החודש שחלף // מהדורת יולי – אוגוסט 2022

שוב איתכם!  כדי לסגור פערים בשל אילוצי הזמן שפעלו עלינו בתקופה האחרונה נסתפק הפעם בדיווח מקוצר על חודש יולי ומעט יותר ארוך על חודש אוגוסט, בתקווה שניתן יהיה לשוב למתכונת הרגילה בקרוב…

ובכן, חודש יולי, השביעי בלוח הלועזי, מקביל לתמוז ואב העבריים. כרגיל מאפיינת אותו הכבדה ניכרת בעומס החום, הבילוי המרענן בבריכה ולחילופין – הבריחה ההמונית אל המזגנים…

 

ולפני כ-10 שנים…?

•  בחצר בתי הילדים הסתיים פרוייקט הבטיחות של מתקני המשחקים, כך שסביב כל מתקן הותקנה מסגרת עם סומסומית, לצד שיפורים בנוהלי הבטיחות, כנדרש…

•  מבצע התקנת קולטי השמש על גגות בתי המגורים הסתיים בהצלחה בהובלתו המיומנת של חגי ספר, כך שעל הגגות עמדו באותה עת 64 קולטים חדשים, שאמורים היו לחסוך עלויות חשמל שבהפעלת דודי המים החמים.

• לסיום מה שהיה נביא ביטוי ייחודי של חיים חפר שכה היטיב לתאר את הימים האלה:

                        "חמסין, הופיע שוב חמסין

                          הביא עמו סימפוניה של ריחות

                          אוי תני לי צל

                          או שאני פה מתבשל"

ובחזרה לימי יולי 2022:  

»  1.07 – משתתפים בצערם של ירון טובין (בן שריד) ובני משפחתו על מותו בטרם עת של בנו יקירו גיל. יהי זכרו ברוך!

»  7.07 – נברך מקרב לב את חברתנו היקרה נעמי ברקן במלאת לה 80! שפע ברכות, איחולים טובים, בריאות ואריכות ימים!

תמונה של נעמי ברקן והילי פלגי

»  8.07 – קבלת שבת עם אלדד חרובי על שורשיו הקיבוציים של הפלמ"ח. היה כדאי!

» 9.07 – משתתפים בצערה ואבלה של מירב להב ומשפחתה במות עליה אביה יואל מן ז"ל. שלא תדעו עוד צער!

» 13.07 – בצער רב אנו משתתפים באבלם של פולה, שי, הילה וכל משפחת קורכין על פטירתו של חברנו היקר מאיר ז"ל. יהי זכרו ברוך! שלא תדעו עוד צער!

»  15.07 – נולדה לנעמי ויורם ברקן נינה, נכדתם של ענת וחי ובתם של גבי וסער. נברך את כולכם במזל טוב, שפע ברכות ואיחולי אושר ונחת על הולדתה של מיקה!

» 17.07 – מור וליעד ירון וילדיהם עברו בשעה טובה למשכנם החדש בשכונת המכוורת. תתחדשו ותתרווחו בגדול!

» 19.07 – תומר מרינובסקי שלנו עשה זאת שוב! – זכה לשמחתנו במדליית זהב בהרמת משקולות במכביה. שאפו גדול ובהצלחה בהמשך!

»  20.07 – מאד שמחים וגאים לברך את ינאי (יאנוש) חיאל לרגל קבלת דרגת סגן אלוף בחיל המודיעין במסגרת פעילותו החשאית.
כל הכבוד!

»  20.07 – משתתפים בצערם/ן של זיוה, יוני ואורלי על מותה של אמם/ן לאה כהן ז"ל (חברת קיבוץ שריד לשעבר) בקיבוצה עין חרוד. יהי זכרה ברוך!

» 25.07 – שמוליק לשם סיים בימים אלה ממש 5 שנות כהונה כיו"ר אגש"ח קיבוץ שריד והעביר את תפקידו ליו"ר החדש רז גור אריה שזכה לאמון החברים בקלפי. בהצלחה  רבה לשניכם! 

 

» 26.07 – נפרדנו בצער גדול מחברתנו היקרה מיכל שגיא ז"ל . נזכור אותה כמי שהיתה מסורה למשפחתה, לעבודתה ולפעילויות התרבותיות-חברתיות של הקיבוץ. משתתפים בצערה ובכאבה העמוק של המשפחה על לכתה בטרם עת. יהי זכרה ברוך!

»  28.07 – גדי סלוצקי היקר איננו! משתתפים מקרב לב באבלה ובצערה של משפחת סלוצקי ומאחלים לכם שלא תדעו עוד צער.
יהי זכרו ברוך!

» 28.07 – בכפר ורדים נפטרה ג'ני יחיאלי ז"ל, גיסתן האלמנה של חברתנו היקרות יעל אייזנר ומיכל חומסקי. לבנו עם כל בני המשפחה!

ולאחר הסיכום התמציתי של חודש יולי נעבור עכשיו לסיכום קצת יותר ממצה של חודש אוגוסט שנסתיים לאחרונה:


אוגוסט, שם החודש השמיני בלוח הלועזי, המקביל לחודש אב העברי, בן 31 יום, והוא נקרא כך לכבודו של הקיסר הרומאי אוגוסטוס.. זהו בלי ספק החודש החם ביותר בשנה, עם עלייה ניכרת נוספת   בעומס החום. כאז גם כיום הגזרות הכלכליות, האמרת המחירים התלולה ונושא התקיפה באירן לא יורדים לצערנו מסדר יומנו, כשברקע (איך לא?) הבחירות החמישיות הקרובות (מי צריך אותן?).

ומה לגבי מה שקרה לפני 10 שנים?

• לקראת פתיחת שנת הלימודים הסתיים השיפוץ וההתקנה של הקומה התחתונה בבית הקומותיים (שחזר לנשום..!), שהפכה לגן ילדים חדש השלישי במספר העונה לשם "פרפר". בשעה טובה!

• לאחר חופשת קיץ נפלאה, מאתגרת ומלאת חוויות בכל הגילאים, נפתחה שנת הפעילות תשע"ג בחינוך החברתי עם כ-120 משתתפים (כ-40 בנעורים ועוד כ-80 במרכז הצעיר והבוגר, שברובם   המכריע ילדי שריד!).

• מגרש חנייה נוסף הוקם מצפון לשיכון מלט בנסיון להסדיר את בעיית חסימת הכביש הפעיל שלצדו. נקווה לטוב!

• משפחות וולף, צ'חנובסקי ונאמן חנכו את ביתן/משכנן החדש בשכונת הבנים, בשעה טובה ומוצלחת.

• ב-20 לחודש יצאו כ-400 עובדי גמל (כשהמפעל עוד היה בבעלותנו…) ובני משפחותיהם ליום כיף בחוף שונית שליד נווה ים. קיאקים וחסקות בים, משחקי שולחן, טניס שולחן וכדורגל שולחן על החוף, פינות יצירה לקטנים ולמבוגרים, משחקים בבריכה וקפיצות מעל למתנפחים, כל אלה לצד שפע של אוכל ומשקה טעימים ומרווים. אכן יום כיף כהילכתו!    היו ימים…!

וכעת בחזרה לימי אוגוסט 2022:

»  1.08 – פורק גג האסבסט של אולם הספורט והוחלף בשעה טובה על ידי גג בריאותי יותר. שאפו למועצה. כשמגיע, מגיע…

»  3.08 – הותקנה סככה ראוייה ומשובחת בחצר של מרכז "דקל". יודעי דבר "הלשינו" שיש להודות על כך לדורון זבולון. תודה!

» 5.08 – בקבלת השבת ארחנו את יעקב שורר, שסיפר לנו על דאר אל עומר, השליט המוסלמי מהמאה ה-18. פרק היסטורי ממש מעניין!

»   5.08 – החל מבצע "עלות השחר" מול ובתוך רצועת עזה ובכלל. ניתן היה להתרשם מהמיקוד, היעילות, מידת ההצלחה ובעיקר מהחתירה לסיומו המוצלח בעתוי המתאים, גם אם חלק מאיתנו היו מעדיפים לוותר על מבצעים מוצלחים מסוג זה ולהתמקד סוף סוף בפתרונות מסוג אחר למצבנו העגום. למבצע התלוותה כרגיל בשנים האחרונות תופעת נדידת אוכלוסין למקומות בטוחים יותר במרכז ובצפון, ובין אלה ש"נדדו" מצאנו גם, בין היתר, את מיודעינו מיכאלה ונבות מילוא שהתארחו זמנית בשוהם. נקווה שלא נזדקק לעוד מבצעים מסוג זה…

» 7.08 – מזל טוב לסבים דניאלה ולייזר, להורים דור ומתן ולאח מעין דרבקין להולדת בן כרמל. שפע אושר ונחת!

»  11.08 – ט"ו באב – ערב שירי אהבה על המדשאה בבריכה שלנו בנוכחות כ-150 איש, שרובם דיווחו על הנאה מרובה מהאירוע..  העיקר שנמשיך לאהוב!

» ארחנו בבריכה את ילדי מנשייה – זבדה ליום בילוי נהדר במסגרת קייטנת "שכנים ונהנים". רעיון יפה ויחסי שכנות נאים, שגם בוצע בהצלחה!

»  מזל טוב לסבתות אורה בר ומירה אוזרוביץ, להורים שחר ודניאל ולכל המשפחה להולדת הנכד/הבן שגיא, אח לדור. תרוו נחת ואושר רב!

ולדיווח הספורטיבי הממלא אותנו בגאווה רבה: 
» עומר רמון, בנם של נאוה וגיל ונכדם של עדה ואורי היה חבר בנבחרת המרתון הישראלית לאליפות העולם באתלטיקה קלה שהתקיימה בגרמניה. הם היו שותפים לאירוע היסטורי, כאשר לצד מדליית כסף ומדליית ארד של שניים מהרצים הישראלים עלה בידם לזכות במדליית הזהב הקבוצתית, דווקא במינכן שבגרמניה… שאפו ענק!   וכמובן שאפו גדול לחברנו אמיר רמון שאימן ומאמן את חניכו עומר במסירות ובמיומנות רבה!

» 16.08 – שיחת קיבוץ – 1) קבלה לחברות מותנית של דורית (זקס) ועידן רוזנטל, המתעדתים לבנות את ביתם בשכונת הפרדס (כדורעף חופים) במהרה בימינו… בינתיים נודע לנו שעל פי תוצאות ההצבעה בקלפי הם התקבלו ברוב גדול. בהצלחה לכם!   2) דו"ח אקטוארי מפיהם של יובל דורי -היועץ הפנסיוני שלנו – ושגיא צוקר – יו"ר ועדת הפנסיה שלנו. על פניו נראה ומורגש שמצבנו בנדון הולך ומשתפר.

»  17.08 – אירוע סיום פעילות המרכזים בחופש הגדול התקיים בבריכת השחייה (א'-ב'  ג'-ד'  ה'-ו'). נאחל להם המשך פעילות מוצלח גם במהלך שנת הלימודים העומדת להפתח.

»  18.08 – פעילות ססגונית עם תהלוכת עגלות, טרקטורים וקלאב -קארים לרגל קבלת ילדי גן אילן העולים לכיתה א'. בהצלחה לחמודים!

»  ובפסק זמן נעים נעצור לרגע ונודה מקרב לב לחברנו היקר רמי לופי על פעילותו המסורה ארוכת השנים בטיפול בקלנועיות של חברינו הותיקים. לא מובנת מאליה ההיענות המהירה והאדיבה לכל פנייה, כמעט בכל שעה ובכל מצב. באמת ראוי להערכה רבה!

תמונה של רמי לופי

• וזה גם המקום המתאים להציג את מעשיה של עוד חברה שלנו במסגרת הפינה העוסקת בתעסוקת חברינו שלרוב לא ידועה לרבים מבינינו:
והפעם נכיר בצורה בלתי אמצעית את חברתנו חגית ברקן המספרת לנו:  " לפני 10 שנים נעניתי למודעת דרושים של כפר הנוער החקלאי כדורי – "מחפשים רכזת נעל"ה במשרה חלקית". לא היה לי מושג מה זה נעל"ה, אבל ידעתי שכפר הנוער הינו מקום מיוחד ומאתגר. נעל"ה – נוער עולה לפני הוריו – הינו פרוייקט בו נקלטים במוסדות שונים ורבים בארץ בני נוער זכאי חוק השבות, המגיעים ללא הוריהם ומתחנכים בתנאי פנימייה. העבודה בפנימייה בתפקיד ניהולי הינה מאתגרת, מעניינת, מגוונת ומאד מעשירה. בתפקידי עסקתי בקשת רחבה של משימות – הדרכת צוותים העובדים תחתי, קשר עם מוסדות ומשרדים ממשלתיים, דאגה למשפחות מארחות ועוד, אבל בעיקר זמינות 24/7 לצרכים השונים של החניכים. במהלך שנותי בכדורי נוספו לי תפקידים רבים: רכזת קליטה של כלל חניכי הפנימייה, קב"סית למניעת נשירה של חניכים ממערכת החינוך, ריכוז הלימודיה, ליווי קומונה, אם בית מרכזת ועוד. כל תפקיד כזה טומן בחובו אתגרים וקשרים שונים, אך כולם מחייבים קשר טוב וחם עם חניכי הפנימייה והצוותים החינוכיים. בשנים האחרונות נוספו אתגרים משמעותיים, כדוגמת תקופת הקורונה, קליטת הצלה של פליטים מאוקראינה ועוד…  לאחר 10 שנים, עם תחושה מלאה של מיצוי, החלטתי לסיים את תפקידי, להיפרד מכדורי ולהמשיך הלאה…".  נכון שזה היה מעניין במיוחד?

• וכהשלמה אנו שמחים לברך את חגית על מינויה החדש כרכזת תחום הבריאות והרווחה בשריד, המחליפה את רום הרוש המסיים את תפקידו המסור. נודה מקרב לב לרום על העשייה הברוכה ונאחל לחגית הצלחה רבה בתפקידה החדש, כי הצלחתה תהיה בלי ספק גם הצלחתנו!

תמונה של חגית ברקן

» 18.08 – בקבלת השבת ארחנו את אבנר גלילי מיפעת, ממקימי ומנהלי מוזיאון ההתיישבות שביפעת לאורך שנים רבות. שמענו ממנו על פרק חיים הראוי לציון, מרשים ומעניין ביותר. המפגש התקיים בהנחייתה של חברתנו אתי ארד, שעובדת בהצלחה רבה במוזיאון מזה 15 שנה(!) בהדרכת קבוצות המגיעות לבקר בו.  ולמי שעדיין לא עשה זאת, בהחלט מומלץ לבקר במקום ולהתרשם ממה שהמוזיאון יכול להציע למבקרים בו.

» 22.08 – נסתיימה הקרנת הסרטים לילדים ובני נוער ליד הכלבו ועל כך מגיעה ברכה חמה לנועה דרורי ולבני הנוער שיזמו והפעילו את המיזם. מבצע מוצלח, שיש טעם להמשיך בו בצורה כלשהי גם מעבר לימי הקיץ הלוהטים…

»  ואם במילוי תפקידים בתחום הזה ידובר, אז…" הי לכולם!  שמי טליה ואני מנהלת החינוך החברתי החדשה. אנחנו מחפשים ספות, פופים, שטיחים לחדרים של הנוער, וכל מוצר חשמלי משדרג פנוי ( מדיחים וכד'). אם יש לכם למסירה נשמח לדעת על כך.  המשך מעולה ותודה!".

»  21-26.08 ואילך – מתקיים ארכיון פתוח לציבור הרחב, להיכרות, לעיון, להעמקה וכדומה, בהנחייתה ותפעולה המסור של איילת קרוא-רוזן, מנהלת הארכיון שלנו. מאד מומלץ ומזמין!

»  25.08 – הסתיימו ערבי "חמישי לח" בבריכה וניתן לסכמם בחיוב רב כערבים מהנים, טעימים ונעימים. להתראות בקיץ הבא והרבה תודות לצוות המארגנים המסור!

» 26.08 – בקבלת השבת הוקרן הסרט "הקשה שבלחם", שצולם על ידי בנות מגמת הקולנוע אורט-ביאליק, שעוסק בצורה מרגשת בסיפורה של בת שריד מורן ברק מיפעת, על התמודדותה הממושכת עם מחלת הסרטן. סיפור מאלף!

»  26.08 – שישי בגיציה והפעם עם "אסי זיגדון והצדיקים" למופע "מחשמל". כל מי שהזדמן והגיע זכה לחווייה נעימה, עליזה ו…מחשמלת!

» 28.08 – א' אלול  – חודש הסליחות. יש ממי לבקש? האם יש על מה לבקש? האם יש סיכוי לקבלת סליחה?   זה לא רק בין האדם למקום, אלא ואולי בעיקר בין האדם באשר הוא לבין חברו, בין אדם  לאדם. נסו זאת!

» אנו מאחלים לרועי, בנה של שרי – אחות המרפאה המסורה שלנו – החלמה טובה ומהירה לאחר תאונת "פגע וברח" שעברה עליו. מחזיקים לכם אצבעות!

»  לאחרונה התפרסמו בכלי תקשורת שונים ידיעות רבות, וברוב המקרים גם סותרות וגם לא מספיק מהימנות, על גורל הטיפול במפגע הכניסה לשריד ומצב הכביש החולף לו במהירות לידינו. בינתיים הכל "תכניות בעלמא" שלגמרי לא ברור מה האמת שבהן. נקווה כולנו שבקרוב תהיה לנו אפשרות לדווח לכם על משהו ממשי יותר בנדון…

» קיר הבטון העובר בין ביתם של שוש ויוסי לבין ביתה של אורה בר עמד להתמוטט. הוחלט להרוס אותו ולהקים במקומו מסלעה נאה שאמורה להיות יותר בטיחותית. העבודה כמעט הסתיימה בשעה טובה ואנו נקווה שהדבר ישפר משמעותית את המצב במקום.   

לקראת סיום: 
אז איך מסיימים את הקיץ?

                                                קוטפים תאנים מתוקות כדבש מהעץ בשיכון "הלולים",

                                                זוללים עוד תירס חם ב"חמישי לח" בבריכה,

                                                נטפים מיץ אבטיח אדום וקר על הדק מול נוף העמק,

                                                ולא שוכחים להכין סנדוויץ לבית הספר עם תחילת הלימודים…

 

ובזאת סיימנו  הפעם את הדיווחים על החודשים יולי-אוגוסט, שכדברי שירו של שלמה ארצי הצטיינו במיוחד ב"חום יולי-אוגוסט".  שוב נקווה שתמצאו/מצאתם עניין בדיווחים, או לפחות בחלקם, ואנו נשתדל לשוב אליכם במהרה עם הדיווח המעודכן על חודש ספטמבר ועל כל מה שקשור לתחילת שנת הלימודים החדשה ואירועי חגי תשרי.     
להתראות וכל טוב לכם!  

תגובה אחת

 1. רעיה זקס הגב

  כל הכבוד לכם, על תעוד חיינו בכתובים.
  איך אתם כותבים?
  זה לא מובן מאליו…
  תודה

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן