החודש שחלף // מהדורת מרץ 2022

מרץ – החודש השלישי בלוח הלועזי, בן 31 יום, מקביל בערך לחודשים העבריים אדר-ניסן. 
בסוף החורף וראשית האביב מתגלה לעינינו יפי הנוף המדהים של עמק יזרעאל, הרי נצרת שבצפון,
רכס הכרמל והרי אפרים שבמערב ולמולם התבור והגלבוע במזרח. הצבע הירוק שולט בכל, הפריחה עדיין חוגגת וזה הזמן להשתחרר מהקור והגשם ולצאת לחגוג בטבע.

אז מה קרה אצלנו לפני 10 שנים במרץ 2012?

»  בתחרות אליפות הצפון בשחייה שהתקיימה בבית אייל באשדות יעקב הגיעה ירדן ברק למקום הראשון בגילאי 13 בשחיית חזה – 50 מטר ב-42 שניות וב-100 מטר בדקה ושלושים שניות. כל הכבוד לה גם היום!

»  ב-6.03 הוכשר מגרש חנייה חדש נוסף ליד מתבן הכותנה לטובת בעלי הרכב  הגרים בשכנות ואורחיהם, ממנו נשקף הנוף הפתוח היפה של העמק.

»  ב-13.03 סיים אייל אטיאס שנתיים שירות לאומי בטיפוח פינת החי בפנימיית הילדים בכפר יחזקאל. לאחרונה הוא עסק בכך גם אצלנו, אך לצער כולנו פינת החי נסגרה במפתיע שלא בצדק!

»  מחלקת טיפול נמרץ לב במרכז הרפואי העמק בעפולה והאחות האחראית ירדנה דרורי זכו לפרס המחלקה המצטיינת לשנת 2011. גם כיום מגיע להם שאפו גדול!

»  כמו היום גם אז היה ה-21.03 היום בו שווים היום והלילה –  ימי האביב הראשונים התקשטו בפריחה צהובה וכולנו – בני האדם והטבע – נערכנו לחגי האביב והעצמאות.

ובחזרה לימינו אנו במרץ 2022:

»  1.03 – טיול ותיקים שסוף-סוף יצא לפועל לאחר מספר דחיות – לקיסריה, זכרון יעקב ומצפה עופר. אלה שיצאו חזרו מרוצים ומלאי חוויות, בהמתנה לטיול הבא בסדרה.

תמונה מטיול וותיקים קיבוץ שריד

» 1.03 – אמנם נפרדנו סופית (לעת עתה…?) מרמזור הקורונה, אך כל מיני התפתחויות רמזו לנו שאנו עלולים להקלע לעוד מיני-גל מתעורר. נקווה שלא!

»  4.03 – ראש חודש אדר ב' שמרבים בו בשמחה. באותו היום נפתחה גם חנות היד שנייה/וינטז' של אורנית לבנה במתחם העסקים שברפת הישנה. אנו נאחל לה הצלחה ושגשוג.

» – 6.03 – יום רופא/ת השיניים הבינלאומי. זאת גם הזדמנות נאותה וטובה לעצור לרגע קט ולהודות למרפאת השיניים שלנו, לדגנית, לעירית, אירה ולצוות המסור על שירותם הנאמן למעננו.

»  7.03 – נפתח חוג חדש לתירגול שיחה באנגלית בהנחייתו של חברנו סנדי קוטלר. בהצלחה למנחה ולמתרגלים כאחד!

» 8.03 – שיחת קיבוץ שבמהלכה מסר לנו מבקר הפנים שלנו עו"ד עזרא מזרחי דו"ח ביקורת על הממשקים שבין הקיבוץ (האגש"ח) לבין אגודת המתיישבים והועד המקומי.לאחר מספר שאלות  והערות רשמה לפניה השיחה את הדו"ח. בנוסף נמסרו הסיכומים התמחיריים של העסקים והקהילה לשנת 2021.

»  אווה חיאל (מי אם לא היא?) עסקה ועוסקת בימים אלה בגיוס תרומות לטובת פליטי אוקראינה הקרבנות לפלישה הנפשעת של פוטין וצבא רוסיה לארצם. בהצלחה לאווה!

»  10.03 – כמדי שנה זהו היום בו מעלים את זכרם הקדוש של חללי צהל שמקום קבורתם לא נודע. נזכור אותם בגעגוע והערצה.

»  נאחל ל"שוברי העצמות" התורניים בטי ויינברג, תום פרסאי, ליה מלינובסקי והלל אסטרייכר החלמה מהירה ובריאות שלמה.
הקץ לשברים!

» פינת עיסוקי חברים שלנו, שאנו לא ממש מודעים להם ומכירים אותם:

הפעם נפגוש את חברתנו היקרה רחלי (הרוש) לויטה, שמספרת לנו:

" אני עובדת כמנהלת הריפוי במכון התפתחות הילד של הכללית בעפולה ומרכזת את תחום התפתחות הילד במחוז הצפון. עבודת הניהול נעשית לצד עבודה שוטפת באיבחונים וטיפולים   בילדים ומשפחותיהם. המכון חולש על שטח רחב מאיזור קיבוץ אלונים במערב ועד לעין חרוד וכפר תבור במזרח. המכון כולל 45 אנשי צוות – רופאה התפתחותית, שתי נוירולוגיות המתמחות באפילפסיה, רופא קשב, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, דיאטנית, קלינאית תקשורת, פיזיותראפיסטים ומרפאים בעיסוק. בתחילת מרץ עברנו למבנה חדש במתחם היועצת, מקום מרווח ונעים המספק תחושה שהילדים באמת במרכז תשומת הלב. לשם כך נעזרנו במעצבות פנים תוך השקעת מחשבה מרובה בכל פרט ופרט.

מאז פרוץ הקורונה מספר הפניות הוכפל ואף שולש, עובדה היוצרת עומס גדול לתהליך האיבחון ומתן המלצות לועדות השונות –  השמה במעונות שיקומיים, ועדות איפיון וזכאות ולועדות הביטוח הלאומי. אני אישית מאד מחוברת לצוות המכון וביחד איתם אנו מהווים צוות מגוון ששומר על סובלנות וקבלה של תרבויות שונות, גם בקרבנו וגם בקרב המטופלים. מורגשת תחושה של איכפתיות וערבות הדדית ואני מאחלת/מקווה שנשכיל לשמור על המיקרוקוסמוס הזה לתמיד".
באמת מאלף! נכון שלא ידעתם?

 וכפי שקורה לנו לאחרונה לעתים קרובות, בסמוך לפינתנו מתגלה לנו עוד משהו חדש – ננצל את ההזדמנות לברך מקרב לב את חברנו היקר הדר' זיו ארדי לרגל המינוי כראש המחלקה למדעי התנהגות, ראש חטיבת פסיכולוגיה במחלקה ללימודים רב תחומיים, הוראה אקדמית במכללה האקדמית "כנרת". כל הכבוד והיקר לך! אנו גאים בך!

»  לאור פניות שונות שהופנו אלינו,שבהן היו גם גילויי אי ידיעה תמוהים, אנו מוצאים לנכון לשוב ולהזכיר/ליידע שמזה שלוש וחצי שנים אנו מפרסמים מדי חודש בחודשו באתר שריד, במקומי ובמייל דיווח חודשי על חדשות ואירועי שריד תחת הכותרת "החודש שחלף…". אתם מוזמנים לעיין בו, לקרוא, להגיב, להעיר, להאיר ואפילו…לבקר!

»  15.03 – אמנם בהתרעה ממש קצרה, אך מאד דחופה וחיונית, התקיימה התרמת דם בשריד וכנראה שבשל קוצר הזמן נתרמו הפעם רק (!!!) 22 מנות דם. נרשה לעצמנו להזכיר, שבנוסף לגורם  החשוב כשלעצמו של התרומה לזולת, תרומת הדם מהווה גם מעין ביטוח קהילתי ואישי העשוי להדרש על ידי כל אחת ואחד מאיתנו. נקווה כולנו לשיפור משמעותי בכמות התורמים. 

»  15.03 – יום העובד/ת הסוציאלי/ת הבינלאומי בעולם, בארץ ובשריד. תמיד טוב לפרגן ולהודות מקרב לב לחברנו העוסקים בכך ולכל ציבור עובדי הציבור הנפלאים הללו, שעושים לילות וימים במתן שירות נאמן ומהימן הרחק מזרקורי התקשורת ולרוב בתרומה שבהחלט לא תואמת את המאמץ שהם משקיעים בתפקידם. אנו מודים לכם וגאים בכם!

»  18.03 – לפנות ערב פורים לילדים עם עמדות משחק ויצירה, הרבה תחפושות, מוסיקה, כיבודים ואוירה עליזה ומדבקת.

צילום: גפן קלין

»  18.03 – בשעות הערב/לילה פורים בגיציה. אמנם לא במתכונת לה הורגלנו קבל עם ועדה בחדר האוכל, אך בכל זאת אירוע משמח ועליז, עם קצת תחפושות, הרבה אוירה טובה, הרבה שתייה  ("עד לא ידע…"), ריקודים וכיבוד טעים. העיקר הוא ששמחים וחוגגים, במיוחד בימים טרופים כאלה. תודה רבה לרותי ולצוותים המארגנים על הביצוע המוצלח!

»  20.03 – וגם הותיקים שמחו ועלזו בחג עם עודד צפתי מדגניה, שבכשרון רב ובעזרת המחשות רבות הציג בפנינו מחווה מרגש וראוי לגששים הידועים לטוב, לכל אחד מהם בנפרד ולשלושתם ביחד (כולל פשנל, שייקה אופיר, יוסי בנאי, מוטי קירשנבוים ואחרים). צחקנו בפה מלא ובנפש חפצה, נהנינו מהזכרונות הטובים ו"חטאנו"בקצת נוסטלגיה… חיובית! מסתבר שלרוב המערכונים והשירים יש עדיין קונוטציה אקטואלית חזקה ומשמעותית גם בימינו אנו.

» 21.03 – בפגישה נאה ומרגשת נפרדנו לשלום  במועדון לחבר מחברתנו היקרה יסמין סרטני, שסיימה בהצלחה פרק זמן מכובד של יותר משש שנים בניהול ענף המזון שלנו. גישתה החברית, מאמציה, רעיונותיה ותוצאותיה לא ישכחו במהרה. בהצלחה לך בהמשך בכל אשר תלכי!

» 21.03 – כאמור כבר, גם השנה זהו היום בו מוכרז רשמית על בוא האביב ועל כך ששעות היום משתוות באורכן לשעות הלילה. אולי נתחיל להפרד ממכות הקור, הגשמים הפתאומיים והרוח החזקה ונקבל בשמחה את הימים החמימים של תחילת האביב. ואם בסיכום תקופה ידובר, אז כאן המקום לומר שלעת עתה זכינו ל- 474 מ"מ של גשמי ברכה לרוב, עם קצת תקווה להשלמה מסויימת במהלך חודש אפריל…?

»  23-24.03 – מעבר לשעון קיץ – הקפיצו אותנו שעה אחת קדימה והרווחנו שעת אור נוספת ביממה. מה באמת היה קורה אם גם אצלנו  היו מבטלים את המעברים המיותרים הללו ומשאירים קבוע את שעון הקיץ, בדומה למה שנעשה לאחרונה בארה"ב?  אם לחקות אותם,  אז אולי גם בזה?

»  24.03 – מזל טוב לחוה בומס, לגדעון ברטל ולכל המשפחה להולדת הנכד טים, בנם של אסנת ונדב. רוב אושר ונחת לכולכם!

»  25.03 – טיול ותיקים לבני ברק (עוד לפני הפיגוע הנפשע!).יצאנו לקליטת רשמים, אוירה, טעמים וסיפורים מעניינים. יש שנהנו ויש שפחות…אך העיקר הוא להמשיך להוציא את האף מהבית ולהנות מהעולם שמסביבנו!

» וכהרגלם קבוצת המטיילים על גבי מפות ניווט של עוזי שוב עושים זאת והפעם למסלול מופלא לכל הדעות לנחל ציפורי העליון בטיילת שליד וסביב ראס עלי, עם טחנת הנזירים שלצדה. זרימת מים אדירה, שמטיילים לצדה ובתוכה ממש, כל זאת לנוכח נוף נהדר ופריחה יפיפיה. למה עוד זקוק האדם?

» 27.03 – ברכות ואיחולים מקרב לב לאלון נתיב לרגל הגיוס לצהל, לחיל התותחנים. כל הכבוד לך! תצליח בגדול ותחזור אלינו בריא ושלם! 

» ליובל אשר, עם גיוסך לצה"ל, מאחלים לך כל טוב, שירות משמעותי בהגנה על המולדת. צא לשלום וחזור אלינו בריא ושלם!

»  27.03 – משתתפים בצערה ובאבלה  של נועה אורן ומשפחתה במות עליה בעלה יואל ריבק ז"ל. שלא תדעי עוד צער!

»  29.03 – יום המעשים הטובים הבינלאומי. על פי "ידיעות אחרונות" כשלושה מיליון תושבים בישראל עסקו, עוסקים וכנראה גם יעסקו במעשים טובים למיניהם למען הזולת, שלא על מנת לקבל תמורה כספית כלשהי או טובת הנאה אחרת, מלבד התחושה הטובה המתלווה לעצם הנתינה. גם בקרבנו לא חסרים כאלה כמעט בכל תחומי העשייה והחיים שלנו. בהחלט ראויים להערכה רבה ולעתים אף להערצה, כדוגמת מריומה קליין, מייסדת רשת בית השנטי להצלת נוער מצוקה ושילובו בחיים ובהשכלה. לעתים יש גם הוקרה, כי בזכות פעלה יוענק למריומה  קליין פרס ישראל למפעל חיים. כל הכבוד לה ולכל בעלי המעשים הטובים.

ובזאת מסתיים שוב הדיווח החודשי שלנו. מקווים שתמצאו בו עניין וחדש ואנו נשוב אליכם, כנראה, בראשית חודש מאי הקרוב עם כל הדיווחים העדכניים אודות חג הפסח והחופש שלצדו. שיהיו לכם חגים שמחים ומהנים ונשוב להיפגש/להשתמע בקרוב!

תגובה אחת

 1. רעיה זקס הגב

  נהניתי מהקריאה ומהתמונות
  תמשיכו כך

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 27/11/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן