החודש שחלף // מהדורת ינואר 2023

צילום: טל סוננברג

ינואר – החודש הראשון בלוח השנה הלועזי, מקביל לחודשים העבריים טבת ושבט. מתקרר, בכל זאת קצת גשם, אך עושה רושם שזאת הכנה למה שיבוא אלינו בפברואר, שידווח לכם כמקובל בזמן הראוי בחודש הבא. בינואר זכינו להפוגה במסכת החגים, זו שבין חנוכה לט"ו בשבט, אך יש תחום שבו הפעילות הנמרצת הולכת ומתעצמת והמדובר הוא בהפגנות והמחאות ההמוניות אל מול מעשיה/מחדליה וכוונותיה של הממשלה "הימנית מלא" שנפלה עלינו…בואו  לא נעמוד מנגד, כי הדבר יפגע וישפיע (וכבר משפיע!) על כל אחת ואחד מאיתנו ובמיוחד על אופיה, צביונה ומוסריותה של המדינה שכולנו חפצים ביקרה!  מצטערים לעדכן אתכם שהתיעוד שעמד לרשותנו בארבע השנים האחרונות אודות כל מה שארע במקומותנו לפני 10 שנים אזל והסתיים בסוף חודש דצמבר 2022 ולכן לא נוכל להמשיך במדור הזה, כפי שנהגנו עד כה, ועמכם הסליחה על כך!     אך אם יימצאו ביניכם כאלה שייזכרו בדברים או אירועים שארעו בחודש הרלוואנטי  בימים עברו, נשמח לשמוע עליהם ולהתעדכן לקראת פירסום.

זה הזמן להפעיל את זכרונכם ולהווכח שהוא עדיין איתכם…

» 1.01 – ישיבה משותפת של הועד המקומי עם הנהלת האגודה, שבה נדונה תכנית ההשקעות לשנת 2023, לקראת פירסומה והבאתה לאישור חברי האגודה.

» 1.01 – נשלח מכאן איחולים לבביים להחלמה מהירה לחברתנו היקרה דליה ארדי ונאחל לה שידה תתאחה במהרה.
נשלח גם איחולי החלמה טובה ומהירה לחברנו ג'ון אייזנר. העיקר הבריאות!

» 1.01 – יצא לפועל חיבור השכונה הדרומית ושכונת הלולים לבלוני גז, במקום הצוברים שפעלו לטובתנו עד כה ויוצאים בזאת מכלל פעולה.

»  3.01 – עשרה בטבת – 150 שנה להולדתו של המשורר הלאומי ח. נ. ביאליק, שמן הראוי להזכיר בקצרה את שפע השירים מפרי עטו עליהם גדלנו לאורך השנים עד עצם היום הזה: "לעבודה ולמלאכה",  "בשל תפוח", "יש לי גן", "בין נהר פרת לנהר חידקל", "הכניסיני תחת כנפך", "שלום רב שובך", "קן לציפור", "לא ביום ולא בלילה", "היה איש וראו איננו עוד", "מעבר לים", "מנהג חדש בא  למדינה" ועוד רבים וטובים. לא לשווא זכה לתואר המשורר הלאומי.

» 3.01 – בקבלת השבת אירחנו את הנקה רוטמן, שעסקה בהתחממות הגלובלית של כדור הארץ ובשימוש בדבורים לטובת הניסיון לעצור את התופעה המדאיגה הזאת. מדווחים לנו שהיה מאד מעניין.

» 6.01 –  מזל טוב מקרב לב לסבים הלן ומשה, להורים מיכל ויואל ולכל משפחת אייזנברג להולדתו של יותם, אח ליוני ויובל. תרוו רוב אושר ונחת!.

 
 » 9.01 – משתתפים באבלם של גבי וחדוה ושל כל משפחת שיק על מות האם/הסבתא יוליה ז"ל, רעיית הרופא הזכור לטוב דר' שיק ז"ל. יהי זכרם ברוך! 

» 12.01 – יום השפה העברית, לרגל מלאת 100 שנה למותו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית  –  "מילים מילים הוא בדה ממוחו הקודח…". לשם תזכורת:  המילה מטריה היא מחידושיו הידועים, שלא על דעתו של המשורר הלאומי (ח. נ. ביאליק), שהעדיף והציע את המילה סוכך, מהשורש סכ"ך, כמו סוכה או סכך, אך במקרה זה הצעתו לא נקלטה ונשארנו עם מטריה…

» 13.01 – קבלת השבת אירחה את גילה כהן, דיירת הדיור המוגן שלנו, שברוח טובה ובאוירה נעימה הינחתה אותנו ולימדה אותנו איך לזכות בחיים הטובים ולהנות מהם. תודה רבה לך!

» 15.01 – מודיעים בצער על פטירתה של בת הקיבוץ תמר רז-לנג ז"ל בקיבוצה גבעת חיים איחוד. נולדה בשריד להורים שעלו מפולין טרם מלחמת העולם השנייה, התחנכה בקיבוץ, עבדה בו וגם עבדה כמורה ומחנכת במוסד החינוכי המקומי שלנו. בהמשך עבדה ב"על המשמר" כעורכת לשונית וכסגנית עורך גם בשבועון "חותם". הגיעה לגבעת חיים בשנת 1977 והיתה חברה בו עד יום מותה.
יהי זכרה ברוך! 

» 19.01 – התארח אצלנו במועדון חבר הכנסת אלון שוסטר שהתייחס בדבריו לאירועי זמננו ולמצב הפוליטי  שנוצר בעקבות הבחירות האחרונות. לסיכום – אסור לאבד תקווה!

» 20.01 – משתתפים באבלם ובצערם של קארין ושל כל משפחת אסטרייכר במות עליה אמה ריטה פלכטר ז"ל. שלא תדעו עוד צער!

» 20.01 – קבלת השבת אירחה את אוריין צ'פלין – "הסוד שבבקבוק" – סיפורו של בקבוק אחד מלא במכתבי נערים שלפני גיוס, שנמצא ונפתח לקריאה אחרי 42 שנה. מרתק!

» ואם הזכרנו כבר את אוריין נזכיר שלאחרונה התארחו אצלנו בנות ובני הפרוייקט "חמש אצבעות" והיא מספרת לנו: "  "חמש אצבעות" היא מכינה קדם צבאית לספורט ומנהיגות. השנה יש בה 54 בנות ובנים. החניכים לומדים ומתאמנים ומכירים את הארץ בסדרות שטח. בכל מקום אליו הם מגיעים הם מתנדבים עם קשישים, אוכלוסיות בסיכון, נוער ועוד. החניכים התרשמו מאד מאנשי שריד ומהשבילים והנופים והתנדבו אצלנו בבית הבריאות ביחד עם בני הנוער שלנו. לו צ'פלין בתי היא חניכה במכינה ובמסגרתה היא מתנדבת בעמותת "שמחה לילד" ובבית אורון, אותו מנהלת חברתנו מרב פלגי.   זו גם הזדמנות להודות בשם משפחת צ'פלין ובשם חניכי המכינה על הלב הפתוח ותחושת הבית שקיבלו אצלנו". תודה לכן לו ואוריין!

» בשבועות האחרונים זכה מספר לא מבוטל של משפחות שלנו לחוויית הכניסה למשכנן החדש, לכן נשלח מכאן ברכת התחדשות והנאה למשפחותיהם של אביבית ועמית ברק, אורנית (לבנה) ודודו בכור, דונה ואסי בר, גאולה ויובל רביד, שיר ומאור פרסאי ברניב ומיטל ואורי ילינסקי, בתקווה שלא נשכח מישהו. תבורכו!

» ובהזדמנות זו שמחים להביא לידיעתכם שחברתנו שיר פרסאי-ברניב מונתה לתפקיד דוברת המרכז הרפואי הצפון
(פוריה ) שליד טבריה. שאפו והרבה איחולי הצלחה לך! 

 
» בן שריד, העו"ד שלמה כהן, התפרסם לאחרונה כמי שנבחר בין 50 עורכי הדין והמגשרים המשפיעים הבולטים ביותר לשנת 2022. כל הכבוד שלמה!

וכעת למדורנו החודשי המספר על עיסוקי חברים ותושבים שמלאכתם לא תמיד מוכרת לנו:

והפעם נכיר יותר לעומק את חברנו הראל נגן: " שמי הראל, נשוי למיקה (ברק) ולנו שלושה ילדים – עמית, נעמה ואורי. הגעתי לשריד בשנת 2005 ואנו מתגוררים בשכונת המכוורת. גדלתי והתחנכתי בראשון לציון עם עוד אח ואחות צעירים ממני. הורי עזבו את ראשון לא מזמן וכיום מתגוריים במגדל העמק.

מזה 17 שנה אני עוסק בתחום הביו – פיתוח אריזות להארכת חיי המדף של תוצרת חקלאית לאחר הקטיף – בחברת סטפק STEPAC שממוקמת באזור התעשיה של תפן שבגליל. תפקידי הוא ניהול מעבדת פיתוח ופרוייקטים, שבמסגרתה אנו מתאימים באופו ספציפי את סוג האריזה לסוג התוצרת, תהליך המכונה tailor made, המצריך ידע פיזיולוגי על התוצרת הנארזת. החברה התחילה כסטארטאפ ישראלי לפני 30 שנה וכעת היא חברה בינלאומית המובילה בעולם בתחום אריזות  מותאמות ותחום הפעילות שלה בעיקר באירופה, אמריקה, כמו גם באסיה, אפריקה ואוסטרליה.  חלק מהאריזות ניתן למצוא אותן גם בישראל, כמו אריזות לליצ'י, גזרונים, תירס מתוק, רימונים ועוד. אני בוגר ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל חי ועוד מעט מסיים תואר מוסמך במשאבי טבע ואיכות הסביבה בפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית.    בנוסף לעבודה אני מאד אוהב מדע, טבע, בעלי חיים והסביבה. אני נגן חצוצרה (השם מחייב…!), DJ ויוצר מוסיקה, עוסק בספורט ובענף הטניס בפרט…"    ואנו נוסיף – ונהנה מהחיים!    תודה לך הראל! זה היה ממש מחדש ומעניין!

» 22.01 – באוירה טובה ולפני קהל רב, שכלל בני משפחה, חברים, מורים וסתם אוהבי מוסיקה, התקיים בחדר המוסיקה מפגש מהנה של "ניגונים". הנחתה את הערב אסתי שטיינברג, המנהלת את  הפרוייקט בשיתוף פעולה הדוק ומפרה עם הדסה פרסאי. כך קרה שעלו ובאו להופיע זה/זאת אחר זה הרכבי שירה ונגינה רבים ומגוונים, וכולנו שמחנו להווכח שלאחר הרבה שנות "בצורת"
בתחום יתכן מאד שאנו עדים לרנסנס מופלא של תחום המוסיקה, השירה והנגינה בשריד. הרבה תודות לבנות "לשיריך שריד", לכל אחת ואחד מהנגנים והשרים שהופיעו בפנינו, למורות ולמורים המלמדים והמלווים, לקהל המפרגן ולמובילות הפרוייקט המרשים!

» 24.01 – שיחת קיבוץ שעל סדר יומה: 1) דו"ח ביקורת רכש מפי מבקר הפנים עו"ד עזרא מזרחי, 2) דו"ח קרן המילואים מפי יו"ר הקרן חברנו מאור פרסאי ברניב, 3) דיון על המשך השתתפות הקיבוץ   בביטוח הבריאות הקולקטיבי בחברת הראל, 4) הצגת המועמדים לחברות בהנהלת האגש"ח (ייבחרו 2 מבין אילון תלמי, צקו ישראל, ענת חרמוני, סנדי קוטלר ומילוא מול),
5) הודעת עזיבה של דגן אלמן, 6) החלטה על תרומה על סך 20 אלף ש"ח לעמותה למאבק נגד הקמת שדה התעופה ברמת דוד.

תוצאות ההצבעה בקלפי: 1) אושר ברוב קולות המשך ההשתתפות בביטוח הבריאות הקולקטיבי,
2) מילוא מול נבחר לנציג ציבור בהנהלה. שאר המועמדים לא הגיעו אל הרף הנחוץ לבחירה.   

»  הארץ רותחת ורוגשת, עשרות הפגנות ומחאות בכל רחבי הארץ בניסיון  לעצור את תזזית החקיקה שמקדמת בימים אלה הממשלה, על אפינו ועל חמתנו… מתקבל הרושם שמתממש לעינינו הפתגם" הכלבים נובחים והשיירה עוברת…", אך גיורא רמות הבלתי נלאה בשלו: " מאז הקמת ממשלת הימין מלא על מלא מתקיימות בארץ פעולות מחאה רבות כנגד הכוונות לגבי אופייה וצביונה של המדינה. הן הולכות ומתגברות משבוע לשבוע על רקע החוקים והמעשים שכבר ננקטים בפועל. משתתפים בהן מאות אלפי אזרחים שמספרם הולך וגדל משבוע לשבוע. עשרות חברים משריד לוקחים חלק ונוסעים כל שבוע להפגנות בתל אביב, בחיפה ולאחרונה גם בעפולה. צפוייה החרפה של צעדי המחאה עד לכדי שביתות, חסימת צירים, שיירות מחאה ועוד צעדים שבתיכנון. אנחנו קוראים לעוד ועוד תושבי שריד המזדהים עם הדאגה לעתידה של המדינה ועם הרצון לשמר את עתידה ברוח מגילת העצמאות להצטרף לפעולות שכבר מתקיימות וליזום פעולות נוספות – כל אחת ואחד על פי מה שמתאים לה/לו "
אנא התייחסו לפנייתו של גיורא כאילו הופנתה אל כל אחת ואחד מכם אישית!

» 27.01 – קבלת שבת שבה צויין יום השואה הבינלאומי ושחרור מחנה אושוויץ לפני 78 שנים לקראת תום מלחמת העולם השנייה באירופה. לא נשכח וגם לא ניתן להשכיח או להכחיש! זוהי מצווה לדורי דורות!    הערב נסב על סיפורים אישיים, חלקם על בסיס קטעי שירה וסיפור שנבחרו, מפיהם של ענת דנציג, שרה אשל, אילנה בלומברג ואווה חיאל. בהחלט מכבד ומכובד!

» 28.01 – ערב שירים רוסיים במועדון לחבר. הובילו את השירה אילן קפלנר בפסנתר, קובי מזית במנדולינה, לצד אורן בר אילן וחגי ספר בשירה. השתתפו בערב כארבעים חברים ואורחים שהצטרפו לשירה והעלו באמצעותה זכרונות נוסטלגיים.
כבר ממתינים לערבי השירה הבאים.

» מבצע יפה במקומותנו – "גמדים" אלמוניים בעלי רצון טוב מגיחים מפעם לפעם ומניחים שקיות אבוקדו כל פעם על מפתן דירה אחרת ברחבי היישוב. נשמח לדעת מי הם ה"גמדים" הנחמדים, שגם יספרו לנו מה עומד מאחורי הרעיון היפה הזה.

» משתתפים באבלם ובצערם של צקו ושל כל משפחת ישראל על מות אחותו התאומה אסתר מרואני ז"ל. שלא תדעו עוד צער! 

וכך מגיעה לסיומה מהדורה נוספת של "החודש שחלף…"!   נקווה שהצלחנו לחדש לכם משהו, לעדכן אתכם בדבר מה שקורה אצלנו ולהאיר פינות שהעין לא תמיד מצליחה להגיע אליהן. ואל תשכחו לרגע את קריאתו/פנייתו של גיורא רמות, כי יש עדיין מה לעשות ויש גם לא מעט סיכויי הצלחה למאבק. אין לנו ארץ אחרת!   ברכות ואיחולים לכל אחת ואחד מכם!

תגובה אחת

 1. אני הגב

  גם דפנה ועופר עברו לדירתם החדשה

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן