טבלת זכויות ושירותים לחברים בנושא בריאות

תמונה של המרפאה

לחברים שלום,

זהו דף הנגשה של זכויות ושירותים לחברים.

שירות/זכות תקנון/אופי השירות איך מקבלים?
תקרת תשלום לתרופות לא כרוניות מודל רשת ביטחון: תקרת תשלום רבעונית של 600 ₪ למשק בית בודד ו1200 למשק בית משפחתי (כולל ילדים). בחישוב נכללות רק תרופות בתוך הסל, ללא תרופות כרוניות. מוציאים סיכום רבעוני ומגישים לרכז בריאות. הזיכוי הוא שנתי לכן פרט לרבעון האחרון יש להביא את הסיכומים בתוך השנה הקלנדרית.
תקרת תשלום תרופות כרוניות מודל רשת ביטחון: כל תרופה שנכללת בסל התרופות הכרוניות של משרד הבריאות מזוכה מעל 100 ₪ חודשי. אוטומטי למי שקונה דרך המרפאה. מי שקונה בחוץ צריך להביא קבלות אחת לחודש לאחות אחראית.
מכשירי שמיעה וC-pap מודל רשת ביטחון: החזר של 50% מעלות המכשיר לאחר החזרי קופ"ח וביטוח, ועד סכום של 2000 ש"ח. לאחר קבלת הסכום הסופי פונים לרכז הבריאות עם החשבונית. 
שר"פ שירות רפואת חירום, המאפשר התקנה של לחצן חירום בבית, הזמנת רופא בעלות נמוכה הביתה, קבלת הפניות, החזר על ביקור רופא, מרשמי תרופות ומענה בשעות בהן המרפאה אינה פתוחה. עלות כ-15 ₪ לחודש. פנייה לרכז הבריאות ובקשה להירשם.
ביקור רופא מנוי שרפ, החזר עלות ל30 ₪. מביאים את החשבונית לרכז הבריאות והוא דואג לזיכוי מול החברה.
מטפלת פריפריה הבאה של מרשמים מהמרפאה, קניות בכלבו ובחדר האוכל . ללא עלות. פנייה למטפלת השטח ו/או רכז בריאות.
הסעות חברים הסעה בתשלום אשר מתעדכן אחת לתקופה בהתאם לשכר המקובל במשק. התשלום מתבצע בין המסיע והמוסע. פנייה לרכז הבריאות, מזכירת המרפאה וחברי ועדת בריאות.
הנגשה החלטת מזכירות, פרוטוקול מזכירות מס' 19, שנת 2015. השתתפות ב30% מעלות הנגשה עד 30 אלף ₪. פנייה לרכז הבריאות עם קבלות על ההנגשה. מומלץ להתייעץ עם יועץ/ת הנגשה לפני כן.
טרום סיעוד כאשר אדם מגיש בקשה לחוק סיעוד מהמדינה ניתן לקבל אוטומטית 6 שעות שבועיות מחברת הסיעוד של הקיבוץ פנייה לחברת הסיעוד או לרכז הבריאות של הקיבוץ.

דברים נוספים שחשוב לדעת:

 • כאשר נמצאים באשפוז ויש צורך בעזרה בבית לאחר האשפוז אין להשתחרר לפני פגישה עם עו"ס על מנת לקדם את הנושא של ביטוח לאומי.
 • אם נמצאים בבית החולים ויש צורך בעובד זר אין להשתחרר לפני הגשה של בקשה להיתר העסקה זמני.
 • במקרה יש צורך בפינוי באמבולנס וניתן לעשות זאת מומלץ לרשום על מכתב ההפניה ע"י הרופא "דרוש פינוי באמבולנס", זאת על מנת לבטל את העלות של פינוי האמבולנס במקרה של שחרור ללא אשפוז.
 • במקרה של בעיות לב אנו ממליצים לפנות לבית החולים בני ציון או כרמל.
 • במקרה של אשפוז אנו ממליצים לפנות לרכז הבריאות על מנת להקל על מיצוי זכויות ומניעה של שחרור ללא הצרכים שלאחר השחרור.
 • בכל מקרה של צורך במיצוי זכויות אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם רכז הבריאות.
 • אנו לא יודעים כשאתם מאושפוזים או אם כשקורה משהו, נשמחה לעזור ושתפנו לוועדה או לרכז הבריאות. פרטיותכם נשמרת ואנו שומרים על דיסקרטיות!

תגובה אחת

 1. אבי ניר הגב

  לא הבנתי כלום מהטבלה הארוכה ששלחת.
  מה השרותים המגיעים לחבר.
  הנזקקים הם תמיד המבוגרים (שלפעמים נקראים הזקנים)
  תסביר לאט נבין(מהר).

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 5/5/2024

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן