החודש שחלף // מהדורת אוקטובר 2022

אמנם קצת בדיליי, אך אנו בכל זאת נספר לכם מה ידוע לנו על האירועים והחדשות בשריד בחודש אוקטובר שחלף.

אוקטובר – שם החודש העשירי בלוח השנה הלועזי, מקביל לתקופת תשרי – מר חשוון העבריים. צבעי שלכת ואלפי ציפורים נודדות מקשטים בימים אלה את נופנו, בטרם עונת הגשמים, ואנו מצויים בתקופה שנהוג לכנותה "שלאחר החגים", בהמתנה לחנוכה החג הבא בתור…   כמדי שנה נסגרה הבריכה וכהרגלנו מדי שנה אנו מודים לעושים במלאכה, "מצילים" אותנו, דואגים לנו ומאפשרים לנו לנפוש בסביבה קרירה ורטובה.    שוב כמדי שנה ב-23.11 נפתחה שנת הלימודים האקדמית בארץ ובמכללה שלנו, כשבין הסטודנטים החרוצים מצויים גם לא מעט מקרב הותיקים שלנו בקתדרה הייעודית להם. אז בהצלחה לכל הסטודנטים באשר הם שם!

וכעת ננסה להיזכר במעין נוסטלגיה במה שארע אצלנו לפני עשר שנים באוקטובר 2012:

• הסתיימה הפיכת בית הצעירים לחדרים לדיור המוגן כחלק מהמתחם של בית הבריאות, חדרים שאויישו במהרה על ידי הדיירים החדשים.

• ב-25.10 הפתיע אותנו שוב היורה ומצא אותנו לא כל כך מוכנים לקראתו – הכותנה נרטבה, המרזבים נסתמו, תעלות הניקוז התמלאו והנזילות מהגגות מילאו דליים וגיגיות…    במכה הראשונה ירדו אז 26 מ"מ ונכנסנו להמתנה להמשך המקווה.

• צוות מתנדבי שיפור פני החצר המשיך לפעול במרץ וחזר למשימותיו, תוך שהוא שולח הזמנה להצטרף אליו כדי להתגבר על העבודה הרבה העומדת לפניו.

• צוותי החגים הפגינו פעלתנות רבה ומבורכת, שהורגשה היטב בכל החגים ולרוב הותאמה לצרכי הגילאים השונים והמגוונים שנתברכה בהם קהילתנו. כן ירבו חגים ומועדים כאלה!

ובחזרה למה שקורה בימינו אנו, באוקטובר 2022:

»  במסגרת טקס מרשים שהתקיים בויצו נהלל הוענקו מילגות לספורטאיות ולספורטאים מצטיינים לשנת 2022 במועצה האזורית שלנו. אנו גאים ושמחים לספר לכם שבאירוע המרגש, בנוכחות ההורים, הוענקו מילגות למיקה המאירי, לארי המאירי וליהלי חרמוני המוכשרים שלנו. מסתבר שיש גם שכר לעמלכם ולמאמציכם הרבים. היו ברוכים והמשיכו להצטיין!

» הוחלט לקדם את פרוייקט התקנת בלוני גז במקום החיבור הקיים לצוברים בשכונה הדרומית ובכך להשלים התקנת בלוני גז בכל השכונות בשריד. מפי ענף התחזוקה נודע לנו שבסוף 2022 תסתיים אספקת הגז באמצעות הצוברים, בעיקר בשל מצבם הרעוע שלהם  והעלויות הגבוהות הכרוכות בתיקונם ו/או החלפתם. גם כאן עוברת האחריות לטיפול בנושא למסגרת הפרטית של כל אחת ואחד מאיתנו…

» הועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בצפון החליטה לקדם תכנית להכפלת אזור התעסוקה שגיא 2000 בעמק יזרעאל, המשמש כמוקד תעסוקה אזורי. מדובר בתוספת של כ-1,140 דונם לאזור התעסוקה הקיים. לדברי מקורות בועדה המחוזית "האזור אמור לקלוט תעשיות יצרניות, המתקשות למצוא מקום באזורי התעשייה הקיימים והדבר אמור לתרום להגדלת מקורות התעסוקה באזור הצפון". נקווה לטוב…!

» 4.10 – ערב יום כיפור: התקיים המפגש המסורתי במועדון לחבר בהובלתה והנחייתה של חברתנו רחל דננבאום. הפעם המפגש כלל מעגלי הקשבה מעניינים ולעתים ממש מרגשים, בהנחייתם המיומנת של חברינו מילי לב ואוריאל זץ. ההדים המגיעים אלינו מכיוון אלה שנטלו חלק במעגלים בהחלט טובים ומעניינים.

»  יש גם חידושים!   דשא חדש נשתל ליד הצריף של ניצן לבנה מול בתי הדיור המוגן.  נקווה שיהיה לזה המשך גם במקומות נוספים…

»  לאורך גדר בריכת השחייה אל מול הספרייה ומועדון הסנדוויץ ניתן להבחין במייצב מעניין ומאתגר מפרי יצירתו של חברנו ניר הראל, וכך הוא כותב לנו: "מביטים אל/מ השמש"  –  כמה מילים על המייצב : 12 דמויות בתנוחת התבוננות לשמיים,  עם הסתרה של המבט עם כף היד.  קרמיקה עם גלזורה.  השמש – מוטיב מרכזי וסמלי בחיינו.  למייצב מתלווה פסקול מוזיקה עם שירים המייצגים מצבים ביחס לשמש.  את השירים ניתן להוריד עם "הברקוד" המופיע במקום.   שנה טובה לכל קהילת שריד!   ניר הראל"   
מוזמנים להזדמן ולהתרשם!

» נשלח מכאן מקרב לב איחולי החלמה ובריאות טובה לחברינו אמירה צאלון וגיורא כהנא.   העיקר הבריאות!

» זכינו לאחרונה ליוזמה יפה, מבורכת ומחדשת – תערוכות מתחלפות בחדר האוכל, ביוזמתה של חברתנו רינת סלוצקי. כל הכבוד!   התערוכה הראשונה שמוצגת בימים אלה ממש היא מפרי מכחולה היוצר של חברתנו נילי רמות. גם היוזמה וגם התערוכה ראויות בלי ספק לציון מיוחד!

» 9.10 – לרגל יום הדואר הבינלאומי מן הראוי להתעכב לרגע קט ולשלוח ברכה ורחשי תודה למנהל הסניף המקומי שלנו חי שפיר ולעוזרת המתנדבת הנאמנה שלו עירית ספר. זאת אמנם עבודה ולצדה התנדבות, אך זה בכל זאת לא מובן מאליו!

» שמנו לב לכך שהרשתות במגרש הטניס שלנו הוחלפו בחדשות, לטובת אלה העוסקים במקצוע הספורטיבי הזה.  לא יהא זה מיותר לפנות אל ציבור המשתמשים במגרש ולבקש ממנו לשמור על   שלמות ותקינות הרשתות החדשות, כמו גם על הסדר והניקיון במקום.

» 16.10 – על רקע יום המזון הבינלאומי נתעכב לרגע קט ונציין את השינויים והחידושים שחלו בשנה האחרונה בענף המזון שלנו ובחדר האוכל, שינויים ושיפורים ניכרים לעין וגם…לטעם.  בנוסף לבראנצ' האטרקטיבי של יום שישי, שמגיעים אליו רבים מתושבי המקום ומחוצה לו, ניתן להוסיף גם את ארוחות הערב המאתגרות של יום שלישי, המהוות אבן שואבת לילדים רבים והוריהם.

» 17.10 – מזל טוב מקרב לב לסבים רחלה ועמיקם, להורים זיו ודולב ולכל משפחת בן יוסף להולדתו של יובל. רוב אושר ונחת לכולכם!

»  18.10 – במועדון לחבר שלנו התקיימה פגישה מרובת משתתפים עם אמיר השכל, ממובילי מחאת היחידים ומחאות/הפגנות בלפור במהלך השנה האחרונה לקיומה של ממשלת נתניהו הלא זכורה לטוב. המוטו העיקרי שעלה מתוך דבריו של אמיר היה "כל אחת ואחד יכולים לפעול ולהביא לשינוי" ( מדבריה של האנטרופולוגית המפורסמת מרגרט מיד), מוטו שלעניות דעתנו קיבל משנה תוקף ומשמעות אקטואלית לנוכח תוצאות הבחירות האחרונות לכנסת. לא להרים ידיים!!!

»  18.10 – במסגרת פתיחת שנת הפעילות שלהם יצאו כל חניכי השומר הצעיר בשריד, מכיתה ד' ועד בכלל, לפעילות שטח מעניינת בתל שימרון. מאחלים לכולכן/ם המשך פעילות מוצלח!

» 20.10 – מדידת גשם ראשונה במצפה עמינדב.   אמנם באותה העת ירדו מילימטרים ספורים, אך כיוון שכידוע "משנה מקום משנה מזל",  אנו נראה זאת כמעין סיפתח בהמתנה לגשמי הברכה שבדרך.

ואם במצפה עמינדב ידובר, אז נספר לכם שב-10.10 התקיים טקס חנוכת המצפה בהשתתפות קהל רב. באירוע נוגן שיר מתאים, הושמעו ברכות והקראות והיוזם הנמרץ -חגי ספר (מי אם לא הוא?) הוזמן לגזור את הסרט. וכך נאמר שם בין היתר: " אנחנו שמחים וגאים לחנוך היום את המצפה המשקיף על העמק, לראות ממנו את הרכבת החולפת לה ולומר "העמק הוא חלום!". מבקשים להודות מקרב לב לכל החברים שעזרו ותמכו בפיתוח המצפה, ובמיוחד לאווה חיאל, שאירוע החנוכה התקיים לדעת רבים אך ורק בזכותה. כמובן שתודה רבה לתמיכה ולאהדה מצד חברים רבים, שבאה לידי ביטוי גם באישור המיזם בקלפי. מוזמנים להמשיך לבקר במקום ולהנות מיופיו של העמק שלנו ומיופיה המיוחד של הפינה ".  מסתבר שיש שכר למאמץ וליצירתיות של יחידים!

» 20.10 – מזל טוב לגאולה ויובל ולכל משפחת רביד לרגל נישואיה של הבת עטר עם בחיר ליבה דניאל. תרוו אושר ונחת לרוב!

» 21.10 – קבלת השבת אירחה הפעם את האקונומים "המיתולוגים" לשעבר אווה חיאל, מרסל כהן, דינה עופר, אמנון כהן ורכז חדר האוכל צבי ילינסקי, שעזרו להעלות לפנינו הרבה זיכרונות, חוויות ושפע נוסטלגיה. היו זמנים…!

תמונה של באקונומיה - לידיה רזניק, אמנון כהן ואנה קנטר
אמנון כהן לידיה רזניק ואנא קנטור במשרד האקונום במטבח

» 21.10 – חגי ספר עשה זאת שוב! הרץ הבלתי נלאה, שהיה גם זקן הרצים, השתתף ב"מרתון סובב עמק" והשלים בהצלחה 42.1 ק"מ בחמש שעות ו-15 דקות! כל הכבוד והיקר!

»  22.10 – מזל טוב לשני ואדם ילין ולכל משפחת ילינסקי – בר אילן להולדתה של גפן, אחות לזיו ולטומי. שפע ברכות ואיחולים!

» 24.10 – בנוכחות סגן ראש המועצה האזורית שי יזרעאלי, שגם גזר את הסרט, נחנכה "שכונת המכוורת" שאחרוני בתיה הולכים ונבנים. בהצלחה לתושבים ולקיבוץ, בתקווה שבמהרה יקודם גם פיתוחה ובנייתה של "שכונת הפרדס" באזור מגרש כדורעף חופים.
מי יתן!

»  25.10 – שיחת קיבוץ, שעל סדר יומה שני נושאים: 1) דו"ח ביקורת פנים על מערך הפנסיה שלנו, שהצביע על נקודות אור לצד נושאים אחרים שכדאי להתייחס אליהם ולתקנם.  2) בקשת צביה ואמציה כפרי לפתיחה מחודשת של תהליך בחירת המגרשים ב"שכונת הפרדס" המתוכננת. לאחר דיון בנדון הועבר הנושא להכרעה בקלפי. נודע לנו שהנושא לא אושר בקלפי.

» ביקור מולדת של רונה (רננה) שץ ושני ילדיה הג'ינג'ים החמודים. ברוכים הבאים וצאתכם לשלום!

וכעת לפינת עיסוקי חברינו שלא תמיד ידועים לנו, לפחות לחלק מאיתנו:

וככותב ומנסח הדו"ח ארשה לעצמי הפעם להציג את עיסוקי שלי: "שמי נח שגיא, חבר ותיק בקיבוץ, שיצאתי ממעגל העבודה הרשמי לפני כשבע שנים, עם תום חמש שנות כהונתי כמנהל הקהילה.
מאז אני בגימלאות פעילה במסגרת ועדות וצוותים לא מעטים בשירות הקהילה. עם תום כהונתי החלטתי לצאת ללימודי תואר שני (השני במספר) במשפטים, מבלי להתכוון לעסוק בעריכת דין, אלא במעין נסיון לצלול לעולם המשפט, שמאד העסיק אותי במהלך כהונתי. השלמתי בהצלחה את התואר במשפטים בבר אילן (כזקן הסטודנטים…) ועמדה בפני השאלה – מה עושים עם זה? היתה לי תחושה שחבל "לבזבז" את הידע שרכשתי בלא מעט מאמץ. במסגרת הלימודים השתתפתי בקורס מעניין מאד בנושא גישורים ובוררויות שהוביל אותי להחלטה שברצוני להתמחות ולעסוק בגישור. סיימתי קורס גישור בסיסי, השתתפתי בקורס המשך מעשי "פרקטיקום" ולאחר השתלמות נוספת בתחום דיני משפחה הצטרפתי כמתנדב למרכז הגישור של המועצה האזורית. מאז אני עוסק בעניין ובהנאה בתהליכי גישור שונים ומגוונים, בין פרט לפרט, בין פרט לקהילה ו/או הנהלתה, כמו גם בתיקי תביעות קטנות המוגשים לבית המשפט ומופנים על ידו לתהליך גישור. יצויין שלאחר השגת הסכמה וחתימה על הסכם גישור, ההסכם מקבל תוקף של פסק דין. מרכז הגישור עוסק גם בתהליכי מעגלי שיח קהילתיים לפתרון  בעיות יישוביות ו/או בניית הסכמות בתוך הקהילה.  בתהליכים הללו אני משמש כמנחה בתהליך לצד חברי המגשרים המתנדבים במרכז הגישור. אלה התנסויות מעניינות ומאתגרות ולכן ארשה לעצמי להמליץ בפני החברים והקהילה לעשות שימוש בכלים הללו ככל שעולה קושי אישי או קהילתי שיש צורך להתמודד איתם".

ואנו, צוות עריכת הסיכום החודשי, נמשיך להציע ולבקש מחברים נוספים לאזור אומץ ו"לחשוף" בפנינו את רזי עיסוקם, שבהחלט לא מובן מאליו שידועים לציבור הרחב.

תמונה של נח שגיא

» 25.10 – זאת מודעות פוליטית! חברנו רוני הדס, שכידוע שוהה עם משפחתו בארה"ב במסגרת הפוסט דוקטורט שלו, עשה מעשה והגיע לארץ במיוחד כדי לתרום מכוחותיו ויכולותיו בישורת האחרונה לקראת הבחירות לכנסת.
ראוי לציון מיוחד ובהחלט לא מובן מאליו!

»  אמנם האייטם הזה כבר שייך לחודש נובמבר, אך לא יכולנו שלא לשלוח ברכת מזל טוב מקרב לב לסבתא פולה ולסבא מאיר ז"ל, להילה וטומי לוי ולכל משפחת קורכין להולדת הבת, אחות למיילי ולמלאני. שפע ברכות ואיחולים לכם!

» 29.10 – קבלת שבת שאירחה את נטע שפירא, חבר עין השופט, במלאת 27 שנים לרצח הנתעב של ראש ממשלתנו יצחק רבין ז"ל. המפגש התקיים תחת הכותרת "קיבוצים, ישראל ורצח רבין –  מספר מחשבות". ובאמת יש כנראה צורך, טעם ומקום להשקיע מחשבה רבה בכל הקשור למכלול הנדון.

» 30.10 – נכנס לתוקפו שעון החורף, החל בשעה 01:00 בלילה ועד ל-24.03.23. למי בכלל הדבר נחוץ? כבר אמרנו?

אמנם שוב באיחור בשל נסיבות שהזמן והמקום גרמו לו, אך בכל זאת שוב סיימנו את הדיווח החודשי, שכרגיל אנו מאד מקווים שתמצאו בו חידוש ועניין. נתראה שוב במהלכו של חודש דצמבר שנה זו. ועד אז  –  כל טוב לכולכם!

תגובה אחת

 1. חי שפיר הגב

  לכ' ראש המועצה אייל בצר

  הנידון : "שגיא 2000"

  אייל שלום ,

  ראיתי בצער רב שיש בכוונת הועדה המחוזית לתכנון ובניה בצפון, להמשיך בפיתוח אזור "שגיא 2000 " .

  אני סבור שגם מה שכבר נעשה עד עתה בשטח , מהווה פגיעה חמורה לא פחות ממה שהיה קורה , אילו התקבלה תכנית ההרחבה של שדה התעופה רמת דויד .

  אני פונה אליך ומבקש בכל לשון , לעשות הכל ע"מ להפסיק את הפגיעה בשטח זה של העמק .

  אני רואה כמיותר להסביר לך שפגיעה זאת , נופלת עלי וחבריי בקיבוץ שריד .

  כל טוב , בברכה ,

  ניר הילדסהיים ק. שריד .
  העתק : מזכירות קבוץ שריד .

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 8/12/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן