החודש שחלף // מהדורת יוני 2022

קיר הפסיפס בבית ספר "שגיא" - מתנת מסיימי כיתות ו' 2022 .

יוני – החודש השישי בלוח השנה הלועזי, המקביל לחודשים סיוון-תמוז בלוח העברי. החודש התקיים ברחבי המדינה שבוע הספר עם היצע ענק של ספרות יפה, שירה, ספרות בדיונית, ספרות ילדים, ספרות בישול ואפייה ועוד כהנה וכהנה. וכרגיל, מול השפע הזה שבו נתברך אצלנו עולם הספרות תמיד תעלה השאלה הנצחית – במה לבחור? אני ברוב צניעותי הייתי ממליץ לבחור בשני ספרים שהופיעו לאחרונה מפרי עטם של א.ב.(בולי) יהושע ז"ל ושל דוויד גרוסמן, שיבדל לחיים ארוכים ופוריים. הראשון "צייד" אותנו בספר "המקדש השלישי" המאד אקטואלי ורלוואנטי לימים טרופים ומשיחיים אלה, ואילו השני בכשרונו הרב נתן פירוש אישי ומדהים לסיפורו התנ"כי של שמשון – "דבש אריות".  בהחלט מומלצים!

ובחזרה לאירועים שעברו עלינו בחודש יוני 2012:

• רעיה זקס כתבה אז על "מלכות החרמון" לרגל טיול הקיץ להר הכי גבוה בארצנו הקטנה, וכך היא כותבת בין היתר: "…אם לטייל לחרמון, אז רק בקיץ! …הפעם, אצלנו קיץ, ובחרמון אביב. מזג האויר נפלא, רוחות בריזה מרעננות, ראות נהדרת, צבעים מכל המינים, עליה נוחה ונעימה ברכבל, נוף יפיפה ולב מתרונן…"    המלצה מעניינת לטיול קיץ?

• ב-9.06 התקיים בבית המוסיקה קונצרט שהוקדש לחברתנו צפירה יונתן על ידי אביבה שץ חברתה, סבתו של הצ'לן הרן מלצר. לצדו ניגן הפסנתרן המוכשר אילון בן יעקב (שניהם עוד לא בני 18!), מחיאות הכפיים היו רמות, חמות וממושכות.

• יכולנו גם אז להודות מקרב לב לעדה ואורי רמון על הקונצרטים המוקלטים/מצולמים ועל החיים המענגים והמעשירים את קהל הצופים/מאזינים.

• ב-15.06  התקיימה קבלת שבת במועדון, שהוקדשה לכבודה של מרים רות המיתולוגית, שילדים וחברים רבים נהנו ועדיין נהנים מפירות יצירתה.

• לירון פרסאי דיווחה על חידוש פעילותה של ספריית הילדים לטובת ילדי שריד והזמינה לבוא, לראות, לקרוא, להחליף ובכלל – לפגוש את הספרים ואת הילדים…ואת מה שביניהם.

• וכרגיל ומקובל כל שנה בחודש יוני, ב-20 בו סיימו התיכוניים את שנת הלימודים ופנו לעבר חופש צונן וקריר (?), נעים וטעים! וב-28.06 הצטרפו אליהם תלמידי הגנים והיסודי, ובראשם הבוגרים בשתי המסגרות – בוגרי גן אילן שעלו לכיתה א', בוגרי היסודי שעלו לכיתה ז' ובוגרי התיכוניים שסיימו את מסלול לימודיהם, לעת עתה… הדרך של כולם עדיין ארוכה ורבה. נוחו והתכוננו לבאות!

ובחזרה לימינו אנו במאי 2022:  

»  2.06 – משתתפים בצערם של שלמה הרוש וכל משפחתו במותה של אחותו מסעודה בוזגלו ז"ל במבשרת ציון. יהי זכרה ברוך!

»  3.06 – חברי עמותת אתגרים הגיעו לבקר את חברם/חברנו רפי פרסאי ולהסב עמו לארוחת בוקר חברית. מחווה מרגש ומכבד!

»  3.06 – בקבלת השבת התארחה הרבה טלי גורן-ספיר מקיבוץ גזית, ששוחחה איתנו על הגדת החסד על פי הסיפור במגילת רות. נשמע מעניין!

»  4-6.06 – אירועי חג הביכורים בשריד בהסתמך על דיווחה המדוקדק של של רותי בק הבלתי נלאית: " האירועים אורגנו על ידי ועדה חזקה ומשקיענית שפועלת כבר כמה שנים, הפעם בתוספת  כוחות חדשים של בני נוער נפלאים.  התחלנו כהרגלנו בהתכנסות המסורתית ליד הכלבו/סילו עם עגלות מקושטות וירדנו בשירה עליזה לשדה שמאחורי השכונה הדרומית, בשלל עגלות,   קלאבקארים וגם…רגלית. בשדה קיימנו פעילויות שונות במשך כשעה – הנינג'ה החקלאי הראשון, שנבנה מבלות של קש, פינת צילום, שזירת זרים לראש, בועות סבון וחיפוש סוכריות בתוך הקש.לאחר כשעה עברנו לשדה הסמוך, שם נערך הטקס כמיטב המסורת שלנו, בהנחייתם המיומנת של נועה אשכול ואדר דותן. השנה השתתפו ורקדו רבים במגוון רחב של הרכבים – החל מריקוד התינוקות והאמהות, המשך בריקוד הנוער הבוגר, ריקוד המרכזים,  וכלה בריקוד הנשים המרנין. שמענו כהרגלנו את ברכת החג מפי יו"ר האגודה דורון וסיימנו עם המטס של ארנון, ששלח אלינו ממרומים שפע של סוכריות מתוקות.   משם עברנו לפעילויות המדרחוב שעל הכביש שליד ההרחבה ונהנינו מפעילויות ילדים, גאסט דאנס, ג'גלינג ועוד.
וכמובן -בית קפה חפשי, מזנון בנות ובני המצווה למימון פעילויות הבת/בר מצווה שלהם וברקע המזנונים הטעימים של אמג'ד שלנו.    חתמנו, שוב כהרגלנו, בפאב בגיציה עם בירות והרקדה לתוך הלילה לצלילי עידן רוזנטל הדי.ג'יי   אם נזכיר גם את מגלשת המים שעל הדשא, שהצליחה להעסיק את הילדים לאורך שעות רבות במהלך ימי החג בהפעלה של בני הנוער. 
הטקס ומעגל הרוקדים צולם מגבוה בעזרת רחפן על ידי ענת חרמוני ופורסם למחרת בג'רוסלם פוסט. אנחנו על המפה! נוכל לסכם בסיפוק חג שבועות מהנה ומוצלח!"  שאפו ותודה!

»  5.06 – חודשה הקרנת הסרטים בקולנוע המקומי ובהקרנת הבכורה צפינו ב"פארק היורה" לילדים . ההמשך של המיזם במחשבה ובתיכנון באחריות בנות המחוייבות האישית – שיר רזניק, גיא הראל וליאור ברקאי – בשלב שזה מדובר על יום הקרנה לילדים ויום למבוגרים. בהצלחה! כל הכבוד ליוזמה החשובה!

» 6.06 – ארבעים שנה למלחמת לבנון הראשונה (זאת שנקראה בשעתו בגישתנו האופטימית ההזוייה "מלחמת שלום הגליל") שהחל מ-1982 הכניסה אותנו ל"בוץ הלבנוני" הזכור לרע. ברוך שפטרנו ממכה זו. זכרונות עגומים…!

»  לאחר שנות עבודה ארוכות, מסורות ואחראיות סיים אליעזר (לייזר) רוזנפלד את עבודתו במדגרה ויצא לגימלאות. נודה לו מקרב לב על תרומתו הרבה בתפקיד ונאחל לו הצלחה רבה בדרכיו החדשות! זה מגיע לו!
* חי ברקן מוסיף לנו שלייזר עבד במדגרה משנת 2000 בתור אחראי אחזקה והדגרה. בשנים האלה המדגרה הגיעה להישגים רבים ונעים במידה רבה בזכותו של לייזר".

» בסוף חודש מאי נערך גמר ארצי בליגה לבתי הספר בניווט ספורטיבי, שנערך על מפת "יער אילנות" במרכז הארץ. יסמין ירון שלנו (הנכדה של ניבה), תלמידת כיתה ז' ב"העמק המערבי", זכתה במקום השלישי המכובד לתלמידי שכבת ז'-ח' ארצי. וזאת באחת התחרויות הראשונות שהיא השתתפה בהן. כל הכבוד ליסמין והצלחה בהמשך!

»  תומר מרינובסקי שלנו השתתף בתחרות הרמת משקולות שהתקיימה במינכן שבגרמניה לזכר 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת 1972. מכובד ומכבד גם יחד! ולקראת סגירת הגיליון, ולמרות שזה שייך לחודש יולי, נודע לנו שתומר זכה ממש בימים האחרונים במקום הראשון באליפות ישראל בהרמת משקולות לנוער. כל הכבוד! בהצלחה בהמשך!

»  דר' איימי אייזנברג סיימה לאחרונה בשעה טובה את חוק לימודי הרפואה שלה הארוך והמייגע, זאת לאחר שזכתה לאחרונה לתעודת הצטיינות כמתמחה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא לשעבר). כל הכבוד לאיימי ואיחולינו להמשך הצלחה בדרכך!

»   7.06 – רז גור אריה נבחר ברוב קולות הקלפי ליו"ר הקיבוץ (האגש"ח).  מאחלים לו ו…לנו המון הצלחה ותוצאות טובו במילוי תפקידו.

» 10.06 – בקבלת השבת הוקרן שוב לאחר שנים רבות הסרט המיתולוגי שלנו "הקיבוץ בכורסא". הוי כמה נוסטלגיה, כמה זכרונות טובים, כמה חברים טובים שטוב להזכר בהם, ובכלל… טוב שמתעדים למען הדורות הבאים!

»  12.06 – חדר המתפרה המיתולוגי של חברתנו דליה ארדי הועבר בחלקו למשמרת לארכיון הקיבוץ, המקום הכי מתאים לשימור ולזכירה. יפה לנו! ובהזדמנות זו לא יהא זה מיותר להודות לדליה על שנות תרומתה הארוכות והמסורות!         

ואם בארכיון ידובר, אז כאן המקום לעבור למדורנו " עיסוקי חברינו שלא תמיד ידועים לנו, לפחות לרובנו…": 
שמי איילת רוזן קרוא, אני בת קיבוץ שריד, גרה בקרית טבעון, עוסקת בכתיבת סיפורי חיים של אנשים ומזה מספר שנים לא קצר גם מנהלת את ארכיון הקיבוץ. מנקודת מבטי הפעילות בארכיון עיקרה איסוף וחקר, כאשר המהות הינה שימור והנצחה, שימור והנצחה כערך המבקש להכיר ולהוקיר את מה שקדם לנו והבנה שאנו מתווספים לאלו שהיו כאן לפנינו – סיפורי המקום, סיפורי הראשוניפ, אלו המהווים את היסוד עליו אנו עומדים. הם נקודת המוצא ממנה אנחנו הולכים, יום יום, איש איש, לדרכו, ואליה שבים.   העבודה בארכיון משתרעת על פני מגוון רחב של  נושאים: דיגיטציה של מסמכים ( תעודות, תמונות, סרטים ), סידור, מיחשוב והנגשה של המצאי. כתיבת "עלים לזכרם" של אלו שהיו כאן ואינם עוד, מתן מענה לאנשים שפונים אלינו בשאלות שונות הקשורות לקיבוץ של פעם. אירוח משפחות שמתחקות על עברן. סיוע  לסטודנטים וחוקרים מתחומי עניין שונים. פיתוח פרוייקטים חינוכיים. פיתוח קשרים עם אנשים וגופים בצ'כיה, שהובילו לפרוייקט ההתחדשות של "יער מסריק". יצירת קשרים עם רשות העתיקות והקמת תצוגה של ממצאים מאז ימי שריד המקראית ועוד ועוד.   לצד כל אלה שיפוץ "בית אמנון", משכן הארכיון, כמרכז הנצחה ומורשת של קיבוץ שריד. השיפוץ מתבצע על פי גישת השימור. ואמנם, לפני מספר ימים נערכה פתיחה חגיגית של אולם ההתכנסות והתצוגות ב"בית אמנון". במקום כבר מתקיימות פעילויות וכעת מתגבשת תכנית לפעילויות נוספות."   אכן פעולה מבורכת וראוייה להכרה והוקרה. נכון שלא כל כך ידעתם על כך,

איילת עם בובות מתיאטרון הבובות של דן אמיתי בפתיחה החגיגית המחודשת של "בית אמנון"
התלבושות לבובות מעשה ידיה של אורה בר.
צילום: יחיעם קרוא. שריד.    19.06 2022

»  14.06 – ברחבי הארץ יום הוקרה למילואימניקים באשר הם שם וכאן, בכלל ובקיבוץ שריד בפרט. זה לא מובן מאליו במציאות המורכבת בה אנו חיים וחווים בימים אלה. תרומתם לא תסולא בפז והדבר בהחלט ראוי לציון ולהדגשה!

» 14.06 – נברך את זוהר הרוש בשעה טובה ומבורכת לרגל שחרורה משירותה הצבאי המשמעותי בתור מכונאית מטוסי F16 במוסך, הן בבסיס רמון והן ברמת דוד. כל הכבוד לשירות ובהצלחה בהמשך!

» 15.06 – תערוכת סיום של מחזור נוסף של מכינת "הרועות למרחקים". עוד מחזור מוצלח שסיים אצלנו בהצלחה רבה, גם על פי התצוגה בתערוכה. נתראה במחזור הבא שיגיע אלינו לטובה.

»  ביוזמת המועצה האזורית ובליווי צמוד של אנשי החצר/נוי שלנו הושלם בשעה טובה בהצלחה מבצע ניקוי "הצפרדעים הירוקים" לאשפה. הגיע הזמן לכך וטוב שזה הגיע!

»  15-25.06 – שבוע הספר העברי ברחבי הארץ עם הדוכנים הרבים והמגוונים, השיטוטים בין ערימות הספרים ועם ההתלבטות בדבר הכותר/ים הראויים לרכישה. כמה סמלי הדבר שדווקא ביום שבו נפתח השבוע נפטר והלך לעולמו לצערנו הסופר א.ב. יהושע, אחד מבכירי סופרי ישראל בעת החדשה, בעל רשימת כותרים ארוכה, משובחת ומאד מייצגת. יהי זכרו ברוך!

» חודש ההצדעה ללהט"בים,  אירוע חשוב כי דווקא בימים טרופים אלה, כאשר כל מי ששונה בהקשר זה או אחר, מוחרם, מוחרג ומותקף על ידי היסודות האפלים שבחברה שלנו, מגיע להם שנעצור לרגע ונפנה אליהם זרקור חיובי ואוהד.

»  17.06 – בקבלת השבת אירחנו את אירנה קרבצינסקי, שהתייחסה בדבריה למערכת היחסים שבין רוסיה לאוקראינה, שהובילה בסופו של דבר לפרוץ המלחמה הנוראית שביניהן ולתוקפנות הגסה מצד הקלגסים הרוסיים… והעולם שוב(!!!) שותק!

» 18.06 – הפסקת החשמל הבלתי צפוייה, שארכה שעות ארוכות, מאמצע הלילה ועד לשעות הצהריים המאוחרות, המחישה לנו שוב עד כמה אנו תלויים במקורות האנרגיה למיניהם, ומה צפוי לנו אם הם לא יעמדו לרשותנו/לצדנו…

»  19.06 – התרמת דם במועדון לחבר והפעם "זכינו" לתרומה של 32 מנות (בלבד!). תודה לאלה שהגיעו ותרמו, אך כדאי להזכיר ולזכור, שמעבר לעובדה שזה מעין ביטוח קהילתי בבנק הדם, הדבר מעיד גם על מידת הערבות ההדדית שבינינו. חישבו על כך לקראת ההתרמה הבאה!

»  20.06 – משתתפים באבלם ובצערם של חברתנו ג'יימי רופאייזן ושל בני משפחתה על מות אחותה לורי ז"ל בארה"ב. יהי זכרה ברוך!

»  20.06 – יציאת התיכוניים לחופשת הקיץ, וביניהם היוד"ביתניקים ( השמיניסטים בעגה העירונית), שסיימו בשלב זה את חוק לימודיהם ויוצאים לדרכים חדשות, ואלו הם: אגם אסרף, עמית ברטל,   יובל הרוש, שחר ונגר, עופר חרמוני, ים יעקב, רן כפרי, ליבי שמשי-נץ, רותם לידר, קלרה מאבה, אביב מטיאס, צוף ניר, רועי סביון, לו צ'פלין ויונתן קליין.
צאתכם לשלום ובהצלחה בדרככם!

לכל שאר התלמידים, המורים, עובדי ההוראה ו…ההורים – חופש נעים וצבירת חמצן לקראת שנת הלימודים הבאה עליכם לטובה!

» 21.06 – זהו היום שמימים ימימה נחשב למועד הרשמי לתחילת הקיץ, שבו כידוע יש הכי הרבה שעות אור ביממה. החל מתאריך זה ואילך, מבלי שנחוש בכך, שעות האור הולכות ומצטמצמות. אז שיהיה שפע של אור בחיינו!

»  21.06 – מזל טוב ושפע ברכות מקרב לב שלוחות לחברתנו היקרה רינה כהנא במלאת לה 80 (!!!).  מיטב איחולינו לאושר, הצלחה,  ובעיקר ובראש ובראשונה הרבה בריאות!

»   23.06 – "בוגרי שריד" חוגגים אף הם את תחילת הקיץ עם מופע טלפתיה של ג'דיני – "סערת מוחות". ההדים מהמופע בהחלט חיוביים.

»  23.06 – מפגש קבוצת ניצנים, שהתקיים הפעם בחוף קיסריה, התמקד בציון יום הולדתו ה-80 של אחד מבני הקבוצה שהגיע לשם כך במיוחד מארה"ב כדי לציין את האירוע בחברת חבריו לקבוצה.

»  24.06 – קבלת שבת עם חברנו צבי ילינסקי, שעסק בדבריו בנושא מדיניות הרווחה של מדינת ישראל על ממשלותיה השונות כלפי הקשישים ובני הגיל השלישי. חשוב שכולנו נדע  ונהיה מודעים לכך!

»  ברכות מקרב לב לסמדר ורן אלמן עם כניסתם למשכנם החדש, המרווח והיפה באזור מרכז הקיבוץ. תתחדשו ותתרווחו בגדול!

»  ברכות ואיחולים מקרב לב למשפחת בן יוסף הצעירה ( שירן, אביתר, רונה ועומר) עם חנוכת ביתכם החדש בשכונת המכוורת. תהנו מהבית ומהמקום ותתברכו עם שובכם לשריד!

»  ובפינת המילה הטובה והחמה אנו מביאים דברים בשם אומרם בזו הלשון: " רוצים להודות מקרב לב לניר רזניק, שתוך הפגנת רגישות ומקצועיות ללא פשרות הצליח להנחיל לעוד ילד שלנו את רזי המקצוע והביא אותו ל"ארץ המובטחת" של קבלת רישיון הנהיגה, וזאת בתוך פרק זמן מינימלי וביעילות מקסימלית. ובנימה אישית, תודה לך ניר, שגם אותי, האמא הדאגנית והנודניקית של התלמיד השתקן, הכלת בהבנה.  נעמה" אין צורך להוסיף מילים…!

»  25.06 – תחילת ליגת הקיץ האזורית בכדורגל. במשחק שבו הובסו כדורגלנינו בידי שמשית (0-5), ניתן בכל זאת לציין את העידוד הרעשני והרב של אלה מבינינו שהגיעו לעודד בכל תנאי ובכל מצב.   יהיו בעזרת השם גם הצלחות בהמשך…

»  30.06 – גם שנת הלימודים בגנים ובבית הספר היסודי שלנו (שגיא) הגיעה לסיומה ונעים לנו לברך מקרב לב החברים וה…סבים את בוגרי "גן אילן" העולים לכיתה א' ואלו הם: בר רמון, דניאל ברכה, ובל ניישלוס, עומר בן יוסף, עלמה ברק, לי צ'חנובסקי, אופיר נעמני,פלג מור,מיקה שרם לב, רועי וולף, נווה דה קוסטה, שרונה קסל וזוהר ברקן גלמן.
עלו והצליחו בהמשך בכיתה א'!

וכמובן שנברך כאן את תלמידי כיתה ו' הממשיכים בשנה הקרובה לכיתה ז' ב"העמק המערבי" ואלו הם: רוני אשכול, איתי קליין, לביא אשר, גל ירון, עידו מאור, נייר סלוצקי, מור נתיב, גיא ליאור, עילי קליין, גלי אסטרייכר, שירה ברקאי, נטע בר אילן, רוני ניישלוס, הללי זבולון, מעיין פלג, נעמה נגן, תום שחם, ליבי רזניק ושחר קציר יטח.
חופש נעים ולשנס מתניים לקראת האתגר הבא.

»   ברכות לאורן אבנרי עם שחרורך מצהל. ברוכה הבאה ובהצלחה בדרכך החדשה!

»  לעידו אבנרי עם סיום המכינה, ברוך שובך הביתה!

»  לעומר אלמוג, עם חזרתך הביתה מהמכינה ולקראת גיוסך הקרוב למגלן, ברוך הבא ובהצלחה בדרך החדשה

וכאן אנו שוב מגיעים לסוף הדיווח החודשי לחודש יוני. מקווים שתמצאו בו עניין ואף תגלו דברים חדשים ו/או מעניינים שלא יצא לכם לדעת או להכיר עד כה. אנו צמאים לתגובות, הערות, הארות, הצעות  ואפילו דברי ביקורת. מבטיחים ללמוד מכל דבר!  ובינתיים ניפרד מכם עד לדיווח החודשי הבא הצפוי בראשית חודש אוגוסט הבא עלינו לטובה.    כל טוב לכולכם!   

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן