עדכון לגבי הסדרת צומת שריד

תמונה של הכניסה לקיבוץ שריד - צילום רותם בכר

כחלק מהמאמצים המתמשכים להסדרת צומת שריד (לגביהם ניתן ללמוד מהעדכונים שאנו מפרסמים מעת לעת), התקיים ביום 30.1.2022 סיור בצומת של המהנדס הראשי של נתיבי ישראל (קובי ברטוב) יחד עם ראש המועצה, סגנו ומהנדס המועצה. מטעם שריד נכחו בסיור הח"מ, שיר פרסאי (נציגתנו במליאת המועצה), ניר רושקין, שמרית מנהלת האגודה והוועד המקומי ואביטל דותן (שהינה אחת מחברות הצוות המקדם את הטיפול בעניין).

בזמן הסיור היתה תנועה מאד סואנת בכביש, בשני הכיוונים, והיה לחץ תנועתי גדול בכניסה לשריד. לכן, הבעיה החמורה הקיימת בחציית הכביש על ידי הולכי רגל והשתלבות של כלי רכב היתה מאד בולטת ולא נזקקנו להסברים רבים.

לסיכום הסיור מסר מהנדס נת"י כי הבעיה ברורה וניכרת ואכן יש להסדיר את הצומת ואת חציית הכביש. מבחינתו האפשרות היחידה היא לבנות רמזור. הוא מסר שבמידה והמועצה תסייע במימון התכנון, ניתן יהיה להתחיל בתכנון הרמזור עוד השנה ולהקימו בשנת 2023. כן צוין כי הקמת הרמזורים שעתידה להתבצע השנה בצומת יפעת ובצומת בסיס רמת דוד תביא להפוגות בתנועה, דבר שיאפשר את חציית הכביש קצת יותר בקלות.

לאחר סיום הסיור עודכנו על ידי המועצה כי גם מנכ"ל נת"י נתן אישור לתכנון רמזור בצומת שריד.

כפי נמסר לנו לאחר הסיור וכפי שאייל בצר עדכן אתמול (3.4.2022) במליאת המועצה, המועצה אישרה תקציב להתחיל בתכנון הצומת והרמזור כבר השנה והוא מקווה שהפרויקט ייצא לביצוע בשנת 2023. יש לזכור כי ביצוע הפרויקט תלוי בראש ובראשונה בנת"י ולא במועצה ובוודאי שלא בשריד, לכן מן הסתם לא ניתן להתחייב על המועד הנ"ל.

אנו רוצים להודות לאייל בצר ולאבי סמוביץ ולכל הנוגעים בדבר במועצה, על מאמציהם הרבים לקידום הסדרת צומת שריד, ועל פעולתם הרציפה והעקבית מול נת"י למציאת פתרון לבעיה.

אנו רואים בסיור שהתקיים, בדברים שנאמרו בו ובהחלטות שהתקבלו בו, צעד משמעותי מאד לקידום הנושא. אנו מקווים שהגורמים השונים יעמדו בהתחייבויותיהם ואכן יקום פה בהקדם רמזור שיאפשר חציה בטוחה של הצומת ויציאה בטוחה במכונית.

לסיום, לצד הפעילות שלנו לקידום הנושא, אנחנו מבקשים גם את הסיוע שלכם ואת המעורבות שלכם. אנחנו מבקשים שהקול שלכם ישמע. שידעו שזה חשוב לכם. לכן נבקשכם לשלוח פניות לנת"י במסגרתן תדרשו מהם לתת מענה לסכנה הבטיחותית החמורה הקיימת בצומת שריד וכן לפעול בדחיפות להסדרתה. אלו הם פרטי הקשר הרלוונטיים לשליחת פניותיכם:

מילוי טפסי תלונה בחברת נתיבי ישראל: https://www.iroads.co.il/%D7%93%D7%99%D7%95%D7%95%D7%97-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%A4%D7%92%D7%A2%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8/

פנייה לניסים פרץ, מנכ"ל נת"י: Pniot@iroads.co.il

המשך שבוע טוב.

דורון זבולון, יו"ר וועד אגודת מתיישבי שריד

השארת תגובה

טלפונים

לוח וידאו

ע. שירות

קלפי

חירום

ס. רכב

דרושים

טפסים

צוותים

  רישום גשם

  מדידה אחרונה 27/11/2023

  מ״מ גשם ביממה האחרונה
  סה״כ מ״מ גשם העונה
  גלילה לראש העמוד
  X
  דילוג לתוכן