים: עוקף גבעת המורה, ג'וערה-רמת מנשה, עוקף  ציפורי-הסוללים וכקינוח לחודש זה מסלול חדש ויפה ביער כפר קנא שליד צומת בית רימון. אכן פעילות אינטנסיבית, מבורכת ומהנה. ממתינים להמשך!

צילום: יוסי ריגלר

»  "4.3.21" -תאריך מעניין וייחודי לחדי העין! יש אומרים שזה מופיע בלוח השנה פעם במאה שנה! בואו נתאזר בסבלנות ונמתין לפעם הבאה..!

» 7.03 – המטבח וחדר האוכל חזרו לפעילות עם ההכרזה על ההקלות בגזירות הסגר ולאחר אישור הקלפי למהלך.
נקווה שזה אות להמשכיות בלי הפסקות נוספות.

• ובהזדמנות זו בפינת הפירגון נביא את דבריה של יסמין סרטני, מנהלת ענף המזון שלנו: " נפגשתי עם קבוצת המתנדבות הפנסיונריות של שריד לראשונה בתקופת הקורונה – מיכל שגיא, רוני דה קוסטה,  ענת כפרי, שרה אשל, שרה וייס, ולעתים גם רעיה קליין, גילה ופיטר נוגרדי, זמירה תלמי וחווי ברטל. הן הפכו  להיות חלק מ"המתנות הקטנות" של משבר הקורונה, שכולנו לא פעם מכירים בקיומן… יש להניח שלא היינו צולחים את כמות אריזות הסלטים בקופסאות שנדרשו על מנת לעמוד בתנאי משרד הבריאות ללא עזרתן – מתייצבות בכל יום, לכשלוש שעות עבודה פיזית לא פשוטה, ללא הפסקה, אורזות כמה מאות קופסאות של סלטים לילדים, לארוחת צהריים, למשלוחים למפעלים, מסייעות בהגשה ובאריזות לחגים, בנעימים, בסבלנות, בהתמודדות עם הלחץ של זמני המשלוחים והאינטנסיביות של עבודת המטבח. היה עצוב להפרד מהן בתקופת הקייטרינג החיצוני בינואר ופברואר והיינו בטוחים שנשמח להיעזר בהן שוב עם חזרת חדר האוכל לפעולה. לדעתי אחד היתרונות בקיומו והפעלתו של חדר האוכל הוא בהיותו ספק תעסוקה לחברי הקיבוץ ולכן שמחנו להיענות להצעתם של ניר רושקין וגיל שני (מנהל מש"א) לפתוח את העבודה בחדר האוכל להעסקת פנסיונרים בשכר פנסיונר. אנו נעזרים בפנסיונריות בהגשה לצד העובדים הקבועים של הענף ומשיתים עליהן/ם  את כל כובד העבודה. עזרתן/ם מבורכת ונחוצה ואני שמחה גם על מעורבות חברי קיבוץ שאיכפת להם ועל החיסכון בכוח אדם שכיר.
תודה רבה וחג שמח לכולם!".  אכן, לא פסה ההתנדבות ממקומותינו!

» 7.03 – אחרי חודשים ארוכים של "חופשה מאונס" ובטלה חזרו תלמידי ה'-י"א לספסל הלימודים בשעה טובה ומוצלחת, שכולנו תקווה שיימשך גם הלאה…אינשאללה!

» 8.03 – יום האישה הבינלאומי בארץ ובקיבוץ – אצלנו התקיימו כמה אירועים מעניינים למען הנשים שלנו והם כללו: יציאה מוקדמת לצפייה בזריחה, תירגול יוגה קליל, ארוחת בוקר מפנקת, לימוד איפור קצר ותכליתי, וכקינוח (תרתי משמע) הכנת פשטידות בריאות מפנקות בחדר האוכל.  מקווים מאד שנהניתן!    ומה עם יום הגבר?  סתתתם! 

» 9.03 – מפגש נוסף להסבר על חלופת השיוך הזמנית שלנו עם העו"ד רותם ליכטנשטיין, שכנראה לא ממש הספיק לחלק מהחברים… נקווה שההמשך יהיה ברור ומובן יותר!

» מהפך בחברת החשמל השמרנית בדרך כלל – "משק בית" במקום "בית אב", כנראה בהשפעת יום האישה הבינלאומי(!?). נראה שגם לחברת החשמל הגיעה סוף-סוף התובנה שבישראל יש תאים משפחתיים מגוונים, "מתוך אמונה שמילה יוצרת פעולה", לכן המינוח החדש "חף מהתייחסות להרכב המגדרי של בני המשפחה או דיירי יחידת המגורים המשותפת".

» מאחלים החלמה שלמה ומהירה לבני משפחת מילוא הצעירה ונשמח לראותכם שוב מהלכים בקרבנו!

» 10.03 – אירוע יוצא דופן בשריד – תרזה פרסאי אירחה בביתה קבוצה גדולה של חניכי תנועת הנוער העובד והלומד לשעבר מחולון בתום 50 שנה מאז היכרותם המשותפת. יודעי דבר שנכחו באירוע מדווחים על התרגשות רבה ומיוחדת. ואנו מפרגנים לה ולהם, כי כדבריה של תרזה – "נותנים דריסת רגל בשריד לתנועת הנוער העובד…" היו זמנים שבהם זה לא היה מובן מאליו!

» 15.03 – נברך במזל טוב מקרב לב את גילה ופיטר, את שחר ואביב ואת כל משפחת נוגרדי להולדת הנכדה /הבת יולי, אחות למעיין. רוב אושר ונחת לכולכם!

» אסתר כץ סיימה את תפקידה כאחות שנייה בשריד. נודה לה על השירות שלה מקרב לב ונמתין בקוצר רוח לאחות שתמלא את מקומה החשוב.

» 16.03 – מזל טוב מקרב לב לחיה וראובן, לליהי ודור ולכל משפחת וולפר להולדת הבן/הנכד איתן, אח ליעל. רוב אושר ונחת לכולכם!

» 16.03 – ברכות מקרב לב ואיחולי מזל טוב חמים להילה קורכין ולבחיר ליבה לרגל נשואיכם הטריים. כמו כן נברך בחום את פולה ומאיר ההורים המאושרים ואת שי האח. נאחל לזוג  ולכל המשפחה רוב אושר ונחת בשלב החדש בחייהם!

» 16.03 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה – א) סבב ראשון של משפחות לקליטה לקראת קבלתם לחברות במתחם "הפרדסים" ההולך ומתוכנן; ב)דוחות תמחיריים לסיכום 2020  בעסקים ובקהילה; ג) הצגת הנהלת קרן המילואים לקראת אישורה בקלפי; ד) הודעה על העברת תקנון צמ"ד לאישור בקלפי; ה) הארכת חופש לשנה חמישית לדגן אלמן; ו) הודעת עזיבה – נירית שחר.

» 16.3 – יום העובד/ת הסוציאלי/ת הבינלאומי הוא גם הזדמנות לברך את כל מי שעוסק בתחום חשוב זה בשריד – מיקה נגן, נעמה מול, רעיה נימרי, הילה גל, מור פלג, גל ברקאי, רום הרוש, שרה אשל ג'רי מיטלמן, צבי ילינסקי, יעל שגיא וולף וכל מי ששמו לא הגיע לידיעתנו עדיין לצערנו. חזקו ואמצו חרף הקשיים המרובים ולא פעם גם ההתנכלויות הזדוניות. אנו מאחוריכם/ן! 

»  ומעניין לעניין באותו העניין – בהזדמנות זו נחזור ונציג בפניכם את העו"סית החדשה בשריד: "שמי עדי סמדר, עובדת סוציאלית מטעם אגף קהילה ורווחה במועצה האזורית.
מזמינה אתכם לפנות אלי, תושבים ובעלי תפקידים. ניתן לקבוע עמי פגישה ביישוב, במועצה או בזום בתיאום מראש. סודיות מובטחת". טלפון: 04-6520066/7; מייל: adis@eyz.org.il  |   מוקד חירום משרד הרווחה: 118; מוקד המועצה: 04-6520100.

» 16.03 – יום המעשים הטובים במרכז דקל בשריד:" לכבוד יום המעשים הטובים בחרנו במרכז להכין מבקבוקים ממוחזרים מתקנים לשקיות לאיסוף הצרכים של הכלבים של היישוב. יצאתם לטייל עם הכלב ובדרך הוא עשה את צרכיו? מוזמנים לקחת שקית מהמתקנים המפוזרים ויחד נשמור על יישוב נקי". 

» 17.03 – נציגות משריד בהרכב אמנון דנציג, ניר רושקין, ג'ון אייזנר ועדי רוזן נסעה לראשון לציון במטרה להצטרף לאגודת/עמותת הידידות צ'כיה-ישראל. נקווה להמשך מוסבר ומוצלח!

בנושא זה אמנון דנציג מספר לנו:
בשנים האחרונות, תחת שרביטה של איילת קרוא-רוזן חודש הקשר העמוק של קיבוץ שריד עם צ'כיה.
יער מסריק משנה את פניו בהשקעות של קק"ל-צ'כיה ובביצוע של קק"ל-ישראל ועבודתו המסורה והידענית של גידי צור, דור שני לקבוצת "ביברכה".
כיום, אנו עוסקים בטוויה של הקשרים כדי להבין את העבר וההשלכות לעתיד:
• מראיינים את מרבית הדור השני של המייסדים מקבוצת "ביברכה"
• מחדשים קשרים עם אנשים בכירים בממסד הצ'כי בממסד של קק"ל
• משתפים פעולה עם ארגונים הנמצאים על "התפר" של קשרי צ'כיה-ישראל.
סדרת המפגשים, תחת המותג המצליח של "קבלת שבת", יוצא לדרך. יש למה לצפות ויש למה לחכות.

» שאפו וברכות חמות למור ברקן שסיים בהצלחה את לימודי התואר הראשון בביוטכנולוגיה חקלאית במכללת תל-חי.
בהצלחה בהמשך!

» חדי עין יכולים לספר שמיכל חומסקי השלימה/הוסיפה בכשרונה הרב קבוצת שמות נוספת לקיר הפסיפס המשפחתי המרהיב הממוקם על קיר בית הקירור לשעבר. למתעניינים – התוספת ממוקמת בפינה השמאלית העליונה וכוללת 9 שמות נוספים של משפחות ביישוב.  תודה למיכל!

» רוני דה קוסטה מדווחת לנו: " לסיכום החודש המיוחד הזה כמה מילים על אליפות ישראל בניווט ספורטיבי – ב-19.03 נערכה אליפות ישראל בניווט ספורטיבי על מפות אלון הגליל ומגידו,     שתי מפות אתגריות ביותר. התחרות מחשבת את הזמן הכולל של שני ימי התחרות. משריד זכו: * גדעון ברטל בקטגוריה H80, מתמודד ותיק ויחיד – מקום ראשון(!!!).

» רוני דה קוסטה – מקום ראשון ויחידה, המבוגרת מבין נשות איגוד הניווט. * עוזי שווייצר -H75 – מקום שני מתוך שישה מתחרים!. * רותם לנס -H21B – מקום שלישי ומכובד ביותר! ממתינים בקוצר רוח לדורות הבאים שיצטרפו לענף ספורט נפלא זה!"  ובינתיים אנו נחמיא, נברך ונעריך את הזוכים!

» 19.03 – ארבעה ימים לבחירות לכנסת הוצגה צוללת השוחד על גג מבנה סוכת השמירה בכניסה לקיבוץ, אולי כתמיכה משמעותית נוספת למאמצי גיורא רמות הבלתי נלאה ולכל אלה  שתומכים בו בנאמנות במאבק למיגור השחיתות והחלפתו של ביבי.  מי יתן!

» 20.03 – צעדת מחאה ססגונית של תושבי העמק ותומכים נוספים נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק. נקווה שזה יתרום לעצירת גלגלי הביורוקרטיה הממשיכים להתגלגל בכיוון לא בדיוק רצוי…

» 21.03 – בהצבעה בקלפי נדחה אישור התקנון לצמ"ד, ככל הנראה בשל אי הבאת ההסתייגויות שהוגשו לדיון בשיחה. כמו כן, אושרה בחירת הנהלת קרן המילואים של האגש"ח בהרכב   חגי ספר, רעות דידי כפרי, דביר וולף ומאור פרסאי. נאחל להם הצלחה רבה בפעולתם.

» "לאחר שנה ארוכה ללא טיולים ומחנות, ותחת הנחיות קורונה מחמירות וקפדניות יצאנו היום למחנה פסח יישובי חניכי ד'-ו', ט' וצוות מדריכים ופעילים אלופים" כפי שבוודאי תתרשמו  מהתמונה המצ"ב".

» 23.03 – בחירות רביעיות לכנסת, שלצד אי הבהירות שנותרה בעינה בשלב זה, החזירו לתמונה בשריד את מרץ, העבודה, יש עתיד וכחול לבן.  נקווה מאד שנזכה לפיזור הערפל ולהתפתחויות רצויות.

» נאחל החלמה מהירה ובריאות טובה לחברתנו הדסה פרסאי, ששברה את רגלה בדרכה לצפייה בזריחה ביום האישה הבינלאומי. כל טוב לך!

» 24.03 – מזל טוב לסבא לייזר, להורים שלי ושרון ולכל משפחת רוזנפלד להולדת הבן/הנכד דור. רוב אושר ונחת לכולכם!

» 25.03 – המעבר לשעון הקיץ – השעון קודם בשעה 02:00 לשעה 03:00 ובכך זכינו לעוד כמה שעות אור ביום. השעון יהיה בתוקף במשך שבעה חודשים עד ל- 31.10.21 .

» 26.03 – קבלת פסח משודרת לחדרי החברים, כתחליף מסויים לסדר פסח הקיבוצי המסורתי שלנו. נקווה שבעוד שנה נזכה להסב שוב לסדר פסח כהילכתו הקיבוצית כבימים ימימה. מי יתן!

» 27.03 – המקורות מבקשים לציין שבתאריך זה מלאו 3,333 שנה לקיום פולחן הקרבת קרבן הפסח הראשון, כך לפחות על פי תפיסת בריאת העולם המיתולוגית היהודית. אשרי המאמין!

» לכבוד ולרגל החג חולקו לחיילים שקי שינה כשי פסח. תתחדשו, תשמרו על בריאותכם, על חום גופכם ותהנו מהחג!

» ברכות חמות לזיו גיא  ולדולב בן יוסף בשובכם הביתה בהמתנה לקבלתכם לחברות ולתחילת הבנייה בשכונת הפרדסים המתוכננת (כדורעף חופים לשעבר). קליטה מחודשת טובה ומהירה!

» 30.03 – משתתפים באבלה ובצערה של אביבית, של עמית ושל כל משפחת ברק במות עליה אמה אליס שמר ז"ל. שלא תדעו עוד צער!

» 31.03 – מופע לילדים של גבריאל הדר – "מר זוטא ועץ התפוחים" על פי אורית רז. לפי הבעות הפנים בתמונות נראה שמי שנכח זכה לחווייה.

ובכך ניפרד מכם הפעם, נאחל לכולכם חגים ומועדים שמחים, ונקווה שנזכה לפיזור הערפל הפוליטי במהרה בימינו, אך אם אפשר רק בדרך הנאותה…! נמתין ביחד לדיווח הבא בראשית חודש מאי, בתום חודש אפריל. כל טוב לכולכם!!!

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן